Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 14:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Formatie nunta
MesajScris: 01 Mar 2016, 17:25 
Nou Venit

Membru din: 01 Mar 2016, 18:17
Mesaje: 1
Buna! Sunt noua pe aici, dar m-ar ajuta sfatul vostru. :)
Nunta noastra va fi in iulie 2017, dar ne-am apucat din timp, auzind ca deja s-au arvunit si formatii si restaurante de nunta.
Am rezervat restaurantul si desigur, pasul urmator este sa cautam formatia. Noua ne placea Trupa VIS, dar am sunat si ne-au spus de deja sunt ocupati si desigur am aflat ulterior ca tariful lor este destul de ridicat (4500-5000 eur).
Desi sunt o multime de variante, mi-ar placea ca gasim un band care sa cante de toate: muzica usoara, populara, straina, tiganeasca, greceasca, latino etc, la un pret cat de cat decent (3000 eur).
Imi puteti da ceva variante de formatii?
Niste prieteni mi-au recomandat Trupa Select din Focsani. Nu i-am auzit live, dar am gasit ceva filmulete cu ei si par ok..
Am uitat sa mentionez ca nunta va avea loc in Buzau.

Va multumesc anticipat!

O zi buna in fiecare zi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 05 Mar 2016, 10:06 
Nou Venit

Membru din: 05 Mar 2016, 12:03
Mesaje: 3
Buna! Noi avem nunta in mai 2017 :). Si noua ni s-au recomandat cei de la Select Focsani. Le-am trimis un mail pentru a le cere o oferta si pentru a intreba daca sunt disponibili in data noastra, dar inca nu am primit niciun raspuns. Din filmuletele de pe net suna foarte bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 21 Mar 2016, 23:28 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2016, 12:41
Mesaje: 2
Formatii de nunta: Lautari/Formatia Live4You


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 28 Mar 2016, 15:29 
Nou Venit

Membru din: 25 Mar 2016, 18:25
Mesaje: 5
noi,la nunta noastra am vrut ca totul sa fie perfect.am ales o formatie pentru o atmosfera mai buna,am zis eu,dar am fost la nunti unde un dj si-a facut treaba foarte bine.Noi am optat,la nunta noastra pentru un moment de dans popular.invitatii au fost incantati de "pata de culoare" din timpul nuntii,toata lumea fiind pe ringul de dans La scoala de dans stop-and-dance am gasit perechile potrivite pentru a face atmosfera( stop-and-dance.ro/dansuri_populare_romanesti.html ).in functie de gusturi sau de tema nuntii,va puteti alge alte momente


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 06 Apr 2016, 07:33 
Nou Venit

Membru din: 28 Sep 2012, 03:32
Mesaje: 5
claudia_poiana scrie:
Buna! Sunt noua pe aici, dar m-ar ajuta sfatul vostru. :)
Nunta noastra va fi in iulie 2017, dar ne-am apucat din timp, auzind ca deja s-au arvunit si formatii si restaurante de nunta.
Am rezervat restaurantul si desigur, pasul urmator este sa cautam formatia. Noua ne placea Trupa VIS, dar am sunat si ne-au spus de deja sunt ocupati si desigur am aflat ulterior ca tariful lor este destul de ridicat (4500-5000 eur).
Desi sunt o multime de variante, mi-ar placea ca gasim un band care sa cante de toate: muzica usoara, populara, straina, tiganeasca, greceasca, latino etc, la un pret cat de cat decent (3000 eur).
Imi puteti da ceva variante de formatii?
Niste prieteni mi-au recomandat Trupa Select din Focsani. Nu i-am auzit live, dar am gasit ceva filmulete cu ei si par ok..
Am uitat sa mentionez ca nunta va avea loc in Buzau.

Va multumesc anticipat!

O zi buna in fiecare zi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 09 Apr 2016, 15:30 
Nou Venit

Membru din: 09 Apr 2016, 18:09
Mesaje: 2
anita_dumi scrie:
Buna! Noi avem nunta in mai 2017 :). Si noua ni s-au recomandat cei de la Select Focsani. Le-am trimis un mail pentru a le cere o oferta si pentru a intreba daca sunt disponibili in data noastra, dar inca nu am primit niciun raspuns. Din filmuletele de pe net suna foarte bine.

aDaca doriti o formatie profesionista si o atmosfera de sarbatoare, sa cum trebuie sa fie orice eveniment important din viata dumneavostra va uram bun venit pe pagina noastra!
Desi este o formatie tânara, din Bucuresti, reuneste artisti experimentati în toate genurile de muzica avand în portofoliul acestora aparitii televizate,colaborari cu nume importante din industria muzicala si sute de ore de concerte,spectacole,nunti si
botezuri.
Manele,muzica usoara in deschidere de program,folclor si muzica de petrecere sunt doar câteva din genurile de muzica cu care band-ul nostru va poate încânta,lista ramâne deschisa...
PENTRU EVENIMENTE NU EZITATI SA NE CONTACTATI : 763 - arata telefon - / 762 - arata telefon -


