Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 24 Feb 2009, 20:46 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Continuam aici cu discutiile despre coafuri :really:

Vol. II:
http://ghidulmiresei.ro/forum_display.p ... 1242&mod=1

Vol. I:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=2017

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 26 Feb 2009, 13:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

am vazut multe pareri ale fetelor....unele vor coc...altele nu caci e prea demodat..., mie imi plac cocurile la nebunie dar nu stiu ce fel de coc sa imi fac ca sa nu arat ca toate celelalte mirese....bine nici ceva sa iasa in evidenta in creativitate prea pompos....:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 26 Feb 2009, 22:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
am vazut multe pareri ale fetelor....unele vor coc...altele nu caci e prea demodat..., mie imi plac cocurile la nebunie dar nu stiu ce fel de coc sa imi fac ca sa nu arat ca toate celelalte mirese....bine nici ceva sa iasa in evidenta in creativitate prea pompos....:D



nici eu nu sunt adepta cocurilor dar mi-a placut cel al Iuliei Albu la nunta ei. si acum chiar daca nu ai par pt un coc, asa cum vrei, se pot pune extensii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 27 Feb 2009, 00:39 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:


nici eu nu sunt adepta cocurilor dar mi-a placut cel al Iuliei Albu la nunta ei. si acum chiar daca nu ai par pt un coc, asa cum vrei, se pot pune extensii.

Eu vreu coc. Saptamana viitoare vine pritena mea, care e o artista in ale cofurilor, si o sa vedem ce imi va face! Parul lung il pot lasa oricand, dar coc cu voal......DOAR ODATA IN VIATA!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 28 Feb 2009, 13:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Eu vreu coc. Saptamana viitoare vine pritena mea, care e o artista in ale cofurilor, si o sa vedem ce imi va face! Parul lung il pot lasa oricand, dar coc cu voal......DOAR ODATA IN VIATA!

ai cam aceeasi parere ca mine.,.....eu nu vreau parul desprins pentru ca ma va incomoda spre sfarsitul nuntii....si cocul e cu mult stil...parerea mea...si mie imi face o prietena care ma coafeaza tot timpul...si parul meu va creste lung pana atunci....nici nu stiu de ce l-am tuns ...ca acum incerc sa nu regret....e si rara asta e problema la parul meu...o sa iasa el ceva :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 01 Mar 2009, 12:39 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
ai cam aceeasi parere ca mine.,.....eu nu vreau parul desprins pentru ca ma va incomoda spre sfarsitul nuntii....si cocul e cu mult stil...parerea mea...si mie imi face o prietena care ma coafeaza tot timpul...si parul meu va creste lung pana atunci....nici nu stiu de ce l-am tuns ...ca acum incerc sa nu regret....e si rara asta e problema la parul meu...o sa iasa el ceva :D

:D Mie Corina, mi-a zis ca o sa imi fac niste tratamente pentru par, si ca o sa imi dea cu o vopsea, transparenta, toate pentru a intari firul de par, sa lucreasca...
Iar in privinta lungimii parului, nu cred ca e atat de scurt incat sa nu reusesti sa ti-l faci coc. Nasa mea nu a avut la nunta ei par prea lung, si i-a facut un coc simplu...i-a prins parul in coada si pe urma i-a pus un buretel si peste parul, de ziceai ca are la par.... Asa ca...si pana la nunta mai creste parul...fara probleme. Dupa ce fac proba de coc o sa postez poze, daca vreti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 01 Mar 2009, 15:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
:D Mie Corina, mi-a zis ca o sa imi fac niste tratamente pentru par, si ca o sa imi dea cu o vopsea, transparenta, toate pentru a intari firul de par, sa lucreasca...
Iar in privinta lungimii parului, nu cred ca e atat de scurt incat sa nu reusesti sa ti-l faci coc. Nasa mea nu a avut la nunta ei par prea lung, si i-a facut un coc simplu...i-a prins parul in coada si pe urma i-a pus un buretel si peste parul, de ziceai ca are la par.... Asa ca...si pana la nunta mai creste parul...fara probleme. Dupa ce fac proba de coc o sa postez poze, daca vreti!

abia astept sa vad poza.....sa imi fac si eu o idee..si da nu e foarte scurt parul meu...dar va creste destul de lung pana la nunta ca mie imi creste repede de aia nici nu mi-a fost greu sa il tund scurt ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 02 Mar 2009, 00:49 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
abia astept sa vad poza.....sa imi fac si eu o idee..si da nu e foarte scurt parul meu...dar va creste destul de lung pana la nunta ca mie imi creste repede de aia nici nu mi-a fost greu sa il tund scurt ...

