Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 02:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 484 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 01 Apr 2008, 20:19 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
PS: ajunge un tortulet de pereche.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 01 Apr 2008, 20:35 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
pe mine ma costa praji 1400 de lei
pt 180 de pers,iar tortul in jur de 500 lei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 02 Apr 2008, 13:59 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
pe mine ma costa praji 1400 de lei
pt 180 de pers,iar tortul in jur de 500 lei


la noi va fi un platou cu 0.5 kg praji/ masa (praji asortate si dragute, nu din alea taiate din tava) tort de 30 kg si cate un tort diplomat la pereshe la plecare de cam 400 grame - astea cam la 2500 lei.

sa nu zica cumva careva ca nu am dat

a, in pret sunt incluse si cele 2 torturi pt nasi, cam de 5 kg fiecare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 02 Apr 2008, 14:01 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
ai avut cumva o reducere deoarece mi se pare foarte avantajos?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 03 Apr 2008, 13:42 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
ai avut cumva o reducere deoarece mi se pare foarte avantajos?


am avut si reducere


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 03 Apr 2008, 15:36 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
eu vreau aperitiv cald. mi-a ramas in minte de la u munta: cascaval pane, cordon bleu, ciuperci umplute, rulou de sunculita cu ficatei de pasare, piftelute, rosie cu branza, castravete. sper sa poata face asa ceva si la mine la restaurant. eu zic ca e ceva mai special pe care nu sta lumea sa le gateasca toata ziua. incerc sa fac rost de poze sa vedeti ce bine arata


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 03 Apr 2008, 20:14 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:
eu vreau aperitiv cald. mi-a ramas in minte de la u munta: cascaval pane, cordon bleu, ciuperci umplute, rulou de sunculita cu ficatei de pasare, piftelute, rosie cu branza, castravete. sper sa poata face asa ceva si la mine la restaurant. eu zic ca e ceva mai special pe care nu sta lumea sa le gateasca toata ziua. incerc sa fac rost de poze sa vedeti ce bine arata


La noi de cativa ani s-a renuntat deja la meniul traditional. Gasesti in aperitiv ficatei sau piept de pui in bacon, rulade. Si nu trb sa fie neaparat calde, se servesc reci doar k sunt preparate. Lumea renunta treptat treptat la salam si cascaval simplu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 08 Apr 2008, 14:25 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

La noi de cativa ani s-a renuntat deja la meniul traditional. Gasesti in aperitiv ficatei sau piept de pui in bacon, rulade. Si nu trb sa fie neaparat calde, se servesc reci doar k sunt preparate. Lumea renunta treptat treptat la salam si cascaval simplu.


da ca salam, branza poti manca si acasa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 08 Apr 2008, 16:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

la noi va fi un platou cu 0.5 kg praji/ masa (praji asortate si dragute, nu din alea taiate din tava) tort de 30 kg si cate un tort diplomat la pereshe la plecare de cam 400 grame - astea cam la 2500 lei.

sa nu zica cumva careva ca nu am dat

a, in pret sunt incluse si cele 2 torturi pt nasi, cam de 5 kg fiecare


foarte bine ati iesit.noi am platit numa pe tort, plus tortul miresei si cele 2 torturi pt nasi 27 mil.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 10 Apr 2008, 00:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

foarte bine ati iesit.noi am platit numa pe tort, plus tortul miresei si cele 2 torturi pt nasi 27 mil.


ups! se dau torturi si la nasi?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 10 Apr 2008, 01:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

ups! se dau torturi si la nasi?

nu neaparat.noi le-am dat.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 29 Iun 2008, 21:50 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Tortul nostru va fi de ciocolata cu visine si totul tras in marzipan crem cu niste trandafirasi si niste bulinutze ca de perlutze. Pret: 45 ron / kg. Tanti ne-a calculat la 130 de persoane 15 kg de tort. Tortul va avea 5 etaje si va fi pe suport din acela care nu se vede (etajele dispuse ca si unul peste celalalt, suportul este pe interior si se vede numai la taiere). In plus vor fi si doua torturi pt. nasi, le vrem identice cu tortul nostru. Initial am zis sa fie fiecare de 2 kg si asa am iesit la total 765 ron (acont 400). Dar vom face torturile nasilor probabil de 3 kg. Le vrem micutze si simpatice, hai sa zicem poate si de 4 dar nu prea e nevoie. Sunt prieteni foarte dragi care vin din alta localitate, nici cu dulciurile inebuniti si numai ii va incurca cu cat e mai mare, dar asa e obiceiul si cred ca s-ar bcuura totusi de gest... Asa ca vom ajunge probabil in jur de 800 ron.