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 17 Mai 2016, 02:23 
Nou Venit

Membru din: 11 Mai 2016, 17:35
Mesaje: 1
Pentru mirii care inca nu si-au gasit formatia potrivita, va invit sa vizionati site-ul nostru,canalul de youtube si pagina de facebook! Prestam la standarde inalte,avem studii superioare in muzica si nu in ultimul rand facem show!(dansatoare,lumini de scena, fum etc) Alegeti Mirela Paraleu Band din Constanta si nu va va parea rau ! Prestam oriunde in tara! 0768560349


http://mirelaparaleu.ro/


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 08 Iul 2016, 14:10 
Nou Venit

Membru din: 08 Iul 2016, 16:59
Mesaje: 2
Eu iti pot recomanda pachetul de la dj-fotovideo.ro cu dj si solist. L-a luat unul dintre fratii mei care a avut nunta acun doua saptamani si ne-a placut tare mult. Solista a cantat cat a putut de bine si ne-a ridicat pe toti la dans, iar dj-ul a intretinut atmosfera toata seara. I-a costat cu totul 700 euro si chiar si-au facut super bine treaba. Ca sa nu mai zic de profesionalismul de care au dat dovada. :clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 20 Iul 2016, 09:32 
Nou Venit

Membru din: 16 Iul 2015, 03:44
Mesaje: 7
Buna ziua,
Numele meu este Mihaila Bogdan, sunt reprezentantul formatiei One Band Official. Am citit crintele dvs dar si bugetul si formatia noastra se incadreaza si in cerinte si in buget! pentru anul 2017 am perceput un pret de 2750 de euro, cu mentiunea ca data de 01,08 si 15.07.2017 sunt deja ocupate!
Va invit sa ne ascultati si cu siguranta vom incheia contractul! numai bine va doresc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 20 Iul 2016, 09:39 
Nou Venit

Membru din: 16 Iul 2015, 03:44
Mesaje: 7
Pentru mirii ce inca nu ales deja o formatie pentru anul 2017 va invit sa ne vedeti, sa ne ascultati si sa incheiem contractul! numele nostru este One Band Official ( fb) si il avem ca solist pe Daniel Frunzareanu si pe Alexandra Rebegel! Preturile sunt negiciabile


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 29 Iul 2016, 00:17 
Nou Venit

Membru din: 29 Iul 2016, 03:09
Mesaje: 2
Am avut ocazia sa-i vad pe acesti baieti la nunta si sincer ii recomand trupa memories ii gasiti si pe Facebook ei imbina toate gusturile incepand de la usoara pana la populara si solistul e arab, baietii fac Show la nunta plus ca toata noapte nu te fac sa stai jos si au si foarte multe momente incepand cu arabesti, grecesti ruseasca din ce imi aduc aminte ca au fost mult mai multe sinceri vii recomand


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 23 Aug 2016, 01:04 
Nou Venit

Membru din: 23 Aug 2016, 03:49
Mesaje: 2
Recomand cu caldura trupa Thiscover band. I-am vazut la un botez in Bacau si am fost impresionata. Abordeaza o multime de stiluri muzicale + populara (ceea ce e foarte important ca nu e nevoie de doua trupe), sunt eleganti, energici si nonconformisiti. M-am simtit minunat. I-am cautat pe net si ii gasiti pe site-ul http://thiscoverband.ro/. si pe facebook desigur. am inteles ca sunt foarte convenabili ca pret.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 31 Aug 2016, 02:56 
Nou Venit

Membru din: 31 Aug 2016, 05:24
Mesaje: 2
Buna fetelor

Am facut nunta anul trecut, in Septembrie, in Bucuresti si am avut ca formatie Irina Conti Orchestra. Muzicantii si-au facut treaba foarte bine, s-a vazut ca sunt profesionisti; de altfel am inteles ca au si studii muzicale, de jazz chiar;
In deschidere, saxofonistul formatiei a facut un program de cafe-concert; apoi dupa valsul nostru a intrat solista Irina Conti cu muzica de dans diversificata: latino, pop, greceasca, rock&roll si folclor, facand o super atmosfera pe ringul de dans; au mai avut o solista de muzica populara in formatie care a facut impresie buna, imbracata intr-un costum popular foarte frumos; solistii au cantat prin rotatie, dj-ul mai punea si el muzica in pauze, conform playlistului primit de la noi, astfel incat invitatii nostrii au dansat toaaata noaptea! RECOMAND! :clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 15 Sep 2016, 11:50 
Nou Venit

