Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 07:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 223 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 09 Noi 2008, 13:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

si daca te casatoresti numai civil, nu o sa porti verigheta niciodata?


:)si noi am purtat verighetele de cand ne-am casatorit civil.adica, cu un an inainte de nunta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 18 Ian 2009, 19:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
miresici de 2009 cum stati la acest capitol...vad ca e liniste...:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 18 Ian 2009, 21:20 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2009, 18:27
Mesaje: 29
noi am avut cununia civila in septembrie. la primarie nu te intreaba nimeni daca ai verighete sau nu.si ue stiam ca se pun la biserica, in timpul slujbei, sau daca vrei neaparat sa le porti mai devreme, le pui pe mama dreapta, iar la biserica se pun pe stanga...sau le poti duce la un preot sa le sfinteasca. astea nu sunt superstitii...tine de religie. e ceva de genul ... nu face nunta in post...dar fiecare e liber sa faca ce vrea. superstitiile sunt altceva, nu au legatura cu biserica, sunt facute de oameni si sunt diferite de la o regiune la alta. iar pe verighete poti scrie ce vrei, sau poti sa nu scri nimic


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 23 Ian 2009, 19:33 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Citat:
miresici de 2009 cum stati la acest capitol...vad ca e liniste...:nlol:


Noi mergem la inceputul lui februarie sa cautam verighetele. Pana acum am fost un pic stresati de alte probleme, ca spre ex. inexistenta unor nasi, data casatoriei (6 iunie - Ajunul Rusaliilor)...S-au rezolvat toate la timp cat sa nu intram in criza de timp.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 24 Ian 2009, 00:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

Noi mergem la inceputul lui februarie sa cautam verighetele. Pana acum am fost un pic stresati de alte probleme, ca spre ex. inexistenta unor nasi, data casatoriei (6 iunie - Ajunul Rusaliilor)...S-au rezolvat toate la timp cat sa nu intram in criza de timp.


puteti face nunta pe 06.06?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 26 Ian 2009, 18:40 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Citat:

puteti face nunta pe 06.06?


Da,am facut cerere la Episcopie si cu dezlegare...merge...Preotul ne-a spus sa incercam sa schimbam data, dar nu mai aveam cand sa punem, pt ca in functie de noi si-au pus si altii si tot asa, incat in urma noastra mai avem vreo 5 nunti...si 2 botezuri :D Singura data pe care mai puteam pune era 13 iunie, aveam restaurantul liber, dar nu era formatia. Asa ca...asta e...mergem inainte asa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 28 Ian 2009, 00:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
lasa ca e bine...voiam sa va zic ca saptamana asta m-am crizat tare!!!!!!!! m-am uitat la verighete si am observat ca au prins deasupra un strat de oxid si gata concluzia: nu-s de aur, sau sunt si daca au facut asa ne va merge rau. a venit sotul de la servici si a zis ca din cauza ca nu le-am purtat au prins oxid...le-am curatat cu radiera...daca patiti asa nu a stresati...pup:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 28 Ian 2009, 04:14 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2009, 04:04
Mesaje: 9
Citat:

:)si noi am purtat verighetele de cand ne-am casatorit civil.adica, cu un an inainte de nunta.


noi am zis ca le purtam doar prin casa :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 28 Ian 2009, 12:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

noi am zis ca le purtam doar prin casa :nwink:



sa inteleg ca intrati in casa, puneti verighetele,iesiti din casa le scoateti si tot asa?:):o:nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 28 Ian 2009, 15:08 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
Citat:


sa inteleg ca intrati in casa, puneti verighetele,iesiti din casa le scoateti si tot asa?:):o:nlol:


si noi ne-am facut verighetele:ndance:
azi mergem la bijutier sa le luam. mi-au dat ai mei aurul si am platit numai manopera;) am ieshit mai ieftin, plus ca noi am vrut modelul clasic
va pup :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 28 Ian 2009, 17:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

si noi ne-am facut verighetele:ndance:
azi mergem la bijutier sa le luam. mi-au dat ai mei aurul si am platit numai manopera;) am ieshit mai ieftin, plus ca noi am vrut modelul clasic
va pup :lips:

ancuta..ma lasi in urmaaaaaaaaaaaaaaaa..uite acum sunt disperata!!!!!!!!!!!daca nu mai am timp!????????

