Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 88 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Lautari sau DJ?
MesajScris: 15 Ian 2013, 01:33 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2013, 00:11
Mesaje: 2
albulici scrie:
Dj clarr!!!nu sunt de acord cu tiganeala aia pe care o fac lautarii la o nunta:D


Formatie nu inseamna neaparat lautari :). Parerea mea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lautari sau DJ?
MesajScris: 25 Mar 2013, 11:55 
Nou Venit

Membru din: 25 Mar 2013, 13:46
Mesaje: 1
Buna fetelor!
M-am alaturat si eu grupului vostru pentru ca anul acesta voi face si eu marele pas.
Vroiam sa intreb daca a auzit cineva de dj-ul Liviu Baltoi si daca imi poate da mai multe informatii despre el (daca e ok sau nu)?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lautari sau DJ?
MesajScris: 18 Iun 2013, 22:53 
Nou Venit

Membru din: 19 Iun 2013, 01:24
Mesaje: 2
azaleea scrie:
Ce parere aveti, cum e mai bine, cu lautari care fac zdranga-zdranga, canta cand au chef, dau dedicatii si storc de bani nuntasii, sau cu DJ?
Stiti lautari buni, care nu jupoaie de bani si fac atmosfera.
Sau DJ care are habar ce si cand se pune?



Eu cred ca daca ai formatia potrivita , nici nu se poate compara cu un Dj ! Cu siguranta recomand formatie si pentru cei care isi permit , si Dj . dar in primul rand formatie ! Este foarte placut sa ai pe cineva , o prezenta draguta , care sa vorbeasca cu publicul , sa cante ,sa anunte anumite momente si sa intretina putin atmosfera ! Noi am avut-o pe Mihaela Barbu si formatia ei si nu pot decat sa le fiu recunoscatoare pentru cat s-au inplicat si cat de frumos au cantat la nunta noastra !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lautari sau DJ?
MesajScris: 03 Iul 2013, 19:13 
Nou Venit

Membru din: 03 Iul 2013, 19:57
Mesaje: 4
Buna noi am fost invitati la o nunta unde a cantat formatia bella band au fost super spectacol in adevaratul sens al cuvintului solista de muzica usoara Mirabela a cantat cu Nic de la N&D o voce divina instrumentistii foarte buni au facut si un program de virtuazitati au cantat si rapsodia romana wouuuuu la sfarsit toti aplaudam in picioare ...solista de populara nu stiu cu o cheama dar mi-a placut si ea mult am dansat toata seara...nu au existat dedicatii sau cersala din partea instrumentistilor pe la mese am vrut noi sa le dam ceva si au spus ca ei sunt artisti nu lautari...dupa cand am vb. cu ei am aflat ca cel care canta la clarinet avea un doctorat in muzica. ....Din pacate cand s-a terminat nunta si am vrut sa vrut sa-i luam la nunta noastra am aflat ca pe 14 iunie erau ocupati .....daca vrei iti dau mai multe amanunte....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lautari sau DJ?
MesajScris: 07 Apr 2014, 18:45 
Nou Venit

Membru din: 07 Apr 2014, 21:19
Mesaje: 2
Miresicilor am citit perioada asta atatea mesaje si recomandari incat nici nu stiu ce sa mai cred... Eu una pot sa va spun ca intr-un final m-am decis sa merg pe varianta cu dj. Si nu ca ar fi ieftin, credeti-ma ca am cheltuit pentru acest serviciu cat puteam sa dau pe o formatie, modesta ce-i drept. Concret: am nunta programata pe 23 August 2014 la Militari Residence Ballroom si ca dj l-am ales pe Andrei Niculescu cu tot ce inseamna sonorizare, lumini, efecte speciale (artificii, fum greu). Pentru asta am scos din buzunare 900 Euro. Omul are experienta si pregatire puternica in spate. Este si MC, face super atmosfera. Aici l-am gasit http://www.dj-nunta.com
Sper sa faceti alegerea potrivita cu evenimentul si invitatii vostri. Va pupic


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lautari sau DJ?
MesajScris: 08 Apr 2014, 14:46 
Nou Venit