Membru din: 15 Sep 2016, 12:26
Mesaje: 2
andra1983 scrie:
Buna fetelor

Am facut nunta anul trecut, in Septembrie, in Bucuresti si am avut ca formatie Irina Conti Orchestra. Muzicantii si-au facut treaba foarte bine, s-a vazut ca sunt profesionisti; de altfel am inteles ca au si studii muzicale, de jazz chiar;
In deschidere, saxofonistul formatiei a facut un program de cafe-concert; apoi dupa valsul nostru a intrat solista Irina Conti cu muzica de dans diversificata: latino, pop, greceasca, rock&roll si folclor, facand o super atmosfera pe ringul de dans; au mai avut o solista de muzica populara in formatie care a facut impresie buna, imbracata intr-un costum popular foarte frumos; solistii au cantat prin rotatie, dj-ul mai punea si el muzica in pauze, conform playlistului primit de la noi, astfel incat invitatii nostrii au dansat toaaata noaptea! RECOMAND! :clap:
claudia_poiana scrie:
Buna! Sunt noua pe aici, dar m-ar ajuta sfatul vostru. :)
Nunta noastra va fi in iulie 2017, dar ne-am apucat din timp, auzind ca deja s-au arvunit si formatii si restaurante de nunta.
Am rezervat restaurantul si desigur, pasul urmator este sa cautam formatia. Noua ne placea Trupa VIS, dar am sunat si ne-au spus de deja sunt ocupati si desigur am aflat ulterior ca tariful lor este destul de ridicat (4500-5000 eur).
Desi sunt o multime de variante, mi-ar placea ca gasim un band care sa cante de toate: muzica usoara, populara, straina, tiganeasca, greceasca, latino etc, la un pret cat de cat decent (3000 eur).
Imi puteti da ceva variante de formatii?
Niste prieteni mi-au recomandat Trupa Select din Focsani. Nu i-am auzit live, dar am gasit ceva filmulete cu ei si par ok..
Am uitat sa mentionez ca nunta va avea loc in Buzau.

Va multumesc anticipat!

O zi buna in fiecare zi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 17 Oct 2016, 16:35 
Nou Venit

Membru din: 17 Oct 2016, 19:23
Mesaje: 2
claudia_poiana scrie:
Buna! Sunt noua pe aici, dar m-ar ajuta sfatul vostru. :)
Nunta noastra va fi in iulie 2017, dar ne-am apucat din timp, auzind ca deja s-au arvunit si formatii si restaurante de nunta.
Am rezervat restaurantul si desigur, pasul urmator este sa cautam formatia. Noua ne placea Trupa VIS, dar am sunat si ne-au spus de deja sunt ocupati si desigur am aflat ulterior ca tariful lor este destul de ridicat (4500-5000 eur).
Desi sunt o multime de variante, mi-ar placea ca gasim un band care sa cante de toate: muzica usoara, populara, straina, tiganeasca, greceasca, latino etc, la un pret cat de cat decent (3000 eur).
Imi puteti da ceva variante de formatii?
Niste prieteni mi-au recomandat Trupa Select din Focsani. Nu i-am auzit live, dar am gasit ceva filmulete cu ei si par ok..
Am uitat sa mentionez ca nunta va avea loc in Buzau.

Va multumesc anticipat!




O zi buna in fiecare zi!






Buna !!!!
Iti recomand cu drag pe Sebi David & Red band . Sunt minunati..sunt niste tineri faini, care pana anul trecut au cantat separat, eu stiind doar pe doi dintre ei, pe saxofonist- .pff ce concert cafe face...:X ..si pe solist sebi david- e o vedeta locala in arges. Toti sunt buni, au si pe o fata cu vioara..dau super pe scena. si /...se incadreaza ca bani..i-am avut la botez sambata..Sunt noi pe piata in formatul asta si..AVANTAJ MIE..AU CERUT MAI PUTIN :)
si..canta si melodia mea preferata https://www.youtube.com/watch?v=WsZ9FdnRklo

https://www.facebook.com/sebidavidrosuband/


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 20 Oct 2016, 15:18 
Nou Venit

Membru din: 20 Oct 2016, 18:09
Mesaje: 1
Puteti incerca si formatia Triplusec din Bucuresti ( http://triplusec.ro), am fost tare multumita de ei la nunta mea; i-am ascultat prima oara la nunta nasilor mei. Cred ca ii puteti vedea si live la evenimentele pe care le mai au si ii gasiti de asemenea si pe facebook
Deja ma gandesc la o formatie pentru botez ... sper sa mai prind ceva liber pana atunci


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 21 Oct 2016, 00:40 
Nou Venit

