Ultima vizită a fost: Acum este 24 Apr 2024, 21:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Ian 2008, 17:23 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Ma gandeam ca sunt singura care merge cu viitorul mire pentru cautarea inelului de logodna.Ma bucur ca voi la-ti gasit eu caut cam de 2 luni si inac nimic deaorece degetele mele sunt subtiri si ce mi se potriveste nu imi place.Dar pana la nunta mai este.


si eu aveam mari emotii - in primul rand ca vroiam sa "ma ceara" in al doilea rand pentru ca el nu se pricepe de minune la chestii de fete - bijuterii.

dar a planuit totul exemplar - m-a cerut cand eram in concediu in grecia (un concediu amanat cu 3 luni - dragul de el ar fi vrut sa ma ceara in iulie cand trebuia sa mergem initial, si a pastrat si inelul si secretul pana la sfarsitul lui septembrie :heart::heart::heart:)

si inelul, pentru care s-a sfatuit cu nasa mea, este absolut superb, cum nu se poate mai potrivit cu ce imi doream eu.

e un inel de printesa, cu o montura care seamana cu o coronita. nu stiu daca nu pare ridicol sau siropos, dar pentru mine a fost cel mai frumos cadou din lume. :kiss::neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 10 Feb 2008, 17:14 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
no hai sa va povestesc si eu...
cererea cea mai originala a fost in felul urmator:nlol::nlol::nlol:

de ziua mea ma anunta ca nu pot sa imi iau liber de la servici cu vreo ora mai devreme? dimineata la servici ma trezesc cu delegatie din strainatate si am intrat in sedinta de la ora 9. ma fataiam de nu mai puteam convinsa fiind ca e marele moment -moment firesc de altfel de cand m-am mutat in zona aceasta a tarii si m-am cautat aici de servici ca sa fiu aproape de el...nu stam impreuna ca nu suntem casatoriti! nu dati cu parul! trebe respectate si familiile:ok:in sensul in care cateva zile pe saptamana avem impreuna:-`dar eu asteptma cu nerabdare cererea ca sa fim in sfarsit together forever...asadar sa revin la moment...in calduroasa zi de iunie...imi anunt sefa ca as vrea sa plec mai devreme dar nu e sigur. sun la el zice ca nu poate inainte de 5 asa ca am ramas la sedinta pan la capat. ma ia la 17 de la joabe si zice ca mergem la deva...eu sa ma topesc, convinsa ca gata!!!:njump::njump::njump:il intreb de ocazie zice ca vrea s aimi ia o rochie de vara ca eu nu port si lui atat ii place!!!am crezut ca glumeste pana in momentul inc are am plecat sa cuatam pana la urma o rochie de seara ca urma sa mergem la niste nunti si n-aveam deci...tzapaaaa!!!!(?)
am tot asteptat m-am tot gandit si intr-o buna zi in criza de nervi cand intra pe usa l-am intrebat "Auzi tu ma mai iei ori ba?" Si el zisa da! la anul! am stabilit data, locul, nasii si gata:D inel n-am il astept de atunci si mie promis de fiecare data, doar ca omul meu n-are timp de umblat s ail cumpere si vrea cel mai frumos si deosebit si special si pt asta are nevoie de timp...da eu nu ma mai supar...noi sa ifm sanatosi:ok:
il mai bazai eu din cand in cand ca sa s egandeasca bine ca eu n-am nici o obligatie morala ca el practic nu m-o intrebat nika, pe cand el are fata de mine ca el zisa da:nlol::nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 11 Feb 2008, 12:10 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
nu stam impreuna ca nu suntem casatoriti! nu dati cu parul!


nu dam cu parul - nici noi nu stam impreuna pana dupa nunta, si tot din acelasi motiv - asta a fost dorinta mamei mele si eu asa am fost crescuta de mica.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 11 Feb 2008, 23:32 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
nu dam cu parul - nici noi nu stam impreuna pana dupa nunta, si tot din acelasi motiv - asta a fost dorinta mamei mele si eu asa am fost crescuta de mica.


am crezut ca sariti ca de obicei aceea e reactia care o primesc la aceste veste:nlol::nlol:ma bucur sa vad ca mai sunt si altii:ok:la noi a socarei:ok:mama nu mai are treaba...a avut la inceput putin dup-aia venind d ela un botez ne-a trimis sa dormim in aceeasi camer aimpreuna. eu am fo atat de socata ca n-am dormit toata noaptea...taticu dragu se obisnui cu ideeaO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 14 Feb 2008, 01:39 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

am crezut ca sariti ca de obicei aceea e reactia care o primesc la aceste veste:nlol::nlol:ma bucur sa vad ca mai sunt si altii:ok:la noi a socarei:ok:mama nu mai are treaba...a avut la inceput putin dup-aia venind d ela un botez ne-a trimis sa dormim in aceeasi camer aimpreuna. eu am fo atat de socata ca n-am dormit toata noaptea...taticu dragu se obisnui cu ideeaO:)


nu dam!
si la noi la fel a fost. ne-am mutat impreuna dupa nunta, tot pt ca asa am fost crescuta si pt ca ai mei nu nu erau ok cu asta. oricum nici nu am avut prilejul sa stau impreuna decat prin drumetii, excursii, concedii, pt ca stateam la 5 min unul de altul. ne vizitam pe adar fiecare facea nani la casuta luicsa uneori, :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 14 Feb 2008, 16:27 
Senior

