Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 09:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 140 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 14 Feb 2008, 16:40 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
am luat si foto-video=800 euro


cam asa ceva


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Feb 2008, 10:22 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
vai dar ce mult, mi se pare enorm


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Feb 2008, 11:55 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
vai dar ce mult, mi se pare enorm


pai e cam 30 mil lei vechi - si in pret sunt incluse pozele si dvdurile, nu doar faptul ca pozeaza


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Feb 2008, 12:05 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar pe mine ma costa 1200 lei in care sunt incluse 4 dvd cu nunta si un dvd cu un vidioclip si 200 de poze pe un cd pe care mi-l da si de acolo imi scot eu care vreau.si am 2 persoane fotograful si cameramanul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Feb 2008, 12:41 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
dar pe mine ma costa 1200 lei in care sunt incluse 4 dvd cu nunta si un dvd cu un vidioclip si 200 de poze pe un cd pe care mi-l da si de acolo imi scot eu care vreau.si am 2 persoane fotograful si cameramanul


la noi pe cd vor fi toate pozele pe care le fac ei din care 200 vor fi scoase pe hartie si ei ne vor face si albumul (adica aranjarea pozelor in el)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Feb 2008, 13:35 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
noua nu le scot pozele iar albumul noi il facem in anglia deoarece vrem pozele imprimate pe hartia, cum sunt cartile colorate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Feb 2008, 14:11 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
noua nu le scot pozele iar albumul noi il facem in anglia deoarece vrem pozele imprimate pe hartia, cum sunt cartile colorate.


atunci e normal sa fie mai ieftin - hartia foto si materialele pe care le folosesc pentru poze costa mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 15 Feb 2008, 14:17 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
si noua ne convenit asa deoarece din cele 200 de poze nu cred ca vor fi scoase toate..iar cand soatem alegem doar pe care le vrem noi, se pot pastra si in calculator sau pe cd


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 20 Feb 2008, 21:01 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Sincera sa fiu, eu habar nu am cat ma costa pozele, asta pt k vor fi facute de un prieten bun, care lucreaza la un studio cunoscut in oras. Ma las pe mana lui, el va decide tot in ceea ce priveste tema foto/video. Ii cunosc opera, am vazut mai multe albume facute de el, diferite, fiecare special in felul lui. Acum sa nu credeti k ma arunc cu capul inainte, fara sa stiu la ce cheltuieli ma bag. E o tema pe care o consider taiata de pe lista cu staff-uri de rezolvat.
In legatura cu ce preturi vehiculati voi pe aici (700-800 euro sau chiar mai mult), nu mi se par exagerate. Pozele, filmuletzele, sunt singurele amintiri care iti raman de la nunta..parerea mea. Si citeam mai sus o idee: un pret mic, calitate pe masura.
Un sfat din partea mea: atentie la ce faceti economie si la ce nu.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 06 Mar 2008, 12:45 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
dar pe mine ma costa 1200 lei in care sunt incluse 4 dvd cu nunta si un dvd cu un vidioclip si 200 de poze pe un cd pe care mi-l da si de acolo imi scot eu care vreau.si am 2 persoane fotograful si cameramanul


Daca ati scoate si pozele tot la 700-800 euro ati ajunge. La nunta noi am pus pe primul loc in ceea ce privesc banii foto video pentru ca toate se duc doar dvd-urile şi pozele raman.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 06 Mar 2008, 14:08 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
da dar in bacau cam putini fotografi iti scot si pozele deoarece sunt miri care nu vor sa le fie scoase toate sau vor anumite poze si tot asa.
eu o sa le scot afara si poate si acesta este motivul pentru care mie imi convine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 29 Mar 2008, 23:24 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
da dar in bacau cam putini fotografi iti scot si pozele deoarece sunt miri care nu vor sa le fie scoase toate sau vor anumite poze si tot asa.
eu o sa le scot afara si poate si acesta este motivul pentru care mie imi convine


