Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:11


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 87 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 17 Mai 2008, 02:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Cum a ramas cu fantana? Iti iei pana la urma? Ce oferte ai primit? Am trimis si eu mesaje private la furnizori (acum vreo ora :~*) si deja nu mai am rabdare...

P.S. Doamne, cate sunt de rezolvat...(X)



lasa cora...sunt sigura ca te descurci cu toate..

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 20 Mai 2008, 15:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Am inceput sa primesc raspunsuri si oferte de pret de la furnizorii de fantani de ciocolata. Unul dintre ei, mi-a oferit un text informativ pe care sa il postez pentru voi, cele interesate de asa ceva... Cum nu e publicitar, de ce nu? :D

Deoarece avem experienta indelungata cu fantanile de ciocolata, permiteti-ne sa va dam cateva tips-uri. Vor isca probabil comentarii (pro sau contra), dar vrem sa punctam ceea ce conteaza:

1.Ciocolata (cel mai important lucru):
Fantanile de ciocolata functioneaza cu un tip special de ciocolata, care are un adaos de aprox 33% unt de cacao, pentru a putea curge uniform (ideala este ciocolata Calebbaut, speciala pentru aceste fantani). Ciocolata din magazine (kandia, poiana, etc,) necesita aprox 2 litri de ulei comestibil la 4-5 kg de ciocolata.
Nu cred ca vreti sa gustati asa ceva (3 parti ciocolata si o parte ulei de floarea soarelui).
DECI: asigurati-va ca ciocolata este adusa la eveniment SIGILATA (pungile sunt de 2,5 sau 10 kg ciocolata/ pachet, si sunt inscriptionate cu toate datele producatorului, inclusiv termenul de garantie), ca nu este aceeasi refolosita de la evenimentul de saptamana trecuta , si ca nu se adauga ulei comestibil.
2.Dimensiunea fantanii:
Fantanile profesionale sunt cele de peste 60 cm inaltime, cele mai mici de 60 cm sunt pentru uz casnic. Cu cat o fantana este mai inalta, cu atat se va vedea mai bine din orice colt al salii. Efectul vizual va conta foare mult. Preturile difera foarte putin sau chiar deloc cu dimensiunea fantanii (pentru cele peste 60 cm). Daca vrei sa fie vizibila, alegi una mare.
3.Decoratiunile
Toate firmele care inchririaza aceste fantani ofera consumabilele ( fructe, servetele, betisoare, decor-daca exista, etc.) gratuit. Sculpturile din fructe sunt optionale, si foarte putine firme ofera asta in acest moment. Asigura-te ca decorul din fotografiile de prezentare este real, nu cules de pe site-uri straine, ca sa nu ai surprize la nunta.
4.Pretul
Pretul este ultimul lucru de luat in calcul, desi nu este de neglijat, daca vrei sa ai la nunta ta o fantana profesionala, ciocolata belgiana speciala pentru fantani (gustul este inconfundabil) si servire ireprosabila. Si aici ai de ales:
cel mai rau scenariu -o fantana de 30 cm (din Metro- aprox. 250 lei pret de cumparare, o poti cumpara si tu), cicolata kandia sau poiana cu 2-3 litri de ulei comestibil in ea, un tip in blugi si tricou care are grija de invitati.....
cel mai bun scenariu- o fantana de 135 cm, ciocolata belgiana callebaut originala, ne-refolosita (cere o monstra cand semnezi contractul), sculpturi in fructe (daca iti poti permite o cheltuiala suplimentara), bar de fructe in jurul fantanii, o hostess care indruma invitatii sa savureze gustul unic al fructelor scaldate in ciocolata.
Intre cele 2 scenarii, va ramane loc de ales.
Sa aveti nunti de vis.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 21 Mai 2008, 11:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Am inceput sa primesc raspunsuri si oferte de pret de la furnizorii de fantani de ciocolata. Unul dintre ei, mi-a oferit un text informativ pe care sa il postez pentru voi, cele interesate de asa ceva... Cum nu e publicitar, de ce nu? :D

