Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:10


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 188 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:00 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
[De multe ori ma mai supar,pt ca mi se pare ca este indiferent si neinteresat de nunta!!Dar m-am convins ca este doar o aparenta!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:15 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
[De multe ori ma mai supar,pt ca mi se pare ca este indiferent si neinteresat de nunta!!Dar m-am convins ca este doar o aparenta!!


asa este.si eu il mai intreb dar tu esti calm, si nu stiu ce si cum, iar eu fierb.nu stiu au ei o structura mai dura, doar de aia sunt noi fete, mai firave, mai gingase.
asa ca nu-i luati in seama ca daca ii luati la bani marunti le este frica mai rau ca noi.
mai trezitii la realitate si mai luatii dupa voi ca sa vada ce inseamna cu adevarat o nunta , nu sa stea inchisi in cutia lor si sa le fie frica, nu e suficient, trebuie sa vada:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:20 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
Pai cine crezi ca-l lasa sa stea departe de pregatiri?Nici vorba nu scapa de asa ceva!!
La noi este si mai rau pt ca noi desi suntem de 8 ani impreuna ,nu locuim amandoi!Si el este oarecum stresat si de perioada de dupa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:36 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
Pai cine crezi ca-l lasa sa stea departe de pregatiri?Nici vorba nu scapa de asa ceva!!
La noi este si mai rau pt ca noi desi suntem de 8 ani impreuna ,nu locuim amandoi!Si el este oarecum stresat si de perioada de dupa!

si la noi e la fel, fiecare la casa lui, dar asta e, asta a ales asta va face:devil::devil:hihihihi
numai imreuna, cu iubire, rabdare si daruire puteti depasi aceste momente cat si pe cele din viitor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
si la noi e la fel, fiecare la casa lui,


e nasol...o sa vedeti ca va fi aiurea pana va veti obisnui fiecare cu celalalt...sunt lucruri prea intime uneori ..si nu stiu daca vei avea curajul sa i le impartasesti vreodata!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:48 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
Eu sper sa treaca repede perioada de acomodare!Ne cunoastem foarte bine si ne stim limitele!Am tercut prin multe amandoi de-a lungul celor 8 ani!!
Doar ne unim pe vecie la bine si la rau!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:52 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:

e nasol...o sa vedeti ca va fi aiurea pana va veti obisnui fiecare cu celalalt...sunt lucruri prea intime uneori ..si nu stiu daca vei avea curajul sa i le impartasesti vreodata!!


va fi greu pana ne vom obisnui fiecare cu orarul celuilalt, dar asta nu e o problema. si in fond eu de pe acum vorbesc orice cu el nu ne ascundem de nimic si nu avem elemente tabu:)
important e ca ne iubim si impreuna vom trece peste toate


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 18:03 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
Nimeni nu zice ca nu e greu,dar trebuie sa reusim!!%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 18:27 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
Nimeni nu zice ca nu e greu,dar trebuie sa reusim!!%%-


asa e :lol::lol::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 30 Iun 2006, 18:35 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
In viata trebuie sa mai faci si compromisuri,mai ales intr-o casnicie!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 01 Iul 2006, 01:41 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

e nasol...o sa vedeti ca va fi aiurea pana va veti obisnui fiecare cu celalalt...sunt lucruri prea intime uneori ..si nu stiu daca vei avea curajul sa i le impartasesti vreodata!!


chiar ai dreptate...trebuie timp si rabdare pana te obisnuiesti cu obiceiurile celuilalt(fiecare avem anumite obiceiuri si nu inseamna ca dupa nunta ele se schimba si nici nu inseamna ca tot ce imi place mie ii place si lui si invers)...dureaza pana va acceptati cu totul unul pe celalalt dar nimic nu e imposibil...important e sa existe dragoste.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 01 Iul 2006, 14:08 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
Da este greu,dar trebuie sa fii optimist si asa cum am mai spus sa faci compromisuri si sa ne acceptam asa cum suntem cu bune si rele!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 02 Iul 2006, 00:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Eu sper sa treaca repede perioada de acomodare!Ne cunoastem foarte bine si ne stim limitele!Am tercut prin multe amandoi de-a lungul celor 8 ani!!
Doar ne unim pe vecie la bine si la rau!!