Scumpele mele viitoare miresici, sper ca voi sa nu faceti aceeasi greseala pe care am facut-o eu, adica sa am incredere in 'profesionisti', fotograful si cameramanul m-au costat aprox 1.000 de euro(2 dvd-uri, 704 poze pe cd din care multe aiureli fotografiate: reclame luminoase, drapelul de la starea civila etc) si un album imprimat de 21 file) efectiv nu au surprins esenta, nu au pus accent pe detalii...la o nunta fara dar care ne-a costat aprox. jumatate de miliard de lei vechi, o nunta relativ mica cu 90 de invitati...cu regret trebuie sa spun ca am ramas doar cu amintirile atat noi cat si cei prezenti din simplu fapt ca nu am gasit persoanele potrivite care sa imortalizeze asa cum trebuie cel mai frumos moment din viata...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 03 Apr 2008, 23:49 
Junior

Membru din: 05 Sep 2006, 03:32
Mesaje: 60
DELIMITATI:
-MESERIAS,(profesiosnist),cel care exercit


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 04 Apr 2008, 11:16 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
noua nu le scot pozele iar albumul noi il facem in anglia deoarece vrem pozele imprimate pe hartia, cum sunt cartile colorate.


si eu asa imi fac un album - se pare ca se poate si la noi. asa ca o sa am unul cu poze poze si unul asa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 04 Apr 2008, 11:41 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

si eu asa imi fac un album - se pare ca se poate si la noi. asa ca o sa am unul cu poze poze si unul asa


Eu am vazut un album imprimat direct pe hartie mai groasa, album al unor prieteni din Germania. Arata f bine, e ca o carte cu povesti. Fotograful meu a zis k si la noi se fac deja astfel de albume.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 04 Apr 2008, 17:04 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Eu am vazut un album imprimat direct pe hartie mai groasa, album al unor prieteni din Germania. Arata f bine, e ca o carte cu povesti. Fotograful meu a zis k si la noi se fac deja astfel de albume.


si noua ne-a aratat unul - arata super


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 04 Apr 2008, 17:25 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
astea poti sa la faci si dupa nunta, ca sa numai faci cheltuieli mari


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 05 Apr 2008, 12:59 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
astea poti sa la faci si dupa nunta, ca sa numai faci cheltuieli mari


pai inainte cum - ca doar nu am pozele.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 19 Apr 2008, 22:53 
Nou Venit

Membru din: 01 Apr 2008, 20:47
Mesaje: 9
Citat:

Scumpele mele viitoare miresici, sper ca voi sa nu faceti aceeasi greseala pe care am facut-o eu, adica sa am incredere in 'profesionisti', fotograful si cameramanul m-au costat aprox 1.000 de euro(2 dvd-uri, 704 poze pe cd din care multe aiureli fotografiate: reclame luminoase, drapelul de la starea civila etc) si un album imprimat de 21 file) efectiv nu au surprins esenta, nu au pus accent pe detalii...la o nunta fara dar care ne-a costat aprox. jumatate de miliard de lei vechi, o nunta relativ mica cu 90 de invitati...cu regret trebuie sa spun ca am ramas doar cu amintirile atat noi cat si cei prezenti din simplu fapt ca nu am gasit persoanele potrivite care sa imortalizeze asa cum trebuie cel mai frumos moment din viata...



pacat. parerea mea este ca alegerea fotografului este o decizie fff importanta. cand am avut eu nunta, am cerut sa vad fotografii ale fotografului. dar nu selectii, adica 2-3 cele mai reusite de la o nunta, ci sa vad toata nunta, asa cum a surprins-o fotograful. sunt fotografi f buni in bucuresti, trebuie doar sa ii cautati. trebuie sa gasiti un fotograf al carui stil sa se potriveasca cu stilul vostru, atunci cand vedeti fotografiile pe care le-a facut la alte nunti sa simtiti si voi emotia cuplului. pe mine asta m-a convins.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograful, cel mai important om al zilei?
MesajScris: 18 Mai 2008, 15:37 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
si eu m-am hotarat greu ce sa fac cu fotograful.am vazut caseta de la nunta unei prietene si mi-a placut cum a iesit.am vorbit cu fotograful si ma costa 1450 lei(500 de poze pe dvd ,filmat cu 2 camere,si 4,5-5 ore montate pe dvd-uri si ne da si filmul brut ).sper sa fi facut alegerea corecta.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 140 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 70 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România