Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:11


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 87 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Sa inteleg ca ai fost la noi la inceput de mai si n-ai spus nimic??:p Data viitoare sa ma anunti sa ne intalnim! :ok:
Da, e ciudata, cand infioratoare, cand fascinanta. (vezi valurile de la Costinesti de 1 mai) Nimic nu se compara cu marea pe timp de vara :kiss::cool: Am avut un sentiment extraordinar cand toata lumea pleca acasa, iar eu ramaneam la mare! ;):lol:


eee ....egoista mica...o tii numai pentru tine acolo la constanta! da am fost la eforie de 1 mai....pustiu...goooll trist si frig..mama ce frig era!! daca mai ajung ..e posibil la vara ....tinem legatura si ne intalnim!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 11 Mai 2006, 20:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

O tin pentru mine, dar o mai dau si altora, pe timpul verii :p Te astept la mare!! :ok:


as veni in fuga mare la mare !! Mama ce versuri...tinem legatura!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 05 Dec 2007, 01:57 
Nou Venit

Membru din: 13 Aug 2007, 01:02
Mesaje: 1
Buna
Spune-mi te rog si mie mai exact pe ce site ai vazut fantana la aces pret.
Multumesc,
Cristina

Citat:
Draga mea, uite ce am vazut pe internet:
FANTANA DE CIOCOLATA!
Cod articol 126201
320,00 lei In loc de 400,00 lei
3.200.000 lei vechi
TVA inclus
Oferiti-va un cadou, Dvs. dar si musafirilor. Veti avea un moment de placere a gustului cu
FANTANA DE CIOCOLATA. Este un aparat amuzant si elegant care va fi atractia seratei Dvs. cu amicii. Este usor de intrebuintat: trebuie sa puneti patratele de ciocolata, nu mai mult de 1 Kg ( cu lapte, fondanta, etc.) in vasul incalzitor si ca prin magie, dupa cateva minute se creeaza o adevarata cascada de ciocolata densa si perfect amestecata. Folositi-va fantezia pentru a inveli in ciocolata fructele sau alte alimente. Functioneaza la 220V. Confectionata din inox, nu trebuie spalata in masina de spalat vase. Dim. H x 43 cm, diametrul 20 cm.


:flowers: cauta pe www.dmail.ro ! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 06 Dec 2007, 14:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Buna
Spune-mi te rog si mie mai exact pe ce site ai vazut fantana la aces pret.
Multumesc,
Cristina



Cred ca scrie foarte clar in josul mesajului: pe www.dmail.ro
Foloseste functia de cautare de la ei de pe site, da-i sa caute "ciocolata" si o sa o gasesti...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 04 Feb 2008, 23:47 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
fetele noua ni s-a cam pus pata de doua zile pe fantanica:nblink:am vorbit si cu cei care se ocupa de sala, poate achizitioneaza una...am gasit niste preturi pe net -nu mi se pareau exagerat de scumpe, din contra, la o singura nunta si te scoti:~*intr-adevar mai costa fructe si plus de servetele:nwink:dar in rest...
as fi ins chimb curioasa daca mai stie cineva cam cat e pretul de inchiriat, daca ati avut careva la nunta...sincer, as prefera decat marturii, mai bine fantana...e un alt efect...
dar ma intreb pe de alta parte...cioco din plin si dup-aia vine si tortul
:blink:nu e prea mult?:drool:cand ajung la tort nu el mai trebe nika:nlol:

dar sa revin la intrebare, daca ati avut careva cumva pe la voi pe la nunti sau ati planificat deja pt. nunta care va sa vie, imi ziceti si mie un pret sa stiu cam al ce sa ma astept...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 05 Feb 2008, 10:08 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Mie mi se pare prea costisitor.Este adevarat ca o singura data te mariti.Dar crezi ca se merita sa cheltui bani pentru asa ceva.O sa fie uni care apreziaza alti nici nu o sa se uite.Tu crezi cum e mai bine. Dar gandeste-te ca sunt niste bani aruncati pe fereastra cand ai putea sa faci altceva cu ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 05 Feb 2008, 14:22 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Mie mi se pare prea costisitor.Este adevarat ca o singura data te mariti.Dar crezi ca se merita sa cheltui bani pentru asa ceva.O sa fie uni care apreziaza alti nici nu o sa se uite.Tu crezi cum e mai bine. Dar gandeste-te ca sunt niste bani aruncati pe fereastra cand ai putea sa faci altceva cu ei.