Prajiturile se comanda cu 2 sapt. inainte, este 18 ron de kg si sunt super super bune. Noi am mai luat d ela cofetaria respectiva cu diferite ocazii si am fost super incantati. Am zis ca un platou de 1 kg cum le fac ei sa il impartim la trei familii si gata. Deci ar veni 330g de familie, asadar si la prajituri un 500-600 poate? Am mers pe ideea de praji si nu tortulete, pt ca am zis ca din mai multe sortimente sigur gasesc unul sa le placa la fiecare pe cand dc nu el place tortul...oare cum e 330-340 g/familie? e putin?

Oricum important e ca prajiturile ni le aduce la restaurant la 10 seara cand inchid ei cofetaria, iar tortul tre sa zicem la ce ora il servim si il aduce cu juma de ora inainte:ok: abia astept:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 30 Iun 2008, 10:24 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
din cate stiu eu tortul se da 100g pt fiecare persoan deci la 130 pers=13kg de tort.din punctul meu de vedere 15kg este mult.prajituri se dau cam 50g de om.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 30 Iun 2008, 12:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
din cate stiu eu tortul se da 100g pt fiecare persoan deci la 130 pers=13kg de tort.din punctul meu de vedere 15kg este mult.prajituri se dau cam 50g de om.
off..ce de calcule tre' sa facem....

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 30 Iun 2008, 12:50 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar tu mai ai asa de putin si inca nu ti-ai facut calculele


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 30 Iun 2008, 22:39 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
bia,noi am avut niste tortulete pe care le-am dat de familie si care au facut furori.parerea majoritatii a fost k a fost o super alegere.acuma voi stiti,dar noi nici nu ne atingem de prajiturile primite de la nunti,desi am primit si cate 12 in caserola


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 01 Iul 2008, 11:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
dar tu mai ai asa de putin si inca nu ti-ai facut calculele
pai tocmai,ca am tot facut calcule,de-aia ma vait...adica am calculat pt prajituri,tort,bauturi...mai avem pt mancare...dar as vrea sa treaca timpul mai repede,sa vina ziua ca mare:nmarried:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 01 Iul 2008, 17:23 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
mai ai putin si acuma vine ziua cea mare.cam cat te-au ajuns bautura, prajiturile tortul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 01 Iul 2008, 21:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
mai ai putin si acuma vine ziua cea mare.cam cat te-au ajuns bautura, prajiturile tortul
nu am facut un calcul total ca ma deprim:nlol:dar bautura si multe altele le-am luat pe rand...asa..cate putin...o sa punem totul pe hartie sa vedem...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 02 Iul 2008, 11:14 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
bia,noi am avut niste tortulete pe care le-am dat de familie si care au facut furori.parerea majoritatii a fost k a fost o super alegere.acuma voi stiti,dar noi nici nu ne atingem de prajiturile primite de la nunti,desi am primit si cate 12 in caserola


da stiu scumpa dar iesim super ok asa si atat de bune sunt praji astea de ne lingem pe bot numa la gandul lor:p
in plus mai e si chestia ca daca as face tortulete le-as face in acelasi loc si sa fie tot ca al nostru, dar daca nu le place din start invitatilor? si in plus la 45ron/kg sincer:blink::blink::blink:plus trandafirasi pe ei sau eu mai stiu...mi se pare o cheltuiala si un stres in plus care chiar acum ma incurca.:-`
care stiti cam cate praji vin in 300-350 g? mi groaza sa nu dam cutia chair goala...poate le spun in ziua in care dam comanda de praji sa imi arate aprox...

am fost ieri sa semnam contractul. varianta finala de meniu nu am stabilit-o tinand cont ca inca nu stim exact numarul de invitati si in plus ca acum cresc preturile...am intrebat-o si pe fatuca cu care am discutat -tare draguta de altfel- si zicea ca nu se pot modifica chiar major preturile de persona vorbesc, ca e logic ca per total o sa mai apara ceva:-`

oricum saptamana viitoare mergem la o nunta si atunci ne mai uitam si acolo cum s-au gandit ei si cum sunt facute impartelile...cum le gandesc asa, uneori mi se pare asa putina mancarea, dar cand stau sa impart pe ore de servire si cand stiu cat mancam si noi pe la nunti mi se pare suficient...acum oricum vom fi atenti la aceasta nunta cum e ca sa ne facem o idee...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 484 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România