Ultima vizită a fost: Acum este 05 Iun 2024, 07:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 01 Feb 2007, 03:27 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
eu inca nu mi-am primit inelul de logodna :drool: vreau ceva fff deosebit si am avut atatea cheltuieli cu nunta ce urmeaza ca nu ne-am permis si inelul meu...cred ca o sa-l primesc odata cu verighieta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 06 Feb 2007, 23:45 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Si eu imi astept inelul de logodna pt ca eu deocamdata doar ma logodesc la biserica....sper sa il primesc intr-un moment mai deosebit(poate de valentine's day sau de paste sa poate de ziua mea) si cererea sa fie cat mai romantica...:neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 07 Feb 2007, 13:32 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Si eu imi astept inelul de logodna pt ca eu deocamdata doar ma logodesc la biserica....sper sa il primesc intr-un moment mai deosebit(poate de valentine's day sau de paste sa poate de ziua mea) si cererea sa fie cat mai romantica...:neyes:


Pt logodna la biserica ai nevoie de o pereche de verighete.
Inelul de logodna e ceva simbolic -si f placut:D- imprumutat de la americani.
Eu nu inteleg de ce nu faci direct nunta daca tot esti sa de hotarata!? Sa stii ca logodna asta are valoarea unei ape de ploaie. (nu pt voi!) Adica nu are absolut nici o valoare legala si nici pt preoti nu conteaza prea mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 07 Feb 2007, 14:15 
Nou Venit

Membru din: 30 Sep 2006, 14:30
Mesaje: 18
Citat:
eu inca nu mi-am primit inelul de logodna :drool: vreau ceva fff deosebit si am avut atatea cheltuieli cu nunta ce urmeaza ca nu ne-am permis si inelul meu...cred ca o sa-l primesc odata cu verighieta

si eu sunt inca in astepratea inelului de logodna.....da nu mai soseste.....:unsure:. si ce e mai grav este ca am vazut o verigheta super pe net si cand m-am dus la magazin nu era si nici comanda nu imi face din modelu acela :( va trebui sa imi caut alt model da nu imi plac:( .........sper ca pana la urma sa imi gasesc ceva frumos si sa fiu multumita:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 11 Feb 2007, 07:27 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
:ndance: Eu am primit inelul de logodna in noaptea de Revelion, la 12 fix. A fost cel mai frumos moment :love::love::love: Si am primit si inelul la care visam...:heart::heart::heart:


felicitari!!! iubitul tau stie sa faca surprize placute, al meu imi zice sa mergem sa-l luam impreuna(inelul)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: RE:
MesajScris: 12 Feb 2007, 15:23 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
noi ne-am logodit anul trecut si inelul pe care mi l-a dat ... de fapt e un inel pe care mi l-a dat acum 4 ani in franta (pe atunci fara nici o semnificatie). e un inelus de argint, nu f valoros in bani, dar la care tinem ffffff mult amandoi. (el a vrut sa-mi ia alt inel, dar nu a gasit unul care sa-i placa. pur si simplu asta era inelusul nostru :love: si mie mi s-a parut cea mai buna idee!!)
plus ca cererea a fost ... :love::love::love::love: ... supriza mare!! cu o inima mare din lumanarici aprinse in mijlocul casei, trandafiri, sampanie ... etc. :love::love::love::love:
dupa cateva zile am facut logodna la biserica si am luat verighete (din argint)pt logodna. acum ... am si eu o intrebare. tb ca la casatorie sa luam alte verighete din aur?
noi am cautat , dar e greu sa gasim ceva care sa se potriveasca cu ce avem deja. se poate sa le pastram tot pe cele pe care le avem?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 13 Feb 2007, 19:02 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
Fetelor am deschis acest subiect sa vorbim despre ce ne place noua cel mai mult... inele de logodna!:lol:
Ca doar nu degeaba se spune ca cele mai bune prietene ale fetelor sunt diamantele!!!!
Ma intrebam zilele trecute cate dinte voi au primit inelul de logodna, sau urmeaza sa il primeasca.:flowers: Adevarata intrebare daca stai sa te gandesti ca numai bine, vin sarbatorile..., trece anul si uite acum, vine nunta.:lol:

Nici nu stiu exact cum mi-as dori inelul. Cred ca toate vrem " cel mai special inel", dar cum ar arata inelul ideal?

