Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 15:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 128 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 11 Mar 2008, 01:17 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
:champagne:Are cineva idee daca ajung 30 de wiskane de 700ml pt 300 de oameni?

30 cumparam si noi, dar pt 200 de persoane. Si sticle de 1 litru. Sunt oferte bune in metro. Mi se pare ca pt 300 de persoane, 30 de sticle de 700 e cam putin. E adevarat ca nu vor bea toti. Femeile de exemplu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 11 Mar 2008, 01:22 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
As vrea sa va intreb pe cele care ati stabilit deja meniul, ce pret vi s-a cerut? Si cam ce contine? In mare... Noi inca nu am discutat, ne-au spus sa venim ceva mai incolo. As vrea sa am cat de cat idee. Stiu de la cineva care are in mai tot in orasul nostru ca li s-a facut un pret de 140 lei cu bufetul de la intrare (sampanie si piscoturi), aperitiv rece, peste, sarmale, friptura (porc si frigarui de pui), tort, prajiturele, sucuri, apa minerala si cafea. Trebuie sa mai aduca ei alcoolul si fructele. Pe la voi ce preturi sunt?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 11 Mar 2008, 01:39 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
apropo de bauturi...am auzit fete kre au mers in bulgaria,cu sotul lor...bineinteles sa-si cumpere bautura..si au iesit ff bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 13 Mar 2008, 00:16 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:
30 cumparam si noi, dar pt 200 de persoane. Si sticle de 1 litru. Sunt oferte bune in metro. Mi se pare ca pt 300 de persoane, 30 de sticle de 700 e cam putin. E adevarat ca nu vor bea toti. Femeile de exemplu.
Grozav (X) o sa mai cumpar atunci... ca doar am ce face cu el daca ramane. De cumparat imi aduce un amic din duty-free.. il iau cu 9 euro/sticla.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 13 Mar 2008, 16:07 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Grozav (X) o sa mai cumpar atunci... ca doar am ce face cu el daca ramane. De cumparat imi aduce un amic din duty-free.. il iau cu 9 euro/sticla.


ce sa faci cu ce ramane?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 13 Mar 2008, 16:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Grozav (X) o sa mai cumpar atunci... ca doar am ce face cu el daca ramane. De cumparat imi aduce un amic din duty-free.. il iau cu 9 euro/sticla.


noi la 140 de invitati am avut parca 20 sticle de 700...si ne-au ramas vreo 2 sau 3

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 13 Mar 2008, 20:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
30 cumparam si noi, dar pt 200 de persoane. Si sticle de 1 litru. Sunt oferte bune in metro. Mi se pare ca pt 300 de persoane, 30 de sticle de 700 e cam putin. E adevarat ca nu vor bea toti. Femeile de exemplu.


noi am avut 48 de sticle la 380 de oameni....si nu a ramas decat o sticla.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 13 Mar 2008, 21:31 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:

ce sa faci cu ce ramane?
auzi tu iubi cat se bea.... :unsure: eu nu vreau sa plece lumea nesaturata :food: ):( :food:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 14 Mar 2008, 00:29 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
auzi tu iubi cat se bea.... :unsure: eu nu vreau sa plece lumea nesaturata :food: ):( :food:

( euro??? Super bine!!! Ce marca?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 14 Mar 2008, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
auzi tu iubi cat se bea.... :unsure: eu nu vreau sa plece lumea nesaturata :food: ):( :food:


Trebuie sa te gandesti ca de obicei cine se apuca sa bea whiskey o sa bea mai mult de un pahar ca ma indoiesc ca or sa amestece bauturile si atunci ce te faci...bine ca nu o sa fie cazul la toata lumea da oricum...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 15 Mar 2008, 01:41 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:
( euro??? Super bine!!! Ce marca?
Jim Beam... nu e whiskey p-z, e bourbon. Mie insa imi place mai mult ca J&B sau Jack Daniels sau Johnnie Walker. Chestia e ca-l aduce din duty-free numa nu stiu cat poate sa aduca pana la nunta noastra... :blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 15 Mar 2008, 23:15 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Jim Beam... nu e whiskey p-z, e bourbon. Mie insa imi place mai mult ca J&B sau Jack Daniels sau Johnnie Walker. Chestia e ca-l aduce din duty-free numa nu stiu cat poate sa aduca pana la nunta noastra... :blink:

Da, mai aveti destul de putin timp. Dar e bine oricat va poate aduce. Si restul, mai completati din metro. Am vazut ca au oferte bune. Sau din alt hypermarket. Sau, noi avem si un distribuitor in oras. O sa-l intrebam ce pret are pe sticla. E convenabil cu distribuitorul ca putem si sa platim dupa nunta (desi nu cred ca va fi cazul) si sa inapoiezi sticlele nedesfacute (iar cred ca nu va fi cazul). Asa ca ne vom orienta doar in functie de pret.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 17 Mar 2008, 13:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
Da, mai aveti destul de putin timp. Dar e bine oricat va poate aduce. Si restul, mai completati din metro. Am vazut ca au oferte bune. Sau din alt hypermarket. Sau, noi avem si un distribuitor in oras. O sa-l intrebam ce pret are pe sticla. E convenabil cu distribuitorul ca putem si sa platim dupa nunta (desi nu cred ca va fi cazul) si sa inapoiezi sticlele nedesfacute (iar cred ca nu va fi cazul). Asa ca ne vom orienta doar in functie de pret.


noi avem avantajul k patronul unde facem noi nunta are si depozit si o sa luam bautura de la el la pret de engros si o sa platim doar ce se consuma .... noi nu o sa trebuiasca sa aducem decat tortul, prajiturile, fructele, tuica si ceva de rontait si cam atat parca

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 31 Mar 2008, 15:55 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
intrebari intrebatoare...mergem azi sa stabilim meniul -cu pret aproximativ si ce va include, ce putem aduce...

e clar ca tortul si praji le aducem noi...
vom intreba de cafea si de apa/sucuri dc ni s eimpune ceva de la ei...
vom discuta de ordinea si felurile mancarurilor...
si vom intreba de primirea care se face -de adus piscoturi si sampanie si paharele care ls spargem la intrare...

oare ce imi scapa?:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 31 Mar 2008, 16:05 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
apropos la mancarica, meniul l-ati stabilit ca portie pe farfurie sau de exemplu la sarmale va aduce la bol? si la cartofi si fripturica...la platou sau fiecare pe farfurie?
eu cred ca e pe de o parte mai okay la platou ca isi ia fiecare cat vrea si poate, dar pe de alta parte nu e risipa a proasta asa? ma gandesc ca totusi stiu si oamenii aia cat e o portie sanatoasa ca sa se sature omu si nu doar pe o maslutza acolo, nu?:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 31 Mar 2008, 16:55 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
bibi sa ne tii la curent, deorece sunt foarte curioasa, sa vad cum este la tine.
asteptam noutati


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 31 Mar 2008, 17:26 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
bibi sa ne tii la curent, deorece sunt foarte curioasa, sa vad cum este la tine.
asteptam noutati

oki doki...am emotii...sa speram ca va fi bine si vor fi oameni cu scaun la cap...:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 31 Mar 2008, 17:33 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
asteptam informatii, respectiv si preturi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 31 Mar 2008, 19:06 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
asteptam informatii, respectiv si preturi

aici! aici!:neyes:

am o intrebare inainte de detalii. de ce sunt doua topicuri ep tema asta? sau la unul vb despre ce va fi meniul si la celalalt de pret?O:)

revin la ce am discutat. femeia tare dragutza ne-a zis ca pretul de meniu e intre 100-120 dar contract facem inainte d enunta ca ei nu pot incheia amu ca se mai schimba in 4 luni.
meniul va fi format din: aperitive, supa, sarmale si friptura. Obligatoriu 2 cafele espresso lavazza de la ei, doua beri, 1 apa si un suc la 2l / 2 pers. asa pricepiram. oricum maine trimite tanti o lista cu toata oferta, cu tot ce au ei de papa si gramaj si noi sa ne alegem si in functie de asta rezulta pretul final. dar aproxim. 100-120.

in plus va trebui sa platim chelnerii, 120/chelner. La 150 de invitati zicea tanti ca ar trebui 16-17 chelneri. barzoiul s eminuna de faptul ca tre sa platim chelnerii. sincer si mie mis epare aiurea. in sensul in care okay, le dau dar numai daca sunt multumit si cat consider eu...se mai aduna 20 mil...si daca nus untem multumiti de ei?:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturi
MesajScris: 02 Apr 2008, 17:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
in plus va trebui sa platim chelnerii, 120/chelner. La 150 de invitati zicea tanti ca ar trebui 16-17 chelneri. barzoiul s eminuna de faptul ca tre sa platim chelnerii. sincer si mie mis epare aiurea. in sensul in care okay, le dau dar numai daca sunt multumit si cat consider eu...se mai aduna 20 mil...si daca nus untem multumiti de ei?:-`


cam ciudata faza cu chelnerii...noua (inca) nu ne-au zis asta ..insa tot ce se poate, ma astept la orice. si mie mi se pare normal sa ii platesti la final, conform serviciului pe care l-au prestat. nu de alta, dar nu e ca si cand ei nu-si iau salariul...ci isi iau salariul normal si in plus mai si primesc de la voi. ma intreb daca pe tine te plateste cineva in plus fata de salariu..ca sa iti faci munca. deci nu stiu ce sa zic...:mellow:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 128 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România