Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Dansatori la nunta
MesajScris: 07 Mar 2009, 13:28 
Nou Venit

Membru din: 06 Mar 2009, 18:04
Mesaje: 3
Buna tuturor miresicilor si sa aveti casa de piatra....

Ce ziceti de un moment artistic cu o trupa de dansatori la petrecere care sa mai condimenteze atmosfera?????

***RECLAMA


V-am pupat si aveti grija la organizarea
petrecerii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 09 Mar 2009, 16:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu cred ca am idei mai invechite,dar nu mi-ar fi placut sa trasform nunta mea intr-un spectacol.am mai vazut cu dansatori,numere de iluzionism...mie una nu imi surade ideea.altora poate...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 09 Mar 2009, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
eu cred ca am idei mai invechite,dar nu mi-ar fi placut sa trasform nunta mea intr-un spectacol.am mai vazut cu dansatori,numere de iluzionism...mie una nu imi surade ideea.altora poate...

nici mie nu imi plac dansatorii..am fost la o nunta anul trecut in iulie si a venit o trupa de dansatori(surpriza facuta de sora miresei)care aveau patru programe..nici nu mai stiu dans tiganesc,turcesc si nu mai stiu..dar ultima oara nu au mai intrat ,au fost rugati pt ca se plictisise lumea ingrozitor...iar mie una nu mi-a placut..fetele alea imbracate in cadane..care isi fluturau fundul pe la nasul barbatilor..urat!:x

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 10 Mar 2009, 16:05 
Nou Venit

Membru din: 10 Mar 2009, 15:57
Mesaje: 1
Citat:
nici mie nu imi plac dansatorii..am fost la o nunta anul trecut in iulie si a venit o trupa de dansatori(surpriza facuta de sora miresei)care aveau patru programe..nici nu mai stiu dans tiganesc,turcesc si nu mai stiu..dar ultima oara nu au mai intrat ,au fost rugati pt ca se plictisise lumea ingrozitor...iar mie una nu mi-a placut..fetele alea imbracate in cadane..care isi fluturau fundul pe la nasul barbatilor..urat!:x

Acum depinde foarte mult si de dansatori si de tipul dansurilor prestate. Daca aia au dansat tiganesc si turcesc sau ce mai spui tu cred si eu ca s-a plictisit lumea. Daca ar fi dansat ceva autentic, folclor romanesc adevarat, si ar fi luat lumea la dans, era altceva. Melodiile romanesti te fac sa nu poti sta pe scaun, eu una asa simt.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 10 Mar 2009, 16:35 
Nou Venit

Membru din: 06 Mar 2009, 18:04
Mesaje: 3
Nici eu nu m-am referit la dansuri dintr-alea orientale.... mi se par la fel de urate ca manelele.

Dar cum zicea si miresica2000 dansurile populare chiar sunt foarte "de efect".
De cate ori am vazut dansatori de populara la o nunta ceva, nimeni nu statea la mese. Si in privinta plictiselii... nici nu se punea problema de asa ceva!

Sunt super tari.... eu ii :heart::neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 10 Mar 2009, 20:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
Nici eu nu m-am referit la dansuri dintr-alea orientale.... mi se par la fel de urate ca manelele.

Dar cum zicea si miresica2000 dansurile populare chiar sunt foarte "de efect".
De cate ori am vazut dansatori de populara la o nunta ceva, nimeni nu statea la mese. Si in privinta plictiselii... nici nu se punea problema de asa ceva!

Sunt super tari.... eu ii :heart::neyes:

da...cred ca aveti dreptate...dansatori imbracati in costume populare,sa ia lumea la dans..da..cred ca e altceva:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 10 Mar 2009, 23:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Eu am avut dansatorii:njump::njump: si a fost superr:ndance:;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 11 Mar 2009, 01:50 
Nou Venit

Membru din: 21 Iul 2008, 00:10
Mesaje: 3
Am fost si eu la o nunta la care mirele a primit cadou un moment artistic cu dansatoare de cancan. A fost interesant....atata timp cat nu dureaza foarte mult pentru a monopoliza ringul de dans.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 13 Mar 2009, 18:57 
Nou Venit

Membru din: 06 Mar 2009, 18:04
Mesaje: 3
Am stat si am cautat dansatori de populara si de cabaret.

Abia am gasit ceva pe internet asa ca o sa va spun si voua.

pe dance-show punct ro sunt niste dansatori de care am auzit ca....SUNT SUPER TARI...