mie mi-ar fi frica ca mai ales la inceput sa nu se inghesuie lumea la fantana in loc sa danseze. si sa nu se intample accidente - dat pe jos, pete, ...

e buna ciocolata din ele?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 05 Feb 2008, 14:24 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu nu as vrea dar as fii curioasa sa vad ce gust are


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 05 Feb 2008, 18:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
eu nu as vrea dar as fii curioasa sa vad ce gust are

Si eu am fost tare curioasa cum e ciocolata din fantana si mi-am luat duminica trecuta din mall un 'mix de fructe cu cioco' , adica pe un betisor a tras o bucatica de mar , una de banana si una de portocala si a trecut respectiva frigaruie prin ciocolata. Mie una mi-a placut tare mult:p:p:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 05 Feb 2008, 18:43 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Si eu am fost tare curioasa cum e ciocolata din fantana si mi-am luat duminica trecuta din mall un 'mix de fructe cu cioco' , adica pe un betisor a tras o bucatica de mar , una de banana si una de portocala si a trecut respectiva frigaruie prin ciocolata. Mie una mi-a placut tare mult:p:p:p


asa ceva imi fac acasa. a primit sotul meu un set pt fondue cu ciocolata :drool: e deliciiiooooosss


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 05 Feb 2008, 20:44 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Mie mi se pare prea costisitor.Este adevarat ca o singura data te mariti.Dar crezi ca se merita sa cheltui bani pentru asa ceva.O sa fie uni care apreziaza alti nici nu o sa se uite.Tu crezi cum e mai bine. Dar gandeste-te ca sunt niste bani aruncati pe fereastra cand ai putea sa faci altceva cu ei.


Pai eu nu prea cred ca ar costa asa mult, ca ideea e ca ori facem marturii ori fantana de cioco si marturiile cu bobonele nu stiu cati le manca si cati le tin asa de amintire -ca mine:nwink:- si tot nu le tin o viata ca sa ramana amintire...si fantana de cioco cel putin al nuntile la care am fost noi nu a mai fost si ar fi ceva deosebit sa le ramana in amintire.
In plus o marturie simpla incepe pe la 4roni, nu? si din ce am vazut noi printr-o parte si alta cam 1euro-1juma de persoana ar fi...
Fantanica am vazut si pe net de vanzare su 3mil juma-4mil (vechi). Nu mi se pare deloc mult. Dar presupun ca si aici depinde de firma care iti pune la dispozitie:~*

De picurat pe jos n-ar fi o problema ca e gresie:ok:in plus chiar ziceam ca vor fi puse farfurii separate acolo si servetele sa isi ia fiecare, air cineva se ocupa de refill. Cat despre ca s-ar ingramadi acolo eu cred ca ar merge pe rand sa incerce, in plus ca nu cred ca ar fugi toti inainte de aperitive sa da iama la ele(?)

De fapt stiti cum e, motive se gasesc si pro si contra, dar toate constructive in final, nu? :nlol::nlol::nlol:
ma intrebam numai... ar fi fost interesant sa ne impartasiti din experienta daca ati avut asa ceva. Probabil sunt si avantaje si dez-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 06 Feb 2008, 10:48 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
fiecare cum ii place.daca tu poti sa iti faci rost de una si nu te cost mult e ok.dar mai bine fa-ti unele calcule sa vezi cum este mai covenabil.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 06 Feb 2008, 20:53 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
fiecare cum ii place.daca tu poti sa iti faci rost de una si nu te cost mult e ok.dar mai bine fa-ti unele calcule sa vezi cum este mai covenabil.
categoric!!! ianinte de a o inchiria vom face o comparatie de pret:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 06 Feb 2008, 21:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:
categoric!!! ianinte de a o inchiria vom face o comparatie de pret:ok:

Mie una sigur mi-ar place sa ma duc la o nunta unde este fantana de ciocolata:p:p...pacat ca atunci cand am avut noi nunta (in 2006)nu se prea stia de fantana de cioco -sau mai degraba nu stiam eu:wacko:...ca altfel , cu siguranta aveam si noi la nunta

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 87 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România