Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 18:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
Corina, nu e vorba de aia....e vorba ca eu am spus ca am incercat Dove din Romania si Dove din America si am spus ca exista diferente, am spus si care sunt ele, iar eu aici par a fi o mincinoasa pentru ca clarut a venit cu surse sigure ca Dove are aceeasi reteta in toata lumea.

Eu am mai spus, nu am nevoie ca cineva sa ma creada, e pur si simplu parerea mea si ceea ce am observat eu si cu asta punct. Eu nu am spus ca Dove este o firma proasta, am zis ca produsele din Romania nu sunt la fel ca cele din strainatate! Nu am nimic cu persoanele care folosesc Dove, uite...mie de la Dove imi place crema de maini si sapunurile :~*

Propun ca acest subiect sa-l inchidem (acesta despre Dove) ca doar nu o sa ne certam aici :nlol: daca clarut sustine sus si tare ca sunt la fel, e pur si simplu treaba ei...probabil acum 1 an de zile cand am folosit eu nu aveau reteta identica...ca nici proasta nu is sa nu pot diferentia 2 produse.


da..eu am inteles,de aia am si dat exemplu...poate ei i s-au parut la fel..tie nu..ca nu la toata lumea e la fel..ce-ti face tie bine,nu inseamna ca-mi face si mie,sau alteia.
da.inchidem subiectul.
eu te cred. :tongue:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 14:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
e exact ca si cu calitatea hainelor chiar daca firma este la fel :p[/quote]

daaa..am vazut training.."adidas"...din supraelastic :wall:
si ce pret avea...250 ron. :curse: m-am elecrizat de la el cand l-am atins.. :nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 15:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
carlita scrie:


Corina, nu e vorba de aia....e vorba ca eu am spus ca am incercat Dove din Romania si Dove din America si am spus ca exista diferente, am spus si care sunt ele, iar eu aici par a fi o mincinoasa pentru ca clarut a venit cu surse sigure ca Dove are aceeasi reteta in toata lumea.



carlita, dar nu pari o mincinoasa...de unde si pana unde rezulta asta?! n-am sustinut ca vin cu informatii din surse sigure. am zis ca aparent folosesc aceeasi reteta...din intamplare andrei lucreaza la unilever, cel care produce dove dar nu pe asta m-am bazat eu in toata discutia asta ci pe faptul ca eu sunt oricum o mare consumatoare de dove si n-am vz diferente...iar pe andrei l-am intrebat de curiozitate cum se produc cosmeticele. acum nu inseamna ca ce stie el e litera de lege si ca asta te face pe tine mincinoasa. nici ca nu te cred cand spui ca ai simtit diferente...
vazand unde ajung discutiile astea cred sincer ca o sa ma abtin de la comentarii de acum incolo...

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 15:20 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
carlita, dar nu pari o mincinoasa...de unde si pana unde rezulta asta?! n-am sustinut ca vin cu informatii din surse sigure. am zis ca aparent folosesc aceeasi reteta...din intamplare andrei lucreaza la unilever, cel care produce dove dar nu pe asta m-am bazat eu in toata discutia asta ci pe faptul ca eu sunt oricum o mare consumatoare de dove si n-am vz diferente...iar pe andrei l-am intrebat de curiozitate cum se produc cosmeticele. acum nu inseamna ca ce stie el e litera de lege si ca asta te face pe tine mincinoasa. nici ca nu te cred cand spui ca ai simtit diferente...
vazand unde ajung discutiile astea cred sincer ca o sa ma abtin de la comentarii de acum incolo...



nu trebuie sa te abtii de la comentarii, este normal sa discutam :\

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 15:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:


nu trebuie sa te abtii de la comentarii, este normal sa discutam :\


si eu cred ca te-ai ambalat aiurea....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 12 Noi 2009, 15:34 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
si eu cred ca te-ai ambalat aiurea....


Eu imi cer scuze daca m-am ambalat aiurea, sincer sunt si nervoasa si am spus la celalalt topic de ce...si m-am simtit si putin aiurea la unele faze :eek:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 20 Noi 2009, 03:10 
Nou Venit

Membru din: 26 Oct 2009, 23:19
Mesaje: 6
si eu cred ca exista diferente intre cosmeticele de la noi si cele din afara. de exemplu eu foloseam loreal elseve acasa, era bunicel, aici insa imi lasa parul perfect, dar am lucrat in domeniu..d drept poate fi de vina si apa..daca e dura sa nu :party: ..problema e ca am observat diferente si la alte cosmetice, creme, lotiuni, make up....ce stiu eu ..se poate sa fie doar autosugestia noastra ca in romania sunt contrafacute, cert e ca pt un efect bun a unui cosmetic nu conteaza numai firma , ci si toleranta noastra la ele, chimbarile hormonale..etc etc.
o masca de par buna :
ULEIURI ESENTIALE: AMESTEC DIN ULEI DE RICIN,ulei de migdale, ulei de ylang-ylang si ulei de rozmarin, dat de la jumatea firului spre varfuri, cu 30 de min inainte de baie, o data pe saptamana. :) efect garantat, eu il folosesc, am parul de 90 de cm, adica pana la fund si am maare grija sa nu arate urat. va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 08 Dec 2009, 17:51 
Nou Venit

