Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 09:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 21 Iul 2008, 16:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
am gasit:D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 09 Aug 2008, 23:07 
Junior

Membru din: 02 Iul 2008, 20:15
Mesaje: 89
Citat:
eu nu am mai dat jos...am mai pus:(mi-am facut analizele si nu mi-au iesit bine cele la tiroida:((fix ce imi trebuia acu...


eu am ramas socata cand mi-am facut un test de rutina. am masa neta 52 kg si grasime in corp 13kg!!!! deci as avea de unde sa slabesc. vara trecuta aveam 55 de kg acum am 65!! si ma chinui de o luna cu dieta si nu reusesc. voi incerca cu sport, doar ca timpul asta nu mai ajunge pt nimik.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 11 Aug 2008, 15:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

eu am ramas socata cand mi-am facut un test de rutina. am masa neta 52 kg si grasime in corp 13kg!!!! deci as avea de unde sa slabesc. vara trecuta aveam 55 de kg acum am 65!! si ma chinui de o luna cu dieta si nu reusesc. voi incerca cu sport, doar ca timpul asta nu mai ajunge pt nimik.


Care timp nu-ti mai ajunge? Vad ca mai ai mai mult de 9 luni pana la nunta... Baga! :haltere::haltere::haltere:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 01 Sep 2008, 12:51 
Junior

Membru din: 02 Iul 2008, 20:15
Mesaje: 89
Citat:

Care timp nu-ti mai ajunge? Vad ca mai ai mai mult de 9 luni pana la nunta... Baga! :haltere::haltere::haltere:


Mi-am luat bicicleta medicinala!!!! si am inceput o dieta cu gratar legume, fructe si lactate. sa vedem ce rezultate o sa obtin.:haltere::haltere::


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 24 Sep 2008, 14:54 
Nou Venit

Membru din: 13 Sep 2007, 00:53
Mesaje: 2
Buna fetelor, eu vash recomanda un lucru ffffffff simplu si eficient: minci orice numai ca nu maninci ca de obicei dar in jumate si stomacul se va face mai mic si in asa fel o sa dai o parte din greuate jos, drept ca nu e in 2 saptamini te faci un foto model dar dureaza dar e fffffff buna, eu am inceput si am o sapatmina si sa simt mult mai bine si foarte usoara, si nu manic dupa 18, de cit sa tii o dieta organizmul primeste anumite vitanime si nu ceea ce ii trebuie, Va urez bafta si rabdare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 07 Oct 2008, 18:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Eu mi-am facut abonament la o sala de Cluj....abonamentul a fost de 120 ron pe luna in care aveam inclusa sauna si antrenor...
La prima sedinta ne-a spus antrenorul ca daca o sa facem ce zice el o sa dam 2 kg pe saptamana jos...ma gandeam eu....asta sigur viseaza :))

Dupa 4 zile, surpriza....am dat 2 kg jos :) am fost de 2 ori la sauna cate 20-25 de minute respectiv si la sala faceam in primele doua zile....45-1 ora....apoi am ajuns la 1 ora- 1 ora jumate....in a doua saptamana faceam si cate 2 ore din care 30 de minute doar aleargat pe banda...

M-am bucurat cand am vazut rezultate....dar dupa 2 saptamani nu m-am mai dus :( nu m-am prea putut tine de sala cu programul asta incarcat :D....

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 07 Oct 2008, 20:29 
Junior

Membru din: 02 Iul 2008, 20:15
Mesaje: 89
Citat:
Eu mi-am facut abonament la o sala de Cluj....abonamentul a fost de 120 ron pe luna in care aveam inclusa sauna si antrenor...
La prima sedinta ne-a spus antrenorul ca daca o sa facem ce zice el o sa dam 2 kg pe saptamana jos...ma gandeam eu....asta sigur viseaza :))

Dupa 4 zile, surpriza....am dat 2 kg jos :) am fost de 2 ori la sauna cate 20-25 de minute respectiv si la sala faceam in primele doua zile....45-1 ora....apoi am ajuns la 1 ora- 1 ora jumate....in a doua saptamana faceam si cate 2 ore din care 30 de minute doar aleargat pe banda...

M-am bucurat cand am vazut rezultate....dar dupa 2 saptamani nu m-am mai dus :( nu m-am prea putut tine de sala cu programul asta incarcat :D....


