Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 09:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 16:44 
Nou Venit

Membru din: 20 Ian 2010, 21:08
Mesaje: 32
si eu ma duc la coafor doar cand ma tund sau de ocazii. iar de vopsit nu ma mai vopsesc. Atunci cand m-am vopsit imi cadea si mai mult par. Parul meu e saten mai inchis si nu am fire albe spre norocul meu (surorile mele au fire albe inca de la 18 ani).

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 17:03 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
duminecel scrie:
si eu ma duc la coafor doar cand ma tund sau de ocazii. iar de vopsit nu ma mai vopsesc. Atunci cand m-am vopsit imi cadea si mai mult par. Parul meu e saten mai inchis si nu am fire albe spre norocul meu (surorile mele au fire albe inca de la 18 ani).


Eu m-am vopsit bruneta pt ca nu-mi placea culoarea naturala saten. Acum vreau din nou sa fiu satena :nlol: :nlol: :nlol:

Eu sunt ecxtrem de comoda ma plictisesc si sa imi mai fac si masca de par clar ca as avea 2 maini stangi :nlol: ;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 17:12 
Nou Venit

Membru din: 20 Ian 2010, 21:08
Mesaje: 32
si eu sunt comoda dar ma gandesc ca ar trebui totusi sa fac ceva si cu parul meu. mai in gluma mai in serioas si al meu mi-a spus ca voi ramane cheala.
si in plus eu trebuie sa fac curat si de fiecare data trebuie sa curat cu peria covorul ca sa scot parul din el. si m-nerveaza sa vad cat par adun doar intr-o saptamana si doar din covor.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 17:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Cat_Eyes scrie:

uite asa, adica nu accept sa ma vopseasca. oricate idei de suvite sau culori ar avea :)
poate cand vor iesi fire albe.. pana atunci, sunt extrem de multumita de culoarea pe care o am de la Doamne-Doamne :nblink:


Oricum,la salon nu te vopseste nimeni daca nu vrei :~* .Dar asta nu inseamna ca trebuie sa le tai mainile daca iti fac ceva la par.Eu sunt foarte multumita de mastile de la salon, chiar daca nu sunt naturale.Si prefer sa renunt la o haina decat la o luna de mers la salon.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 18:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

Oricum,la salon nu te vopseste nimeni daca nu vrei :~* .Dar asta nu inseamna ca trebuie sa le tai mainile daca iti fac ceva la par.Eu sunt foarte multumita de mastile de la salon, chiar daca nu sunt naturale.Si prefer sa renunt la o haina decat la o luna de mers la salon.


eiii, dar am spus-o in gluma! stiu ca nu ma tine nimeni cu forta sa ma vopseasca!
ma bucur ca te faci frumoasa la salon si ca iti permiti sa mergi des. :flowers:

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 18:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
haideti sa va spun ce am facut eu inainte de nunta.....binenteles cu o masca de par........intru pe net si dau cautare la masti naturale de par.....gasesc o gramada,in sfarsit gasesc una care sa spunem ma atrage si am si toate ingretientele in casa: banana+ulei de masline....amesteci bine,pana se face o pasta bla bla bla si apoi o intinzi pe par uniform,o lasi o ora sa actioneze si apoi speli bine parul cu sampon,balsam...clatire f buna ...zis si facut....im pun masca in cap,sau o ora si ajung la momentul spalarii....ce spalare? ca mi-a ramas banana aia in cap ca un clei,am pus tot tubul de sampon,am dat drumul apei mai fierbinte,deja eram in panica......nu reuseam cu nimic sa scot banana din par......pana la urma ce credeti ca am facut?.......am luat peria si am luat fir cu fir parul la periat sa scot maclavaisul din cap......doamne ce am mai urlat,de m-au auzit toti vecini,si de nervi si de durere........numai mie mi se putea intampla asa ceva.........pana intr-un final cand am reusit sa scot banana din par........magica masca de par,ma lasat mai mult cheala..........sincer am cautat site-ul ala pe care am citit despre aceasta masca,era scris tot de o tipa pe un site gen ghidul,numai ca sa-i multumesc ce a putut sa-mi faca,dar nu l-am mai gasit.........asa ca sincer numai am incredere in nici o masca naturala facuta acasa.......la fel ca si alte fete prefer o data pe luna la coafor sa-mi faca masti.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 18:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
haideti sa va spun ce am facut eu inainte de nunta.....binenteles cu o masca de par........intru pe net si dau cautare la masti naturale de par.....gasesc o gramada,in sfarsit gasesc una care sa spunem ma atrage si am si toate ingretientele in casa: banana+ulei de masline....amesteci bine,pana se face o pasta bla bla bla si apoi o intinzi pe par uniform,o lasi o ora sa actioneze si apoi speli bine parul cu sampon,balsam...clatire f buna ...zis si facut....im pun masca in cap,sau o ora si ajung la momentul spalarii....ce spalare? ca mi-a ramas banana aia in cap ca un clei,am pus tot tubul de sampon,am dat drumul apei mai fierbinte,deja eram in panica......nu reuseam cu nimic sa scot banana din par......pana la urma ce credeti ca am facut?.......am luat peria si am luat fir cu fir parul la periat sa scot maclavaisul din cap......doamne ce am mai urlat,de m-au auzit toti vecini,si de nervi si de durere........numai mie mi se putea intampla asa ceva.........pana intr-un final cand am reusit sa scot banana din par........magica masca de par,ma lasat mai mult cheala..........sincer am cautat site-ul ala pe care am citit despre aceasta masca,era scris tot de o tipa pe un site gen ghidul,numai ca sa-i multumesc ce a putut sa-mi faca,dar nu l-am mai gasit.........asa ca sincer numai am incredere in nici o masca naturala facuta acasa.......la fel ca si alte fete prefer o data pe luna la coafor sa-mi faca masti.....


