Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 15:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:51 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Iubitul meu se spala pe cap in fiecare dimineata, si se intampla sa se spele si de 2 ori pe zi daca merge la fotbal.
El timp de 12 ani mergea zilnic la antrenamente si trebuia sa faca dus cand venea acasa, asa ca parul i s-a obisnuit asa, iar daca nu il spala se vede imediat.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
eu ma spal o data pe saptamana.....si am tot felul de solutii cu care imi dau pe par sa imi scot imbacseala.Si miroase frumos mereu.
Produse folosesc numai Joico..
Cand ma spal acasa......adica foarte rar ...folosesc Pantene.[/quote]

cu ce te dai pe par Laura,sa scoti imbacseala? :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

parul tau inseamna ca are proprietati speciale :unsure: e des?
eu una n-as putea sta atat...dc transpir sau stau in praf incep sa-l simt murdar, ma mananca pielea capului etc :wacko:
iar produsele astea...n-am prea multa incredere. cata vreme ti le pui pe par si nu te clatesti, nu fac decat sa-ti incarce parul si mai rau cu tot felul de chimicale. asta nu inseamna ca eu nu folosesc :D am o crema cu care ma dau pe varfuri pe parul umed si pe urma ma usuc:-`



Da,este foarte des...prea des...si de cand sunt insarcinata arata foarte bine.Oricum eu il tratez de ani de zile...si folosesc tot timpul masti.Dar...in ultima vreme chiar arata mai bine.De imbacsit.....eu nu mai stau in baruri, nu mai fumez(era unul dintre motivele pt care ma spalam la 2 zile), nici macar nu mai prea ies din casa.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
carlita scrie:
Sampoanele, balsamele de par de la noi din tara chiar daca sunt la fel ca marca nu sunt la fel sa stiti....sunt mult mai proaste !!!

Anul trecut am primit un pachet mare de Craciun de la cumnata din America, printre care si un set de Sampon 1L, Balsam de par 1L, 2 deodorante, 1 fixativ....toate marca Dove, sincer nici nu se compara cu ce este la noi, nici macar ambalajul, totul este diferit.
Dupa ce mi s-au gatat m-am dus si eu sa caut fixativ, in tot Clujul nu am gasit. Sampon si balsam la 1 L, nu vezi la noi....iar deodorantele erat atat de mari, faceau cat 2 ale noastre.....iar continutul nu se compara, nici macar ca si miros.


pai carlita alea erau din tara lu' super size me :) normal ca erau la un litru. ambalajul e facut in fctie de cererea de pe piata. aparent, in europa, suntem mai finuti si nu servim dove la un litru :) mirosul e exact acelasi (asta dc compari aceleasi produse) si tind sa cred ca si ingredientele sunt tot aceleasi...doar am cumparat si noi dove cat am stat in state si n-am vz nicio diferenta. si sunt o mare consumatoare de dove! chiar o sa ma interesez ;)
ah, uite ca mi-am adus aminte. imi place gama dove galben de par. aia pt par drept parca :unsure:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:59 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Si parul meu este foarte des si ma spal tot la 4 zile pe cap, dar daca ma duc pe undeva si este fum sau imi pun fixativ in cap ma spal in ziua respectiva sau dupa.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

eu folosesc acum gama rene furterer si e ok. cred ca exista in farmacii si-n ro. intotdeauna am avut senzatia ca produsele care se vand exclusiv in farmacii sunt mai bune :)
nivea nu-mi place nici mie. si pana acum cel mai putin mi-a placut klorane. prost si scump!


nivea si dove sunt dupa parerea mea cele mai proaste produse pentru par....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:01 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
pai carlita alea erau din tara lu' super size me :) normal ca erau la un litru. ambalajul e facut in fctie de cererea de pe piata. aparent, in europa, suntem mai finuti si nu servim dove la un litru :) mirosul e exact acelasi (asta dc compari aceleasi produse) si tind sa cred ca si ingredientele sunt tot aceleasi...doar am cumparat si noi dove cat am stat in state si n-am vz nicio diferenta. si sunt o mare consumatoare de dove! chiar o sa ma interesez ;)
ah, uite ca mi-am adus aminte. imi place gama dove galben de par. aia pt par drept parca :unsure:



eu am cumparat chiar dupa ce mi s-a gatat dove-ul primit, si chiar am ramas dezamagita....crede-ma e o mare diferenta...si nu numai ca si miros, si ca si calitate.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:


Da,este foarte des...prea des...si de cand sunt insarcinata arata foarte bine.Oricum eu il tratez de ani de zile...si folosesc tot timpul masti.Dar...in ultima vreme chiar arata mai bine.De imbacsit.....eu nu mai stau in baruri, nu mai fumez(era unul dintre motivele pt care ma spalam la 2 zile), nici macar nu mai prea ies din casa.....


mda...parul des e altfel. l-am avut si eu des odata :nlol: dar intotdeauna mi l-am spalat la 2 max 3 zile pt ca ador senzatia pe care mi-o da parul proaspat spalat, curat si pufos :)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

nivea si dove sunt dupa parerea mea cele mai proaste produse pentru par....


de acord cu exceptia lui dove galben :)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
carlita scrie:


eu am cumparat chiar dupa ce mi s-a gatat dove-ul primit, si chiar am ramas dezamagita....crede-ma e o mare diferenta...si nu numai ca si miros, si ca si calitate.


ai cumparat exact acelasi tip de dove?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:05 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Corina, uite o masca pentru par gras.

