Ultima vizită a fost: Acum este 04 Iun 2024, 11:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 140 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 03 Mai 2007, 21:53 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Am fost la o petrecere si am vazut ceva care rezolva lipsa de fotografii cu un invitat sau altul, plus ca a fost super distractie si mai faceti si un guestbook. Inchiriasera o cabina foto (cum sunt cele de la metrou), care facea 4 fotografii si apoi le scotea pe hartie, in 2 exemplare. Unul era pentru invitati, pe celalalt trebuia sa-l lipim intr-un album si sa scriem ceva.




foarte interesanta ideea...dar oare unde gasesti asa ceva? si cam cat ar costa? ai idee?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 03 Mai 2007, 22:25 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Am fost la o petrecere si am vazut ceva care rezolva lipsa de fotografii cu un invitat sau altul, plus ca a fost super distractie si mai faceti si un guestbook. Inchiriasera o cabina foto (cum sunt cele de la metrou), care facea 4 fotografii si apoi le scotea pe hartie, in 2 exemplare. Unul era pentru invitati, pe celalalt trebuia sa-l lipim intr-un album si sa scriem ceva.



super faina ideea, mai ales ca astfel si toti invitatii vor avea in mod sigur o amintire de la nunta! frumos!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 04 Mai 2007, 17:55 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 21:15
Mesaje: 6
Si mie (si nu numai) mi-a placut ideea. Nu stiu daca pot mentiona numele firmei aici, dar i-am gasit si pe Google. Cred ca sunt singurii din Romania care ofera spre inchiriere cabina foto pentru evenimente.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 04 Mai 2007, 18:19 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si mie (si nu numai) mi-a placut ideea. Nu stiu daca pot mentiona numele firmei aici, dar i-am gasit si pe Google. Cred ca sunt singurii din Romania care ofera spre inchiriere cabina foto pentru evenimente.



da un private cu numele firmei cui este interesat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 06 Mai 2007, 03:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
extraordinara ideea...imi place la nebunie.dar ne poti da mai multe informatii?


super tare.Imi place ideea:napplause::napplause::napplause::napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 26 Iun 2007, 18:17 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
citesc si eu pe aici de ceva timp si am constatat ca lumea da muuulti bani pe poze si filmare. ce-i drept, s-ar putea sa se fi scumpit putin, dar in nici un caz nu costa 700E, serviciile celui pe care vrem sa-l avem noi la nunta. cumnata mea a avut la nunta un fotograf-cameraman. a costat in jur de 500lei(arvunit in decembrie 2005- nunta a fost in 28 aug 2006).dar nu stiu cum sa va spun, pozele au iesit super, de dvd-uri nu mai spun, de poveste. in plus, filmarile ptr dvd au inceput in decembrie, cu o bataie cu zapada intre miri, apoi au continuat in mai-iunie intr-un lan de grau, si in iulie intr-unul de floarea soarelui. un basm in adevaratul sens al cuvantului. deci, ceea ce spun fetele pe-aici, mi se pare exagerat de putin pentru cati bani dau.
dar pana la urma, fiecare stie ce are de facut.
sa fiti fericite fetelor, asa cum sunt eu acum.:heart:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 23 Oct 2007, 19:13 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Si in zona noastra tot pe aici se invart preturile acum: 5, 6 milioane cu nu stiu cate poze scoase si restul pe dvd. Si pt ca am citit la inceput ca cineva era suparta ca nu iesira pozele bine... mie mi se pare ca un fotograf care se respecta trebuie sa aiba un portofoliu pe care sa il prezinte. oricum, cel mai bine e sa mergi pe recomandari.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 23 Oct 2007, 21:07 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si in zona noastra tot pe aici se invart preturile acum: 5, 6 milioane cu nu stiu cate poze scoase si restul pe dvd. Si pt ca am citit la inceput ca cineva era suparta ca nu iesira pozele bine... mie mi se pare ca un fotograf care se respecta trebuie sa aiba un portofoliu pe care sa il prezinte. oricum, cel mai bine e sa mergi pe recomandari.



