Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:34


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 115 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 19 Feb 2009, 20:51 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
Florile uscate dau un feng-shui prost. Mai bine nu. Cei ce se pricep spun ca sunt aducatoare de energii negative care favorizeaza bolile. oricum, uscat buchetul e cam trist...
Cand eram mica am vazut un film, nu-mi mai amintesc deloc cum se numea, cu o doamna foarte in varsta care locuia intr-un castel, intr-o incapere cu totul aranjat ca pentru o nunta si ea era asezata la masa festiva, in rochie de mireasa si cu un buchet de flori uscate in poala. Totul era plin de praf si de panze de paianjen , inclusiv ea... Asta imi aminteste mie, poate voi aveti alte imagini.

Chiar asa se si jntampla. Sursa de praf, si alte surprizeee! Nu imi plac florile uscate, nu au aceea veselie pe care o exprima atunci cand sunt in viata, chiar si in vaza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 19 Feb 2009, 20:56 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
buna miresicilor!mie,personal nu mi se pare ok sa ii iei d-rei buketul din mana,dupa ce s a straduit sa l prinda,asa cum mi s a intamplat mie.si apoi..daca tu ai aks buketele..d c sa nu i lasi si altei d-re placerea asta,multe dintre fete,stau pana la sfarsit doar pt asta.io aja zic..
:ok:

Fetelor este un obicei imprumutat! Mireasa face ce vrea cu buchetul si cu voalul. Eu am afalat ca e bine sa pastrezi voalul si sa il pui la patutul copilului, deoarece il va proteja. Si ideea aceasta imi surade foarte tare si cred ca o voi pune in aplicare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 19 Feb 2009, 22:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Fetelor este un obicei imprumutat! Mireasa face ce vrea cu buchetul si cu voalul. Eu am afalat ca e bine sa pastrezi voalul si sa il pui la patutul copilului, deoarece il va proteja. Si ideea aceasta imi surade foarte tare si cred ca o voi pune in aplicare.


si eu am lasat buchetul d-rei care l-a prins. dupa ce mi-a facut o educatie temeinica cu privire la modul in care si unde sa arunc buchetul ca sa-l prinda ea, era culmea sa-l iau inapoi.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 19 Feb 2009, 23:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

si eu am lasat buchetul d-rei care l-a prins. dupa ce mi-a facut o educatie temeinica cu privire la modul in care si unde sa arunc buchetul ca sa-l prinda ea, era culmea sa-l iau inapoi.:)

foarte dragutz...am mai auzit cu domnisoare care faceau asa...si foarte dragutz din partea ta sa il lasi ei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 20 Feb 2009, 16:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
foarte dragutz...am mai auzit cu domnisoare care faceau asa...si foarte dragutz din partea ta sa il lasi ei

si eu am lasat buchetul domnisoarei care l-a prin si mi se pare normal sa ramana la ea.eu il am pe cel de la cununie dar nu cred ca o sa-l tin foarte mult.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 21 Feb 2009, 00:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
si eu am lasat buchetul domnisoarei care l-a prin si mi se pare normal sa ramana la ea.eu il am pe cel de la cununie dar nu cred ca o sa-l tin foarte mult.


Si eu am lasat buchetul domnisoarei care l-a prins... cu atat mai mult cu cat este viitoarea mea cumnata... asa ca nu prea aveam cum sa il iau....cu toate ca mi-a fost asa drag incat am avut o urma de tristete cand am vazut ca nu mai este la mine

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:03 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Si eu am lasat buchetul domnisoarei care l-a prins... cu atat mai mult cu cat este viitoarea mea cumnata... asa ca nu prea aveam cum sa il iau....cu toate ca mi-a fost asa drag incat am avut o urma de tristete cand am vazut ca nu mai este la mine