Deoarece avem experienta indelungata cu fantanile de ciocolata, permiteti-ne sa va dam cateva tips-uri. Vor isca probabil comentarii (pro sau contra), dar vrem sa punctam ceea ce conteaza:

1.Ciocolata (cel mai important lucru):
Fantanile de ciocolata functioneaza cu un tip special de ciocolata, care are un adaos de aprox 33% unt de cacao, pentru a putea curge uniform (ideala este ciocolata Calebbaut, speciala pentru aceste fantani). Ciocolata din magazine (kandia, poiana, etc,) necesita aprox 2 litri de ulei comestibil la 4-5 kg de ciocolata.
Nu cred ca vreti sa gustati asa ceva (3 parti ciocolata si o parte ulei de floarea soarelui).
DECI: asigurati-va ca ciocolata este adusa la eveniment SIGILATA (pungile sunt de 2,5 sau 10 kg ciocolata/ pachet, si sunt inscriptionate cu toate datele producatorului, inclusiv termenul de garantie), ca nu este aceeasi refolosita de la evenimentul de saptamana trecuta , si ca nu se adauga ulei comestibil.
2.Dimensiunea fantanii:
Fantanile profesionale sunt cele de peste 60 cm inaltime, cele mai mici de 60 cm sunt pentru uz casnic. Cu cat o fantana este mai inalta, cu atat se va vedea mai bine din orice colt al salii. Efectul vizual va conta foare mult. Preturile difera foarte putin sau chiar deloc cu dimensiunea fantanii (pentru cele peste 60 cm). Daca vrei sa fie vizibila, alegi una mare.
3.Decoratiunile
Toate firmele care inchririaza aceste fantani ofera consumabilele ( fructe, servetele, betisoare, decor-daca exista, etc.) gratuit. Sculpturile din fructe sunt optionale, si foarte putine firme ofera asta in acest moment. Asigura-te ca decorul din fotografiile de prezentare este real, nu cules de pe site-uri straine, ca sa nu ai surprize la nunta.
4.Pretul
Pretul este ultimul lucru de luat in calcul, desi nu este de neglijat, daca vrei sa ai la nunta ta o fantana profesionala, ciocolata belgiana speciala pentru fantani (gustul este inconfundabil) si servire ireprosabila. Si aici ai de ales:
cel mai rau scenariu -o fantana de 30 cm (din Metro- aprox. 250 lei pret de cumparare, o poti cumpara si tu), cicolata kandia sau poiana cu 2-3 litri de ulei comestibil in ea, un tip in blugi si tricou care are grija de invitati.....
cel mai bun scenariu- o fantana de 135 cm, ciocolata belgiana callebaut originala, ne-refolosita (cere o monstra cand semnezi contractul), sculpturi in fructe (daca iti poti permite o cheltuiala suplimentara), bar de fructe in jurul fantanii, o hostess care indruma invitatii sa savureze gustul unic al fructelor scaldate in ciocolata.
Intre cele 2 scenarii, va ramane loc de ales.
Sa aveti nunti de vis.



ee...nu-i chiar asa situatia cum e prezentata aici.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 21 Mai 2008, 15:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:


ee...nu-i chiar asa situatia cum e prezentata aici.


Adica? :rolleyes:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 21 Mai 2008, 23:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Adica? :rolleyes:


pai nu trebuie sa ai hostessa pt fructe si fantana..., suna foarte bine, dar nseamna si multi bani descrierea si sincer nu cred ca merita.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 22 Mai 2008, 18:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

pai nu trebuie sa ai hostessa pt fructe si fantana..., suna foarte bine, dar nseamna si multi bani descrierea si sincer nu cred ca merita.


si eu sunt de acord cu laura. lucrez in domeniul advertising si al pr-ului...asa ca stiu cum suna un text prezentat intr-un anume fel pentru a atrage. desigur pontul cu ambalajul e demn de luat in seama..dar restul sunt fraze cu care te "agata" sa iei de la ei

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 08 Iul 2008, 16:54 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Cum a ramas cu fantana? Iti iei pana la urma? Ce oferte ai primit? Am trimis si eu mesaje private la furnizori (acum vreo ora :~*) si deja nu mai am rabdare...