Membru din: 07 Apr 2014, 21:19
Mesaje: 2
Eu una pot sa va spun ca intr-un final m-am decis sa merg pe varianta cu dj. Am citit perioada asta atatea mesaje si recomandari incat nici nu stiu ce sa mai cred... Am ales dj, nu fotmatie. Si nu ca ar fi ieftin, credeti-ma ca am cheltuit pentru acest serviciu cat puteam sa dau pe o formatie, modesta ce-i drept. Concret: am nunta programata pe 23 August 2014 la Militari Residence Ballroom si ca dj l-am ales pe Andrei Niculescu cu tot ce inseamna sonorizare, lumini, efecte speciale (artificii, fum greu). Pentru asta am scos din buzunare 900 Euro. Mi s-a parut ok si am semnat cu el. Are experienta si pregatire puternica in spate. Este si MC, face super atmosfera.
Va pup si sper sa faceti alegerea potrivita cu evenimentul si invitatii vostri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lautari sau DJ?
MesajScris: 11 Mar 2015, 13:37 
Nou Venit

Membru din: 11 Mar 2015, 14:54
Mesaje: 1
Noi am avut nunta anul trecut în octombrie. A ieșit de vis, dar am muncit de ne-am spetit și fizic și psihic. Scriu aici pentru a împărtăși din concluziile noastre în legătură cu acest subiect.
FORMAȚIE:
- dacă este bună aduce valoare și energie evenimentului;
- muzica live este vie și antrenează;
- preț ridicat (2500-3000 euro pentru o trupă bună)
- membrii mulți (4-5 pentru calitate) rezultă meniuri în plus pe care le plătești
- greu de găsit o formație stabilă; de obicei este un lăutar care funcție de ce vrei caută alți lăutari (dacă ai noroc îi găsește pe cei buni și chiar așa fără un repertoriu comun ce pot cânta)
- puține formații pot aborda toate genurile muzicale.
Dacă vreți formație vă recomand să îi vedeți și auziți înainte.

DJ:
- unul bun, bine pregătit antrenează cu brio atmosfera;
- îi poți da și repere muzicale pe care să le includă în play-list.
- poate acoperi totă paleta de preferințe
- nu are impactul unei formații
- este mult mai ieftin (îți poți permite să iei ceva mai scump și probabil mai bun)
- ofertă bogată
- mai usor de controlat in timpul nunții (este unu singur)
Deci am spus: DA PENTRU DJ

Noi aveam rude care vroiau muzică populară live (ei spuneau orchestră noi nu ne permiteam)...
Am găsit soluția de mijloc:
Am angajat o solistă de muzică populară și a fost elementul care a adus valoare nunții noastre.
Recomandăm cu încredere pe doamna Elena Sima un artist desăvârșit cu un suflet mare. A făcut nunta noastră nunta perfectă.

Mă uit la ce am scris.. Cam mult dar să știți că avem de zece ori mai multe notițe.
Mult suuuces și casă de piatră!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lautari sau DJ?
MesajScris: 27 Noi 2015, 18:22 
Nou Venit

Membru din: 27 Noi 2015, 20:06
Mesaje: 3
Am avut o nunta micuta, de fix 78 de persoane!
Initial am vrut doar dj si in urma cautarilor am ajuns la Dj Ciprian Alexandru ! In urma discutiilor cu el, am aflat de colaborarea lui cu solista Irina Conti si ne-a placut foarte mult ideea. Am ales pachet dj si solista si nu am regretat alegerea facuta! Solista Irina Conti a cantat si ne-a incantat toata seara: de la jazz, la muzica usoara si pana hore si sarbe, fata asta ne-a tinut pe ringul de dans toata noaptea! Dj Ciprian Alexandru la randul lui a fost super ok, a intretinut atmosfera ca mc, a facut concurs de dans... totul a fost perfect din punct de vedere muzical! Asa ca fetelor, cele care sunteti in cautare de muzica pentru nunta, va recomand cu drag Dj Ciprian Alexandru si Irina Conti!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 88 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România