la noi a venit un coleg de-al sotului de serv. el e pasionat de fotografie si face foto si la dif ocazii. suntem f multumiti de ce ne-a facut. nu am dat nici un ban. am facut un targ:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 24 Oct 2007, 21:20 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


la noi a venit un coleg de-al sotului de serv. el e pasionat de fotografie si face foto si la dif ocazii. suntem f multumiti de ce ne-a facut. nu am dat nici un ban. am facut un targ:D


Super! Si fara bani si treaba buna... foarte frumos. Si eu am un coleg care le va face. Tot ca la voi. :njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 12 Noi 2007, 16:03 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
citesc si eu pe aici de ceva timp si am constatat ca lumea da muuulti bani pe poze si filmare. ce-i drept, s-ar putea sa se fi scumpit putin, dar in nici un caz nu costa 700E, serviciile celui pe care vrem sa-l avem noi la nunta. cumnata mea a avut la nunta un fotograf-cameraman. a costat in jur de 500lei(arvunit in decembrie 2005- nunta a fost in 28 aug 2006).dar nu stiu cum sa va spun, pozele au iesit super, de dvd-uri nu mai spun, de poveste. in plus, filmarile ptr dvd au inceput in decembrie, cu o bataie cu zapada intre miri, apoi au continuat in mai-iunie intr-un lan de grau, si in iulie intr-unul de floarea soarelui. un basm in adevaratul sens al cuvantului. deci, ceea ce spun fetele pe-aici, mi se pare exagerat de putin pentru cati bani dau.
dar pana la urma, fiecare stie ce are de facut.
sa fiti fericite fetelor, asa cum sunt eu acum.:heart:
Dana


la brasov incep de la 10 milioane si merg pana la 40 milioane. Mi se pare enorm.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 14 Noi 2007, 22:19 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
este chestia d kre imi este cel mai frik;eu cred k trb sa-l angajezi pe cel mai bun, fie k este vb d fotograf,fie k este vb d cameram..k nu faci nunta d o mie d ori:d..am gasit pe net o oferta pt fotografii costa 400 ron(pachet standard) si pt filmare 800 ron tot pt pachet standard..vi se pare mult???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Noi 2007, 00:58 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
este chestia d kre imi este cel mai frik;eu cred k trb sa-l angajezi pe cel mai bun, fie k este vb d fotograf,fie k este vb d cameram..k nu faci nunta d o mie d ori:d..am gasit pe net o oferta pt fotografii costa 400 ron(pachet standard) si pt filmare 800 ron tot pt pachet standard..vi se pare mult???



Alina, obserc va tie iti este cel mai frica atat de formatie cat si de fotograf. Este intr-adevar nunta cea mai imp zi si trebuie sa iasa totul super, dar daca te stresezi prea mult si te sperii singura nu e ok deloc. Eu zic sa le iei cu calm pe toate si sunt sigura ca vei gasi oameni potriviti si care sa isi faca treaba bine.


multa bafta si spor la pregatiri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Noi 2007, 17:25 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
sa de-a dumnezeu!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 03 Dec 2007, 17:50 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
este chestia d kre imi este cel mai frik;eu cred k trb sa-l angajezi pe cel mai bun, fie k este vb d fotograf,fie k este vb d cameram..k nu faci nunta d o mie d ori:d..am gasit pe net o oferta pt fotografii costa 400 ron(pachet standard) si pt filmare 800 ron tot pt pachet standard..vi se pare mult???