IN IASI S-A DESCHIS O SALA DE PILATES. M-AS DUCE SI EU DAR NU-MI PERMITE TIMPUL :( IAR ABONAMENTUL NU E SCUMP. MERGE O COLEGA DE SERVICI SI A SPUS CA PLATESTE 650RON/ 10 SEDINTE


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 10 Oct 2008, 02:34 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

IN IASI S-A DESCHIS O SALA DE PILATES. M-AS DUCE SI EU DAR NU-MI PERMITE TIMPUL :( IAR ABONAMENTUL NU E SCUMP. MERGE O COLEGA DE SERVICI SI A SPUS CA PLATESTE 650RON/ 10 SEDINTE



650 de ron ?????????

sau 65?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 19 Noi 2008, 18:59 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
faceti sport,aerobic,fitness sau pur si simplu alergati macar de 2-3 ori pe saptamina si mincati mai putin prajit,in rest,depinde de metabolism.cind nu aj la sala fac ex singura in fata oglinzii macar 30 min


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 19 Noi 2008, 19:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
faceti sport,aerobic,fitness sau pur si simplu alergati macar de 2-3 ori pe saptamina si mincati mai putin prajit,in rest,depinde de metabolism.cind nu aj la sala fac ex singura in fata oglinzii macar 30 min


Stie cineva unde se poate face Pilates in Bucuresti? Si cam cat costa? :ermm:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 28 Noi 2008, 21:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Buna fetelor, eu vash recomanda un lucru ffffffff simplu si eficient: minci orice numai ca nu maninci ca de obicei dar in jumate si stomacul se va face mai mic si in asa fel o sa dai o parte din greuate jos, drept ca nu e in 2 saptamini te faci un foto model dar dureaza dar e fffffff buna, eu am inceput si am o sapatmina si sa simt mult mai bine si foarte usoara, si nu manic dupa 18, de cit sa tii o dieta organizmul primeste anumite vitanime si nu ceea ce ii trebuie, Va urez bafta si rabdare

Nici eu nu mai mananc decta pe jumatate si dupa ora sase gata cu mancarea si fac exercitii dimineatza si seara numai abdominale, pentru ca eu vreau sa slabesc doar la burtik ca e cam mare .La picioare sunt slaba , dar nush ce are burta mea ca nu vrea sa cada jos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 29 Noi 2008, 18:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

Stie cineva unde se poate face Pilates in Bucuresti? Si cam cat costa? :ermm:

o sala buna unde se face este Gett fit gym in spatele magazinului Cocor iar antrenoare e Cori (singurul antrenor de pilates din Romania cu atestat luat in Anglia).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 05 Dec 2008, 19:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
cica persoanele depresive,stresate se ingrasa mai mult decat cele care gandesc pozitiv.asa o fi?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 05 Dec 2008, 21:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
cica persoanele depresive,stresate se ingrasa mai mult decat cele care gandesc pozitiv.asa o fi?

depinde de la persoana la persoana. la mine este pe invers, daca sunt suparata sau stresata nu am pofta de mancare si slabesc imediat, iar daca ma simt bine toata ziua am pofta de ceva. norocul meu ca am un metabolizm mai rapid si nu ma ingras.:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 09 Dec 2008, 13:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
depinde de la persoana la persoana. la mine este pe invers, daca sunt suparata sau stresata nu am pofta de mancare si slabesc imediat, iar daca ma simt bine toata ziua am pofta de ceva. norocul meu ca am un metabolizm mai rapid si nu ma ingras.:D

Eu ma chinuyi sa slabesc si incepe sa imi reuseasca.Fac abdominale dimineatza si seara si ma dau cu o crema anticelulitica care la inceput nu credeam ca va fi buna de cev dar uite ca acuma am observat si diferenta la o pereche de blugi cumparati cu 1 marime mai mica decat de obicei:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 10 Dec 2008, 15:37 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Am observat si eu ca e in functie de organism cu rezultatele la stres.
Eu variez mereu in greutate (si in fiecare an ma chinui cu cate un regim inainte de vara) dar, atunci, desi am mancat de toate fiind stresata si mereu pe fuga chiar slabisem destul de frumos dar rochia de mireasa a trebuit stransa tare in talie la corset; problema a persistat cand am vazut ca la piept nu mai era deloc fixa si m-a enervat; din acest motiv am pus bretele la rochia de mireasa ca numai corsetul nu m-a ajutat si doar nu slabisem mai mult de 5kg de cand cumparasem rochia. Dar la starea civila am avut o rochie pe corp si mi-a stat foarte bine ca o luasem cu cateva zile inainte de nunta (am poza cu mine si cu mirele meu la https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1 ). Daca va place va rog sa-mi trimiteti si mie un vot. :npray: .


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 10 Dec 2008, 15:42 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:
Eu ma chinuyi sa slabesc si incepe sa imi reuseasca.Fac abdominale dimineatza si seara si ma dau cu o crema anticelulitica care la inceput nu credeam ca va fi buna de cev dar uite ca acuma am observat si diferenta la o pereche de blugi cumparati cu 1 marime mai mica decat de obicei:)


Bravo! S-o tii tot asa pana ajungi la greutatea dorita. Acum eu incerc sa mananc cat mai usor dar nu am eliminat tot ce e interzis. Vreau sa slabesc treptat. Am mai pus cateva kg din luna de miere cand am mancat amandoi de simteam ca o sa ne explodeze burtile pt ca am vrut sa incercam cate un pic din tot ce era la bufet suedez si dim si seara. Apoi cu greu am inceput sa-mi revin la alimentatia normala. Oricum stiu ca iarna ma mai ingras si de asta incerc acum sa am grija. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 11 Dec 2008, 14:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