P.S. Doamne, cate sunt de rezolvat...(X)

Cora noi am renuntat la fantanuca. singura oferta ok era la Cluj la o tanti care aducea super-cioco si all inclusiv cu fructe si aranjament si cioco elvetiana parca era 17 mil...primeai bonus o fantana de sampanie. dupa ce am stat si am calculat am renuntat pt ca noi fantana de sampanie nu vroiam iar pretul nu scadea tot atat era asa ca...:-`am zis ca renuntam la moftul asta...fructele ne vor costa cam 300, hai 400 maxim si mai e sampanie care am vazut sampanei buna la 7-8 ron sticla si chiar buna...am renuntat la moftul asta al nostru dar mi-au aparut mie altele...dar asta e mai si renuntam la una alta ca nu am castigat la loto:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 08 Iul 2008, 17:02 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
eu pot doar sa iti spun ce mi-a zis pretena de se ocupa de organizare, spunea ca putem inchiria sau cumpara linistite o fantana ca nu e scumpa dar si sa se plimbe cineva intruna cu ibricul plin de ciocolata menaj la bucatarie so topeasca si iar sa bage in fantana si iar sa topeasca si tot asa...:-`
si in plus multa lume mi-a zis ca tre sa fie obligatoriu cineva sa deserveasca, daca nu de la firma atunci un chelner dar preferabil cineva de la firma ca stiu exact ce au de facut...acum iti dai seama ca si firmele mai exagereaza dar te cam pune pe ganduri...eu cred ca ar fi bine daca ar scrie cineva care chiar a avut asa ceva sa povesteasca cum a fost si servirea si ciocolata si poate stie sa mai dea detalii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 28 Iul 2008, 18:20 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu ma uitam zielele astea pe diferite site-uri de cadouri si am vazut fantana de ciocolata la 1 kg, chiar nu am idee cat e de mica in imagine toate sunt mai mari...era la 150 ron :D

daca nu e chiar mica mica eu mai bine as cumpara 2 la 300 ron decat sa imprumut una mai mare la 200E sau cat is :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 28 Iul 2008, 20:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
eu ma uitam zielele astea pe diferite site-uri de cadouri si am vazut fantana de ciocolata la 1 kg, chiar nu am idee cat e de mica in imagine toate sunt mai mari...era la 150 ron :D

daca nu e chiar mica mica eu mai bine as cumpara 2 la 300 ron decat sa imprumut una mai mare la 200E sau cat is :D


Hmm... teoretic asa ar fi dar eu am remarcat cateva probleme:

Am fost la o nunta in mai unde mirii nu cred ca angajasera o firma din asta cu fantana. S-ar putea sa fi facut cum ai zis tu: sa-si fi cumparat singuri o fantana (ca era mica - 3 etaje) si sa fi luat ei si fructe (nu aveau decat capsuni si banane, si erau necuratate si netaiate). Astea ar fi putut trece cu vederea, dar ciocolata... :really: NU CURGEA!:wall: Adica nu curgea lin si uniform, ci cu cocoloase mari, ca si cand fierbea... Am crezut ca asa face la inceput, dar NU! asa a tinut-o tot timpul. Nu am vazut ciocolata curgand asa cum vedeti in poze pe tot parcursul nuntii. Tot timpul a curs asa... cu firicele si cocoloase. La gust era OK, dar la aspect...:eek:

Pe de alta parte, am fost acum doua saptamani la alta nunta si m-am mai convins de o chestie: sa-i las pe oameni sa isi faca treaba! Eu m-am dus direct la fantana, foarte entuziasmata ca erau tot felul de fructe si eu le vroiam pe toate.:clap: Si m-am apucat voiniceste sa infig fructele in tepusa, dar nu am reusit sa infig mai mult de doua fara sa ma ajut cu cealalta mana, ceea ce e super aiurea si neigienic. Tipul de acolo avea tehnica: el se ajuta cu alte doua betisoare ca sa infiga cate fructe vroiai pe tepusa. Asta a fost prima chestie. A doua chestie e ca m-a lasat pe mine sa "inting" tepusa in fantana de ciocolata si, din greseala am dus farfuria pe care urma sa iau tepusa prea aproape de fantana... si am manjit toata farfuria de ciocolata :~*:~* si de pe farfurie s-a prelins pe decoratiunile omului si pe alte fructe din boluri... :wall: Am facut ca la porci acolo. S-a luat saracu' cu mainile de cap... A doua oara nu m-am mai dus. O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 28 Iul 2008, 23:26 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
ce simpatica esti Cora:rofl::rofl::rofl:sa sti ca si mie cand vorbeam de cioco la noi toata lumea mi-a zis sa nu ma bata gandul sa incerc eu ca nu e acelasi lucru ca trebuie topita in prealabil cioco cu ibricu si tinuta in permanenta calda etc etc, ca trebuie obligatoriu o persoana la servireO:)eu nu m-as incumeta dupa cate am auzit, mai ales ca si ciocolata e de atatea feluri si aia de menaj cica lasa enormd e dorit:blink: fara suparare pt nimeni as apela mai curand la profi ca sa rezolve acest punct sau, cum am facut de altfel, am renuntat ca am zis ca de acest lux mai bine alegem altcevaO:)dardaca ne permiteam, mmmmmm yammyyyyy ce bun ar fi fost...poate prindem si noi vreodata o nunta cu fantanuca ca pan amu n-am avut ocazia...ce bun tre sa fie(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 29 Iul 2008, 01:46 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
foarte haioasa ai fost cory :D

da asa e...si eu zic ca ciocolata de menaj e nasola rau...eu am luat numai asa 2 bucati ca sa fac o glazura...si a fost naspa! :D

apoi la nunta sa patesti asa ceva :P sa nu fie buna :))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 29 Iul 2008, 14:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
ce simpatica esti Cora:rofl::rofl::rofl:sa sti ca si mie cand vorbeam de cioco la noi toata lumea mi-a zis sa nu ma bata gandul sa incerc eu ca nu e acelasi lucru ca trebuie topita in prealabil cioco cu ibricu si tinuta in permanenta calda etc etc, ca trebuie obligatoriu o persoana la servireO:)eu nu m-as incumeta dupa cate am auzit, mai ales ca si ciocolata e de atatea feluri si aia de menaj cica lasa enormd e dorit:blink: fara suparare pt nimeni as apela mai curand la profi ca sa rezolve acest punct sau, cum am facut de altfel, am renuntat ca am zis ca de acest lux mai bine alegem altcevaO:)dardaca ne permiteam, mmmmmm yammyyyyy ce bun ar fi fost...poate prindem si noi vreodata o nunta cu fantanuca ca pan amu n-am avut ocazia...ce bun tre sa fie(X)


Sa nu iti para rau ca nu ai fantana de cioco.
Eu am avut doar aceste doua experiente in materie. La ambele evenimente, lumea s-a dus si a luat o data sau de doua ori... (Asta daca nu numeri copiii, care erau non stop acolo si chiar si dupa ce se oprise fantana stateau si isi bagau entuziasmati degetele prin resturile de ciocolata :p). Deci nu stiu daca merita investitia intr-adevar. Cu toate astea, eu o sa o fac pentru ca la mine la nunta vor veni multi oameni care probabil nu au vazut asa ceva niciodata si vreau sa aiba o surpriza.
A, si alta info: din mai multe locuri, si din experienta proprie, eu cred ca ciocolata cu lapte e cea mai potrivita pentru asa ceva. Ciocolata amaruie poate e mai sanatoasa, dar nu e la fel de yummy.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 29 Iul 2008, 15:35 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Cora mi-ai facut o pofta de cioco de ma ingras tu esti de vina:nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 30 Iul 2008, 03:02 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
mnoh...cand ma marit io ma duc in germania sa imi aduc ciocolata :) este acolo o ciocolata cu lapte de te lingi pe degete :D de oricare as manca aici la noi nu e asa de buna :D ...pacat ca nu stiu cum ii zice :|