Din discutile cu alte mirese, am inteles ca unele isi doresc cu perla, dar se stie ca " perlele" aduc lacrimi, prin urmare trebuie sa se reorienteze.
Alte mirese, ca mine de exemplu isi doresc unul cu piatra foarte MARE. Dar unul cu un diamant veritabil asa cum imi doresc, ar ruina si familia mea si familia lui si a prietenilor. Pai am vazut eu cat costa unul cum vreau eu....!:-`
O alta mireasa viseaza la verighete cu pietricele, dar cum sa poarte bietul mire pietricele pe verigheta?:rolleyes:

Eu una am nevoie de sfaturi, pentru ca inelul de logodna si verighetele le iei o singura data in viata, si trebuie sa arate si peste ani ca in ziua cand " te-a cerut de sotie"... adica stralucitor!

Daca stau sa ma gandesc chiar iubitii nostri miri trec prin cautarile cele mai grele. Ei saracii trebuie sa se streseze ce anume model i-ar multumi si ferici iubita, cat de mare sa fie, ca sa-l vada toata lumea... si cate si mai cate.:gun:
Astept gandurile si parerile voastren si mai ales framantarile voastre legate de inele si verighete.

Ca doar vine Craciunul, poate se mai lasa cu cateva cereri in casatorie.:love:


Eu abia acum am dat atentie acestui subiect pentru ca de curand am primit acest important obiect.
Inelul meu nu are perla, nu are pietricele, nu are diamant, in schimb are o mare piatra de zirconiu. Nu e aplicata, ca la traditionalele inele de logodna (nu le sufar, ca se agata peste tot si in toate, se poate chiar rupe, etc..) ci e incorporat in modelul inelului. Si in plus, e patrat. Dar mai bine pun poza. Am pus, dar trebuie aprobata. Promit sa revin cu detalii.

In ceea ce priveste verigheta cu pietricele, el nu e obligatoriu sa aiba pietricele. Se poate da comanda ca verigheta ei sa aiba pietricele si a lui nu.

Mentionez ca inelul meu de logodna l-am ales impreuna. Am mers, am cautat, am ales, l-am modificat :njump: ca era mai mare de degetul meu :npiano: si gata. E adevarat, nu a fost acelasi sentiment ca atunci cand mi l-ar fi dat surpriza, dar cine stie cu ce ciudatenie imi venea, asa ca am preferat sa merg cu el. Unde mai pui ca eram si pretentioasa. Dar va dati seama atunci cate emotii si ce fluturasi am avut in stomac stiind ca imi caut PRETIOSUL INEL DE LOGODNA!(X)

Apropo de inele cu diamant. In cautarile noastre, am gasit inel de logodna cu diamant. 0,25 carate, aur galben de 18 carate, model superb, lucratura impecabila. Cred ca era si firma de renume. Ghiciti pret. .......4700 RON (47.000.000 lei). :rocker: Super, nu? Asa am zis si noi cand l-am lasat in magazin.:blink:

Asa ca sfatul meu (cu siguranta cu intarziere pentru tine) mergeti si alegeti-va singure inelul de logodna, pentru un plus de emotie si o placere imensa de fiecare data cand il priviti. Nu numai ca e pe placul inimioarelor voastre, dar mai e si THE RING!!! cum ii zice iubi meu. :heart::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 13 Feb 2007, 22:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Apropo de inele cu diamant. In cautarile noastre, am gasit inel de logodna cu diamant. 0,25 carate, aur galben de 18 carate, model superb, lucratura impecabila. Cred ca era si firma de renume. Ghiciti pret. .......4700 RON (47.000.000 lei). :rocker: Super, nu? Asa am zis si noi cand l-am lasat in magazin.:blink:



nu cred ca mai conteaza din ce e facut INELUL!!! Unele dintre noi ar trebui sa multumesca cu faptul ca e .... nu ar mai trebui sa isi faca atatea idei si impresii legate de metal si bolovanul asociat! Degeaba detii ineloi cu diamant daca langa tine ai un broscoi si invers!!! Vad ca din ce in ce mai multe cupluri se combina pe interese mai mult sau mai putin materiale!:x


