Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 16:03


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 223 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 30 Iul 2008, 00:12 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
pai asa a fost situatia, n-am putut merge si chiar atunci reusiseram sa luam si bani de acont si uite-asa toate impreuna:-` since rnu pre aimi mai fac griji ca n-ar fi gata sunt totusi firma respectabila si nu cred ca isi permit sa isi bata joc dar am emotii oare cum vor fi cand le voi vedea oare vor fi la fel de frumoase cum mi le imaginez? si pe degetele noastre cum vor arata:love:

Stai tu linistita ca sigur vor fi la fel de frumoase. Pe mana ta va arata foarte bine, finuta, draguta, o sa-ti placa la nebunie. Iar pe mana lui va arata putin ciudat (ca de' cum barbatii nu prea poarta bijuterii, va parea putin ciudat la inceput). Asa a fost la noi cand le-am probat. Si le-am luat imediat. Eu m-am indragostit de ele. Tare-s frumoase! Asa o sa patesti si tu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 30 Iul 2008, 12:40 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Doamne-ajuta sa fie cum zici tu Alinush...imi fac ganduri ca eu in loc de degete am carnaciori? si nu arata bien orice inel pe cremvursti:-`iubi are degete mai finutze ca ale mele:nlol::nlol::nlol:la el e problema ca osul e putin mai gros si ca sa treaca de el verigheta tre sa fie putin mai lata dar la baza e mai subtire si sper s anu joace rau:pmama cate probleme imi fac aiureaO:):nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 30 Iul 2008, 13:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Doamne-ajuta sa fie cum zici tu Alinush...imi fac ganduri ca eu in loc de degete am carnaciori? si nu arata bien orice inel pe cremvursti:-`iubi are degete mai finutze ca ale mele:nlol::nlol::nlol:la el e problema ca osul e putin mai gros si ca sa treaca de el verigheta tre sa fie putin mai lata dar la baza e mai subtire si sper s anu joace rau:pmama cate probleme imi fac aiureaO:):nlol::nlol::nlol:


Si eu exact aceeasi probleme: degetele mele - carnaciori; degetele lui - subtirele si osoase. Cred ca o sa fim primul cuplu care are verighete de aceeasi dimensiune si pentru el si pentru ea.:~*

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 30 Iul 2008, 16:48 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Cora...depinde cand sunt gata...ca daca sunt dupa 13.august atunci sunteti al doilea:nlol::nlol::nlol::nlol:grasunelul meu asa o stiut sa imi ia inelusu de logodna ca trebuia sa ii fie bun lui...iar cand am incercat verighetele cred ca numai ca sa nu am simt eu aiurea au schimbat scala de numerotare a dimensiunii la el:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 24 Aug 2008, 03:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Cora...depinde cand sunt gata...ca daca sunt dupa 13.august atunci sunteti al doilea:nlol::nlol::nlol::nlol:grasunelul meu asa o stiut sa imi ia inelusu de logodna ca trebuia sa ii fie bun lui...iar cand am incercat verighetele cred ca numai ca sa nu am simt eu aiurea au schimbat scala de numerotare a dimensiunii la el:p


ce comica esti bibi..sa ne pui si noua poze cu verighetele :ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 22 Sep 2008, 23:07 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
unde se gasesc in bucurestiul asta verighete clasice (din alea cum avea bunica), la un pret rezonabil, adica sub 90lei/gr? stie cineva? si inca ceva: am cununia civila in noiembrie anul asta si cea religioasa anul viitor. cand punem verighetele? si ce data gravam pe ele? o idee salvatoare....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Sep 2008, 00:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
unde se gasesc in bucurestiul asta verighete clasice (din alea cum avea bunica), la un pret rezonabil, adica sub 90lei/gr? stie cineva? si inca ceva: am cununia civila in noiembrie anul asta si cea religioasa anul viitor. cand punem verighetele? si ce data gravam pe ele? o idee salvatoare....
noi am avut cununia civila in mai si cea religioasa in iulie.verighetele le-am pus prima oara la biserica,data gravata a fost tot cea a cununiei religioase.:flower:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Sep 2008, 01:03 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
Citat:
noi am avut cununia civila in mai si cea religioasa in iulie.verighetele le-am pus prima oara la biserica,data gravata a fost tot cea a cununiei religioase.:flower:

multumesc ca mi-ai raspuns asa repede. si eu ma gandeam sa gravam data cununiei religioase, pt mine asta conteaza, doar ca parintii nostrii zic sa purtam verighetele dupa cununia civila. chiar nu stiu cum sa facem:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Sep 2008, 12:29 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
din cate stiu eu nu este bine sa porti verighetele.
daca in cazul in care vreti sa le purtati, va duceti la biserica va face pretul o slujba, iar apoi o sa le purtati pe dreapta si dupa cununie o sa vi le puna preotul pe mana stanga.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Sep 2008, 14:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
din cate stiu eu nu este bine sa porti verighetele.
daca in cazul in care vreti sa le purtati, va duceti la biserica va face pretul o slujba, iar apoi o sa le purtati pe dreapta si dupa cununie o sa vi le puna preotul pe mana stanga.

si eu stiu ca verghetele se pun la cununia relecioasa. daca vrei sa le porti de la cununia civila si mergi la preot sa iti faca slujba pt asta inseamna ca o sa-ti faca logodna si cand o sa te casatoresti religios o sa-ti faca doar restul de slujba fara logodna. la slujba pt logodna din cate stiu eu iti trebuie si atunci lumanarii, nasi etc. te poti interesa si apoi o sa iei o decizie cand o sa va puneti verghetele.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Sep 2008, 20:32 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
Citat:
din cate stiu eu nu este bine sa porti verighetele.
daca in cazul in care vreti sa le purtati, va duceti la biserica va face pretul o slujba, iar apoi o sa le purtati pe dreapta si dupa cununie o sa vi le puna preotul pe mana stanga.

merci. dar daca e asa, atunci cei care nu fac decat casatoria civila n-ar trebui sa poarte verigheta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Sep 2008, 22:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
merci. dar daca e asa, atunci cei care nu fac decat casatoria civila n-ar trebui sa poarte verigheta?


