Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 11:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cum asortam?
MesajScris: 02 Oct 2008, 14:22 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Buna, miresici - foste sau viitoare! Ma gandeam sa n impartasiti si noua cum e mai bine sa facem sa fie o nunta colorata cu gust. Eu una optez la restaurant pt portocaliu, dar nu pot sa-i pun p: mire, cavaleri, domnisoare sa aiba toti portocaliu p ei. C cu c ar tb asortat si cine cu cine? Ma gandeam la buchet sa fie din trandafiri albi si portocalii, dar pana la urma am zis ca tb sa aflu dc buchetul tb sa fie in ton cu sala sau cu tinuta cavalerilor, d ex.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 02 Oct 2008, 14:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
Buna, miresici - foste sau viitoare! Ma gandeam sa n impartasiti si noua cum e mai bine sa facem sa fie o nunta colorata cu gust. Eu una optez la restaurant pt portocaliu, dar nu pot sa-i pun p: mire, cavaleri, domnisoare sa aiba toti portocaliu p ei. C cu c ar tb asortat si cine cu cine? Ma gandeam la buchet sa fie din trandafiri albi si portocalii, dar pana la urma am zis ca tb sa aflu dc buchetul tb sa fie in ton cu sala sau cu tinuta cavalerilor, d ex.

eu am asortat buchetele cu rochia mea si a nasei si s-a intamplat sa se asorteze si cu sala. domnisoarele de onoare nu am putut sa le asortez cu sala ca la nici una nu le placea sa se imbrace in culorile sali si s-au inbracat in ce culoare au vrut ele. nu prea poti sa asortezi tinutele oamenilor cu sala pt ca nu la toti le place o culoare sau nu le sta bine in ea.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 02 Oct 2008, 15:49 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
eu am asortat buchetele cu rochia mea si a nasei si s-a intamplat sa se asorteze si cu sala. domnisoarele de onoare nu am putut sa le asortez cu sala ca la nici una nu le placea sa se imbrace in culorile sali si s-au inbracat in ce culoare au vrut ele. nu prea poti sa asortezi tinutele oamenilor cu sala pt ca nu la toti le place o culoare sau nu le sta bine in ea.


uite ca p nasa o omisesem. rochia mea cred ca o sa fie alba toata si atunci am zis ca imi fac buchetul cu portocaliu ca sala si imi pun si flori naturale portocalii in par. e o idee buna cea cu nasa sa asortez cu c are nasa. astept in continuare sfaturi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 17 Noi 2008, 21:43 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:20
Mesaje: 7
buna fetele!si eu voi fi miresica in 2009 si am o mare dilema.resturantul este rosu si ar merge combinatia rosu cu alb dar nu prea vreau....pls idei idei ca sunt in pana:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 18 Noi 2008, 01:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
buna fetele!si eu voi fi miresica in 2009 si am o mare dilema.resturantul este rosu si ar merge combinatia rosu cu alb dar nu prea vreau....pls idei idei ca sunt in pana:(


de ce nu faci totul pe crem?sau crem cu auriu?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 18 Noi 2008, 18:23 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:20
Mesaje: 7
Citat:

de ce nu faci totul pe crem?sau crem cu auriu?


da ar fi o idee....offffff!!!de ce nu au aia sala alba sau roz ca era mai pe placul meu:)) dar poate o vopsesc si ei pana la anul:)) ms pt raspuns. pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 25 Apr 2009, 00:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

da ar fi o idee....offffff!!!de ce nu au aia sala alba sau roz ca era mai pe placul meu:)) dar poate o vopsesc si ei pana la anul:)) ms pt raspuns. pupici


de ce nu iti place rosul? ce are? Eu am combinatie crem cu rosu.chiar imi place cum arata.cred ca in loc de acel alb ai putea pune crem,poate iti va placea mai mult asa.Poti incerca,asta e doar pararea mea.Sper sa ai o nunta de vis si saiti fie pe plac intr-un final si combinatia de culorii de la restaurant!:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:08 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:

de ce nu faci totul pe crem?sau crem cu auriu?