ely, ma scuzi ca rad.. :rofl: dar chiar e amuzant!
asa am patit eu prima data cu galbenus + ulei, dar intre timp m-am specializat.
bine macar ca nu era inaintea unui eveniment important ..

mi-am cumparat o masca profi, sa vedem ce stie sa faca. daca nu, tootttt la uleiul de masline ma intorc :)

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Cat_Eyes scrie:
ely, ma scuzi ca rad.. :rofl: dar chiar e amuzant!
asa am patit eu prima data cu galbenus + ulei, dar intre timp m-am specializat.
bine macar ca nu era inaintea unui eveniment important ..

mi-am cumparat o masca profi, sa vedem ce stie sa faca. daca nu, tootttt la uleiul de masline ma intorc :)


pai de ce sa te scuz ca razi......e chiar de ras.....acum rad impreuna cu sotzul meu ce buna in domeniu am fost :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 18:49 
Nou Venit

Membru din: 20 Ian 2010, 21:08
Mesaje: 32
acuma vom sti macar sa nu bagam banane in mastile de par.
:rofl:
eu dupa ce m-am spalat de ou a ramas parul ceva mai aspru. intr-adevar a trebuit sa ma spal mai bine cu sampon dar a iesit din par.
numai ca si mastile astea in cat timp isi fac efectul?
ca la prima utilizare e ciudat doar....
sau cel putin nici un produs nu m-a incantat de la prima utilizare.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 18:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Cat_Eyes scrie:

eiii, dar am spus-o in gluma! stiu ca nu ma tine nimeni cu forta sa ma vopseasca!
ma bucur ca te faci frumoasa la salon si ca iti permiti sa mergi des. :flowers:


Pai aranjatul nu ma costa decat 100 ron /luna.Nu tb sa fiu o bogatana sa imi permit :hug: Merg de mult timp acolo si am tarif preferential.
Ely...super tare povestea ta :lol: :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 19:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
Pai aranjatul nu ma costa decat 100 ron /luna.Nu tb sa fiu o bogatana sa imi permit :hug: Merg de mult timp acolo si am tarif preferential.
Ely...super tare povestea ta :lol: :lol:


100 pe lei, mers saptamanal?
sau nu am inteles eu bine?..
daca e doar 100 lei, e foarte ok. chiar se merita :ndance:

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 19:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
duminecel scrie:
acuma vom sti macar sa nu bagam banane in mastile de par.
:rofl:
eu dupa ce m-am spalat de ou a ramas parul ceva mai aspru. intr-adevar a trebuit sa ma spal mai bine cu sampon dar a iesit din par.
numai ca si mastile astea in cat timp isi fac efectul?
ca la prima utilizare e ciudat doar....
sau cel putin nici un produs nu m-a incantat de la prima utilizare.


eu prin primavara-vara m-am tinut de masti saptamanal. si s-a vazut.. in sensul ca a inceput sa se regenereze, am fire mici si rebele .. cand il prind in coada de cal, firele alea ies la razboi :rocker:

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 19:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
Ely...super tare povestea ta :lol: :lol:

da da,acum e super tare.....atunci eram disperata si ma apucat si pe mine strechea cu o luna inainte de nunta...si habar nu am de ce......cica sa am parul mai frumos si mai matasos :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 20:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Cat_Eyes scrie:
100 pe lei, mers saptamanal?
sau nu am inteles eu bine?..
daca e doar 100 lei, e foarte ok. chiar se merita :ndance:


da.100 ron pe luna si merg saptamanal.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 22:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
laura_sandu scrie:

da.100 ron pe luna si merg saptamanal.


eu cred ca-ti fac ele reducere pe ochi frumosi :p

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 22:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
clarut scrie:

eu cred ca-ti fac ele reducere pe ochi frumosi :p


sa stii, si mie mi se pare suspect de ieftin :-`
imi plac femeile care se aranjeaza!

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 22:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Cat_Eyes scrie:
sa stii, si mie mi se pare suspect de ieftin :-`
imi plac femeile care se aranjeaza!



da este destul de ieftin fata de bucuresti unde pe mine ma costa spalat si coafat 50 ron fara spaga :D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 25 Ian 2010, 23:05 
Nou Venit

Membru din: 20 Ian 2010, 21:08
Mesaje: 32
dupa cat timp de mers continuu ti-a facut asa o oferta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 00:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
duminecel scrie:
dupa cat timp de mers continuu ti-a facut asa o oferta?


ce ochi frumosi, mai fetelor?merg de 5 ani acolo...timp in care am lasat ceva bani..:)
Plus ca am dus o gramada de cliente care merg regulat si ele la salon.cred ca de aici reducerea..:)
De ziua mea, de Craciun si cand sunt trista chiar ma face pe gratis :had_d:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 10:08 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
laura_sandu scrie:
ce ochi frumosi, mai fetelor?merg de 5 ani acolo...timp in care am lasat ceva bani..:)
Plus ca am dus o gramada de cliente care merg regulat si ele la salon.cred ca de aici reducerea..:)
De ziua mea, de Craciun si cand sunt trista chiar ma face pe gratis :had_d:


Ohoooo asa da oferta.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România