Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:08 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
A inceput sa ma bata si pe mine gandul la o epilare definitiva, intre timp ati mai auzit ceva? :)

Laura, cunosti ceva centru/clinica/salon bun in Cluj unde se aplica astfel de epilari?

Pe mine m-ar interesa foarte mult epilarea pentru picioare pentru ca eu am mari probleme cu firele crescute sub piele. Oricum inainte sa aplic la acest lucru vreau sa intreb si de firele crescute sub piele, sa vad ce se intampla :) imi raman acolo sau ies?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
carlita scrie:
A inceput sa ma bata si pe mine gandul la o epilare definitiva, intre timp ati mai auzit ceva? :)

Laura, cunosti ceva centru/clinica/salon bun in Cluj unde se aplica astfel de epilari?

Pe mine m-ar interesa foarte mult epilarea pentru picioare pentru ca eu am mari probleme cu firele crescute sub piele. Oricum inainte sa aplic la acest lucru vreau sa intreb si de firele crescute sub piele, sa vad ce se intampla :) imi raman acolo sau ies?

eu am inceput sa-mi fac imediat dupa ce am nascut...dar am inceput cu zonele mai mici...axial si inghinal...nu stiu ce se intampla cu firele crescute sub piele ca in aceste zone nu am dar va trebui sa ma interesez atunci cand o sa ma apuc de picioare

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:
A inceput sa ma bata si pe mine gandul la o epilare definitiva, intre timp ati mai auzit ceva? :)

Laura, cunosti ceva centru/clinica/salon bun in Cluj unde se aplica astfel de epilari?

Pe mine m-ar interesa foarte mult epilarea pentru picioare pentru ca eu am mari probleme cu firele crescute sub piele. Oricum inainte sa aplic la acest lucru vreau sa intreb si de firele crescute sub piele, sa vad ce se intampla :) imi raman acolo sau ies?


La Artis si la Medi Spa stiu ca e ok, dar nu am studiat foarte atent problema.Eu inca mai apelez la epilatul clasic cu ceara.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:21 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
La Artis si la Medi Spa stiu ca e ok, dar nu am studiat foarte atent problema.Eu inca mai apelez la epilatul clasic cu ceara.



Eu chiar la inceput, inainte sa apara aparatele astea de epilat ma faceam cu ceara, si era ok pana la un moment dat cand incepea sa-mi creasca parul la 2 zile si nu se vedea deloc frumos mai ales ca am firul de par negru.
Mai apoi mi-am luat aparat de epilat si ma tot faceam cu el, eram foarte multumita dar dupa o perioada am observat ca incep sa-mi iasa fire sub piele, unele dintre ele faceau puroi iar altele ramaneau acolo si se vedeau urat, le agatam cu acul sau penseta sa le scot de sub piele.
Am renuntat si la aparatul de epilat si m-am facut cu ceara la salon, dar degeaba, firele de par imi cresc tot asa. Am niste picioare oribile :eek: ...nu mai stiu ce sa fac...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:


Eu chiar la inceput, inainte sa apara aparatele astea de epilat ma faceam cu ceara, si era ok pana la un moment dat cand incepea sa-mi creasca parul la 2 zile si nu se vedea deloc frumos mai ales ca am firul de par negru.
Mai apoi mi-am luat aparat de epilat si ma tot faceam cu el, eram foarte multumita dar dupa o perioada am observat ca incep sa-mi iasa fire sub piele, unele dintre ele faceau puroi iar altele ramaneau acolo si se vedeau urat, le agatam cu acul sau penseta sa le scot de sub piele.
Am renuntat si la aparatul de epilat si m-am facut cu ceara la salon, dar degeaba, firele de par imi cresc tot asa. Am niste picioare oribile :eek: ...nu mai stiu ce sa fac...