Membru din: 21 Oct 2016, 03:24
Mesaje: 2
Buna seara

Noi am avut la nunta noastra Irina Conti & Orchestra
Au fost profesionisti, au cantat atat jazz, cat si muzica usoara si folclor din toate zonele si au facut o atmosfera suuper toata noaptea!
Dorim ca la anul, la botez, sa-i luam tot pe ei (sunt gravida in 7 saptamani :) deja!
Au preturi foarte bune, sunt transparenti si foarte prompti!
Sunt din Bucuresti, dar canta si in alte orase!
Gasiti mai multe detalii pe site-ul lor http://www.irinaconti.com

Spor in cautari!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 26 Noi 2016, 15:30 
Nou Venit

Membru din: 15 Feb 2006, 20:15
Mesaje: 5
Aioanei scrie:
Am avut ocazia sa-i vad pe acesti baieti la nunta si sincer ii recomand trupa memories ii gasiti si pe Facebook ei imbina toate gusturile incepand de la usoara pana la populara si solistul e arab, baietii fac Show la nunta plus ca toata noapte nu te fac sa stai jos si au si foarte multe momente incepand cu arabesti, grecesti ruseasca din ce imi aduc aminte ca au fost mult mai multe sinceri vii recomand

Am un cont deschis pe aceasta platformă si din când in când mai arunc cate o privire pe forum . Am văzut recomandarea Aioanei si ca fost membru al formatiei „Trupa Memories” din orasul IASI m-am gândit să vă dau si eu o mâna de ajutor in a vă face o părere cât mai aproape de realitate faţă de această trupă . Mentionez că am să mă refer numai la ceea ce reprezintă partea de muzică uşoara din programul formaţiei . Începând cu luna iulie a anului in curs ( 2016 ) formaţia "Trupa Memories” şi-a schimbat componenţa şi deci nu tot ce apare pe pagina ei de Facebook . YOUTUBE ...etc este valabil si in ziua de astăzi , data comentariului meu ( mă refer mai ales la felul in care sună formatia căci din câte stiu din propria-mi experienţă, asta contează cel mai mult la un eveniment organizat ) .V-aş recomanda deci in cel mai dezinteresat dar bine intentionat mod să urmăriti activitatea formatiei de după luna iulie 2016 . Vă urez succes ,

_________________
Cadrian16


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Formatie nunta
MesajScris: 03 Dec 2016, 11:00 
Nou Venit

Membru din: 15 Feb 2006, 20:15
Mesaje: 5
Aioanei scrie:
Am avut ocazia sa-i vad pe acesti baieti la nunta si sincer ii recomand trupa memories ii gasiti si pe Facebook ei imbina toate gusturile incepand de la usoara pana la populara si solistul e arab, baietii fac Show la nunta plus ca toata noapte nu te fac sa stai jos si au si foarte multe momente incepand cu arabesti, grecesti ruseasca din ce imi aduc aminte ca au fost mult mai multe sinceri vii recomand


Am si eu un cont pe acest portal de nunti , am vazut comentariul "Aioanei "si in calitate de fost membru al trupei fac urmatoarele precizari ce va pot fi foarte utile . Pentru ca să va faceţi o cât mai reală impresie despre această formaţie ( partea de muzică usoara româneasca si internationala, muzica. arăbească, greceasca,...), va recomand sa urmariţi activitatea lor de dupa luna iulie 2016 caci componenta formatiei din punct de vedere al instrumentistilor a suferit modificari şi deci prin urmare , toate postarile ( videoclipuri , fotografii , comentarii ...etc ) de până la această dată nu mai corespund cu realitatea ( ma refer la felul in care sună formatia , la stilul de acompaniament al solistului vocal ...etc )

_________________
Cadrian16


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: buna iti recomand formatia adrian bulgaru are preturi negoci
MesajScris: 03 Dec 2016, 19:57 
Nou Venit

Membru din: 26 Noi 2016, 02:57
Mesaje: 3
claudia_poiana scrie:
Buna! Sunt noua pe aici, dar m-ar ajuta sfatul vostru. :)
Nunta noastra va fi in iulie 2017, dar ne-am apucat din timp, auzind ca deja s-au arvunit si formatii si restaurante de nunta.
Am rezervat restaurantul si desigur, pasul urmator este sa cautam formatia. Noua ne placea Trupa VIS, dar am sunat si ne-au spus de deja sunt ocupati si desigur am aflat ulterior ca tariful lor este destul de ridicat (4500-5000 eur).
Desi sunt o multime de variante, mi-ar placea ca gasim un band care sa cante de toate: muzica usoara, populara, straina, tiganeasca, greceasca, latino etc, la un pret cat de cat decent (3000 eur).
Imi puteti da ceva variante de formatii?
Niste prieteni mi-au recomandat Trupa Select din Focsani. Nu i-am auzit live, dar am gasit ceva filmulete cu ei si par ok..
Am uitat sa mentionez ca nunta va avea loc in Buzau.

Va multumesc anticipat!

O zi buna in fiecare zi!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România