Convingeti-va!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 14 Mar 2009, 15:16 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Un prieten care nu a putu veni la nunta noastra ne-a trimis cadou doi dansatori :unsure:nu stiu ce sa zic. Ei ar fi vrut sa danseze parca 3 dansuri. I-am lasat doar 2. Si asta mai mult asa, ca sa nu se supere ei. La noi s-a dansat tot timpul, formatia pe care am avut-o a fost extraordinara si tot timpul lumea dansa. Ei au dansat ceva, dansuri latino, din astea paso doble si nu mai stiu ce. Au fost draguti, dar n-am vrut sa se plictiseasca lumea. Invitatii venisera sa danseze ei nu sa se uita la altii cum danseaza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 17 Mar 2009, 18:30 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
Invitatii venisera sa danseze ei nu sa se uita la altii cum danseaza.


de acord, nu cred ca as baga asemenea momente artistice, mai bine sa danseze lumea si sa se simta bine decat sa sa stea si sa se uite:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 17 Mar 2009, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Un prieten care nu a putu veni la nunta noastra ne-a trimis cadou doi dansatori :unsure:nu stiu ce sa zic. Ei ar fi vrut sa danseze parca 3 dansuri. I-am lasat doar 2. Si asta mai mult asa, ca sa nu se supere ei. La noi s-a dansat tot timpul, formatia pe care am avut-o a fost extraordinara si tot timpul lumea dansa. Ei au dansat ceva, dansuri latino, din astea paso doble si nu mai stiu ce. Au fost draguti, dar n-am vrut sa se plictiseasca lumea. Invitatii venisera sa danseze ei nu sa se uita la altii cum danseaza.


e mult si 2 ore...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 17 Mar 2009, 20:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

e mult si 2 ore...

cred a vrut sa zica 2 dansuri...din 3:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 20 Mar 2009, 02:55 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Parerea mea e ca mirii trebuie sa fie in centrul atentie....nu sa stea lumea sa se holbeze la fundurile goale ale dansatoarelor...:ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 18 Apr 2009, 14:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
Parerea mea e ca mirii trebuie sa fie in centrul atentie....nu sa stea lumea sa se holbeze la fundurile goale ale dansatoarelor...:ermm:


Exact,mare dreptate ai alee.Si in plus invitatii vin sa se distreze ei insisi,sa danseze.Cred ca ar fi mare plictiseala sa stai si sa te holbezi la uni cum danseaza.E nunta ta ,nu e un spectacol.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 19 Iul 2010, 21:15 
Nou Venit

Membru din: 19 Iul 2010, 06:16
Mesaje: 3
Buna!
Asa cum s-a spus si mai sus, conteaza foarte mult si ce fel de dansuri urmeaza sa fie prestate.
Dansul cu fetele care dau din buric si se onduleaza in jurul barbatilor se refera de fapt la un moment asa zis, mai intim, cum este la americani petrecerea burlacilor, bineinteles la noi in miniatura, cateva minute.
Probabil ca majoritatea nu vor gusta astfel de elemente din occident, dar sa stii ca mai sunt persoane carora le surade ideea de nou.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 20 Ian 2011, 19:03 
Nou Venit

Membru din: 20 Ian 2011, 20:58
Mesaje: 1
Fetelor , am fost anul trecut la o nunta unde au venit ca invitati o trupa de dansatori profesionisti de dans popular . Au fost superbi , au avut 3 dansuri , dupa care au interactionat cu noi, invitatii , ne-au luat la hora , la perinita . Eu ma gandesc serios sa - i iau si eu la nunta mea, mai ales dupa ce am vazut cat de incantati au fost invitatii; cica poti sa - ti alegi cele 3 dansuri , din ce regiune a tarii vrei si - ti arata si o prezentare a dansurilor . Daca sunteti interesante va pot pune in contact cu ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 21 Ian 2011, 10:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
o prietena a fost la o nunta unde mireasa la un moment dat a prestat un dans la bara,imbracata foarte sumar...mireasa in cursul zilei are un job la birou iar noaptea danseaza la bara in club si a vrut sa le arate si invitatilor... :eek: ma gandesc buni si bunu ce ochi si cruci si-au facut. :rofl:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 21 Ian 2011, 21:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
corina1 scrie:
o prietena a fost la o nunta unde mireasa la un moment dat a prestat un dans la bara,imbracata foarte sumar...mireasa in cursul zilei are un job la birou iar noaptea danseaza la bara in club si a vrut sa le arate si invitatilor... :eek: ma gandesc buni si bunu ce ochi si cruci si-au facut. :rofl:

doamne fere,mare iti e puterea doamne....cum sa faci asa ceva la propria nunta cu atatia invitatii? ori e putin sarita de pe fix mireasa ori.....habar nu am

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dansatori la nunta
MesajScris: 14 Iul 2011, 23:12 
Nou Venit

Membru din: 04 Iun 2011, 07:26
Mesaje: 1
Localitate: Bucuresti
o dansatoare "exotica" la nunta poate sa asigure un moment amuzant, mai ales daca reuseste sa intimideze mirele sau sa incalzeasca spiritele...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România