Bravo! S-o tii tot asa pana ajungi la greutatea dorita. Acum eu incerc sa mananc cat mai usor dar nu am eliminat tot ce e interzis. Vreau sa slabesc treptat. Am mai pus cateva kg din luna de miere cand am mancat amandoi de simteam ca o sa ne explodeze burtile pt ca am vrut sa incercam cate un pic din tot ce era la bufet suedez si dim si seara. Apoi cu greu am inceput sa-mi revin la alimentatia normala. Oricum stiu ca iarna ma mai ingras si de asta incerc acum sa am grija. ;)

si eu ma ingras iarna...Dar o sa am grija sa nu exagerez cu mancarea...Imi doresc sa dau burtik jos ca sa nu se mai vada...si sper sa reusesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 13 Feb 2009, 15:51 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
5 reguli de aur


1. Nu uita: este important sa iei mesele cam la aceeasi ora, fara mari abateri! Daca, din motive obiective, nu poti sa iei o masa principala la ora respectiva, o poti face mai tarziu cu cel mult 2 ore, dar asta nu trebuie sa fie o regula; in plus, mesele urmatoare nu se vor devansa si ele!

2. Obisnuieste-te sa bei cel putin 1.5 litri de apa pe zi. Apa este importanta pentru drenarea toxinelor si eliminarea produsilor de digestie. In plus, asigura o digestie buna foarte usor!

3. Nu sari peste mese! Acest lucru iti va incetini metabolismul cu 20-30% si te va face sa mananci mai mult ulterior!

4. Dormi cel putin 8 ore. Lipsa somnului influenteaza apetitul, sporindu-l!

5. Croieste-ti portia potrivita! O portie de carne (pegatita) trebuie sa fie de marimea palmei tale. Aceasta dimensiune este suficienta pentru a aduce organismul nutrientii necesari.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum slabim?
MesajScris: 13 Feb 2009, 16:11 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Mai sanatoasa in 7 pasi

Un organism sanatos nu se obtine cu una,cu doua si nici nu se mentine fara efort. Iata 7 obiceiuri benefice pentru sanatatea si frumusetea ta!

Micul dejun, obligatoriu!
Nu sari peste micul dejun! Chiar daca esti mereu pe fuga dimineata, gaseste-ti timp pentru niste cereale cu lapte. Nimic mai simplu si mai rapid! Daca laptele este degresat, iar cerealele au un continut scazut de zahar, ai indeplinit toate conditiile unei mese sanatoase si hranitoare. In plus, cmbinatia de fibre, minerale si vitamine va tine la distanta mult timp senzatia de foame.

Bea sucuri naturale!
Daca ai un storcator acasa, in 5 minute ai preparat un fresh delicios de portocale. Consumul alimentelor bogate in vitamina C iti regleaza colesterolul si iti intareste imunitatea.

Stop meselor haotice!
Disciplina alimentara te poate feri de problemele digestive. Incearca sa-ti stabilesti un program pe care sa-l respecti, obisnuind organismul cam cu aceleasi ore de masa. Nu manca multe feluri de mancare consecutiv, nici nu te infometa. Toate acestea iti deregleaza metabolismul.

Mergi la medic!
Sunt analize pe care pur si simplu trebuie sa le faci in fiecare an pentru a te asigura ca totul e in regula cu tine. Nu astepta o durere crancena de masea pentru a merge la dentist, nici nu-ti imagina ca, daca ignori simptomele unei boli, va trece de la sine. Depistate din timp, cele mai multe afectiuni pot fi tratate fara probleme.

Uita de lift!
Se stie ca miscarea ne mentine plini de viata si de energie. Primul pas e simplu: urca si coboara scarile inloc sa folosesti ascensorul. Daca nu-ti surade ideea de a ajunge acasa sau la serviciu transpirata si gafaind, exista alternative. Rezerva-ti 15 minute, dimineata sau seara, pentru cateva exercitii de gimnastica. Ar fi de dorit sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sport. Vei tine astfel la distanta o multime de afectiuni.

Muzica pentru suflet
Si tonusul tau psihic este important pentru starea generala de sanatate. O muzica buna, pe placull tau te va ajuta sa te relaxezi si sa fii optimista. Desprinde-te cateva minute de atmosfera incarcata in care te afli pentru a te bucura de muzica preferata! Efectul antistres apare imediat.

Dormi!
Lipsa somnului iti slabeste, pe zi ce trece, sistemul imunitar si te face vulnerabila in fata bolilor de tot felul. Mi mult, daca nu dormi suficient , vei deveni irascibila, iti va fi greu sa te concentrezi si poti chiar sa ajungi depresiva. Un motiv in plus pentru cre merita sa pui pret pe odihna este acela ca somnul arde calorii, deci te ajuta sa te mentii in forma.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România