Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 08:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 22 Feb 2008, 16:54 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar le-ati cumparat cu 6 -7 luni dar in nici un caz cu 18 luni.iar voi ati avut un motiv.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 24 Feb 2008, 20:27 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
nu esti singura, acelasi lucru am facut si eu, tot din motivul ca am degetele foarte subtiri si nu mi se potrivea nimic.am cautat vreo jumatate de an pana am gasit ceva pe masura

inelarul meu din contra!!!e ca un carnacior:nlol::nlol:chiar ne uitam la verighete ca toate modelele imi intrau doar pe degetul mic:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 24 Feb 2008, 20:31 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
dar le-ati cumparat cu 6 -7 luni dar in nici un caz cu 18 luni.iar voi ati avut un motiv.


in ceea ce priveste cumparatul verighetelor si mie mi se pare cam devreme dar voi stiti:blink:(?)O:)noi acum ne gandim sa umblam dupa ele dar nu ne stresam inca:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 28 Feb 2008, 22:22 
Nou Venit

Membru din: 17 Feb 2008, 16:57
Mesaje: 39
eu mai am 8 luni pana la nunta si deja ma uit de verghete ,ma gandesc si la invitati cum sa le fac. toti prieteni imi spun ca sunt cam agitata :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 28 Feb 2008, 22:27 
Nou Venit

Membru din: 17 Feb 2008, 16:57
Mesaje: 39
apropo de inelul de logodna ,noi ne precatim de nunta dar inca nu am fos cercuta de sotie cu inel dar eu astept :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: 29 Feb 2008, 10:51 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nici eu nu am fost ceruta, asa ca nu esti singura.
inelul care ar trebui sa fie de logodna il am, dar il tine la el.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: inelul de logodna
MesajScris: 12 Mar 2008, 23:01 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
inelul meu nu este unul scump, dar este deosebit. toata lumea il admira. cum eu sunt o persoana destul de nehotarata, mi-a luat un inel cu 2 fete: pe una are piatra alba si pe cealalta una albastra(culoarea mea preferata), asa ca, daca ma plictisesc de una , il intorc pe partea cealalta;)
Dana.
p.s. o sa incerc sa pun poze la galerie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 13 Mar 2008, 00:10 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:

si eu aveam mari emotii - in primul rand ca vroiam sa "ma ceara" in al doilea rand pentru ca el nu se pricepe de minune la chestii de fete - bijuterii.

...
si inelul, pentru care s-a sfatuit cu nasa mea, este absolut superb, cum nu se poate mai potrivit cu ce imi doream eu.
...

Noroc cu nasa ca altfel eu nu stiam ca si inelele sunt cu marimi. In consecinta am tot probat in secret inele de-ale ei pe "degetutzele" mele. (?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 13 Mar 2008, 13:39 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Noroc cu nasa ca altfel eu nu stiam ca si inelele sunt cu marimi. In consecinta am tot probat in secret inele de-ale ei pe "degetutzele" mele. (?)


oricum, important e ca am un inel superb


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 13 Mar 2008, 22:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

oricum, important e ca am un inel superb


cand ma gandesc ca ionut rade de mine ca stau pe miresici si se supara cand exagerez cu netul....
nu-mi vine sa cred ca sotul tau e pasionat de tot ce inseamna pregatii de nunta.ced ca e unicat...:nlol::nlol::nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 14 Mar 2008, 01:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

cand ma gandesc ca ionut rade de mine ca stau pe miresici si se supara cand exagerez cu netul....
nu-mi vine sa cred ca sotul tau e pasionat de tot ce inseamna pregatii de nunta.ced ca e unicat...:nlol::nlol::nlol:


chiar asa cristina. e cam unicat! sa iti traiasca si sa va iubiti mereu la fel.
inelul meu de logodna a fost cumparat cat eram in vacanta, asta vara, la parintii mei. si andrei al meu a fost cu tatal meu vitreg la cautat inelul. si eu mi-am cam dat seama ca va urma cererea in aceasta vara..insa nu stiu cand au fost impreuna dupa inel. si am primit si eu si mama doua inele. mama fiindca era ziua ei de nastere si asa a tatal meu i-a zis ca o mai cere o data (desi ei sunt casatoriti de ceva ani). iar eu am primit inelul si cererea in casatorie. a fost intr-adevar un moment emotionant si frumos. e bine cand ei se sfatuiesc cu cineva apropiat :nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 14 Mar 2008, 01:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