Eu am lasat buchetul domnisoarei care l-a prins, care mi-e si prietena foarte, foarte buna si si l-a dorit atat de mult!!! N-am aranjat sa il prinda, dar l-a prins si-am plans amandoua ca doua proaste. I l-am lasat bineinteles. Oricum mie florile uscate ini dau senzatia de tristete. Si i-am lasat si voalul domnisoarei careia i l-a pus nasa pe cap. Ea a venit sa mi-l dea, dar i l-am lasat sa-i aduca noroc si ei cum mi-a adus mie. Nu stiam de obicieul asta ca se pune la patutul copilului, ca poate il tineam. Dar nu-mi pare rau deloc. Le-am vazut pe amandoua ca au fost tare fericite. Si sper sa le poarte noroc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
mie nu imi vine sa il las...:((...sunt egoista..dar nu prea imi vine...voalul in mod sigur nu il voi lasa...(cred ca depinde de persoana,de fapt) dar cand nasa mea mi-a pus anul trecut voalul...mireasa a vrut sa mi-l lase..dar eu i-am zis sa il opreasca ca e amintirea ei..si a fost multumita,nu a insistat...ba chiar s-a bucurat mult!:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
mie nu imi vine sa il las...:((...sunt egoista..dar nu prea imi vine...voalul in mod sigur nu il voi lasa...(cred ca depinde de persoana,de fapt) dar cand nasa mea mi-a pus anul trecut voalul...mireasa a vrut sa mi-l lase..dar eu i-am zis sa il opreasca ca e amintirea ei..si a fost multumita,nu a insistat...ba chiar s-a bucurat mult!:)


eu am vrut sa las voalul d-rei careia i l-am pus dar mi l-a dat inapoi. nu am insistat sa-l las dar nici nu m-am bucurat ca-mi ramane mie. mai rau mi-a parut de buchet.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Feb 2009, 15:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

eu am vrut sa las voalul d-rei careia i l-am pus dar mi l-a dat inapoi. nu am insistat sa-l las dar nici nu m-am bucurat ca-mi ramane mie. mai rau mi-a parut de buchet.

uf...nici buchetul nu vreau sa-l dau...e al meu!:D

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Feb 2009, 15:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
:hap_d:tocmai am vazut ca sunt veteran!!!!!!!!:hap_d:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Feb 2009, 20:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
:hap_d:tocmai am vazut ca sunt veteran!!!!!!!!:hap_d:

hihih krstinyca esti o scumpa...nici eu nu vreau sa dau voalul si buchetul ...sunt si eu egoista dar asta e ....sa ramana amintire...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 22 Feb 2009, 21:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
:hap_d:tocmai am vazut ca sunt veteran!!!!!!!!:hap_d:



felicitari felicitari:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 23 Feb 2009, 00:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
hihih krstinyca esti o scumpa...nici eu nu vreau sa dau voalul si buchetul ...sunt si eu egoista dar asta e ....sa ramana amintire...

:nwink::nwink::nwink:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 23 Feb 2009, 00:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:


felicitari felicitari:napplause:

ms!:party:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 20 Mar 2009, 17:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
a si inca ceva?sunt si rosii?..ca am vazut galbene , mov....dar nu am avzut rosii oare sunt?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 20 Mar 2009, 17:08 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
a si inca ceva?sunt si rosii?..ca am vazut galbene , mov....dar nu am avzut rosii oare sunt?



de ce flori intrebi? :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 20 Mar 2009, 18:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
doamni nush cum am facut dar mai scrisesem inca un mesaj in afara de ala cu intyrebarea daca sunt rosii...si anume...ca vreau sa imi fac buchetul si aranjamente cu trandafiri si frezii...da mesajul nu il vad :D ciudat....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Florile la nunta
MesajScris: 13 Apr 2009, 23:44 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:

referitor la lasat voalul si buchetul...voalul nu-l las nici eu(mai ales ca-l pun surorii mele si,na ea mi-l da sigur inapoi)!dar buchetul da!stiu cat de naspa m-am simtit eu dupa ce l-am prin si nici dupa 2min a venit mireasa sa mi-l ia!nu apucasem nici poza sa fac!:(

Buchetelul o sa fie din crini albi, floarea miresei, lumanarile la fel, iar buchetul nasei din crini rosii. Voalul si eu il voi pune tot surorii mele, si pe urma il recuperez dupa, iar buchetul il voi lasa fetei care il prinde. Nu vreau sa fie suparare la nunta mea!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 115 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România