Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:35


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 03 Dec 2016, 20:04 
Nou Venit

Membru din: 26 Noi 2016, 02:57
Mesaje: 3
buna iti pot recomanda formatia adrian bulgaru canta orice gen muzical preturi bune sora mea ia avut la nunta toata lumea a dansat uite iti las nr lor de tel sai poti suna pe noi nea inpresonat 0762716746 nu o sati para rau


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 18 Mar 2017, 20:17 
Nou Venit

Membru din: 18 Mar 2017, 21:55
Mesaje: 2
Caută pe Facebook Trupa The Brothers, sunt profesioniști!!! Extrem de buni!
Cânta coveruri internaționale si ușoară din 80 pana azi, folclor autentic, au programe de folclor stilizat, muzica house cu saxofonul, program disco, Cafe la începutul nunții.... Fac show cu publicul

La preț sunt foarte ok, toți au conservator, cânta orice gen.
Merita!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 25 Apr 2017, 18:32 
Nou Venit

Membru din: 08 Feb 2013, 20:18
Mesaje: 4
Buna! Recomand cu sinceritate Andreea si Adrian Cirstea Band !
Toate genurile muzicale si pret bun
https://www.facebook.com/andreeasiadria ... 923425665/


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 26 Apr 2017, 01:43 
Nou Venit

Membru din: 10 Dec 2013, 04:00
Mesaje: 5
Localitate: Bucuresti
Revino La Traditie Cu Formatia Simona Tone

Sunteti in cautarea unei formatii pentru nunta?
Are loc un eveniment mult asteptat si deosebit de important in viata ta?
Atunci e cazul sa sarbatoresti pentru ca aici ai gasit formatie pentru nunta ta !
Si pentru pentru ca nunta ta sa fie cu adevarat perfecta, ai nevoie de NOI – Formatia Simona Tone !

Taraful lu" Simona pentru voi boieri, dumneavoastra
Nunti si sindrrofii simandicoase,
Zaiafeturi domnesti si boieresti,
Bancheturi, dineuri,serate,
Receptii si baluri mascate,
Grabnic dati de veste,e vremea socoatelor a chibzuielilor
si a Tarafului de lautari tocmiti,
Musafirie de vaza sa poftiti!

_________________
Formatie Nunta - Muzica Cu Orchestra Simona Tone - Muzica de calitate pentru Nunta ta!!!!!
Introducere
Orchestra Taraful Simona Tone este o formatie premium, specializata in evenimente artistice, nunti, private party, petreceri de firma si concerte.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 28 Mai 2017, 23:40 
Nou Venit

Membru din: 29 Mai 2017, 02:35
Mesaje: 1
claudia_poiana scrie:
Buna! Sunt noua pe aici, dar m-ar ajuta sfatul vostru. :)
Nunta noastra va fi in iulie 2017, dar ne-am apucat din timp, auzind ca deja s-au arvunit si formatii si restaurante de nunta.
Am rezervat restaurantul si desigur, pasul urmator este sa cautam formatia. Noua ne placea Trupa VIS, dar am sunat si ne-au spus de deja sunt ocupati si desigur am aflat ulterior ca tariful lor este destul de ridicat (4500-5000 eur).
Desi sunt o multime de variante, mi-ar placea ca gasim un band care sa cante de toate: muzica usoara, populara, straina, tiganeasca, greceasca, latino etc, la un pret cat de cat decent (3000 eur).
Imi puteti da ceva variante de formatii?
Niste prieteni mi-au recomandat Trupa Select din Focsani. Nu i-am auzit live, dar am gasit ceva filmulete cu ei si par ok..
Am uitat sa mentionez ca nunta va avea loc in Buzau.

Va multumesc anticipat!

O zi buna in fiecare zi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 10 Iul 2017, 00:19 
Nou Venit

Membru din: 10 Iul 2017, 02:41
Mesaje: 1
Buna, a avut cineva la nunta " Trupa Vis" cum a fost, ce pret au avut? Multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 25 Iul 2017, 04:49 
Nou Venit

Membru din: 12 Oct 2015, 21:52
Mesaje: 3
nu stiu daca mai este ontopic dar tin sa mentionez ca eu am avut la nunta formatia ballroom taraf si am fost foarte multumiti ,au dat dovada de seriozitate, au cantat toate genurile,toti invitati au dansat toata noaptea iar seful de formatie extrem de atent cu dorintele noasre,eu i-am gasit pe net intamplator cautand formatii pt nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta www.domiband.ro
MesajScris: 26 Iul 2017, 18:53 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2015, 18:25
Mesaje: 16
Domi Band va ofera un program artistic de neuitat, pentru orice eveniment: nuna, botez,; petreceri private etc si va pune la dispoziţie un numar mare de instrumentişti, si solisti.
Noi va oferim spectacol de muzica live, lumini si efecte speciale cu Domi Band, preţuri promoţionale pentru evenimente !!!
https://www.facebook.com/DOMI-Band-1385011521822570


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 09 Aug 2017, 03:39 
Nou Venit

Membru din: 04 Iul 2017, 14:06
Mesaje: 19
Artisti Evenimente Firme - Divertisment Muzical
Revino la traditie cu Taraful Simona Tone!
Vremea e destul de aproape pentru nunta ta!

http://www.simonatone.ro
http://formatielanunta.ro/

Taraful lu" Simona pentru voi boieri, dumneavoastra
Nunti si sindrrofii simandicoase,
Zaiafeturi domnesti si boieresti,
Bancheturi, dineuri,serate,
Receptii si baluri mascate,
Grabnic dati de veste,e vremea socoatelor a chibzuielilor
si a Tarafului de lautari tocmiti,
Musafirie de vaza sa poftiti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 16 Aug 2017, 12:08 
Nou Venit

Membru din: 11 Mai 2017, 14:39
Mesaje: 1
Muzica nu lipseste de la niciun eveniment important al vietii noastre dar mai ales in ziua nuntii. In orasele mari ca Bucuresti sau din judetele Iasi, Suceava, Neamt, Bacau, Constanta si lista poate continua, sa gasesti o formatie pentru nunta cu un repertoriu si o experienta cat de cat notabila e destul de greu. Stefan Enasel Romascanul Band este o alegere isteata cand vine vorba de muzica buna si interpretare impecabila.