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 28 Ian 2009, 20:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
doamne ce stresata esti...ce e mare lucru niste verighete si rochia...daca ai ambitie intr-o saptamana termini si cu una si cu alta....
laura mai bine le poarta prin casa decat sa oxideze...abia vor fi mai stralucitoare atunci:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 29 Ian 2009, 02:01 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
Citat:
ancuta..ma lasi in urmaaaaaaaaaaaaaaaa..uite acum sunt disperata!!!!!!!!!!!daca nu mai am timp!????????

cum sa nu ai mai timp?? offf, daca acorzi un pic de timp le rezolvi. nu te panica ca apoi e mai rau. relaaax si enjoy tot ce faci, chiar daca uneori e mai greu:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 29 Ian 2009, 12:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
cum sa nu ai mai timp?? offf, daca acorzi un pic de timp le rezolvi. nu te panica ca apoi e mai rau. relaaax si enjoy tot ce faci, chiar daca uneori e mai greu:-*

k...ms..beau o:, ...ma inarmez cu rabdare..si gata
ps.viitorul meu sot e si el cam stresat dar eu il incurajez..daca ar stii el ca si eu sunt la fel:D

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 29 Ian 2009, 13:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
k...ms..beau o:, ...ma inarmez cu rabdare..si gata
ps.viitorul meu sot e si el cam stresat dar eu il incurajez..daca ar stii el ca si eu sunt la fel:D

stati ca eu nu am inteles nimic. trebuie sa porti verighetele din aur prin casa ca sa nu se oxideze?(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 29 Ian 2009, 16:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
nu...doar ca purtandu-le ele devin mai lucitoare, mai frumoase. daca nu se poarta, aurul se matuieste, e normal...formeaza o pelicula...noi inca nu ne-am casatorit,dar verighetele le-am luat de mai de mut ca pretul creste...si nepurtandu-le s-a intamplat ce am povestit...eu nu le voi purta...dar cine are de gand poate incerca...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 29 Ian 2009, 16:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
doamne ce stresata esti...ce e mare lucru niste verighete si rochia...daca ai ambitie intr-o saptamana termini si cu una si cu alta....
laura mai bine le poarta prin casa decat sa oxideze...abia vor fi mai stralucitoare atunci:)

:nscmoll::(
K...NU MA MAI CERTAms oricum..dar cu verighetele da rezolv repede..cu rochia nu.pt ca dupa cum v-am spus o voi face,NU VREAU alta rochie decat cea cu care v-am innebunit....
dar se rezolva toate..pana la urma....
o sa vezi tu cand o sa mai ai 3 luni pana la nunta ca nu o sa mai vb asa....asa suntem toate....
mai vb

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 29 Ian 2009, 16:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
asa este...dar nu are rost sa te stresezi...ai vazut ce poti pati daca faci asta!!! ai grija de tine:hug: si daca o vrei neaparat pe aia ,canalizeaza-te pe aia,du-te umbla,comanda...dar... poate prin cautari vei gasi ceva mai ieftin :ok: iti urez spor si numai bine%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 29 Ian 2009, 19:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
asa este...dar nu are rost sa te stresezi...ai vazut ce poti pati daca faci asta!!! ai grija de tine:hug: si daca o vrei neaparat pe aia ,canalizeaza-te pe aia,du-te umbla,comanda...dar... poate prin cautari vei gasi ceva mai ieftin :ok: iti urez spor si numai bine%%-

ms la fel...si tie!:hug:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 29 Ian 2009, 23:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
nu...doar ca purtandu-le ele devin mai lucitoare, mai frumoase. daca nu se poarta, aurul se matuieste, e normal...formeaza o pelicula...noi inca nu ne-am casatorit,dar verighetele le-am luat de mai de mut ca pretul creste...si nepurtandu-le s-a intamplat ce am povestit...eu nu le voi purta...dar cine are de gand poate incerca...

eu una nu am auzit asa ceva si am aur pe care nu il port dar nu s-a matuit si... nici verigeta purtata nu a devednit mai lucitoare.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 223 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România