eu am sala maro cu crem ce spui(ca am vazut ca colaborezi cu o firma care se ocupa cu organizarea nuntilor) ar merge o masa maro si una crem?am vb cu cineva si imi recomanda culoarea somomn pe care eu una o vad ca un portocaliu pal desi am fost contrazisa cand am zis asta!cum este aceasta culoare somon?merge in combinatie cu maro?multumesc... :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:18 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
eu am sala maro cu crem ce spui(ca am vazut ca colaborezi cu o firma care se ocupa cu organizarea nuntilor) ar merge o masa maro si una crem?am vb cu cineva si imi recomanda culoarea somomn pe care eu una o vad ca un portocaliu pal desi am fost contrazisa cand am zis asta!cum este aceasta culoare somon?merge in combinatie cu maro?multumesc... :flowers:



Costumasul doamnei este de culoarea somon.

http://www.empower.ro/wp-content/upload ... erkel2.jpg

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:24 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:


Costumasul doamnei este de culoarea somon.

http://www.empower.ro/wp-content/upload ... erkel2.jpg


multumesc!te intreb si pe tine cum ai descrie aceasta culoare?nu ca un orage pal?eu una asa il vad si cu cei de la firma cu care am vb pt nunta ii spuneau ca nu este asa....
eu una nu vad somonul combinat cu ciocolatiul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum asortam?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:27 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
da...cam asa este, un portocaliu/rozaliu mai pal...

nici eu nu prea il vad cu ciocolatiu, eventual daca ar fii foarte foarte deschis...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum asortam?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:28 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Nu ai o poza cu sala unde ai tu nunta?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum asortam?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:32 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
carlita scrie:
da...cam asa este, un portocaliu/rozaliu mai pal...

nici eu nu prea il vad cu ciocolatiu, eventual daca ar fii foarte foarte deschis...




ce ma bucur...inseamna ca inca vad bine!
ivoriu cu ciocolatiu voi face totul insa in combinatie...am pus si eu niste poze la galerie,se aproba greu sau e posibil sa nu se aprobe deloc?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum asortam?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:35 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
ce ma bucur...inseamna ca inca vad bine!
ivoriu cu ciocolatiu voi face totul insa in combinatie...am pus si eu niste poze la galerie,se aproba greu sau e posibil sa nu se aprobe deloc?



Administratorul site-ului este in concediu pana in 18 septembrie, un coleg a promis ca se va ocupa el de partea asta cu aprobatul pozelor, dar probabil ca dureaza putin mai mult pana se aproba. Imi pare rau.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum asortam?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:37 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:


Administratorul site-ului este in concediu pana in 18 septembrie, un coleg a promis ca se va ocupa el de partea asta cu aprobatul pozelor, dar probabil ca dureaza putin mai mult pana se aproba. Imi pare rau.




aaa...ok atunci!nu-i problema ,am crezut doar ca nu sunt bune si poate de aceea nu se aproba!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum asortam?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
aaa...ok atunci!nu-i problema ,am crezut doar ca nu sunt bune si poate de aceea nu se aproba!


de obicei atunci cand nu sunt bune iti da ceva eroare la inceput cand le atasezi :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Somonul este un portocaliu...rozaliu.Desi nu e chiar cea mai fericita combinatie, Eu zic ca merge cu maro.
Dar decat sa pun o masa maro si una crem as face mai degraba in functie de care culoare predomina toate mesele crem sau toate maro si cealalta culoare as face-o din accesorii.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:52 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
laura_sandu scrie:
Somonul este un portocaliu...rozaliu.Desi nu e chiar cea mai fericita combinatie, Eu zic ca merge cu maro.
Dar decat sa pun o masa maro si una crem as face mai degraba in functie de care culoare predomina toate mesele crem sau toate maro si cealalta culoare as face-o din accesorii.




multumesc pentru sfat!voi tine cont de el!
si la mese maro ce culoare recomanzi sa aiba servetul caci vreau sa nu am servetele de hartie la masa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 09 Sep 2009, 14:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
aleionescu scrie:



multumesc pentru sfat!voi tine cont de el!
si la mese maro ce culoare recomanzi sa aiba servetul caci vreau sa nu am servetele de hartie la masa!



crem.Am pus si eu niste poze la decoratiuni...dar astept sa se aprobe.....cu aranjamente crem.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUM ASORTAM?
MesajScris: 09 Sep 2009, 15:02 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:


crem.Am pus si eu niste poze la decoratiuni...dar astept sa se aprobe.....cu aranjamente crem.


cam asa ma gandeam si eu!
multumesc mult! :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România