Membru din: 13 Feb 2009, 16:48
Mesaje: 41
silvianicole scrie:
si eu cred ca exista diferente intre cosmeticele de la noi si cele din afara. de exemplu eu foloseam loreal elseve acasa, era bunicel, aici insa imi lasa parul perfect, dar am lucrat in domeniu..d drept poate fi de vina si apa..daca e dura sa nu :party: ..problema e ca am observat diferente si la alte cosmetice, creme, lotiuni, make up....ce stiu eu ..se poate sa fie doar autosugestia noastra ca in romania sunt contrafacute, cert e ca pt un efect bun a unui cosmetic nu conteaza numai firma , ci si toleranta noastra la ele, chimbarile hormonale..etc etc.
o masca de par buna :
ULEIURI ESENTIALE: AMESTEC DIN ULEI DE RICIN,ulei de migdale, ulei de ylang-ylang si ulei de rozmarin, dat de la jumatea firului spre varfuri, cu 30 de min inainte de baie, o data pe saptamana. :) efect garantat, eu il folosesc, am parul de 90 de cm, adica pana la fund si am maare grija sa nu arate urat. va pup


buna buna fetelor...
si eu am o problema cu parul care-mi cade din cauza strasului si alti factori... imi fac mansca cu ulei de masline, ricin, lamaie si tinctura de aloe.. vad ca a ainceput usor usor sa dea rezultate...sampon am luat de la =vichy acum si mi se pare ok.... depinde si de apa cum ai zis u ca daca este ff dura iti face parul naspa... iar fiecarei persoane i se potriveste un tip de sampon... nu este toatre sunt bune pt toata lumea.. deoarece am trestat cu pr mea pe noi mie mi-l facea super pe cand ei abia baga pieptanul in par.... asa ca .... succes la alegerea samponului si tratam pentru par...
pupiceii %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 08 Dec 2009, 19:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
bubu_ruza scrie:

buna buna fetelor...
si eu am o problema cu parul care-mi cade din cauza strasului si alti factori... imi fac mansca cu ulei de masline, ricin, lamaie si tinctura de aloe.. vad ca a ainceput usor usor sa dea rezultate...sampon am luat de la =vichy acum si mi se pare ok.... depinde si de apa cum ai zis u ca daca este ff dura iti face parul naspa... iar fiecarei persoane i se potriveste un tip de sampon... nu este toatre sunt bune pt toata lumea.. deoarece am trestat cu pr mea pe noi mie mi-l facea super pe cand ei abia baga pieptanul in par.... asa ca .... succes la alegerea samponului si tratam pentru par...
pupiceii %%-



incearca data viitoare sa ne spui pe romaneste.....eu sincer a trebuit sa ma chinui sa citesc mesajul tau.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 08 Dec 2009, 21:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:

incearca data viitoare sa ne spui pe romaneste.....eu sincer a trebuit sa ma chinui sa citesc mesajul tau.


sincer nici eu nu am inteles nimic din mesajul anterior....l-am citit de 2 ori .....suna ciudat......sper ca data viitoare sa ne faci sa intelegem ce vrei sa spui

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 09 Dec 2009, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
silvianicole scrie:
si eu cred ca exista diferente intre cosmeticele de la noi si cele din afara. de exemplu eu foloseam loreal elseve acasa, era bunicel, aici insa imi lasa parul perfect, dar am lucrat in domeniu..d drept poate fi de vina si apa..daca e dura sa nu :party: ..problema e ca am observat diferente si la alte cosmetice, creme, lotiuni, make up....ce stiu eu ..se poate sa fie doar autosugestia noastra ca in romania sunt contrafacute, cert e ca pt un efect bun a unui cosmetic nu conteaza numai firma , ci si toleranta noastra la ele, chimbarile hormonale..etc etc.
o masca de par buna :
ULEIURI ESENTIALE: AMESTEC DIN ULEI DE RICIN,ulei de migdale, ulei de ylang-ylang si ulei de rozmarin, dat de la jumatea firului spre varfuri, cu 30 de min inainte de baie, o data pe saptamana. :) efect garantat, eu il folosesc, am parul de 90 de cm, adica pana la fund si am maare grija sa nu arate urat. va pup


aici unde? :)
o sa incerc si eu reteta ta cu uleiuri. le cumperi din farmacie? si amesteci cantitati egale?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 17 Dec 2009, 21:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
clarut, imi permit sa iti raspund eu
aceste uleiuri se cumpara de la plafar, sunt mai ieftine acolo. acum nu stiu daca gasesti tu plafar in Bru :-S

totusi.. uleiul de rozmarin la ce ar ajutA?
eu folosesc ulei extravirgin de masline, ulei de ricin, miere, galbenus, ulei de migdale.. in diferite proportii si combinatii

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 21 Ian 2010, 16:31 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Cat_Eyes scrie:
clarut, imi permit sa iti raspund eu
aceste uleiuri se cumpara de la plafar, sunt mai ieftine acolo. acum nu stiu daca gasesti tu plafar in Bru :-S

totusi.. uleiul de rozmarin la ce ar ajutA?
eu folosesc ulei extravirgin de masline, ulei de ricin, miere, galbenus, ulei de migdale.. in diferite proportii si combinatii


