Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 10:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 28 Feb 2006, 14:59 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
eu vreau funde din rafie pe masini dar am sa fac un test sa vad daca le pot pune pe capota pt ca mi-e teama ca se cunoaste cand le dezlipesc locul unde a fost funda(X)si mi-e mila de masini aveti ceva idei la unele nunti am vazut ca era legata funda pe sub capota dar oare cata rafie imi trebuie sa fac asta sau sa le prind la oglinzi dar nu mai asa frumos....
cred ca aranjamentele acelea frumoase de flori pt masini se prind cu un magnet cele facute de firmele mari buna inventie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 28 Feb 2006, 15:03 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:


Ce e aia rafie?:~*
Aia de la saci?:~*

:p nu...asa stiu eu ca se numeste materialul ala lucios din care se fac fundele la buchetii de flori


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 28 Feb 2006, 15:23 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:


Ce e aia rafie?:~*
Aia de la saci?:~*


:D panglicile alea cu care se leaga cadourile, florile, etc sunt facute din rafie, are dreptate mada. stiu ca "rafie" te duce cu gandul la saci sau la sacosele alea de cara astia marfa la europa :D, dar tot din rafie sunt facute si alea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 28 Feb 2006, 16:22 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:


Aaaaaa.
Pai de-alea fac si eu. Funde de-alea mai mari si mai bogate. Eu le zic pampoane.
Acum am inteles ce vroiai sa zici:~*
Si eu am vazut unele care se prind pe sub capota.
Nu stiu cat de lunga tb sa fie dar oricum le cumpar de gata si acolo unde le fac le explic cum vreau sa le prind si stiu ei ce sa faca:wok::lips:


da asa ma gandesc si eu sa le prind pe sub capota si arata ca un cadou:p doar fundele cele mari am vazut ca sunt intre 50 si 100.000 la florarii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 28 Feb 2006, 16:26 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

da asa ma gandesc si eu sa le prind pe sub capota si arata ca un cadou:p doar fundele cele mari am vazut ca sunt intre 50 si 100.000 la florarii


atat??? ca eu am vazut in piatra funde mari, pt masina miresei... 840.000!!!!!!!!! :o :o :o si am hotarat ca le fac singura. dar daca sunt doar 100.000, nu-mi mai bat capul cu confectionatul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 28 Feb 2006, 16:27 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:

atat??? ca eu am vazut in piatra funde mari, pt masina miresei... 840.000!!!!!!!!! :o :o :o si am hotarat ca le fac singura. dar daca sunt doar 100.000, nu-mi mai bat capul cu confectionatul


sigur sunt atat prin florariile din Bucuresti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 28 Feb 2006, 16:35 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:


A luat o prietena de-a mea de la Buzau cu 100.000 buc si pe urma s-a ofticat ca a vazut intr-un alt loc cu 50.000:wok:
Poate la 840.000 era altceva nu funda de-asta de rafie:D (am invatat ceva nou)


iti spun sigur ca asta era. in octombrie, la nunta unei prietene, si-a dat seama ca a uitat de decorarea masinilor si a intrat in panica, fiindca nu avea nici baloane, nici funde, nimic. asa ca am dat eu o fuga in oras sa-i cumpar de toate. am gasit funde la o singura florarie din piata si cand am vazut cat era nu am putut sa nu comentez pretul. normal ca vanzatoarea mi-a zis "daca nu-ti convine, fa-ti-o singura". ceea ce am si facut :ok: ca-s fata desteapta, ce naiba :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 28 Feb 2006, 16:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

haide, mai, faza cu papusa era acum vreo 20 de ani. stiu ca eram copil, 5-6 ani si, la bunica-mea in oras, toate alaiurile de nunta treceau prin fata blocului. si noi ieseam in strada sa ne uitam la papusi. :wacko:
eu una nu mi-as face asa ceva. prefer sa pun funde, baloane sau flori. pe masina miresei voi pune un buchet de flori, categoric :p


stiu ca e aiurea papusa...dar am vazut...si e caraghioasa rau faza!!:p:p:p chiar pe site-ul unei "firme de prestigiu" in organizarea nuntilor era poza!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum doriti sa va imortalizati nunta?
MesajScris: 07 Mar 2006, 15:06 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Va indepartati de la subiect, dragele mele....continuati discutia despre rokitza..la subiectul cu acelasi nume, sau reveniti la subiectul prezent.
Multumesc :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 70 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România