Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:37


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 12 Mai 2007, 00:26 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
vine femeia de servici cu matura printre nuntasi?



pai la dansul mirilor nu sunt doar mirii pe ring?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 12 Mai 2007, 00:29 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Adevarul e ca ar fi cam aiure...ca de cele mai multe ori imediat dupa vals ies oamenii la dans...si ce va fi...cineva cu matura strange florile si restul nuntasilor stau si se impiedica pe acolo sa se dea intr-o parte si in alta...sau nu mai danseaza...e cam aiurea...



pai ies invitatii la dans in functie de ce muzica este, ca nu pe orice melodie se danseaza....eu nu inteleg ce vi se pare atat de complicat? ca intr-un minut se pot strange petalele...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 12 Mai 2007, 04:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


pai la dansul mirilor nu sunt doar mirii pe ring?


dupa ei sunt invitati pe ring nasii, apoi parintii, apoi toti invitatii.nu cred ca se opreste muzica sa mature aia


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 13 Mai 2007, 00:20 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

dupa ei sunt invitati pe ring nasii, apoi parintii, apoi toti invitatii.nu cred ca se opreste muzica sa mature aia



exact. de cele mai multe ori, pe la jumatatea valsului ies la dans parintii, nasii si chiar si unii invitati. si dupa vals oricum se pun melodii pe care de cele mai multe ori invitatii ies sa danseze, pt ca din acel moment incepe nunta, in mod asa mai oficial:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 13 Mai 2007, 01:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


exact. de cele mai multe ori, pe la jumatatea valsului ies la dans parintii, nasii si chiar si unii invitati. si dupa vals oricum se pun melodii pe care de cele mai multe ori invitatii ies sa danseze, pt ca din acel moment incepe nunta, in mod asa mai oficial:nwink:



eu vreau sa dansam un dans intreg.nu vreau sa ne intrerupa nimeni


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 14 Mai 2007, 02:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


eu vreau sa dansam un dans intreg.nu vreau sa ne intrerupa nimeni



nu va intrerupe nimeni, doar ca vor iesi la dans parintii, nasii si vor dansa ei intre ei. asa am vazut la cele mai multe nunti la care am fost.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 14 Mai 2007, 13:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


nu va intrerupe nimeni, doar ca vor iesi la dans parintii, nasii si vor dansa ei intre ei. asa am vazut la cele mai multe nunti la care am fost.


tocmai asta nu vreau.vreau sa fim in centrul atentiei o melodie intreaga.De-asta e dansul miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 14 Mai 2007, 15:03 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 18:57
Mesaje: 44
Citat:


nu va intrerupe nimeni, doar ca vor iesi la dans parintii, nasii si vor dansa ei intre ei. asa am vazut la cele mai multe nunti la care am fost.

Din cate am vazut eu la nunti nasii si parintii ies la dansul miresei decat daca sunt invitati pe ring. Sincer si eu imi doresc sa dansez o melodie intreaga cu iubi meu fara sa fie nimeni prin preajma. De aceea ne-am gandit si la o mica coreografie. :kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 14 Mai 2007, 15:04 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 18:57
Mesaje: 44
Citat:
Din cate am vazut eu la nunti nasii si parintii ies la dansul miresei decat daca sunt invitati pe ring. Sincer si eu imi doresc sa dansez o melodie intreaga cu iubi meu fara sa fie nimeni prin preajma. De aceea ne-am gandit si la o mica coreografie. :kiss:

coregrafie :nblink: :nblink: :nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 14 Mai 2007, 19:27 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Din cate am vazut eu la nunti nasii si parintii ies la dansul miresei decat daca sunt invitati pe ring. Sincer si eu imi doresc sa dansez o melodie intreaga cu iubi meu fara sa fie nimeni prin preajma. De aceea ne-am gandit si la o mica coreografie. :kiss:



mmm coregrafie, frumos!:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 14 Mai 2007, 19:29 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Din cate am vazut eu la nunti nasii si parintii ies la dansul miresei decat daca sunt invitati pe ring. Sincer si eu imi doresc sa dansez o melodie intreaga cu iubi meu fara sa fie nimeni prin preajma. De aceea ne-am gandit si la o mica coreografie. :kiss:



da doar daca sunt invitati, dar eu am vazut ca mai la toate nuntile sunt invitati...si eu vreau sa dansez cu mirele meu in acea seara valsul si sa nu fie nimeni pe ring, chiar daca suntem cam pe langa dansurile astea...si ne gandeam sa vb cu cei ce ne vor canta sa nu invite parintii si nasii la dans atunci ci dupa vals...sper sa nu fie prea mari supararile:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 24 Mai 2007, 00:51 
Nou Venit

Membru din: 25 Mar 2007, 03:11
Mesaje: 17
Daca sunt artificii pe ring la dansul mirilor balonul jumbo nu prea isi mai are rostul,nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 24 Mai 2007, 01:27 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Daca sunt artificii pe ring la dansul mirilor balonul jumbo nu prea isi mai are rostul,nu?



cred ca nu. e posibil sa fie cam incarcat, nu am idee. noi vrem conffeti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 24 Mai 2007, 14:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Daca sunt artificii pe ring la dansul mirilor balonul jumbo nu prea isi mai are rostul,nu?



Sincer cred ca artificiile sunt suficiente.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 24 Mai 2007, 15:12 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Daca sunt artificii pe ring la dansul mirilor balonul jumbo nu prea isi mai are rostul,nu?


sa stii ca am vazut ieri niste fotografii de la nunta unei membre a forumului, dar nu mai tin minte la care, pt ca m-am uitat la mai multe:~* si am vazut ca a avut si artificii si balon jumbo si arata super bine, deci cred ca nu ar fi o problema...totul depinde de tine:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 24 Mai 2007, 15:51 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

sa stii ca am vazut ieri niste fotografii de la nunta unei membre a forumului, dar nu mai tin minte la care, pt ca m-am uitat la mai multe:~* si am vazut ca a avut si artificii si balon jumbo si arata super bine, deci cred ca nu ar fi o problema...totul depinde de tine:-*



la Elanicol am vazut baloane pe jos si arificii si arata super bine. nu eram sigura c de ea este vorba si am fost sa verific.:~* sper sa nu se supere pe mine:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 06 Iun 2007, 14:50 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
o intrebare jumboul la cat se sparge?adica in ce moment al nuntii se sparge?

la nuntile la care am fost,nu se spargea la dansul de deschidere a petrecerii. dupa miezul noptii,de fapt mai spre dimineata mirii dansau valsul miresei, moment in care se spargea si balonul.:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 06 Iun 2007, 15:53 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
dar eu stiu k cu dansul mirilor se deschide nunta.acestia danseaza valsul cand vin toti musafirii si asta este de obicei cam pe la ora 10 maxim.am hotarat pana la urma sa il spargem atunci cand vom dansa valsul.:ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 06 Iun 2007, 20:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
dar eu stiu k cu dansul mirilor se deschide nunta.acestia danseaza valsul cand vin toti musafirii si asta este de obicei cam pe la ora 10 maxim.am hotarat pana la urma sa il spargem atunci cand vom dansa valsul.:ncouple:


La 10(!) La noi se face intrea in restaurant la ora 19 seaseaza lume dupa care se binecuviteaza masa sau mancarea de catre preot sau vornic dupa care se mananca ceva si cel tarziu dupa o ora ies miri la vals dupa care a doua melodie se danseaza cu nasi impreuna si cu parinti si d-sori de onoare

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: jumbo si petale de flori
MesajScris: 06 Iun 2007, 21:16 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
noi vom termina cununia religioasa aproape de ora 19,si crede-ma k stiu k dureaza pana iti vin toti invitatii, iar de obicei valsul miresei se danseaza cand sunt deja toti invitatiisi de asta am zis 10 dar asta a fost ora maxima, bineinteles k daca o sa imi vina toti invitatii mai repede vom dansa valsul mult mai repede.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România