Super. Tu cand te duci la proba? Ca oricum trebuie sa o asculti si pe pritena, daca vei recurge la ea sa te coafeze. Te tin la curent. (X) Am niste emotii!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 02 Mar 2009, 14:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Super. Tu cand te duci la proba? Ca oricum trebuie sa o asculti si pe pritena, daca vei recurge la ea sa te coafeze. Te tin la curent. (X) Am niste emotii!

si eu am emotii dar mai este pana atunci...eu cred ca voi face proba abia in vara...si mai este pana atunci...dar poza de la tine acusik ar trebui sa o vedem...te pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 27 Apr 2009, 06:33 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2009, 06:23
Mesaje: 1
***RECLAMA


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 04 Iun 2009, 20:14 
Nou Venit

Membru din: 04 Iun 2009, 20:11
Mesaje: 3
Am stiut de la inceput ca nu vreau coc... sunt bruneta, am parul lung si ondulat,, era pacat sa il strang intr-un coc... am ales:

http://www.femeia.ro/moda-si-stil/concu ... _poze=2594

poate ma ajutati si cu un vot...mersi, o zi faina!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 23 Dec 2009, 17:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
vi se pare ca merge floare naturala in par si voal prins de sus?daca da,aveti vreo poza sa exemplifice?


Fişiere ataşate:
Comentariu fişier: asta voiam sa zic prin "de sus".
voalint1.jpg
voalint1.jpg [ 23.6 KiB | Vizualizat de 14647 ori ]

_________________
Imagine
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 23 Dec 2009, 17:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ral_ct scrie:
vi se pare ca merge floare naturala in par si voal prins de sus?daca da,aveti vreo poza sa exemplifice?



floare in par si voal prins de sus nu am mai vazut, dar imi plac coafurile cu floare in par :p

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 23 Dec 2009, 17:45 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Ral, dupa cum vad imaginea pusa de tine nu cred ca ar arata bine si o floare...e destul de voluminos voalul si iese destul de mult in evidenta...ar fi mult prea incarcat. (parerea mea)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 23 Dec 2009, 17:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
si mie imi plac.doua dintre pozele care le-ai postat le aveam si eu salvate in calc.si mie mi-ar fi placut sa imi pun floare naturala dar voiam si voal si nu am gasit atunci vreo idee de cum le-as putea imbina.nu cred ca am vazut combinatia.
acum urmeaza sa aiba o prietena nunta si mi-a spus ca asa ar vrea:voal prins de sus si floare naturala.dar nici ea nu stie exact cum ar arata.mie mi se pare ca voalul ar ascunde floarea.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 23 Dec 2009, 22:04 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
ral nu cred ca ar merge, nu mai bine vb cu cea care trebuie sa o coafeze?? sau poate pune voalul mai jos si doar asa sa reuseasca sa prinda floarea :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 24 Dec 2009, 07:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
mda..ca exemplu am revazut pozele Adinei.foarte faina coafura.
prietena mea mai are destul timp sa se gandeasca....cine stie ce idei ii mai vin pana vine nunta.cred ca toate ne-am gandit si ne-am tot razgandit in legatura cu tot felul de detalii. :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 24 Dec 2009, 09:50 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
are noroc prietena ta ca are ajutorul tau, e mare lucru sa te ajute cu idei persoane care cat de cat stiu cate ceva...succes in alegerea coafurii :nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 24 Dec 2009, 09:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
multumesc in numele ei!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri..Vol. III
MesajScris: 29 Iun 2012, 14:45 
Nou Venit

Membru din: 09 Mai 2012, 19:30
Mesaje: 5
cred ca imi voi face o impletitura simpla dar sofisticata tot odata:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România