chiar asa cristina. e cam unicat! sa iti traiasca si sa va iubiti mereu la fel.
inelul meu de logodna a fost cumparat cat eram in vacanta, asta vara, la parintii mei. si andrei al meu a fost cu tatal meu vitreg la cautat inelul. si eu mi-am cam dat seama ca va urma cererea in aceasta vara..insa nu stiu cand au fost impreuna dupa inel. si am primit si eu si mama doua inele. mama fiindca era ziua ei de nastere si asa a tatal meu i-a zis ca o mai cere o data (desi ei sunt casatoriti de ceva ani). iar eu am primit inelul si cererea in casatorie. a fost intr-adevar un moment emotionant si frumos. e bine cand ei se sfatuiesc cu cineva apropiat :nblink:

ce frumos:love:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 15 Mar 2008, 01:35 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:

cand ma gandesc ca ionut rade de mine ca stau pe miresici si se supara cand exagerez cu netul....
nu-mi vine sa cred ca sotul tau e pasionat de tot ce inseamna pregatii de nunta.ced ca e unicat...:nlol::nlol::nlol:
multumesc :~* cred ca preocupat e un cuvant mai nimerit ca astept sa stiu ca-i totul terminat. pasiune ar fi daca as putea face asta tot timpu si nu ma prea vad.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 16 Mar 2008, 22:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
ce frumos:love:


multumesc frumos ramonel :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 18 Mar 2008, 00:33 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Feliciatri familiei Cristien:D Cristinutza vezi ca devenim geloase:nlol::nlol::nlol:chiar minune!!!al meu de obicei sta in pat si daca zic ceva de nunta zice da-da, se rezolva):(dar e al meu si abia astept sa il smotocesc:D
sunteti niste scumpi si Doamne-ajuta asa sa ramaneti si cand om discuta planurile nuntii de la aniversarea de 50 de ani la fel sa stati sa ne scrieti:nlol::nlol:

Logodnica? nu te supara pe mine, dar nu imi zici si mie un nume cum te-as putea alinta? Logo suna asa...(?):unsure:hai ca iti zic Logodnicutza:~*...sa revenim...SUPERB!!! felicitari si taticului!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 18 Mar 2008, 16:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Feliciatri familiei Cristien:D Cristinutza vezi ca devenim geloase:nlol::nlol::nlol:chiar minune!!!al meu de obicei sta in pat si daca zic ceva de nunta zice da-da, se rezolva):(dar e al meu si abia astept sa il smotocesc:D
sunteti niste scumpi si Doamne-ajuta asa sa ramaneti si cand om discuta planurile nuntii de la aniversarea de 50 de ani la fel sa stati sa ne scrieti:nlol::nlol:

Logodnica? nu te supara pe mine, dar nu imi zici si mie un nume cum te-as putea alinta? Logo suna asa...(?):unsure:hai ca iti zic Logodnicutza:~*...sa revenim...SUPERB!!! felicitari si taticului!!!


mersi bibicutza. nu stiu ce sa zic..ma poti alinta cum vrei tu, nu cred ca ma supara; nu am de ce :) te pupic

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 02 Iul 2008, 12:49 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
a sosit si inelul:nblink::nblink::nparty::nparty::npiano::npiano::rocker::rocker::ndance::ndance:
:p:p:plogic ca e cel mai frumos. oricum imi luasem gandul de la el...dar hai sa va povestesc momentul:nlol::nlol::nlol:
precizez data desfasurarii evenimentului, ziua in care am implinit O:)O:):~*19 ani:p