stati linistite!!! noi de un an de zile stam impreuna si totul este mult mai bine si mai frumos decat in perioada cand stateam separati.
ne-am unit mai mult, ne intelegem din priviri...stim exact ce-i place celuilalt, ce nu-i place, care este starea de spirit...si tot asa. o sa fie bine!!! o sa descoperiti ce frumos si placut este sa fiti seara impreuna, in fiecare seara, sa va intalniti acasa dupa o zi de munca...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 17 Apr 2008, 01:48 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Fetelor, m-am gandit sa readuc subiectul acesta in actualitate. Sa va spun si de ce: la ultimele chefuri pe la care am fost (aniversari, in general) ma ia somnul pe la ora 1. Cu mare greutate rezist pana pe la 2, 2.30. Am si citit ce au scris fetele inainte si m-am gandit si eu la varianta urmatoare: cu o noapte inainte, ca sa evit insomnia pe care mi-o va cauza cu siguranta stresul, voi lua un calmant. Ceva naturist. Si in ziua respectiva cafeaua de dimineata, inca una dupa cununia civila, inainte de biserica. Eventual inca o cafea cand ajungem la restaurant. Iar apoi o sa trec pe cola. Din ce am observat, are cat de cat efect in a ma tine treaza. Si ma gandeam pana la nunta sa incerc si un energizant. Sa vad cum ma simt. Voi cum faceti? V-ati gandit?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 17 Apr 2008, 20:10 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
Citat:
Fetelor, m-am gandit sa readuc subiectul acesta in actualitate. Sa va spun si de ce: la ultimele chefuri pe la care am fost (aniversari, in general) ma ia somnul pe la ora 1. Cu mare greutate rezist pana pe la 2, 2.30. Am si citit ce au scris fetele inainte si m-am gandit si eu la varianta urmatoare: cu o noapte inainte, ca sa evit insomnia pe care mi-o va cauza cu siguranta stresul, voi lua un calmant. Ceva naturist. Si in ziua respectiva cafeaua de dimineata, inca una dupa cununia civila, inainte de biserica. Eventual inca o cafea cand ajungem la restaurant. Iar apoi o sa trec pe cola. Din ce am observat, are cat de cat efect in a ma tine treaza. Si ma gandeam pana la nunta sa incerc si un energizant. Sa vad cum ma simt. Voi cum faceti? V-ati gandit?



eu sincer nu m-am gandit pentru ca la noi la cluj sunt nunti de zi..oricum cred k nu e bine nici atata cafea si cola pt k nu sunt bune la inima plus k te agita foarte mult in schimb ideea cu calmantul mi se pare buna si poate o cafea d dimineata dar doar atat:,:.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 18 Apr 2008, 20:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu sincer nu m-am gandit pentru ca la noi la cluj sunt nunti de zi..oricum cred k nu e bine nici atata cafea si cola pt k nu sunt bune la inima plus k te agita foarte mult in schimb ideea cu calmantul mi se pare buna si poate o cafea d dimineata dar doar atat:,:.dar eu ma scol in fiecare dimi la 5 si am ajuns sa ma culc seara de la 10.:.si daca beau cafea mi se faece rau...asa ca o sa casc toata noaptea.:wokno:sau poate se intampla vreo minune...:nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 18 Apr 2008, 20:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
dar eu ma scol in fiecare dimi la 5 si am ajuns sa ma culc seara de la 10.:.si daca beau cafea mi se faece rau...asa ca o sa casc toata noaptea.:wokno:sau poate se intampla vreo minune...:nwink:am amestecat mesajele,nu se mai intelege nimic.:nscmoll:ce ametita sunt!:wacko::p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 18 Apr 2008, 20:48 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
dar eu ma scol in fiecare dimi la 5 si am ajuns sa ma culc seara de la 10.:.si daca beau cafea mi se faece rau...asa ca o sa casc toata noaptea.:wokno:sau poate se intampla vreo minune...:nwink:am amestecat mesajele,nu se mai intelege nimic.:nscmoll:ce ametita sunt!:wacko::p


eu o sa incerc cu cate un pic de sampanie - la cafea reactionez doar dimineata. dar de la sampanie mi se face chef de dans :nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum rezistam toata noaptea?
MesajScris: 19 Apr 2008, 02:05 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

eu o sa incerc cu cate un pic de sampanie - la cafea reactionez doar dimineata. dar de la sampanie mi se face chef de dans :nparty:

:napplause: Asa imi place!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 188 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România