Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 18:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 86 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 26 Iul 2011, 21:03 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Unghiile metalice, atat de mult iubite de Lady Gaga, Beyonce si Rihanna, sunt acum si in Romania. Manichiura MINX presupune aplicarea unei folii autocolante cu aspect metalic pe unghia naturala. Procedeul se realizeaza la cald si dureaza 30 de minute.

Ultima moda din America a venit si in Romania: si tu poti avea unghii metalice ca ale Rihannei! VIDEO
Unghiile metalice au devenit foarte populare in State dupa ce vedetele de la Hollywood si le-au afisat pe la diverse evenimente mondene. Jennifer Lopez este mare fan al culorilor metalizate, inclusiv al unghiilor de acest gen. Beyonce, Lady Gaga si Rihanna au fost si ele vazute cu o astfel de manichiura.

Acum manichiura MINX se gaseste si in Romania. "Se aplica foarte usor, in salon, acasa e aproape imposibil. Ele au fost concepute initial pentru ocazii mai speciale, insa pot tine chiar si o saptamana. Exista si pe nuante de argintiu, curcubeu si sper ca in scurt timp sa avem chiar toate nuantele. Se pot aplica si la picioare", spune Catalina Stoica, proprietara salonului Nail Spa


Fişiere ataşate:
thumb_size1.jpg
thumb_size1.jpg [ 23.22 KiB | Vizualizat de 4933 ori ]

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 28 Iul 2011, 17:49 
Nou Venit

Membru din: 01 Iul 2011, 13:48
Mesaje: 3
Mi-am aplicat si eu unghii false pe gel. Sunt foarte incantata de noile mele unghiute. Mi le-am aplicat la salonul Why Not si ma duc o data la cateva saptamani pentru intretinere. Imi plac foarte foarte mult. Mi-au iesit perfecte.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 28 Iul 2011, 21:56 
Nou Venit

Membru din: 10 Oct 2010, 15:27
Mesaje: 22
si eu am unghiute cu gel de vreo 1 luna si jumatate:D deja mi-am reimprospatat modelul:) nu mie frica ca imi stric unghiile pentru ca am avut anul trecut cu tips-uri si cand le-am dat jos, nu am avut nici o problema cu unghiile :, . Sunt increzatoare ca nici acum nu o sa am probleme:) acum depinde de fiecare in parte


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 20 Iun 2012, 12:39 
Nou Venit

Membru din: 20 Iun 2012, 15:35
Mesaje: 5
eu am o problema cu unghiile pt k mi se exfoliaza foarte tare si sunt si moi ..mi se rup usor...am incercat o multime de lucruri dar nici un rezultat! voi ce imi recomandati?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 27 Iun 2012, 09:12 
Nou Venit

Membru din: 26 Iun 2012, 18:28
Mesaje: 5
ce imi recomandati pentru exfolierea unghiilor?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Manichiura, Pedichiura, Lacuri de unghii
MesajScris: 29 Iun 2012, 08:48 
Nou Venit

Membru din: 28 Iun 2012, 18:27
Mesaje: 5
trucuri noi si interesante! e bine de stiut!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 86 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 55 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România