Ba da...noi ne-am casatorit civil in 2002, iar religios numai in 2006...am purtat verighetele normal din 2002...la starea civila ni le-a pus pe deget...si tot atunci mi-am schimbat si numele de familie...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Sep 2008, 22:57 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
Citat:

Ba da...noi ne-am casatorit civil in 2002, iar religios numai in 2006...am purtat verighetele normal din 2002...la starea civila ni le-a pus pe deget...si tot atunci mi-am schimbat si numele de familie...

multumesc ca mi-ai raspuns asa repede. revin cu intrebarea mea: ce data trebuie sa gravam pe verighete? cununia civila sau cea religioasa? si la starea civila cand le pui pe deget? cum procedezi? avem cununia civila in 8 noiembrie anul asta, deci am intrat in linie dreapta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Sep 2008, 23:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
multumesc ca mi-ai raspuns asa repede. revin cu intrebarea mea: ce data trebuie sa gravam pe verighete? cununia civila sau cea religioasa? si la starea civila cand le pui pe deget? cum procedezi? avem cununia civila in 8 noiembrie anul asta, deci am intrat in linie dreapta


noi nu am gravat nimic pe verighete...daca ar fi sa gravez ceva as grava data casatoriei civile...noi aia o aniversam...

nu stiu cum se procedeaza in Rom..noi ne-am casatorit in SUA...aici ni le-a cerut persoana care ne-a casatorit...ni le-am pus reciproc pe degete cand am spus juramintele...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 24 Sep 2008, 11:55 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
in sua este diferit fata de ramania
in romanania nu o sa vezi nici un ofiter de la starea civila care sa iti ceara verigheta sa ti-o puna pe deget, deoarece la noi verigheta ti-o pune preotul, dupa ce le sfinteste.
eu asa stiu, dar fiecare face cum vrea si cum crede ca este mai bine pentru el.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 24 Sep 2008, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
in sua este diferit fata de ramania
in romanania nu o sa vezi nici un ofiter de la starea civila care sa iti ceara verigheta sa ti-o puna pe deget, deoarece la noi verigheta ti-o pune preotul, dupa ce le sfinteste.
eu asa stiu, dar fiecare face cum vrea si cum crede ca este mai bine pentru el.


si daca te casatoresti numai civil, nu o sa porti verigheta niciodata?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 25 Sep 2008, 20:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:

si daca te casatoresti numai civil, nu o sa porti verigheta niciodata?

mi se pare o mare porcarie chestia asta cu data de la care purtam verighete!!!!le purtati cand doriti voi si cand simtiti nevoia.superstitiile nu sunt decat niste inventii.lucrurile se intampla fiindca asa trebuie,nu pentru ca ati purtat inainte verighete si nu trebuia.si gravati ce aveti chef si ce va doriti,astea nu sunt reguli stricte.dupa pofta inimii draga mea!are dreptate si bamba,dar la noi dupa cununia civila se face schimb de verighete ,sau daca vreti sa fie ceva special si sa semnati acolo cu verigheta pe deget,puneti-o dupa ce te felicita pe tine cu noul nume,deci inainte de semnaturi.am participat la o cununie civila si asa au facut.mai intreaba-ne daca ai nedumeriri,pupik


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 26 Sep 2008, 10:36 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
fiecare face cum vrea si cum crede ca este mai bine pentru ei.
eu am verighetele in casa de 8 luni si nu le-am puratat, nu sunt o fire superstitioasa,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 26 Sep 2008, 16:12 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
Citat:
mi se pare o mare porcarie chestia asta cu data de la care purtam verighete!!!!le purtati cand doriti voi si cand simtiti nevoia.superstitiile nu sunt decat niste inventii.lucrurile se intampla fiindca asa trebuie,nu pentru ca ati purtat inainte verighete si nu trebuia.si gravati ce aveti chef si ce va doriti,astea nu sunt reguli stricte.dupa pofta inimii draga mea!are dreptate si bamba,dar la noi dupa cununia civila se face schimb de verighete ,sau daca vreti sa fie ceva special si sa semnati acolo cu verigheta pe deget,puneti-o dupa ce te felicita pe tine cu noul nume,deci inainte de semnaturi.am participat la o cununie civila si asa au facut.mai intreaba-ne daca ai nedumeriri,pupik


multumesc de incurajare. chiar asa o sa facem. sambata mergem sa dam comanda (adica maine) si o sa ni le punem pe mana dreapta cand o sa zicem DA. sunt convinsa nu numai ca nu o sa fie cu ghinion, ba chiar o sa ne aduca noroc:hap_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 26 Sep 2008, 19:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:

multumesc de incurajare. chiar asa o sa facem. sambata mergem sa dam comanda (adica maine) si o sa ni le punem pe mana dreapta cand o sa zicem DA. sunt convinsa nu numai ca nu o sa fie cu ghinion, ba chiar o sa ne aduca noroc:hap_d:

foarte bine faci...numai da atat de multa atentie la toate chestiile menite sa iti umbreasca fericirea...tampenii cu droaia daca stai sa dai atentie...fii fericita si pretuieste fiecare moment...lasa-le incolo de superstitii!!!:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 223 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România