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 02 Aug 2008, 13:14 
Nou Venit

Membru din: 02 Aug 2008, 13:07
Mesaje: 4
Citat:

Cum a ramas cu fantana? Iti iei pana la urma? Ce oferte ai primit? Am trimis si eu mesaje private la furnizori (acum vreo ora :~*) si deja nu mai am rabdare...

P.S. Doamne, cate sunt de rezolvat...(X)

Fetelor am tot vazut ca nu gasiti pe cineva pt fantana de ciocolata ....sa stiti ca am o prietena care se ocupa cu asa ceva.Are o fantana de cioco imensa,nu ca aia din imagine,in plus cioco este din statele unite de unde este si fantanica ..eu o sa am la nunta si o sa am un decor ..de abia astept..asa ca astept raspuns...sper ca v-am ajutat...va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 02 Aug 2008, 21:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
Fetelor am tot vazut ca nu gasiti pe cineva pt fantana de ciocolata ....sa stiti ca am o prietena care se ocupa cu asa ceva.Are o fantana de cioco imensa,nu ca aia din imagine,in plus cioco este din statele unite de unde este si fantanica ..eu o sa am la nunta si o sa am un decor ..de abia astept..asa ca astept raspuns...sper ca v-am ajutat...va pup



si daca o chemam pe prietena ta la o nunta sa se ocupe de ciocolata vine? :D si cat ar costa sa o platim? :P adica cu tot cu ciocolata si cu aparatul ei si cu ea ca sa ajute oamenii:D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 04 Aug 2008, 00:12 
Nou Venit

Membru din: 02 Aug 2008, 13:07
Mesaje: 4
Citat:


si daca o chemam pe prietena ta la o nunta sa se ocupe de ciocolata vine? :D si cat ar costa sa o platim? :P adica cu tot cu ciocolata si cu aparatul ei si cu ea ca sa ajute oamenii:D


hai sa iti expplic cum sta treaba cu fantana de ciocolata..in momentul in care vrei sa o inchiriezi si ai dat un avans pt a rezerva fantana in data respectiva prietena mea iti pune la dispozitie absolut tot:fantana,ciocolata,fructe,marshmallows,finetti sticks,minicroisantes etc...+personal specializat sa asigure buna dispozitie a evenimentului ...tare nu????pretul nu stiu sa iti spun dar stiu ca difera in functie de nr de persoane...dar fantana e mare,inalta incat de abia astept sa o am la nunta....nu mai pot de nerabdare...toti care stiu de abia asteapta...pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 04 Aug 2008, 13:46 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

hai sa iti expplic cum sta treaba cu fantana de ciocolata..in momentul in care vrei sa o inchiriezi si ai dat un avans pt a rezerva fantana in data respectiva prietena mea iti pune la dispozitie absolut tot:fantana,ciocolata,fructe,marshmallows,finetti sticks,minicroisantes etc...+personal specializat sa asigure buna dispozitie a evenimentului ...tare nu????pretul nu stiu sa iti spun dar stiu ca difera in functie de nr de persoane...dar fantana e mare,inalta incat de abia astept sa o am la nunta....nu mai pot de nerabdare...toti care stiu de abia asteapta...pupici




aham :D multumesc pt. detalii....

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cascada(fantana) de ciocolata
MesajScris: 09 Mar 2009, 14:14 
Nou Venit

Membru din: 09 Mar 2009, 14:00
Mesaje: 1
Buna,m-ar interesa si pe mine numarul de telefon al prietenei tale..este din bucuresti?
eu voi avea nunta in septembrie si tare as vrea o fantana de ciocolata ....javascript:;
javascript:;


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 87 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România