ajung acas de la servici dupa o zi de petrecut neajungand sa muncesc mai nimic :P
intru in casa abia-abia ca nu incapeam pe usa cu toate florile si pachetele carate acas cu resturile de praji si alte-cele...si cand intru...ce vad din usa? un superb trandafir alb pus in fata frigiderului, numai bien sa il vad din usa :)
Precizez ca la grasuci i-am zis clar sa nu imi ia nimic ca avem destule pe cap si si asa imi daduse niste bani sapt trecuta si nu i-o vrut inapoi si am zis ca de aia mi-am luat eu tzolul si pantofii de nunta, deci cadou de la el si surpriza!dragul de el o fugit acas sa imi lase trandafiru! ce m-am mai bucurat :)
si ma apuc eu repede de despachetat mai pus praji in frigi...dup-aia bagat salata care n-am ajuns s-o pap la servici, ca nu se strice...gandit ce sa fac de papa cand venim, ca deh ocazia ;) ...deschis din nou frigi de luat o imbucareala de salata ca totusi stomacu cerea...bagat salata la loc...deschis frigi ca mai aveam jumate de praji ramasa de cu o seara inainte si imi era pofta de ceva dulce si.........cand ma uit :blink::blink::blink::blink: in spatele prajituricii roz bombon...o cutiutza la fel de roz bombon...am amutzit si ma uitam ca bleaga in frigi si nu stiam ce sa fac...
am scos cutia logic cel mai frumso inel posibil...mic si dulce...si mic!!!perfect pe degetul al mai micu :P m-am minunat putin ca stiam ca stie masura...
acu urma problema, ce fac acu? ca daca omu meu are pregatit ceva si eu ii stric surpiza si cum sa merg cu el pe deget la magazin unde lume multa si nu putem vb si a ne manifesta...bag inelusu la locul lui in frigi dar am plecat cu sufletu strans de numa ca ma gandeam ca il las in frig
tot drumu pana la grasu m-am tot gandit da cum sa fac sa nu se prinda ca l-am vazt
dup-aia ma gandeam ca mai bine ca vine pe degetu mic ca asa pot sa il port langa verigheta cand vine.....
urma intalnirea ca si cand nika nika...am fo la un suc cu o pretenela, am luat grasu ne-am dus la cumpareli sa facem ceva de papa...luaram niste chestii pre-pregatite :P de le bagi numa in cuptor si gata papa -n-aveam niciun chef de stat la bucatareli :). ajungem acas eu nu m-am apropiat de frigi le-am facut toate restu...intr-un final despachetez ca ce sa fac, mancarea era deja la facut...el nika nika eu ma gandeam oare cum sa reactionez... mari probleme am avut..:):)
intr-un final trebuia sa fac ceva...l-am pus pe deget am ras cu gura pana la urechi si am bagat mana pe usa de numa aia o vazut-o dup-aia pe mine cu totu...zambea si dragul de el i-am zis ca l-am vazut de dupa-masa si stia ca e mic dar a spus ca era cel mai frumos ca restu nu i-au placut si asta era perfect si i-a promis tanti ca il modifica pe loc si intr-adevar l-a facut in jumate de ora si nici urma ;)
si uite-asa veni si cel mai frumos inelus:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 02 Iul 2008, 13:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
a sosit si inelul:nblink::nblink::nparty::nparty::npiano::npiano::rocker::rocker::ndance::ndance:
:p:p:plogic ca e cel mai frumos. oricum imi luasem gandul de la el...dar hai sa va povestesc momentul:nlol::nlol::nlol:
precizez data desfasurarii evenimentului, ziua in care am implinit O:)O:):~*19 ani:p

si uite-asa veni si cel mai frumos inelus:D


foarte romantic bibi....un moment de neuitat. si cum iti spuneam, ai talent de povestitoare. doar ca te cam grabesti si mai papi litere, in rest povestesti plastic si frumos :napplause: bravo si pentru povestit si, mai ales, pentru inel. :-* sa fiti fericiti mereu..ca acum:nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 03 Iul 2008, 01:09 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

foarte romantic bibi....un moment de neuitat. si cum iti spuneam, ai talent de povestitoare. doar ca te cam grabesti si mai papi litere, in rest povestesti plastic si frumos :napplause: bravo si pentru povestit si, mai ales, pentru inel. :-* sa fiti fericiti mereu..ca acum:nblink:

Romantic si a incercat sa faca ceva deosebit. E de apreciat! Sa fiti fericiti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cererea
MesajScris: 08 Iul 2008, 03:27 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
frumos:flower::flower::flower::flower::flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 236 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România