Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:08


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Combinatiile de aur pentru verighete
MesajScris: 20 Iun 2013, 10:44 
Nou Venit

Membru din: 20 Iun 2013, 13:32
Mesaje: 1
Problema cu ingalbenirea aurului tine de aliajul din care este facut, adica aur alb cu nichel si acoperit cu rodiu. Cand rodiul se duce aurul pare ca ingalbeneste. Pentru verighetele bicolore de obicei toata verigheta este facuta din tipul mai ieftin de aur iar cealalta parte este doar poleita, asa ca dupa ceva vreme pare a fi un singur material de acceasi culoare.
Daca vreti sa evitati aceste probleme eu va recomand sa apelati la bijuterii de incredere care nu lucreaza asa chiar daca preturile sunt putin mai mari. Va recomand verighetele de la Saint Maurice de la care eu am cumparat si sunt foarte multumita. Calitatea este deosebita si nici vorba sa se ingalbeneasca. In plus sunt foarte ok la purtare, nici nu le simti pe deget.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Combinatiile de aur pentru verighete
MesajScris: 30 Iun 2013, 01:16 
Nou Venit

Membru din: 30 Iun 2013, 04:10
Mesaje: 6
Mihaela079 scrie:
Problema cu ingalbenirea aurului tine de aliajul din care este facut, adica aur alb cu nichel si acoperit cu rodiu. Cand rodiul se duce aurul pare ca ingalbeneste. Pentru verighetele bicolore de obicei toata verigheta este facuta din tipul mai ieftin de aur iar cealalta parte este doar poleita, asa ca dupa ceva vreme pare a fi un singur material de acceasi culoare.
Daca vreti sa evitati aceste probleme eu va recomand sa apelati la bijuterii de incredere care nu lucreaza asa chiar daca preturile sunt putin mai mari. Va recomand verighetele de la Saint Maurice de la care eu am cumparat si sunt foarte multumita. Calitatea este deosebita si nici vorba sa se ingalbeneasca. In plus sunt foarte ok la purtare, nici nu le simti pe deget.



Cunosc aceste verighete si pot sa spun ca sunt intr-adevar deosebite, atat ca design, nenumarate modele de bun gust, cat si al materialelor si finisajului. Fara indoiala faptul ca Saint Maurice produce aceste verighete in Germania este un motiv al calitatii lor. Am vazut in ultima vreme la alte firme de pe la noi modele copiate sau inspirate dupa modelele lor insa calitate si evolutia lor in timp nu se poate compara.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România