De la aparatul de epilat stiu ca ies firele de par sub piele.Eu nu il folosesc niciodata, desi am acasa.
Si eu aveam parul pe corp negru si des, dar de cand ma epilez numai la salon, de vreo 4 ani, am parul foarte rar si ma epilez o data pe luna.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
laura_sandu scrie:
De la aparatul de epilat stiu ca ies firele de par sub piele.Eu nu il folosesc niciodata, desi am acasa.
Si eu aveam parul pe corp negru si des, dar de cand ma epilez numai la salon, de vreo 4 ani, am parul foarte rar si ma epilez o data pe luna.

cu ceara nu prea ies fire de par sub piele pt ca odata cu ceara se ia si pielea moarta de la suprafata...si eu ma fac cu ceara dar ma enerveaza ca trebuie sa-l las sa creasca putin si m-am cam saturat sa ma tot epilez...acum m-am hotarat sa-mi fac epilare definitiva pe tot corpul sa nu mai am batai de cap

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:32 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
De la aparatul de epilat stiu ca ies firele de par sub piele.Eu nu il folosesc niciodata, desi am acasa.
Si eu aveam parul pe corp negru si des, dar de cand ma epilez numai la salon, de vreo 4 ani, am parul foarte rar si ma epilez o data pe luna.



Nu stiu de ce naiba am atata par :nlol: ...

Soacra mea fetelor...s-a nascut fara par :nlol: ...vorbesc serios, inafara ca are par in cap nu are nicaieri, nu pe mana, nu pe picioare, nu sub brat, nu nicaieri...absolut deloc, nici macar de ala mic si blond :\ ....ce pacat ca nu am avut si eu norocul asta\.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:33 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
lily scrie:
cu ceara nu prea ies fire de par sub piele pt ca odata cu ceara se ia si pielea moarta de la suprafata...si eu ma fac cu ceara dar ma enerveaza ca trebuie sa-l las sa creasca putin si m-am cam saturat sa ma tot epilez...acum m-am hotarat sa-mi fac epilare definitiva pe tot corpul sa nu mai am batai de cap



cred ca si asta depinde de la pers. la pers. ...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 10:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
carlita scrie:
Nu stiu de ce naiba am atata par :nlol: ...

Soacra mea fetelor...s-a nascut fara par :nlol: ...vorbesc serios, inafara ca are par in cap nu are nicaieri, nu pe mana, nu pe picioare, nu sub brat, nu nicaieri...absolut deloc, nici macar de ala mic si blond :\ ....ce pacat ca nu am avut si eu norocul asta\.

nici mama nu are dar din pacate nu am mostenit-o niciuna din noi :cry: o invidiezi tot timpul pt asta si pt tenul perfect...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 13:07 
Nou Venit

Membru din: 09 Iul 2010, 17:48
Mesaje: 9
eu m-am epilat definitiv, dar nu va imaginati ca e chiar asa.. nu iti dispar toete firele (max 80%) si nu te tine toata viata.. dar e muuult mai comod.. nu mai cresc firele pe sub piele nici daca le iei cu lama dupa acest procedeu.. am fost la coquette in bucuresti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 13:18 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
nicoole scrie:
eu m-am epilat definitiv, dar nu va imaginati ca e chiar asa.. nu iti dispar toete firele (max 80%) si nu te tine toata viata.. dar e muuult mai comod.. nu mai cresc firele pe sub piele nici daca le iei cu lama dupa acest procedeu.. am fost la coquette in bucuresti



Nicole, in ce zona te-ai epilat tu?
Cate sedinte ai facut si cat te-a costat ?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 13:30 
Nou Venit

Membru din: 09 Iul 2010, 17:48
Mesaje: 9
carlita scrie:
Nicole, in ce zona te-ai epilat tu?
Cate sedinte ai facut si cat te-a costat ?


zona inginala.. m-am facut cam acum 3 ani si e la fel si acum.. a fost 50 eur sedinta si am facut 10 .. stiu ca daca achiti pe toate 10 din prima ai reducere 10% parca.. sau asa era atunci


