Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 10:21


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Marchiza (cort nunta)
MesajScris: 06 Ian 2006, 19:53 
Junior

Membru din: 06 Ian 2006, 18:11
Mesaje: 67
am vazut mesajul tau.. ai reusit sa gasesti ceva? rezonabil ma refer? Cred ca o nunta de genul asta ar fi superba:)
Succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Marchiza (cort nunta)
MesajScris: 30 Ian 2006, 11:17 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Eu sunt mai norocoasa din pctul asta de vedere.Cumnatul meu lucreaza in armata si ne va aduce corturi de-alea imense.Asta dak o vom face la curte.Ebuna ideea cu muntele si as face-o si eu.Dar nu pot sa-i duc pe invitati nus' cati km pana la cel mai apropiat munte......pacat!
Oricum o nunta la cort e f ieftina.Atunci o sa-mi permit sa cheltui mai mult pe rochie.costum si accesorii....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Marchiza (cort nunta)
MesajScris: 07 Feb 2006, 17:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Cred ca nimeni pana la urma nu va face la cort....:ermm: Sunt prea multe inconveniente...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: nunta in aer liber
MesajScris: 12 Feb 2006, 11:41 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Salut!
Ar fi fost frumos daca gaseai un loc care sa iti ofere si o terasa mai rustica, adica sa imbini frumosul cu practicul.
Si noi ne dorim sa facem o nunta mai deosebita, adica sa iesim din tiparul clasic cu nunta la salon. Mi-ar fi placut la munte, dar cum suntem de la mare (constanta), ne-am gandit ca ar fi mai greu sa ii punem pe invitati pe drum. asa ca am cautat locuri dragute la mare. am gasit doua variante: un camping care are terasa si o discoteca semiacoperita pe plaja, dar am aceeasi problema - daca va fi frig sau daca o sa ploua? e o problema spinoasa! si noi vrem sa aducem si preotul pe plaja, sa oficieze cununia...
am auzit ca exista aeroterme industriale, dar e o problema, fiind in aer liber, cum incalzesti natura?!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta in aer liber
MesajScris: 12 Feb 2006, 12:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Salut!
Ar fi fost frumos daca gaseai un loc care sa iti ofere si o terasa mai rustica, adica sa imbini frumosul cu practicul.
Si noi ne dorim sa facem o nunta mai deosebita, adica sa iesim din tiparul clasic cu nunta la salon. Mi-ar fi placut la munte, dar cum suntem de la mare (constanta), ne-am gandit ca ar fi mai greu sa ii punem pe invitati pe drum. asa ca am cautat locuri dragute la mare. am gasit doua variante: un camping care are terasa si o discoteca semiacoperita pe plaja, dar am aceeasi problema - daca va fi frig sau daca o sa ploua? e o problema spinoasa! si noi vrem sa aducem si preotul pe plaja, sa oficieze cununia...
am auzit ca exista aeroterme industriale, dar e o problema, fiind in aer liber, cum incalzesti natura?!


Vezi u...la salon e si mai comod...iti raman de rezolvat doar problemele legate de bautura, mancare, decoratiuni, muzik etc, in timp ce...in aer liber apar mai multi factori care iti dau batai de cap (o ploaie, o vreme racoroasa -iar noaptea e frig pe plaja.., poate bate un vant mai puternic care spulbera toate decorurile si strica coafurile...)Deci....mai gandeste-teinainte de a alege!!:-*:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta in aer liber
MesajScris: 12 Feb 2006, 13:57 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:

Vezi u...la salon e si mai comod...iti raman de rezolvat doar problemele legate de bautura, mancare, decoratiuni, muzik etc, in timp ce...in aer liber apar mai multi factori care iti dau batai de cap (o ploaie, o vreme racoroasa -iar noaptea e frig pe plaja.., poate bate un vant mai puternic care spulbera toate decorurile si strica coafurile...)Deci....mai gandeste-teinainte de a alege!!:-*:wok:


Ai dreptate, dar nunta nu va fi chiar pe plaja. campingul de care vorbeam este ca un parc imens, iar in centrul lui este terasa. intr-adevar, sunt mai multe chestii de organizat in privinta amenajarii. cred ca e oricum mai dragut decat clasicul restaurant cu mese intinse ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nunta in aer liber
MesajScris: 13 Feb 2006, 14:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Ai dreptate, dar nunta nu va fi chiar pe plaja. campingul de care vorbeam este ca un parc imens, iar in centrul lui este terasa. intr-adevar, sunt mai multe chestii de organizat in privinta amenajarii. cred ca e oricum mai dragut decat clasicul restaurant cu mese intinse ...



Sper sa reusesti...sa -ti faci nunta in asa fel incat sa fie deosebita.. %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Marchiza (cort nunta)
MesajScris: 13 Feb 2006, 18:33 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:
Salut!
Sa prind si eu curaj sa va scriu. Eu mi-am dorit intotdeauna sa fac nunta in natura, pe un camp, pajiste la munte sau pe o plaja salbatica la mare :,
Ne-am hotarat sa fie o nunta la munte pe un teren f frumos, iulie 2006. Ma sperie lumea ca trebuie sa iau o marchiza ca poate ploua. Am vazut pe un singur site si era extrem de scump: 750 euro de inchiriat.
1. Aveti idee de unde pot face rost la un pret rezonabil? Si care sa nu arate ca un cort de tara. Marchiza este doar acoperisul, fara pereti (se poarta in Anglia).

(PS: 750 dau pe cazare la hotel pt invitati, e strigator la cer cat vor pt cort)


uite pentru corturi de nunta
http://www.nunti.ro/sd_tarife.php#alte
mult succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Marchiza (cort nunta)
MesajScris: 05 Mar 2006, 12:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Intr-una din listele de preturi culese de mine de la cele doua targuri de nunti, am vazut si cort de inchiriat. Dar nu mai stiu acum sa iti spun ce firma era, ce pret era, daca era cort sau marchiza :-` Ma uit diseara cand ajung acasa si maine iti spun.


ce se mai aude cu marchizele????:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România