Membru din: 23 Ian 2008, 15:37
Mesaje: 175
Sunt impreuna cu prietenul meu de 7 ani si la fel ca si tine stam foarte apropae unul de celalalt dar nu am dormit decat fiecare la casele lui.Doar cand nu erau ai mei acasa mai ramanea ,dar nu pana dimineata!!!!asteptam nunta.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 18 Feb 2008, 22:25 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
si eu am mers cu prietenul (viitorul sot) sa-mi cumpere inelul d logodna pt k a spus k mai bine sa-mi iau ce-mi place k apoi sa nu zic ceva si in plus am si degetele cam subtiri si..:nlol: mi-am ales un inel finutz,cu o pietricica,este subtirel si f dragutz..vereghetele le vreau un pic mai groase..dar pt ele mai astept nu stiu knd o sa merg sa le cumpar...oricum mai am timp destul!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 19 Feb 2008, 10:07 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nu esti singura, acelasi lucru am facut si eu, tot din motivul ca am degetele foarte subtiri si nu mi se potrivea nimic.am cautat vreo jumatate de an pana am gasit ceva pe masura


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 19 Feb 2008, 21:07 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
am fost azi in magazinul bucur obor si am vazut niste vereghete dragutze(bine toti aveau aceleasi modele)dar o sa mai merg si pe la unirii ca poate vad altceva..si dak nu o sa merg sa le cumpar pe alea!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 19 Feb 2008, 21:09 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
aaa..inca ceva,eu le vreau un pic mai groase,prietenul meu nu le vrea chiar groase,deocamdata suntem in "tratative"...si i-am spus k pe a mea o s-o fac mai groasa si pe a lui mai subtire..el nefiind genul care sa poarte bijuterii,gen lantic,bratara..sau altceva!!bine acum sa ma intelegeti nici eu nu o vreau super -super pt k am mainile micute si degetele subtiri si ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 19 Feb 2008, 21:41 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
scz greseala *verighete


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 20 Feb 2008, 10:08 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar ai de gand sa ti le iei de pe acuma mai ai 18 luni si mai bine, mai astepta putin


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 20 Feb 2008, 14:25 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
aaa..inca ceva,eu le vreau un pic mai groase,prietenul meu nu le vrea chiar groase,deocamdata suntem in "tratative"...si i-am spus k pe a mea o s-o fac mai groasa si pe a lui mai subtire..el nefiind genul care sa poarte bijuterii,gen lantic,bratara..sau altceva!!bine acum sa ma intelegeti nici eu nu o vreau super -super pt k am mainile micute si degetele subtiri si ...


eu vroiam unele subtiri - dar cand am mers la probat, din cauza ca cristi are degetele groase, nu i se potriveau sub nici o forma

asa ca ne-am luat unele mai late care din fericire arata bine si pe mana mea - si eu am degetele foarte subtiri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 21 Feb 2008, 01:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
am fost azi in magazinul bucur obor si am vazut niste vereghete dragutze(bine toti aveau aceleasi modele)dar o sa mai merg si pe la unirii ca poate vad altceva..si dak nu o sa merg sa le cumpar pe alea!!


tu vrei sa iti cumperi verighetele cu 2 ani inainte??????????a innebunit lumea??

in atata timp poate va certati si nu va mai casatoriti.ce e in mintea voastra?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 21 Feb 2008, 21:23 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
nu a innebunit lumea!!!!!!!!!!!!d ce sa nu le cumpar d acuma???in cazul in kre apare un lat model kre o sa-mi placa mai mult le dau la schimb....si daca iti faci cumparaturile mai devreme nu o sa mai fii asa aglomerat...faci totul treptat si bine:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Feb 2008, 01:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
nu a innebunit lumea!!!!!!!!!!!!d ce sa nu le cumpar d acuma???in cazul in kre apare un lat model kre o sa-mi placa mai mult le dau la schimb....si daca iti faci cumparaturile mai devreme nu o sa mai fii asa aglomerat...faci totul treptat si bine:D


am intles ca vreti sa le cumparati din timp.dar nu inteleg de ce incepeti cu verighetele.sincer, nu am auzit niciodata si nici nu mi-i se pare normal.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Feb 2008, 10:08 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar si eu am inceput tot cu verighetele,si am avut surpiza fiind la pertul vechi pe gram sa econisesc cam 250 de lei.
dar in cazul ei este mult prea devreme cu 18 luni
mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Feb 2008, 13:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
dar si eu am inceput tot cu verighetele,si am avut surpiza fiind la pertul vechi pe gram sa econisesc cam 250 de lei.
dar in cazul ei este mult prea devreme cu 18 luni
mult


asta ma surprinde si pe mine.....e totusi asa mult timp.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Feb 2008, 15:09 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
fiecare cum gandeste dar mie mi se parea mult din august 2007 cand mi-am rezervat restaurantul pana in 2008 oct, dar pai ei 2009.o viata de om
se pot intampla asa de multe


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Feb 2008, 16:26 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
fiecare cum gandeste dar mie mi se parea mult din august 2007 cand mi-am rezervat restaurantul pana in 2008 oct, dar pai ei 2009.o viata de om
se pot intampla asa de multe


si mie mi se pare foarte mult timp - noi le-am cumparat repede pentru ca am avut logodna inainte de postul craciunului - si oricum nunta e in mai


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România