Amesteci 2 lingurite de miere cu un galbenus de ou si amesteci pana se omogenizeaza. Masca se aplica dupa ce parul este proaspat spalat deasupra radacinii. Lasi cam 15-20 de minute apoi te clatesti.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
corina1 scrie:

cu ce te dai pe par Laura,sa scoti imbacseala? :)


am o pudra si un spray cumparate de la salon.Pudra nici nu stiu de la ce este..spray-ul e Joico.Acum vreau sa trec pe Schwartzkop(cred ca asa se scrie....)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:06 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
ai cumparat exact acelasi tip de dove?


da!!! ar fi culmea sa cumpar alt dove si sa zic ca nu mirosea la fel :nlol:

chiar i-am dat samponul mamei, si de atunci nu am mai pus dove in capul meu si nici nu mai pun daca nu e din strainatate :p

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:08 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
am o pudra si un spray cumparate de la salon.Pudra nici nu stiu de la ce este..spray-ul e Joico.Acum vreau sa trec pe Schwartzkop(cred ca asa se scrie....)



eu de la Schwarzkopf folosesc balsamul de par, cat de curand trec si pe sampon...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

pai carlita alea erau din tara lu' super size me :) normal ca erau la un litru. ambalajul e facut in fctie de cererea de pe piata. aparent, in europa, suntem mai finuti si nu servim dove la un litru :) mirosul e exact acelasi (asta dc compari aceleasi produse) si tind sa cred ca si ingredientele sunt tot aceleasi...doar am cumparat si noi dove cat am stat in state si n-am vz nicio diferenta. si sunt o mare consumatoare de dove! chiar o sa ma interesez ;)
ah, uite ca mi-am adus aminte. imi place gama dove galben de par. aia pt par drept parca :unsure:


A da?Iti plac?Am 2 masti de la Dove si 2 sampoane.Ambele galbene.Cum fac sa ajunga la tine? :flowers:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
carlita scrie:

da!!! ar fi culmea sa cumpar alt dove si sa zic ca nu mirosea la fel :nlol:

chiar i-am dat samponul mamei, si de atunci nu am mai pus dove in capul meu si nici nu mai pun daca nu e din strainatate :p



ok, eu stiu ca toate companiile fac magarii. ca doar am prieteni care lucreaza pt ele, inclusiv sotul meu;) insa la dove cred ca am incercat toate produsele si in ro si aici si oriunde ma duc imi iau gel de dus de la ei ca imi place f mult si n-am patit niciodata ce zici tu...mi se pare doar f curios...

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:18 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
ok, eu stiu ca toate companiile fac magarii. ca doar am prieteni care lucreaza pt ele, inclusiv sotul meu;) insa la dove cred ca am incercat toate produsele si in ro si aici si oriunde ma duc imi iau gel de dus de la ei ca imi place f mult si n-am patit niciodata ce zici tu...mi se pare doar f curios...



acum asta este...ma crezi, nu ma crezi....dovezi nu am :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

A da?Iti plac?Am 2 masti de la Dove si 2 sampoane.Ambele galbene.Cum fac sa ajunga la tine? :flowers:


multumesc! da, chiar imi plac. aveam intr-o vreme parul super uscat si despicat la varfuri si cred ca am incercat o gramada de produse si-am zis sa vad cum e si asta. efectul a fost extraordinar! ca-n reclame :nlol: acum m-am plictisit si-am trecut pe furterer.
multe din produsele de par folosesc unt de karite. original e beurre de karite, nu stiu dc are alta traducere in ro :D eu ador mirosul asta!:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Da,este foarte des...prea des...si de cand sunt insarcinata arata foarte bine.Oricum eu il tratez de ani de zile...si folosesc tot timpul masti.Dar...in ultima vreme chiar arata mai bine.De imbacsit.....eu nu mai stau in baruri, nu mai fumez(era unul dintre motivele pt care ma spalam la 2 zile), nici macar nu mai prea ies din casa.....[/quote]

Laura draga..cu ce ti-l tratezi?ce masti folosesti?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 12:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
carlita scrie:

acum asta este...ma crezi, nu ma crezi....dovezi nu am :nlol:

dah...ce te faci dc te bagam la judecata? :lol: chiar o sa intreb sa vad dc sunt diferente de ingrediente. uite, ala galben si verde (gel de dus) pot sa spun ca au ac miros si ac calitate si in ro si aici si in state. ca le-am folosit in toate aceste locuri :)

ps: poate ai dat peste unul cotrafacut :p

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România