Mie mi se par preturile chiar bune. Mai ales ca e vorba de Bucuresti. pai cam aceleasi preturi sunt si la noi. Eu zic ca e bine, numa' sa vezi ceva din ce au facut pana acum, poate si niste recomandari, ca sa fii sigura ca-ti fac treaba buna. Si sa fii atenta la contract.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 05 Dec 2007, 19:42 
Nou Venit

Membru din: 28 Aug 2007, 22:10
Mesaje: 2
Citat:
este chestia d kre imi este cel mai frik;eu cred k trb sa-l angajezi pe cel mai bun, fie k este vb d fotograf,fie k este vb d cameram..k nu faci nunta d o mie d ori:d..am gasit pe net o oferta pt fotografii costa 400 ron(pachet standard) si pt filmare 800 ron tot pt pachet standard..vi se pare mult???

Eu iti recomand sa vezi exact ce iti da de aia 400 Ron la foto ... mie sincer mii se pare putin (prea putin) cand ceva este prea ieftin inseamna ca ceva nu ii in regula. Nu ar strica sa ii verifici experienta. De exemplu eu si sotul meu (v-am zis ca muncim in domeniu) cand vine cineva la noi ii aratam un album de promo si o filmare promo .. dar ca sa fie siguri oamenii aia ca noi am facut treba aia ... pastram toate nuntile pe arhive si le dam arhiva sa-si aleaga un Dvd care vor ei si sa vada ca e aceeasi calitate, pt ca e usor sa cauti poze pe net si sa le prezinti ca si cum ar fi a tale. Pt poze mai e important sa vezi cate iti face in total si cate iti da pe foie, daca iti da sau nu album ... si inca o chestie importanta AI GRIJS SA NU FIE PROTEJAT DVD_u CU POZE, daca il potejeaza inseamna ca numai la el o sa poti sa-ti mai scoti poze si atunci o sa te taxeze cum vrea el(eu stiu din experianta pt ca m-a sunat o doamna si mi-a spus ca fotograful i-a micit rezolutia pozelor si calitatea, problema ei a fost ca si-a scos la alt laborator decat la fotograful de la nunta si pozele abia ca se intelegea caine ii acolo, in acest caz nu se mai poate face mare lucru si atunci ramai la mana lui asa cum a ramas si doamna asta si i-a cerut 1 Euro pe poza si avand in vedere ca ea avea nevoi de 450 de poze pe care le putea scoate la alt laborator cu 0.07lei iti dai seama ce diferenta este)Deci MARE GRIJA ca toate ofertele aparent suna frumos dar daca te informezi putin nu mai e chiar asa ! Iar la video .. ok pretul dar asigura-te ca iti pune si intro si outro sau coloana sonora de aceeasi bani, eu am auzit de multi care iti dau pur si simplu dvd-urile asa cum sunt in stare bruta si dupaia iti mai cer o gramada de bani sa iti faca si montajul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 05 Dec 2007, 19:47 
Nou Venit

Membru din: 28 Aug 2007, 22:10
Mesaje: 2
Citat:
este chestia d kre imi este cel mai frik;eu cred k trb sa-l angajezi pe cel mai bun, fie k este vb d fotograf,fie k este vb d cameram..k nu faci nunta d o mie d ori:d..am gasit pe net o oferta pt fotografii costa 400 ron(pachet standard) si pt filmare 800 ron tot pt pachet standard..vi se pare mult???

Bafta si sper ca experianta mea te-a ajutat sa intelegi ce e important in legatura cu foto si video, mult succes in pregatirea evenimentului si daca mai ai nevoie de ceva informatii .. nu ezita sa ma intrebi.
V-am pupat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 26 Ian 2008, 14:39 
Veteran

Membru din: 10 Sep 2007, 14:00
Mesaje: 228
Un fotograf bun in Cluj-Napoca stie cineva? Dar un cameraman? multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 31 Ian 2008, 01:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Un fotograf bun in Cluj-Napoca stie cineva? Dar un cameraman? multumesc


in Mures stiu eu....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 14 Feb 2008, 16:07 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
am luat si foto-video=800 euro


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 140 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România