Si eu tot ulei de ricin, e grozav!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 21 Ian 2010, 21:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Cat_Eyes scrie:
clarut, imi permit sa iti raspund eu
aceste uleiuri se cumpara de la plafar, sunt mai ieftine acolo. acum nu stiu daca gasesti tu plafar in Bru :-S

totusi.. uleiul de rozmarin la ce ar ajutA?
eu folosesc ulei extravirgin de masline, ulei de ricin, miere, galbenus, ulei de migdale.. in diferite proportii si combinatii

pai cam cum le combini? eu cu ulei de masline sau cu galbenus de ou m-am dat separat. (am mai spus ca faceam si un fel de pasta cu usturoi pisat si amestecat cu ulei de masline..a avut un efect foarte bun)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 21 Ian 2010, 21:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
logodnica scrie:
pai cam cum le combini? eu cu ulei de masline sau cu galbenus de ou m-am dat separat. (am mai spus ca faceam si un fel de pasta cu usturoi pisat si amestecat cu ulei de masline..a avut un efect foarte bun)


de exemplu.. ulei de ricin ..2-3 linguri.. de masline la fel.. de migdale.. o lingura.. :).. depinde de cat am nevoie. acum am parul mai lung si pun mai mult din fiecare.
amestec aceste uleiuri si le bag pentru 20-30 de secunde la microunde, pentru ca amestecul sa fie caldut (asta daca pun ou). in caz contrar, doar uleiul e bine sa fie putin mai fierbinte (nu sa te arzi! atentie).
o intind pe par cu o pensula de vopsea, dau cu un pieptene cu dintii rari, pun o casca de dus si apoi un prosop cald sau o caciula. nu ai vrea sa ma vezi in momentele alea :rofl:
zilele mi-am refacut stocul de ulei de ricin :)

astazi mi-am comandat si o masca profi de la L'oreal, sa vedem ce stie sa faca. are avantajul timpului.. in cateva minute e gata, pe cand cea de ulei o las si o ora-doua.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 21 Ian 2010, 22:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Cat_Eyes scrie:

de exemplu.. ulei de ricin ..2-3 linguri.. de masline la fel.. de migdale.. o lingura.. :).. depinde de cat am nevoie. acum am parul mai lung si pun mai mult din fiecare.
amestec aceste uleiuri si le bag pentru 20-30 de secunde la microunde, pentru ca amestecul sa fie caldut (asta daca pun ou). in caz contrar, doar uleiul e bine sa fie putin mai fierbinte (nu sa te arzi! atentie).
o intind pe par cu o pensula de vopsea, dau cu un pieptene cu dintii rari, pun o casca de dus si apoi un prosop cald sau o caciula. nu ai vrea sa ma vezi in momentele alea :rofl:
zilele mi-am refacut stocul de ulei de ricin :)

astazi mi-am comandat si o masca profi de la L'oreal, sa vedem ce stie sa faca. are avantajul timpului.. in cateva minute e gata, pe cand cea de ulei o las si o ora-doua.

am inteles. suna nitel mai complicat, ce-i drept. dar tentant. o sa incerc si eu sa iau niste ulei de ricin (asta stiu ca ajuta foarte mult la refacerea genelor si sprancenelor in caz de arsuri sau alte incidente neplacute care duc la pierderea lor).

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 22 Ian 2010, 21:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
nu e complicat.. prima data o sa observi ulei intins peste tot :D.. dar scapi tu cumva de el.
pont 1: ia-ti toate "sculele" langa tine, ca sa nu umbli cu uleiul in cap cautand prosopul :)
pont2 : ia-ti o bluza mai rea pe tine.. daca picura ulei, macar sa nu-ti para rau.
pont 3: samponeaza de 2-3 ori, ca sa fii sigura ca scapi de ulei.. (acum depinde si de samponul pe care il ai). eu cand mai am timp il spal putin inainte si cu apa de la dus..

tocmai mi-am pus o masca acum vreo 30 min, mai stau pe forum ca sa treaca timpul mai usor.. o las macar o ora si ceva.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 22 Ian 2010, 22:17 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
eu nu pot sa stau cu uleiul de ricin mai mult de 30 min , imi vine sa imi mut nasul din loc, nu imi place deloc mirosul lui. :wacko:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 22 Ian 2010, 22:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
multumesc fetelor pt raspunsuri! o sa incerc si eu o masca. tre sa vad de unde iau uleiul de ricin. si mai intai sa vad cum se spune ricin in fr:-`

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 22 Ian 2010, 22:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
floriciki scrie:
eu nu pot sa stau cu uleiul de ricin mai mult de 30 min , imi vine sa imi mut nasul din loc, nu imi place deloc mirosul lui. :wacko:


eu nu am simtit miros puternic. doar daca stau cu nasul in sticluta. dar parul fiind acoperit.. trece chiar asa?
hm.. te-ai uitat la data expirarii?

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România