Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 18:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 19:52 
Junior

Membru din: 04 Oct 2005, 04:36
Mesaje: 56
Citat:


Monica, probabil esti un caz fericit din mii, si pe deasupra iti si permiti sa dai banii de doua ori pe un singur lucru. problema nu se pune daca sunt sau nu frumoase si kiar daca sunt frumoase, sa se duca sa faca unei mirese de la cap la coada poze nu sa stea cu mana intinsa. Intrebare: sunt mai frumoase decat cele pe care ti le-a facut fotograful oficial al evenimentului?

daca da, norocul tau ca macar la civila ai poze dragute, daca nu pacat de banii vostri :D


Noi inca nu avem pozele de la fotograful de la toata nunta. Deci nu pot sa spun care sunt mai frumoase. Dar, de bani nu imi pare deloc rau. Oricum, in ultima saptamana inaintea nuntii se cheltuiesc foarte multi bani.
Iar, de stat cu mana intinsa eu nu sunt de acord, pentru ca ea munceste atunci cand face poze si ti le aduce in aceeasi seara printate la tine acasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 20:35 
Nou Venit

Membru din: 16 Iun 2006, 15:27
Mesaje: 9
Citat:

Serios? daca e asa buna de ce nu face o nunta de cap la coada? acolo e munca. nu sa stai toata ziua linga ofiterul starii civile, la racoare si pe urma sa te duci cu filmul la developat si sa scoti niste poze. Stai in caldura si praf poate, in picioare 18 ore, cu aparate de gat, fii pe placul tuturor, prelucreaza pozele, fa albume, CAUTA-TI CLIENTI, si pe urma spui ca munceste.

da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine si cu opinia ta si sa-ti spun ca din cauza unor astfel de pareri ei FAC POZE CU JAPCA kiar si celor care nu vor. aici e problema, nu zice nimeni ca nu munceste si ca nu costa si sa faca la cei care kiar au nevoie de ei dar sa nu se bage fara sa intrebe, sa strice pozele fotografului oficial, asa cum zicea cosmin mai devreme, sa dea pozele la suprapret; o sa vorbim cand iti vor veni si pozele de la nunta si sa-mi spui atunci daca ti se mai par atat de utile aceleasi poze surprinse in acelasi moment din unghiuri diferite si daca cu banii dati pe ele nu-ti faceai mai bine dubluri parintilor sau nasilor.

admir oamenii intreprinzatori si care aduc ceva util si bun societatii, care se straduiesc prin efort si munca sa faca ceva, (si conteaza mult maniera in care iti castigi existenta) dar astia nu sunt decat niste capushe. ar fi la fel daca la usa bisericii popa ti-ar vinde un alt buchet de mireasa poate la fel de frumos, sau la salon conducerea ti-ar baga pe gat un al 2 lea tort ca asa vor ei ....

Sa faci un lucru care nu este atat de util pentru ca exista cineva care-l face, si sa ceri multi bani pe asta - ai citit ce ti-a m zis de efortul fotografului oficial.
Chiar asa, te rog daca nu e o indiscretie, fa un raport intre munca si banii fotografului tau de la nunta si intre munca si banii celui de la primarie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 20:37 
Junior

Membru din: 04 Oct 2005, 04:36
Mesaje: 56
Citat:

Serios? daca e asa buna de ce nu face o nunta de cap la coada? acolo e munca. nu sa stai toata ziua linga ofiterul starii civile, la racoare si pe urma sa te duci cu filmul la developat si sa scoti niste poze. Stai in caldura si praf poate, in picioare 18 ore, cu aparate de gat, fii pe placul tuturor, prelucreaza pozele, fa albume, CAUTA-TI CLIENTI, si pe urma spui ca munceste.

da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine si cu opinia ta si sa-ti spun ca din cauza unor astfel de pareri ei FAC POZE CU JAPCA kiar si celor care nu vor. aici e problema, nu zice nimeni ca nu munceste si ca nu costa si sa faca la cei care kiar au nevoie de ei dar sa nu se bage fara sa intrebe, sa strice pozele fotografului oficial, asa cum zicea cosmin mai devreme, sa dea pozele la suprapret; o sa vorbim cand iti vor veni si pozele de la nunta si sa-mi spui atunci daca ti se mai par atat de utile aceleasi poze surprinse in acelasi moment din unghiuri diferite si daca cu banii dati pe ele nu-ti faceai mai bine dubluri parintilor sau nasilor.

admir oamenii intreprinzatori si care aduc ceva util si bun societatii, care se straduiesc prin efort si munca sa faca ceva, (si conteaza mult maniera in care iti castigi existenta) dar astia nu sunt decat niste capushe. ar fi la fel daca la usa bisericii popa ti-ar vinde un alt buchet de mireasa poate la fel de frumos, sau la salon conducerea ti-ar baga pe gat un al 2 lea tort ca asa vor ei ....

Sa faci un lucru care nu este atat de util pentru ca exista cineva care-l face, si sa ceri multi bani pe asta - ai citit ce ti-a m zis de efortul fotografului oficial.
Chiar asa, te rog daca nu e o indiscretie, fa un raport intre munca si banii fotografului tau de la nunta si intre munca si ba
nii celui de la primarie.



