Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 03:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 167 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Paharele mirilor...
MesajScris: 06 Ian 2007, 14:41 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2006, 11:19
Mesaje: 4
Ma numesc Cristina si sunt o viitoare mireasa si viitoare mamica :ok:.Fericitele evenimente vor fi:nunta pe 12 mai iar nasterea in martie.
Am nevoie da ajutorul vostru....:nbump:
Vreau sa imi fac singura marturiile, paharele de miri, pernuta pt verighete si guest boob.
Marturiile de la cununia civila le-am facut singura.O sa la postez pe site.....
Care sunt problemele mele:
1.Vreau sa imbrac paharele de miri cu hartie igienica...:) asa cum se imita odata scoarta de copac pe pereti.Eu vreau sa fac un model dar de culoare alba.STIE CINEVA PROCEDEUL, CUM SE FACEA INAINTE?
2.SAU sa folosesc gips...(?)...imi crapa pana atunci?
3.La marturii vreau sa folosesc o mini felicitare cu fotografia noastra,data nuntii, iar in interior un citat.DAR....cand se va deschide felicitarea vreau sa la transmitem invitatilor un mesaj de multumire.Mai tineti minte felicitarile care atunci cand erau deschise se auzea o melodie? Asa vreau sa fac dar nu stiu exact cum.stiu ca se foloseau baterii mici de la ceas dar nu stiu cum si pe ce era imprimata melodia.
POATE CINEVA SA MA AJUTE CU UN SFAT SAU SA MA INDRUME UNDEVA?:nbump::nbump::nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: AJUTOR......
MesajScris: 06 Ian 2007, 15:17 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Hartie igienica...la nunta...mi se pare...:zoombie: Bine, daca ai manualitate s-ar putea sa-ti iasa ceva ceva. Ce se intampla daca-ti pica sampanie pe margini...? Se inmoaie hartia? Cum si cu ce o lipesti?
Sfatul meu este sa te duci prin zona Lipscani-Bucuresti si vei gasi pahare gata facute n modele. Tot in aceeasi zona exista cateva magazine de sticlarie -unele produse unicat iar altele pt export-unde vei gasi modele deosebite si variate. Daca nu, nu te complica cu ceva kitsch! Mai bine pune o funda sau o floare naturala la pahare obisnuite si vei vedea ca sunt de efect.
O alta posibilitate ar fi sa duci niste pahare de sampanie normale la un centru de inscriptionari si sa le desenati cum vreti: inimioare, porumbei + numele voastre etc
Pt felicitarea muzicala: e inregistrata pe un suport magnetic, un fel de minicip. Cand se deschide se face contact si incepe sa cante.nu cred ca poti face rost. Da un search pe google, poate te ajuta cumva cineva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: AJUTOR......
MesajScris: 06 Ian 2007, 16:58 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Ma numesc Cristina si sunt o viitoare mireasa si viitoare mamica :ok:.Fericitele evenimente vor fi:nunta pe 12 mai iar nasterea in martie.
Am nevoie da ajutorul vostru....:nbump:
Vreau sa imi fac singura marturiile, paharele de miri, pernuta pt verighete si guest boob.
Marturiile de la cununia civila le-am facut singura.O sa la postez pe site.....
Care sunt problemele mele:
1.Vreau sa imbrac paharele de miri cu hartie igienica...:) asa cum se imita odata scoarta de copac pe pereti.Eu vreau sa fac un model dar de culoare alba.STIE CINEVA PROCEDEUL, CUM SE FACEA INAINTE?
2.SAU sa folosesc gips...(?)...imi crapa pana atunci?
3.La marturii vreau sa folosesc o mini felicitare cu fotografia noastra,data nuntii, iar in interior un citat.DAR....cand se va deschide felicitarea vreau sa la transmitem invitatilor un mesaj de multumire.Mai tineti minte felicitarile care atunci cand erau deschise se auzea o melodie? Asa vreau sa fac dar nu stiu exact cum.stiu ca se foloseau baterii mici de la ceas dar nu stiu cum si pe ce era imprimata melodia.
POATE CINEVA SA MA AJUTE CU UN SFAT SAU SA MA INDRUME UNDEVA?:nbump::nbump::nbump:


Hartie igienica si nunta! cah! sunt atatea pahare frumoase in magazine! sigur ai de unde alege si daca tot tii sa fii originala, poti gasi alte cai, nu hartia igienica, sa zicem hartie creponata?! cum faceam la gradinita! cum se decora pe vremuri! ideea cu felicitarile cu mesaje pe post de marturii e foarte buna! dar mare bataie de cap! timpul e scurt! asa ca bafta! o sa ma interesez, daca aflu care e procedeul cu mare placere te informez!
:~* si inca ceva, avand in vedere ca nu apar datele tale aici pe site, ai un singur mesaj, mi-e teama ca esti pusa pe sotii!O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: multumesc
MesajScris: 07 Ian 2007, 13:33 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2006, 11:19
Mesaje: 4
Sunt din Iasi si sincer nu mi-au placut paharele din oras.Stii mi-au placut paharele de pe site-ul http://www.wrapwithus.com/wedding-toasting-glasses.html Dar din pacate nu pot fi comandate.Si cred ca as putea sa le realizez.Iar faza cu hartia igienica daca ar avea aceiasi priza ca atunci cand este lipita pe perete, cu aracet, sa stii ca rezultatul este f misto.Nu ma deranjeaza ideea ca sunt facute din hartie creponata, ca sa nu mai folosesc hartie igienica....Oricum multumesc foarte mult.
PS am vazut cum erau realizate felicitarile.Avea mama mea pe acasa.Oare daca as vb cu un electronist?
Toate cele bune!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: multumesc pt raspuns
MesajScris: 07 Ian 2007, 13:41 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2006, 11:19
Mesaje: 4
Nu sunt pusa pe sotii!!!!!!!!!!!!
M-am inscris pe site de anul trecut de cand am fixat nunta.Prin aprilie.Dar nu prea am mai intrat, deoarece, am ramas inasarcinata, m-am ocupat de cununia civila.....am facut totul noi singuri fara ajutorul nimanui....si a iesit super.
Iar chestia cu hartia igienica.....eu nu ma gandesc la ce este folosita....este o simpla hartie creponata....dar pe pereti arata bine cand imita scoarta de copaci.Exact cum am mai rasp.....mi-au placut paharele de pe acel site din SUA dar nu le pot acea si le vreau..........::((
Multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 17 Ian 2007, 02:20 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Nu sunt pusa pe sotii!!!!!!!!!!!!
M-am inscris pe site de anul trecut de cand am fixat nunta.Prin aprilie.Dar nu prea am mai intrat, deoarece, am ramas inasarcinata, m-am ocupat de cununia civila.....am facut totul noi singuri fara ajutorul nimanui....si a iesit super.
Iar chestia cu hartia igienica.....eu nu ma gandesc la ce este folosita....este o simpla hartie creponata....dar pe pereti arata bine cand imita scoarta de copaci.Exact cum am mai rasp.....mi-au placut paharele de pe acel site din SUA dar nu le pot acea si le vreau..........::((
Multumesc!

Chiar nu am vrut sa te supar!:-* important e sa fii tu fericita si multumita!:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 19 Ian 2007, 15:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
chiar credeti ca in afara de voi va mai obsesrva cineva ca aveti paharele mai cu motz decat ceilalti invitati? Si eu am avut pahare ...si in afara de faptul ca au dat bine in poze si pe caseta .... nimeni nu a vazut acest detaliu! Daca vreti neaparat ...luati-va ....insa in final veti vedea ca nu sunt decat o grija in plus ....:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 19 Ian 2007, 20:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
chiar credeti ca in afara de voi va mai obsesrva cineva ca aveti paharele mai cu motz decat ceilalti invitati? Si eu am avut pahare ...si in afara de faptul ca au dat bine in poze si pe caseta .... nimeni nu a vazut acest detaliu! Daca vreti neaparat ...luati-va ....insa in final veti vedea ca nu sunt decat o grija in plus ....:kiss:


Ai dreptate Gina, eu nici nu m-am stresat cu paharele mai ales ca le-am spart...am cumparat cu o zi inainte de nunta niste pahare de sampanie si cu asta basta...nimeni nu a bagat de seama ce pahare am avut :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 20 Ian 2007, 21:25 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
si eu sunt de parere ca mai nimeni nu va sesiza cat de ingenios este acest detaliu;bine,important este pt noi sa simtim ca avem o nunta deosebita,cea mai frumoasa nunta pana la cel mai mic detaliu.eu le voi cumpara gata facute,chiar dc o sa ma uit in multe magazine pana o sa gasesc ceva pe placul meu....:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 20 Ian 2007, 22:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

si eu sunt de parere ca mai nimeni nu va sesiza cat de ingenios este acest detaliu;bine,important este pt noi sa simtim ca avem o nunta deosebita,cea mai frumoasa nunta pana la cel mai mic detaliu.eu le voi cumpara gata facute,chiar dc o sa ma uit in multe magazine pana o sa gasesc ceva pe placul meu....:mellow:


Si noi am avut pahare speciale, dar din pacate cand am ajuns la local nimeni nu le mai gasea. Pana la urma paharele noastre au ajuns cu o intarziere de o ora, dar nimeni nu a bagat in seama acest incident.
Eu eram foarte stresata, dar sa stiti ca nici un invitat nu stie ce trebuia facut, vede doar ce se intampla. Asa ca nu va mai stresati si cu lucrurile marunte, :nwink: !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 21 Ian 2007, 21:13 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

Si noi am avut pahare speciale, dar din pacate cand am ajuns la local nimeni nu le mai gasea. Pana la urma paharele noastre au ajuns cu o intarziere de o ora, dar nimeni nu a bagat in seama acest incident.
Eu eram foarte stresata, dar sa stiti ca nici un invitat nu stie ce trebuia facut, vede doar ce se intampla. Asa ca nu va mai stresati si cu lucrurile marunte, :nwink: !

Bine ca au aparut pina la urma, ca daca nu mai apareau cred ca te stresai rau nu...? dar ai mare dreptate nu trebuie de stresat de la orice si chiar daca acel orice e important... nu trebuie sa stam suparate la nunta, asa stricam si cheful invitatilor.:((:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 07 Feb 2007, 00:06 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Si eu am vazut zilele astea niste pahare dragutze intr-un magazin din centru...eu le-as cumpara nu as sta sa le fac....decat la marturii o sa ma ''bag''....restul se cumpara direct:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 09 Mar 2007, 14:57 
Nou Venit

Membru din: 08 Mar 2007, 19:47
Mesaje: 10
In principiu, aveti dreptate: paharele sunt doar pahare, modele OK se gasesc din belsug, lumea bea si uita de ele.
Dar v-ati gandit ca se pot personaliza si oferi invitatilor la sfarsitul evenimentului? Ma rog, sa plece lumea cu ele acasa. E o chestie de efect, sa spunem la cununia civila, fiindca la restaurant s-ar putea sa fie probleme cu luatul veselei acasa...
Si nu ma refer la fundita legata de piciorul cupei sau la vopselele nepermanente. Exista diverse metode de sablare, care nu se mai sterg decat prin... spargerea paharului. Nu sunt foarte scumpe si, va garantez, au efect.
Personal am acasa pahare pe care le primea tatal meu in diverse excursii (era ghid), care imi amintesc de locurile si perioada respectiva. Asta se intampla pe cand eram copil si e cam mult de atunci.
Bafta la pregatiri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: multumesc pt raspuns
MesajScris: 11 Mar 2007, 06:59 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
In principiu, aveti dreptate: paharele sunt doar pahare, modele OK se gasesc din belsug, lumea bea si uita de ele.
Dar v-ati gandit ca se pot personaliza si oferi invitatilor la sfarsitul evenimentului? Ma rog, sa plece lumea cu ele acasa. E o chestie de efect, sa spunem la cununia civila, fiindca la restaurant s-ar putea sa fie probleme cu luatul veselei acasa...
Si nu ma refer la fundita legata de piciorul cupei sau la vopselele nepermanente. Exista diverse metode de sablare, care nu se mai sterg decat prin... spargerea paharului. Nu sunt foarte scumpe si, va garantez, au efect.
Personal am acasa pahare pe care le primea tatal meu in diverse excursii (era ghid), care imi amintesc de locurile si perioada respectiva. Asta se intampla pe cand eram copil si e cam mult de atunci.
Bafta la pregatiri!




hmmmmmm....mie mi se pare un pic cam aiurea sa plece cu paharele in mana invitatii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: E aiurea... si nu prea
MesajScris: 11 Mar 2007, 22:19 
Nou Venit

Membru din: 08 Mar 2007, 19:47
Mesaje: 10
Citat:
hmmmmmm....mie mi se pare un pic cam aiurea sa plece cu paharele in mana invitatii...

