Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 18:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

zic asta pt ca uite asa cum spunea corina ca i se ingrasa parul ff repede , de la o zi la alta, asa puteam sa fim oricare din noi si atunci, incerc sa nu judec omul dupa asta. crede-ma iti dai seama cand cineva este neingrijit si naspalat de stiu eu cate zile :D



oo.....si eu vad lucrurile astea de la o posta....:).
Ca sa revenim la masti....eu nu am rabdare sa imi fac chestii naturale.Desi stiu ca sunt sanatoase...mi-e si greata sa imi pun de exemplu ou pe par...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

oo.....si eu vad lucrurile astea de la o posta....:).
Ca sa revenim la masti....eu nu am rabdare sa imi fac chestii naturale.Desi stiu ca sunt sanatoase...mi-e si greata sa imi pun de exemplu ou pe par...


nici eu nu am rabdare cu chestiile astea si chiar m-ar amuza f tare sa ma vad cu un ou in cap, cred ca ar face silviu misto de mine la maxim. am avut si eu maaaari probleme cu caderea si ingrasatul parului dupa nastere si mi-au spus si doctora si coafeza ca orice as face , nu rezolv nimic pana nu isi fac hormonii mendrele. abia acum o sa incep si eu un tratament, cand voi merge zilele astea la ea sa ma si tund/vopsesc ca nu-l mai suport asa lung

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:
nici eu nu am rabdare cu chestiile astea si chiar m-ar amuza f tare sa ma vad cu un ou in cap, cred ca ar face silviu misto de mine la maxim. am avut si eu maaaari probleme cu caderea si ingrasatul parului dupa nastere si mi-au spus si doctora si coafeza ca orice as face , nu rezolv nimic pana nu isi fac hormonii mendrele. abia acum o sa incep si eu un tratament, cand voi merge zilele astea la ea sa ma si tund/vopsesc ca nu-l mai suport asa lung


Oare de-asta se tundeau toate femeile mai demult scurt si isi puneau permanet....?
Urata imagine....stiai care sunt maritate....si mame.Dupa nunta si copil...jos parul....
Eu chiar nu am treaba daca imi cade.Inca ma bucur ca am prea mult...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:

Oare de-asta se tundeau toate femeile mai demult scurt si isi puneau permanet....?
Urata imagine....stiai care sunt maritate....si mame.Dupa nunta si copil...jos parul....
Eu chiar nu am treaba daca imi cade.Inca ma bucur ca am prea mult...


da chiar asa....urata imagine.....cand o vedeam pe mama mea permancreata inebuneam :nlol: :nlol: ....ii spuneam mereu ca a bagat degetele in priza....i-am spus la nunta mea sa nu vina ca oaia ca fac infarct.....sa-si lase parul asa cum e
urasc moda aceea....tuns scurt si permanent
nu ma voi face asa in viata mea

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

Oare de-asta se tundeau toate femeile mai demult scurt si isi puneau permanet....?
Urata imagine....stiai care sunt maritate....si mame.Dupa nunta si copil...jos parul....
Eu chiar nu am treaba daca imi cade.Inca ma bucur ca am prea mult...


cand ma refer la par cazut nu vb de cateva fire, vb de smocuri intregi, aveam tamplele goale si goluri prin cap, chiar m-am speriat f tare, nu zic ca ma voi tunde scurt, permanent nici atat, dar trebuie sa fac ceva pt ca saracul e prea rar acum

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

cand ma refer la par cazut nu vb de cateva fire, vb de smocuri intregi, aveam tamplele goale si goluri prin cap, chiar m-am speriat f tare, nu zic ca ma voi tunde scurt, permanent nici atat, dar trebuie sa fac ceva pt ca saracul e prea rar acum



da...stiu ca pica foarte mult.....am vazut la prietenele mele.Una chiar nu s-a mai rabdat si sapt aceasta s-a tuns scurt.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:


da...stiu ca pica foarte mult.....am vazut la prietenele mele.Una chiar nu s-a mai rabdat si sapt aceasta s-a tuns scurt.


scurt nu ma voi tunde niciodata, prefer sa-mi fac implant sau imi prind extensii clip on ca le mai folosesc din cand in cand, sau imi pun peruca :nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Ayrun scrie:

scurt nu ma voi tunde niciodata, prefer sa-mi fac implant sau imi prind extensii clip on ca le mai folosesc din cand in cand, sau imi pun peruca :nlol:


mi-ar placea sa te vad cu peruca anca :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 11 Noi 2009, 23:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
mi-ar placea sa te vad cu peruca anca :rofl: :rofl:


uite o sa iau de la prietena mea 2, 3 peruci si o sa-mi fac cateva poze, ea este fan mare, cand eram mai tinerele mereu ne puneam peruci care mai de care mai haioase :nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 01:07 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
carlita, mai fa o incercare. chiar sunt curioasa :)


acum degeaba mai fac o incercare ca de 1 an de zile nu mai stiu cum mirosea :blink: eventual imi trimiti tu unul de acolo si iau eu unul de aici sa fac diferenta :nlol: :nlol:

Eu nu am mintit sau am vorbit aiurea doar ca sa fac reclama proasta, ce interes as avea? Eu am spus ce am vazut, ce am mirosit....poate ca am luat unul contrafacut cum ai zis tu desi nu vad cum, l-am luat din supermarket. Dar mai bine nu mai vorbim despre asta ca nu e asa interesant, fiecare cu parerea lui si gata....asa cum am spus si inainte, dovezi nu am ca nu am pastrat sampoanele :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 11:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
carlita scrie:

acum degeaba mai fac o incercare ca de 1 an de zile nu mai stiu cum mirosea :blink: eventual imi trimiti tu unul de acolo si iau eu unul de aici sa fac diferenta :nlol: :nlol:

Eu nu am mintit sau am vorbit aiurea doar ca sa fac reclama proasta, ce interes as avea? Eu am spus ce am vazut, ce am mirosit....poate ca am luat unul contrafacut cum ai zis tu desi nu vad cum, l-am luat din supermarket. Dar mai bine nu mai vorbim despre asta ca nu e asa interesant, fiecare cu parerea lui si gata....asa cum am spus si inainte, dovezi nu am ca nu am pastrat sampoanele :nlol:


da' poti sa faci reclama proasta dc vrei, fiecare e liber sa gandeasca si sa spuna ce vrea ;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 12:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
cand ma refer la par cazut nu vb de cateva fire, vb de smocuri intregi, aveam tamplele goale si goluri prin cap, chiar m-am speriat f tare, nu zic ca ma voi tunde scurt, permanent nici atat, dar trebuie sa fac ceva pt ca saracul e prea rar acum[/quote]

vai de mine,cand ma gandesc ca daca raman insarcinata..o sa raman cheala..ca si asa e foarte rar...
o sa mai vorbiti cu o cheala????hahahha :rofl:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 13:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
corina1 scrie:

vai de mine,cand ma gandesc ca daca raman insarcinata..o sa raman cheala..ca si asa e foarte rar...
o sa mai vorbiti cu o cheala????hahahha :rofl:


eu mai vorbesc...:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 13:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
corina1 scrie:

vai de mine,cand ma gandesc ca daca raman insarcinata..o sa raman cheala..ca si asa e foarte rar...
o sa mai vorbiti cu o cheala????hahahha :rofl:


normal ca mai vorbim. cu drag :) o sa facem schimb de retete pt par regenerat :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 13:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
normal ca mai vorbim. cu drag :) o sa facem schimb de retete pt par regenerat :-*[/quote]
fetele,in 9 trebuia sa-mi vina..ciclul...si nu mi-a venit inca..oare ce sa fie??? :p
asa emotii am. :love:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 14:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
da' poti sa faci reclama proasta dc vrei, fiecare e liber sa gandeasca si sa spuna ce vrea ;)


eu am folosit astazi sampon din america, in urmatorea zi cand s-a gatat am cumparat sampon din romania si la urmatoarea spalare l-am folosit si am vazut diferente....eu atat am spus, daca altcineva nu a vazut, asta este :blink:



Edit: Iar deo-stick-urile erau foarte diferite (miros + calitate+ ambalaj + cantitate) ....dar propun sa inchidem acest subiect despre Dove, la momentul respectiv O:)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 14:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
eu am folosit astazi sampon din america, in urmatorea zi cand s-a gatat am cumparat sampon din romania si la urmatoarea spalare l-am folosit si am vazut diferente....eu atat am spus, daca altcineva nu a vazut, asta este :blink:[/quote]

doamne,cat tam tam pentru un sampon....
normal ca nu la toata lumea face bine accelasi tip de sampon..head&sholders(sper ca asa se scrie),care e impotriva matretii...mie imi face matreata... :,

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 14:36 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
doamne,cat tam tam pentru un sampon....
normal ca nu la toata lumea face bine accelasi tip de sampon..head&sholders(sper ca asa se scrie),care e impotriva matretii...mie imi face matreata... :,



Corina, nu e vorba de aia....e vorba ca eu am spus ca am incercat Dove din Romania si Dove din America si am spus ca exista diferente, am spus si care sunt ele, iar eu aici par a fi o mincinoasa pentru ca clarut a venit cu surse sigure ca Dove are aceeasi reteta in toata lumea.

Eu am mai spus, nu am nevoie ca cineva sa ma creada, e pur si simplu parerea mea si ceea ce am observat eu si cu asta punct. Eu nu am spus ca Dove este o firma proasta, am zis ca produsele din Romania nu sunt la fel ca cele din strainatate! Nu am nimic cu persoanele care folosesc Dove, uite...mie de la Dove imi place crema de maini si sapunurile :~*

Propun ca acest subiect sa-l inchidem (acesta despre Dove) ca doar nu o sa ne certam aici :nlol: daca clarut sustine sus si tare ca sunt la fel, e pur si simplu treaba ei...probabil acum 1 an de zile cand am folosit eu nu aveau reteta identica...ca nici proasta nu is sa nu pot diferentia 2 produse.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 14:47 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
carlita nu gasesti 2 produse cu acelasi continut din tari diferite, eu la fel am observat, la parfumuri in primul rand, felul ca nu persista astea facute aici fata de cele aduse din afara :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 14:49 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
amely85 scrie:
carlita nu gasesti 2 produse cu acelasi continut din tari diferite, eu la fel am observat, la parfumuri in primul rand, felul ca nu persista astea facute aici fata de cele aduse din afara :-`



e exact ca si cu calitatea hainelor chiar daca firma este la fel :p

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România