Nu este nici o indiscretie vis-a-vis de munca unui fotograf si a celuilalt. Pe fotograful pe care l-am avut toata nunta il admir foarte mult si este un adevarat profesionist.
Si sa stiti ca inainte de nunta si eu gandeam exact ca si voi... ca asta este japca... doar , ca nu am vrut sa ma tiganesc in ziua aceea... O sa vedeti ca este destul de stresanta ca sa mai adaugi si altele.

Dar, acum sa revin. Si eu gandeam la fel ca si voi. JAPCA PE FATA!... Insa, mi-am schimbat parerea cand am vazut pozele. Pe bune... sunt super frumoase... iar, culorile ... nu mai spun.

Astept sa imi spuneti daca in ziua nuntii ati mai avut putere sa faceti scandal si pentru asta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 22:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Ei bine, noi sigur vom face si nu pentru bani, pentru la cat ne costa fotografii (cei profesionisti), nu ar fi mare diferenta, ci pentru ca:
- nu imi place bagatul asta al mainii in buzunar, si vreau, prin atitudine, sa il descurajez cat pot
- nu o suport pe tanti de la sectorul 3, e ingrozitor de tupeista (noi am fost martorii unor prieteni in februarie si imi venea sa o iau la bataie sau macar sa ii spun ceva sa ne lase rapid in pace, dar nu am vrut sa stric bucuria mirilor)
- vom avea 2 fotografi profesionisti dupa noi, plus cameraman profesionist (lucreaza la o televiziune de succes, la o emisiune de succes) asa ca sansele sa faca tanti "sectorista" poze mai bune (sau macar suficient de bune) sunt minime.


nici noi nu vrem fotografa de la primarie. am un super fotograf si un cameraman care lucreaza la un post TV.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 14 Iul 2006, 23:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Foarte bine! Poate cu cat suntem mai multi cei care nu ii lasam sa ne bage mana in buzunar cu atat ii vom face se se gandeasca mai bine inainte de a-i forta pe altii sa le plateasca pozele si vor fi mai multi cei care se vor opune, stiind ca se poate.


O SA AM GRIJA SA NU-MI FACA POZE CU JAPCA! nu-mi place tigania, dar daca era placerea mea, eram de acord. lucrez in presa si consider ca mi-am luau un fotograf foarte bun care stie ce trebuie sa faca.:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 17 Iul 2006, 17:14 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
ce mult mi-ar place un articol sau un reportaj despre jafurile si tupeul celor din primarii si oficii de stare civila care la inceput de drum se poarta cu noi cu prea multa superioritate comunista!:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 02 Sep 2006, 02:17 
Nou Venit

Membru din: 02 Iun 2006, 02:28
Mesaje: 18
Citat:
ce mult mi-ar place un articol sau un reportaj despre jafurile si tupeul celor din primarii si oficii de stare civila care la inceput de drum se poarta cu noi cu prea multa superioritate comunista!:-`


Pe un site cu profil asemanator (nu dau nume ca nu e frumos) este chiar acum o discutie cum ca fotografiile "bagate pe gat" au fost excelente, iar cele facute de fotograful "adus" au fost sub standard.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 03 Sep 2006, 00:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Pe un site cu profil asemanator (nu dau nume ca nu e frumos) este chiar acum o discutie cum ca fotografiile "bagate pe gat" au fost excelente, iar cele facute de fotograful "adus" au fost sub standard.


aici as putea sa te sustin....desi cei de la primarie mi s-au parut niste jepcari ...pozele au iesit bine! Puteau macar sa anunte "before" sedinta foto cati bani vor ....ca sa pot si eu zambi cu toata gura! Asa am iesit mai incruntata si zambetul s-a transformat in ranjet!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 03 Sep 2006, 01:55 
Nou Venit

Membru din: 02 Iun 2006, 02:28
Mesaje: 18
Citat:
aici as putea sa te sustin..


Multumesc pentru sustinere. Desi eu nu prea "fac" cununii civile, prefer alte genuri de fotografie (ex. coperta de la Ghidul Miresei :-)

Ideea e ca cei de la Casa Casatoriilor stiu bine locul si tot ce se intampla acolo, au fotografiat sute de ceremonii in acelasi loc, asa ca nu prea au cum sa rateze.

In plus au gasit si locul cel mai bun din care sa fotografieze, asa ca fotograful cu care veniti se va aseza de obicei in partea cealalta ca sa nu se incurce unul pe celalalt, daca mai aveti si un cameraman, plus rudele si prietenii care vor si ei sa faca poze, poate sa iasa un pic de inghesuiala :-)

Ce nu prea stiu e cum rezolva si cu fotografiile de afara: iesirea pe sub flori, portrete, grupuri dupa iesire, etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce facem cand platim mai mult pe poze???
MesajScris: 06 Sep 2006, 10:14 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Eu o sa ma ocup personal de inoprtunii astia.Iar Danny al meu trebuie tinut ca el a zis de acum ca dak vede vreunul din asta ii baga pumnul in gura.Si n-are decat sa faca poze,ca bani tot nu-i dau.Ce Doamne iarta-ma?L-am rugat eu sa faca poze?!?!?!A fost placerea lui!!!:D:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 83 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România