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
nicoole scrie:
eu m-am epilat definitiv, dar nu va imaginati ca e chiar asa.. nu iti dispar toete firele (max 80%) si nu te tine toata viata.. dar e muuult mai comod.. nu mai cresc firele pe sub piele nici daca le iei cu lama dupa acest procedeu.. am fost la coquette in bucuresti


am reinceput si eu "tratamentul"... am inteles ca dupa ce termini aceste sedinte este recomandat sa mai faci cate una pe an, pentru intretinere... Tu ai avut nevoie? Le-ai facut si pe acelea?

Acum am schimbat salonul, merg la Bubbles, unde e alt sistem (tot cu ipl, dar alt aparat). E un pic mai neplacut, dar e mai ieftin (140 lei sedinta pentru axila). Tipa de aici mi-a zis ca faza cu contrastul dintre firele de par si piele e buna teoretic, dar a avut si vreo doua cazuri de fete cu pielea alba si firele de par negre si la care, pur si simplu, nu a functionat. Mi-a zis si mie ca daca dupa 3-4 sedinte nu observ cat de cat o diferenta inseamna ca asta e... :)

Vedem... sa ajung eu acolo!

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 14:40 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Acum ma uitam si eu pe google si am gasit la noi in Cluj la salon Vogue, pachet de 6 sedinte pentru epilare definitiva picioare lung la 35 mil.

Ma mai interesez sa vad si alte preturi :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 14:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
carlita scrie:
Acum ma uitam si eu pe google si am gasit la noi in Cluj la salon Vogue, pachet de 6 sedinte pentru epilare definitiva picioare lung la 35 mil.

Ma mai interesez sa vad si alte preturi :D


Eu zic sa incerci pe zone mai mici, totusi, sa vezi cum reactionezi, daca da rezultate etc. Pe picioare mi se pare ca o sa iti ia o eternitate fiecare sedinta...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 14:51 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Da, m-am gandit si eu la asta, sa nu dau atatia bani si sa nu-si faca efectul epilarea :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 15:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
in sb este 8 lei flasch la un salon iar la altul este 70ron axila, 100 inghinal...pepicioare nu stiu cat este...si eu am inceput pe zone mai mici tot pt acest motiv dar daca totul este ok imi fac si picioare

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 15:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
carlita scrie:
Da, m-am gandit si eu la asta, sa nu dau atatia bani si sa nu-si faca efectul epilarea :)


Daca problema ta e legata numai de firele de par crescute in piele, sa stii ca eu am avut rezultate foarte bune in urma saunei. Mi s-a dus mult din parul care crestea in piele (mie imi crestea de la aparat, mai ales) si, mai important, din brobonelele alea care se fac in jurul genunchilor, sau pe unde e pielea mai aspra. Si incearca sa te exfoliezi macar o data pe saptamana cu un scrub mai "dur"... mie imi place cel "homemade" cu zahar si ulei de masline.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 15:25 
Nou Venit

Membru din: 09 Iul 2010, 17:48
Mesaje: 9
am facut doar 2 sedinte de intretinere dupa.. cred ca as mai putea sa fac una acum :P


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Epilare definitiva
MesajScris: 16 Iul 2010, 15:34 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
coradyne scrie:
Daca problema ta e legata numai de firele de par crescute in piele, sa stii ca eu am avut rezultate foarte bune in urma saunei. Mi s-a dus mult din parul care crestea in piele (mie imi crestea de la aparat, mai ales) si, mai important, din brobonelele alea care se fac in jurul genunchilor, sau pe unde e pielea mai aspra. Si incearca sa te exfoliezi macar o data pe saptamana cu un scrub mai "dur"... mie imi place cel "homemade" cu zahar si ulei de masline.



Spune-mi si mie te rog cum faci scrubul cu zahar si ulei.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România