Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 18:11


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 223 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 30 Ian 2009, 00:42 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
Citat:
eu una nu am auzit asa ceva si am aur pe care nu il port dar nu s-a matuit si... nici verigeta purtata nu a devednit mai lucitoare.

eu mi-am facut verighetele din niste aur, pe care mi l-au dat ai mei. si a stat nepurtat muuulti ani,impachetat intr-o hartie. dar nu a patit nimic, nu s-a oxidat sau altceva(?) si eu am observat pe inelul meu de logodna ca s-a mai dus luciul purtandu-l... cine stie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 01 Feb 2009, 14:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
depinde de calitatea aurului...probabil...habar nu am...poate nu am explicat eu cum ttrebuie...nu era ceva de nerecunoscut...sau vizibil .aurul prinsese in unele locuri anumite pete...ceva de genul asta...si mie mi se pare ca in momentul in care porti inelul de logodna , sau alta bijuterie e mai frumoasa...te speli pe maini, te stergi si astfel se curata mereu si arata frumos...poate e perceptia mea:sad:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 07 Feb 2009, 12:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
depinde de calitatea aurului...probabil...habar nu am...poate nu am explicat eu cum ttrebuie...nu era ceva de nerecunoscut...sau vizibil .aurul prinsese in unele locuri anumite pete...ceva de genul asta...si mie mi se pare ca in momentul in care porti inelul de logodna , sau alta bijuterie e mai frumoasa...te speli pe maini, te stergi si astfel se curata mereu si arata frumos...poate e perceptia mea:sad:

orice aur la un moment dat se schimba...nu foarte repede dar toate verighetele pe care le-am vazut dupa un timp se duce luciul...de aia se zice ca trebuie sa le duci la cosmetizat.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 07 Feb 2009, 12:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
orice aur la un moment dat se schimba...nu foarte repede dar toate verighetele pe care le-am vazut dupa un timp se duce luciul...de aia se zice ca trebuie sa le duci la cosmetizat.....


asa e. si verighetele noastre au capatat o usoara tenta galbuie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 08 Feb 2009, 14:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
abia astept sa port verigheta!
sper sa nu ma plictisesc repede...:D

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 09 Feb 2009, 18:33 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Citat:
abia astept sa port verigheta!
sper sa nu ma plictisesc repede...:D


Si eu sunt nerabdatoare...poate chiar mai nerabdatoare decat sa port rochia de mireasa...nush de ce :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 09 Feb 2009, 18:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

Si eu sunt nerabdatoare...poate chiar mai nerabdatoare decat sa port rochia de mireasa...nush de ce :D

;)ma gandeam ca sunt singura..

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 10 Feb 2009, 00:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
cris acum am vazut...mai ai fix trei luni! bravo:njump::njump::njump: hai ca nu mai ai mult pana sa porti verigheta...nu cred ca este cineva care nu e nerabdator sa poarte verigheta!!!stai linistita...toate suntem:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 10 Feb 2009, 00:37 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
Citat:
cris acum am vazut...mai ai fix trei luni! bravo:njump::njump::njump: hai ca nu mai ai mult pana sa porti verigheta...nu cred ca este cineva care nu e nerabdator sa poarte verigheta!!!stai linistita...toate suntem:lips:


si eu abia astept sa port verigheta :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 10 Feb 2009, 00:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

si eu abia astept sa port verigheta :p


si eu imi purtam verigheta prin casa inainte de nunta. imi era drag de ea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 10 Feb 2009, 13:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
cris acum am vazut...mai ai fix trei luni! bravo:njump::njump::njump: hai ca nu mai ai mult pana sa porti verigheta...nu cred ca este cineva care nu e nerabdator sa poarte verigheta!!!stai linistita...toate suntem:lips:

;)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 10 Feb 2009, 19:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
;)

toata lumea este nerabdatoare sa poarte verigheta cu siguranta ....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 10 Feb 2009, 21:31 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
toata lumea este nerabdatoare sa poarte verigheta cu siguranta ....

Si noi ne-am luat verighetele, numai din aur galben. E un model pe care nu prea l-am vazut pe la noi prin magazine. Le-am comandat dintr-un catalog si ne-au fost aduse de afara. De "tranzactie" s-a ocupat mama soacra!:D Recunosc ca am tot pus-o pe deget, pe urma pe pernuta petru verighete, ca sa le fac proba sa vad dac se "potrivesc"! Daca te uiti la mine sunt calma, dar inima o ia razna de cate ori caut, fac cate ceva pentru nunta! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 10 Feb 2009, 22:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
Si noi ne-am luat verighetele, numai din aur galben. E un model pe care nu prea l-am vazut pe la noi prin magazine. Le-am comandat dintr-un catalog si ne-au fost aduse de afara. De "tranzactie" s-a ocupat mama soacra!:D Recunosc ca am tot pus-o pe deget, pe urma pe pernuta petru verighete, ca sa le fac proba sa vad dac se "potrivesc"! Daca te uiti la mine sunt calma, dar inima o ia razna de cate ori caut, fac cate ceva pentru nunta! :D

:)

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 12 Feb 2009, 20:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Si noi ne-am luat verighetele, numai din aur galben. E un model pe care nu prea l-am vazut pe la noi prin magazine. Le-am comandat dintr-un catalog si ne-au fost aduse de afara. De "tranzactie" s-a ocupat mama soacra!:D Recunosc ca am tot pus-o pe deget, pe urma pe pernuta petru verighete, ca sa le fac proba sa vad dac se "potrivesc"! Daca te uiti la mine sunt calma, dar inima o ia razna de cate ori caut, fac cate ceva pentru nunta! :D

ma bucur mult ca ai gasit modelul perfect pentru tine....sper sa le gasesc si eu cat de curand


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 13 Feb 2009, 02:47 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
ma bucur mult ca ai gasit modelul perfect pentru tine....sper sa le gasesc si eu cat de curand

:)Puffy, sa stii ca noi doi ne-am dus prin magazine si am probat tot felul de modele. Am vazut ca lui Bogdan, nu-i sta bine cu o verigheta subtirica, si ca mult mai bine ii vine una mai lata. Trebuie sa te uiti, pentru ca la acelasi model exista diferente de pret de la un magazin la altul, cel putin asa e in Bucuresti. Adica verighete, amandoua avand cca. 10g undeva 20 mil., si in alta parte 12mil. Pe urma a venit soacra cu un catalog,ne-a placut modelul, si...
Bafta! Astea zic eu ca se gasesc mai usor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 20 Feb 2009, 19:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
gasesti puffy stai linistita, chestia e sa ai rabdare.pupic si noroc la cautari


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 01 Mar 2009, 15:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
gasesti puffy stai linistita, chestia e sa ai rabdare.pupic si noroc la cautari

le-am gasit la targ si am dat 1000 de ron pe ele....si le-am si inscriptionat...nu am reusit sa le fac o poza care sa se vada in detaliu....si degeaba le-as pune poza....si sunt late si au un modelas simplu ...sunt faine noua ne-au placut...am vrut sa le gravez cu un text din latina dar ionut a vrut neaparat numele meu si data...si am ramas la aceasta concluzie....va pup....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 04 Mar 2009, 13:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
bine ca iti plac...sa iti poarte noroc...acum numai stai si dupa verighete..pup%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Verighete!
MesajScris: 04 Mar 2009, 20:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
bine ca iti plac...sa iti poarte noroc...acum numai stai si dupa verighete..pup%%-

multumesc frumos....am fost tare mandra ca le-am luat,......parca pana sa le cumpar nu realizam asa de bine ca eu totusi ma marit...dar acuma parca e altceva:P


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 223 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România