Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 20:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 12 Feb 2006, 00:00 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
...bani in plus pentru decoratiuni sala oricum dati..eu v-as sfatui sa nu lasati restaurantul sa se ocupe de decoratiuni pt ca majoritatea o fac superficial ..o fac dar nu asa cum trebuie ..asta depinde doar de voi cum vreti sa iasa .daca vreti sa iasa bine faceti cu o firma specializata si iesiti si mai ieftin ..garantat

Stim asta dar pentru multi dintre noi decoratiunile de sala sunt impuse de catre cei de la restaurant.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 12 Feb 2006, 12:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Si daca aduci tu o alta firma pentru decorare tot trebuie sa platesti si tot cost inseamna ... important este cat reprezinta aceste costuri, gratis nu le face nimeni.



Ori ca e firma restaurantului ..ori ca e alta mai pompoasa ....tot 1 euro de scaun imi va lua....si nu o sa am nici discutii cu patronul sau cu cine stie altcineva...(!):-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 13 Feb 2006, 15:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

eu cred ca nu merge roz cu verde, dar poate ma insel...du-te si tu cu ceva roz acolo si vezi daca se potriveste...
eu angazez pe cineva care sa-mi decoreze sala, ca mi se pare prea greu, iar ce oferta mi-a facut mi se pare avantajoasa..
gaby


poti sa-mi spui si mie cu ce agentie lucrezi? eu n-am primit pana acum nici o oferta decenta..multumesc

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 16 Feb 2006, 23:21 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by gabriela

salutari ,miresicilor!
ce faceti v-ati apucat de cumparaturi pt nunta ? m-ar interesa si pe mine daca decoratiunile pt restaurant se ocupa patronul sau trebuie sa aduc eu,ca m-a informat maica-mea si cam cost 7 milioane sa vina sa-mi decoreze cineva,nu vi se pare cam mult ?
ziceti si voi ce v-ati mai cumparat , ce ati mai planificat?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 16 Feb 2006, 23:22 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by anca_voicu

atata doar,si colega aia a lu maica-mea de ce cere 7 milioane? tu iti faci printr-o firma decoratiunile pt restaurant?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 16 Feb 2006, 23:23 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by gina_d

pai 7 milioane inseamna cam 200 euro. adica cam pentru 60 si ceva de invitati. acum depinde cati invitati ai. eu am 150, deci mie mi-ar conveni sa fie doar 7 milioane


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 01:02 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Si mie mi se pare mai convenabil sa iti ceara bani pe tot serviciul si nu sa se calculeze pe numarul de invitati ... asa iesim mai ieftin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 17:31 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

pai nu multe au preturi pt nr de invitati. In afara de huse de scaun, mai aveti ceva care depinde de invitati?
eu am ca imi face si aranjamentele florale, dar pt 150 invitati mie imi cere 10 mil, dar v-am mai zis. :-`

gaby


tu ai 150 de invitati si platesti 10 milioane,dar eu care am 60 de ce zicea aia ca cere 7 milioane pe ce? sa impleteasca niste baloane. nasol!:mellow: mi se pare jecmaneala la banii care-i cere!(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 17:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

tu ai 150 de invitati si platesti 10 milioane,dar eu care am 60 de ce zicea aia ca cere 7 milioane pe ce? sa impleteasca niste baloane. nasol!:mellow: mi se pare jecmaneala la banii care-i cere!(X)



E o nebunie chestia asta cu decoratiunile!!(X)(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 17:41 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


E o nebunie chestia asta cu decoratiunile!!(X)(X)(X)(X)


sa stii,Gina! uite eu asear vorbeam cu iubi despre decoratiile pt sala de restaurant si ziceam mai bine ne luam baloane le umflam noi si le aranjam cum avem noi chef ca doar n-oi da 7 milioane pt niste aranjare de baloane. chiar radea iubi cand i-am zis cat costa,a cam ramas socat ca si mine de altfel!(X)(X)(X):o:o


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 17:50 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

sa stii,Gina! uite eu asear vorbeam cu iubi despre decoratiile pt sala de restaurant si ziceam mai bine ne luam baloane le umflam noi si le aranjam cum avem noi chef ca doar n-oi da 7 milioane pt niste aranjare de baloane. chiar radea iubi cand i-am zis cat costa,a cam ramas socat ca si mine de altfel!(X)(X)(X):o:o


sa stii ca merge si asa. eu am umflat la nunta lui varu-meu atatea baloane ca nu mai aveam aer deloc :D. ideea e sa umfli foarte multe, ca sa iasa o ghirlanda mai groasa, nu sa apara 3 baloane pe o franghie :~*
si trebuie sa gasesti si mai multe puncte de sprijin, pentru ca, daca nu sunt umplute cu heliu, arcada trebuie legata in mai multe parti.
vreau sa spun ca la nunta varului meu i-a intrebat o gramada de lume la ce firma si-au ornat sala, ca a fost tare frumoasa :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 18:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

sa stii,Gina! uite eu asear vorbeam cu iubi despre decoratiile pt sala de restaurant si ziceam mai bine ne luam baloane le umflam noi si le aranjam cum avem noi chef ca doar n-oi da 7 milioane pt niste aranjare de baloane. chiar radea iubi cand i-am zis cat costa,a cam ramas socat ca si mine de altfel!(X)(X)(X):o:o


DA...faza e ca alea de 7 miloane au heliu.. Eu renunt de tot la ele....Flori si atat!!!Atat bataie de cap si bani aruncati pe geam....si la urma..nu ramai cu nimik ...deacta cu amintirea!B)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 18:08 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Eu nu m-as incumeta:D Dupa 3 baloane as lesina si as ramane cu sala goala:D


nu cred ca as lesina,cand imi propun ceva de obicei iese ca doar nu platesc atatia bani. o sa reusim noi sa le umflam ca doar o viata am!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 18:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Eu vreau sa-mi fac o inima mare, dar din flori. Problema e ca eu o sa am florile, dar tb sa gases o florareasa sa-mi faca aranjamentele. Pe ce se face inima aia de flori (suport, vreau sa zic?)


Tind sa cred ca tot pe un suport metalic...sau sarma..ceva rezistent oricum!!:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Feb 2006, 18:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Cred ca o sa trebuiasca sa facem rost de un suport singuri, ca florareasa care imi face toate aranjamentele nu cred ca o sa aiba ea ceva. Si arcada la intrare tot asa o fac.
(X) Cred ca o sa fie frumos(X)


Si eu cred la fel!! Multa bafta la gasit suport!! %%-%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România