Spectacolul dat de Stefan Enasel Romascanul Band , formatie nunta Roman, este perfect, antrenul fiind asigurat prin insasi prezenta membrilor formatiei in fata celor care au venit la nunta. Studiile si premiile la numeroase concursuri si charisma membrilor band-ului ii recomanda pe cei sapte membrii Stefan Enasel Romascanul Band ca fiind profesionisti desavarsiti.
Genurile muzicale abordate la cerere includ piese din repertoriul national si international – vorbim aici de muzica populara romaneasca, melodii de la artisti renumiti, hituri care au fost si sunt la moda etc. Important de precizat ca intreaga prestatie muzicala e una live, fara playback, cu instrumentisti si voci autentice, ritmuri nebune si o atmosfera de vis.

In plus, in afara de nunti, Stefan Enasel Romascanul Band a participat si la baluri de caritate, revelioane sau concerte organizate in pub-uri, asadar la evenimente publice, nu numai private, unde a incins atmosfera si a demonstrat cu talent si eleganta ca muzica buna se poate asculta oriunde.

Vrei mai multe informatii? Nu ezita sa ne contactezi!

Echipa Stefan Enasel Romascanul Band va sta la dispozitie cu orice detalii legate de activitatea pe care o presteaza. Suntem flexibili si intotdeauna încercam sa cream un eveniment cât mai apropiat de dorințele dumneavoastră.

Stefan Enasel Romascanul Band
Mobil. 0762 085 102/0762 674 781
Email. [email protected]
Facebook. https://www.facebook.com/stefanenaselromascanulband/


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 10 Sep 2017, 20:45 
Nou Venit

Membru din: 27 Mai 2017, 13:27
Mesaje: 1
Buna ziua dragi miresici!
Pentru ca nunta fiecareia dintre dvs. este un eveniment unic, pe care v-il doriti cu totul special din punct de vedere muzical, va recomand trupa THE SINGER BAND. Solistul trupei interpreteaza orice gen muzical intr-o maniera unica. Este o voce extraordinara care interpreteaza deopotriva muzica usoara, populara, de petrecere, greceasca, tiganeasca, etc. Instrumentisti minunati. O trupa completa ce a bucurat mii de suflete prin calitatea artistica. Pentru oferta trupei vizitati pagina oficiala http://www.the-singer.ro
Casa de piatra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 14 Sep 2017, 10:06 
Nou Venit

Membru din: 26 Apr 2016, 13:02
Mesaje: 9
Trupa The Remakers din Cluj o recomand cu toata inima.
Niste oameni faini si foarte buni!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 05 Noi 2017, 12:06 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2017, 13:49
Mesaje: 1
Salutare,

Nu recomand deloc trupa BROWN SUGAR BAND feat JESSICA D si agentia Live Moments SRL - http://www.formatiinunta.com/. I-am avut la nunta noastra si a fost groaznic, aproape toti membrii staff-ului s-au pilit, unii chiar s-au imbatat si nu tineau cont de nimic din ce le spuneam, Jessica D si inca vreo 2 membri au lipsit cateva ore bune de la eveniment, au oprit muzica in toiul distractiei si au amenintat ca pleaca acasa si ca nu le pasa de bani, Dj-ul formatiei este cel mai slab pe care l-am intalnit vreodata, nu a stiut deloc ce melodii sa puna ca sa anime publicul si, de fapt, platiti o suma uriasa de bani pentru un DJ, band-ul nu canta mai deloc, agentia le-a luat apararea in totatlitate, iar in contractul pe care te pun sa il semnezi la inceput ei au numai drepturi si tu ai numai obligatii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 06 Noi 2017, 09:31 
Nou Venit

Membru din: 15 Feb 2006, 20:15
Mesaje: 5
Aioanei scrie:
Am avut ocazia sa-i vad pe acesti baieti la nunta si sincer ii recomand trupa memories ii gasiti si pe Facebook ei imbina toate gusturile incepand de la usoara pana la populara si solistul e arab, baietii fac Show la nunta plus ca toata noapte nu te fac sa stai jos si au si foarte multe momente incepand cu arabesti, grecesti ruseasca din ce imi aduc aminte ca au fost mult mai multe sinceri vii recomand

Pentru informare corecta de pe net, va sfatuiesc sa nu luati in considerare materialele filmate si postate ( fixate ) in partea de sus a paginii de Facebook a formatiei caci ele nu mai sunt conforme cui realitatea de astazi. Formatia si-a schimbat componenta din toamna anului 2016 si suna diferit de ceea ce se aude si se vede pe materialele publicitare realizate inainte de aceasta data ( ma refer la partea de muzica usoara )

_________________
Cadrian16


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România