Ai dreptate sa ti se para aiurea, dar asta numai in prima faza. Pe "plecatul cu ceva in mana" se bazeaza multe campanii publicitare. Ti-ai pus vreodata intrebarea: de ce la anumite reviste este atasat un CD, sau un servetel de ochelari? Sau la un spray de geamuri, o laveta?
Iti spun eu ca si tu te bucuri daca mergi undeva (unde nu te asteptai sa primesti nimic gratis, ci sa dai mai degraba) si capeti un cadou.
Uite, de exemplu eu practic niste tarife pentru serviciile oferite la nunti. Daca la final iti ofer, sa zicem, o singura fotografie in plus-gratis, sa nu-mi spui ca nu te bucuri si n-o primesti sau sari repede sa o platesti...
Multa bafta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E aiurea... si nu prea
MesajScris: 11 Mar 2007, 23:32 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Ai dreptate sa ti se para aiurea, dar asta numai in prima faza. Pe "plecatul cu ceva in mana" se bazeaza multe campanii publicitare. Ti-ai pus vreodata intrebarea: de ce la anumite reviste este atasat un CD, sau un servetel de ochelari? Sau la un spray de geamuri, o laveta?
Iti spun eu ca si tu te bucuri daca mergi undeva (unde nu te asteptai sa primesti nimic gratis, ci sa dai mai degraba) si capeti un cadou.
Uite, de exemplu eu practic niste tarife pentru serviciile oferite la nunti. Daca la final iti ofer, sa zicem, o singura fotografie in plus-gratis, sa nu-mi spui ca nu te bucuri si n-o primesti sau sari repede sa o platesti...
Multa bafta!



eu n-am zis ca e aiurea sa pleci cu ceva acasa....am zis ca mie mi se pare aiurewa sa plec cu un PAHAR acasa....si eu sunt adepta unor cadouri simbolice....dar exemplul tau mi se pare un pic ciudat...poate celorlalte fete le surade ideea....nu avem toti acceleasi gusturi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 01 Apr 2007, 02:56 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Ma numesc Cristina si sunt o viitoare mireasa si viitoare mamica :ok:.Fericitele evenimente vor fi:nunta pe 12 mai iar nasterea in martie.
Am nevoie da ajutorul vostru....:nbump:
Vreau sa imi fac singura marturiile, paharele de miri, pernuta pt verighete si guest boob.
Marturiile de la cununia civila le-am facut singura.O sa la postez pe site.....
Care sunt problemele mele:
1.Vreau sa imbrac paharele de miri cu hartie igienica...:) asa cum se imita odata scoarta de copac pe pereti.Eu vreau sa fac un model dar de culoare alba.STIE CINEVA PROCEDEUL, CUM SE FACEA INAINTE?
2.SAU sa folosesc gips...(?)...imi crapa pana atunci?
3.La marturii vreau sa folosesc o mini felicitare cu fotografia noastra,data nuntii, iar in interior un citat.DAR....cand se va deschide felicitarea vreau sa la transmitem invitatilor un mesaj de multumire.Mai tineti minte felicitarile care atunci cand erau deschise se auzea o melodie? Asa vreau sa fac dar nu stiu exact cum.stiu ca se foloseau baterii mici de la ceas dar nu stiu cum si pe ce era imprimata melodia.
POATE CINEVA SA MA AJUTE CU UN SFAT SAU SA MA INDRUME UNDEVA?:nbump::nbump::nbump:


EU ZIC CA CEL MAI USOR ESTE SA CUMPERI PAHARELE, SAU DACA VREI SA LE FECAI PERSONAL SA FACI CEVA SIMPLU, SA NU TE COMPLICI PREA MULT, CA ASA CUM ZICEAU SI FETELE INVITATII NU VOR DA MARE IMPORTANTA ACESTUI AMANUNT...:D
EU AM SCAPAT DE ACEST MIC STRES...FIRMA DE DECORATIUNI CU CARE AM INCHEIAT CONTRACT NE DA SI PAHARELE SI CASUTA DE BANI;)
SPOR!:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 01 Apr 2007, 20:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Eu am cumparat un set de pahare simple tinand cont ca oricum va trebui sa le spargem nu am vrut sa imi para rau ca am dat o gramada de bani pe ele ,dar mi.am cumparate fontite si panglicute pe care o sa le aplicam noi pe pahare...o sa va pun pozele cand sunt gata..:ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Paharele mirilor...
MesajScris: 02 Apr 2007, 01:01 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Eu am cumparat un set de pahare simple tinand cont ca oricum va trebui sa le spargem nu am vrut sa imi para rau ca am dat o gramada de bani pe ele ,dar mi.am cumparate fontite si panglicute pe care o sa le aplicam noi pe pahare...o sa va pun pozele cand sunt gata..:ok:


e super ideea:wok:...asa aveam si eu de gand sa fac, dara daca tot cei de la decoratiuni ne ofera pahare le acceptam pe ale lor sa scap de o activitate:D
spor la "impodobit"paharele:)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 167 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România