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 28 Feb 2007, 21:57 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
Am si eu o curiozitate: s-au primit multe inele cu ocazia sarbatorilor de iarna? O:) Mai exista moda asta? :-`

nu este neaparat vorba de o moda in sensul asta...eu am primit inelul in ziua de Craciun
si asta nu pentru ca ar fi fost un moft ci pentru ca din cauza serviciului atunci ne puteam intalni si cu familiile noastre.oricum...a fost o zi plina de sarbatoare!:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 28 Feb 2007, 22:14 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
eu mi-am primit inelul de logodna de ziua mea (coincidenta sau nu dar ziua mea e chiar pe 25 dec de craciun).. cadourile de craciun au fost cu totul alta mancare de peste :D
si se poarta, anul asta 3 prietene au primit inelul de logodna de craciun

chiar dc am primit inelul de logodna in ziua de Craciun nu am considerat asta un cadou cu acest prilej ci pur si simplu...un eveniment minunat ...intr-o zi minunata!:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 28 Feb 2007, 22:21 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:

felicitari!!! iubitul tau stie sa faca surprize placute, al meu imi zice sa mergem sa-l luam impreuna(inelul)

sa stii ca este bine si sa mergeti impreuna,asa stii sigur ca itzi place si tie...ai prefera sa iti pregateasca o atmosfera super romantica si sa iti ofere un inel care nici nu-ti place si nici nu-ti vine?!?!nu de alta,dar ca sa le nimereasca pe toate... e destul de greu ptr baietii astia!:.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 01 Mar 2007, 01:51 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
eu am primit in urma cu 5 ani un inel de ziua mea, exact de cand ne cunoastem:neyes:o fi ala de logodna..ca altu nu am mai primit..
cred ca Iubi al meu e original , ca am primit de Craciun o pereche de cercei absolut superbi..:ndance:
cred ca nu ar trebui sa mai am si alte asteptari(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 01 Mar 2007, 11:24 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Iuby al meu deja incepe sa dea semne ca mi-ar cumpara inelul de logodna pt ca am discutat mai mult despre asta si a zis ceva de genul:"lasa,ca seara de Paste va fi speciala"...si m-a pus pe ganduri iar mai recent a zis ca mi l-ar da de ziua mea (pe 7 iunie)...eu ce sa mai cred?Cred ca vrea sa-mi faca o surpriza.:ndance:Logodna oricum o sa o facem in vara asa ca in iunie maxim trebuie sa-mi dea inelul:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 11 Mar 2007, 07:14 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Iuby al meu deja incepe sa dea semne ca mi-ar cumpara inelul de logodna pt ca am discutat mai mult despre asta si a zis ceva de genul:"lasa,ca seara de Paste va fi speciala"...si m-a pus pe ganduri iar mai recent a zis ca mi l-ar da de ziua mea (pe 7 iunie)...eu ce sa mai cred?Cred ca vrea sa-mi faca o surpriza.:ndance:Logodna oricum o sa o facem in vara asa ca in iunie maxim trebuie sa-mi dea inelul:heart:



eu am fost azi sa-mi caut inelul dar eram cam obosita si nu aveam chef sa umblu prea mult asa ca am vazut cateva modele care erau si fff scumpe si nici minunate nu erau asa ca am lasat-o pe alta data...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 12 Mar 2007, 22:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Eu mi-am primit deja inelul ianinte de craciun;) la noi se da inelul cand vi cu parintzi sa "ceri"fata:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 13 Mar 2007, 03:42 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
revin, am primit de 8 martie un set care continea si inel cu pietre Swarovski..este super,deja aveam un set de mireasa, dar asta o sa il port seara, asa ca...am primit mai mult decat un inel...
si la noi e moda asta cu cerutul cu inel de la parinti...noi l-am sarit..ca nu ne prea caracterizeaza...
:kiss:
faza e ca totusi eu nu am fost ceruta de el..nu ma intereseaza daca ma cere de la parinti sau nu..pe mine sa ma bage in seama:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 15 Mar 2007, 01:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Iuby al meu deja incepe sa dea semne ca mi-ar cumpara inelul de logodna pt ca am discutat mai mult despre asta si a zis ceva de genul:"lasa,ca seara de Paste va fi speciala"...si m-a pus pe ganduri iar mai recent a zis ca mi l-ar da de ziua mea (pe 7 iunie)...eu ce sa mai cred?Cred ca vrea sa-mi faca o surpriza.:ndance:Logodna oricum o sa o facem in vara asa ca in iunie maxim trebuie sa-mi dea inelul:heart:


Si eu am primit de ziua mea cred ca cel mai frumos cadou: cererea si inelul:ndance: nu ma asteptam, a fost cu adevarat o maaaaaaaaaaaaaaaaaaaare si frumoasa surpriza

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România