Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Ian 2006, 17:56 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
inca nu am vorbit cu o firma pentru asta, dar am de gand... :wacko:
ce se mai poarta? mai merg baloanele? parca mi se par demodate :wacko: dar flori... parca e cam scump. pentru cele care au pus la punct subiectul asta... ce sugestii aveti? ca ma cam framanta...
eu am asa... o pasiune pentru decoratiuni... dar zau ca n-am timp sa ma ocup eu in ziua nuntii de decorat sala.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Ian 2006, 18:05 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
gina,
daca nu incarca prea mult, si daca se preteaza in arhitectura salii...eu cred ca baloanele merg in continuare..desi, intr-adevar, tind sa se demodeze...dar..ca sa faci o arcada din flori..te costa mult...la fel cum te-ar costa si daca ai face niste decoratiuni numai din perdele de lumini + flori...
pe de alta parte..baloanele pe ringul de dans cred ca, inca, plac oricui, nu?
Ideea mea ar fi - arcada din baloane, Jumbo, baloane deaspura ringului si aranjamente din flori pe masa....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 18 Ian 2006, 00:15 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Si, aviz celor care au mai mult timp intre cununia civila si cea religioasa(cateva ore), interesati-va daca nu puteti duce undeva florile primite la starea civ sa va faca aranjamente pt masa din ele.:wok:

Se poate, am intrebat eu. Trebuie doar sa le duca cineva florile acolo, sau depinde unde prefera cei care se ocupa de aranjamente!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 18 Ian 2006, 00:16 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by mady_grigore

Si, aviz celor care au mai mult timp intre cununia civila si cea religioasa(cateva ore), interesati-va daca nu puteti duce undeva florile primite la starea civ sa va faca aranjamente pt masa din ele.:wok:

Da, multi fac exact asa..vrobesc dinainte cu floraria si isi aranjeaza intocmai ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 18 Ian 2006, 13:11 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
merci de raspunsuri. pai raman la baloane atunci. am incredere in sugestiile voastre :flowers:
iar faza cu perdea de lumina mi se pare super, nu ma gandisem. si probabil ceva artificii pe ring ;)
abia astept :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 18 Ian 2006, 15:02 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by gina_d

merci de raspunsuri. pai raman la baloane atunci. am incredere in sugestiile voastre :flowers:
iar faza cu perdea de lumina mi se pare super, nu ma gandisem. si probabil ceva artificii pe ring ;)
abia astept :love:

dap;)..exista nsite vulcani d eartificii...asa am auzit ca se cheama..speciali pt uzul intern....adica...in restaurant...pe ringul de dans :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 18 Ian 2006, 16:54 
Nou Venit

Membru din: 11 Noi 2005, 13:39
Mesaje: 12
Citat:
dap;)..exista nsite vulcani d eartificii...asa am auzit ca se cheama..speciali pt uzul intern....adica...in restaurant...pe ringul de dans :)


Din surse sigure , va spun ca exista artificii de interior, asa numita "pirotehnica de scena", care pot marca aparitia tortului , etc. Pretul aproximativ este de 250 euro+TVA dar variaza functie de dorinta voastra. Plus ca va mai costa avizele de la pompieri, politie , etc cam 500 000 rol asta in cazul in care va faceti programarea din timp altfel intervin taxele de urgenta:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 19 Ian 2006, 02:46 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Plus ca va mai costa avizele de la pompieri, politie , etc cam 500 000 rol asta in cazul in care va faceti programarea din timp altfel intervin taxele de urgenta:wacko:

Cu cat timp inainte trebuie sa iti faci programare astfel incat sa nu intervina taxele de urgenta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 19 Ian 2006, 02:49 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Plus ca va mai costa avizele de la pompieri, politie , etc cam 500 000 rol

Pentru ce se platesc acele taxe la pompieri si primarie? Pentru faptul ca le folosim sau ca le folosim in locatia respectiva?
Daca se angajeaza o firma se mai platesc aceste taxe?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 19 Ian 2006, 17:21 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
am vazut la un restaurant in sinaia (ce-i drept) niste huse de scaune doar partea de sus cu funda si din satin stie cineva unde gasesc asa ceva prin Bucuresti ca asi vrea sa evit impiedicatul in materialul acela alb care se pune pe scaun.....ceea ce am vazut eu era in forma greptunghiulara pe spatarul scaunul si cu o funda prinsa de partea din exterior ....nu stiu unde sa gasesc...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 20 Ian 2006, 22:47 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Pai cred ca le plateste firma respectiva.
Si tu scapi de stres si alergatura

Pai eu am inteles ca platesti acele taxe daca nu iti alegi o firma anume. Daca ai firma intra in costurile cerute.
Apropo ... exista o astfel de firma in judetul Buzau?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 21 Ian 2006, 01:47 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Din surse sigure , va spun ca exista artificii de interior, asa numita "pirotehnica de scena", care pot marca aparitia tortului , etc. Pretul aproximativ este de 250 euro+TVA ....


Numai atat??? :ermm:
hm...in cazul asta....cu siguranta ne putem lipsi....:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 23 Ian 2006, 02:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
250 euro + TVA? Eu auzisem ceva de 4 -5 milioane, dar se pare ca m-am inselat! sau am inteles eu gresit.
Uff ... :wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 23 Ian 2006, 03:30 
Nou Venit

Membru din: 15 Ian 2006, 13:38
Mesaje: 18
noi am hotarit sa nu folosim baloane. imi fac supoti inalti cam de un metru pt buchete mari de flori pe care le fac eu si le asez in toata sala si mai imi fac aranjamente din flori pt suporti de luminari pe mese si buchetele de flori si atit.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România