Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 10:03


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 14 Oct 2011, 07:20 
Nou Venit

Membru din: 14 Oct 2011, 09:48
Mesaje: 4
Eu am gasit fotograf si cameramani pe Site-ul celor de la Fantastic din Mizil. Au o pagina cu partenerii lor si i-am luat pe cei de la Nunta Completa, o echipa foarte buna la un pret excelent.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 04 Mai 2012, 11:07 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2012, 14:01
Mesaje: 4
era foarte bine daca aveai pe cineva acasa care sa umble dupa aceste lucruri:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 04 Mai 2012, 13:17 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2012, 16:14
Mesaje: 4
Sunt atat de multi care au meseria asta numai k nu sunt atat de publici ..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 02 Apr 2014, 13:58 
Nou Venit

Membru din: 02 Apr 2014, 16:52
Mesaje: 1
Buna,
Pentru cei interesati de foto & video in Prahova: NU va recomand sa apelati la echipa foto & video din Baicoi, formata din Camelia si Dan Spanu; va spun acest lucru din proprie experienta, si-au batut joc de nunta noastra intr-un mare stil...am avut nunta in octombrie 2013, iar filmarea si pozele le-am primit - si asta dupa multe insistente - abia la sfarsitul lunii martie 2014...deci, dupa aprox. 6 luni . Si asta nu e tot, macar de-ar fi meritat asteptarea...filmarea, cu mici exceptii, sa zicem ca ar fi ok, insa partea cu slujba religioasa este penibila la cel mai inalt grad...vocea preotilor nu se sincronizeaza cu imaginea. Iar pozele...un dezastru...am primit doar 240, imaginati-va ca ei doar atat au putut in 24 de ore...si cica din acestea ne-ar fi dat 100 de buc prelucrate...insa nu stiu ce inseamna pentru ei prelucrarea unor poze, intrucat calitatea este mult inferioara celor neprelucrate; rezolutia la care au fost salvate este fff mica, daca vrei sa maresti poza astfel incat sa poti distinge persoanele, se pierde total calitatea, totul se vede in ceata. Cred ca daca le prelucram eu, care nu am statutul de "fotograf", ieseau mult mai bine. Ce sa mai zic, sper ca v-am dat suficiente argumente pentru care sa evitati aceste persoane, mai ales ca sansele sa repari ceva ce ei nu au fost capabili sa faca pentru acest moment unic sunt minime spre 0. :(
Succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 25 Iun 2014, 23:40 
Nou Venit

Membru din: 26 Iun 2014, 02:35
Mesaje: 1
Cu problema asta ne-am confruntat si noi si tare greu ne-a fost sa alegem pe cineva care sa ne ofere incredere ca nu ne vor face praf nunta....
Am ales pana la urma pe cei de la www.imaginidepoveste.ro prin recomandare si pt. ca am gasit multe cuvinte de lauda despre ei si pana la urma a iesit ok, zicem noi.
Succes mult tuturor celor ce trec prin ce am trecut si noi :hug:
Pupici :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 04 Aug 2014, 12:32 
Nou Venit

Membru din: 23 Feb 2009, 17:07
Mesaje: 1
simona_gemini scrie:
Buna,
Pentru cei interesati de foto & video in Prahova: NU va recomand sa apelati la echipa foto & video din Baicoi, formata din Camelia si Dan Spanu; va spun acest lucru din proprie experienta, si-au batut joc de nunta noastra intr-un mare stil...am avut nunta in octombrie 2013, iar filmarea si pozele le-am primit - si asta dupa multe insistente - abia la sfarsitul lunii martie 2014...deci, dupa aprox. 6 luni . Si asta nu e tot, macar de-ar fi meritat asteptarea...filmarea, cu mici exceptii, sa zicem ca ar fi ok, insa partea cu slujba religioasa este penibila la cel mai inalt grad...vocea preotilor nu se sincronizeaza cu imaginea. Iar pozele...un dezastru...am primit doar 240, imaginati-va ca ei doar atat au putut in 24 de ore...si cica din acestea ne-ar fi dat 100 de buc prelucrate...insa nu stiu ce inseamna pentru ei prelucrarea unor poze, intrucat calitatea este mult inferioara celor neprelucrate; rezolutia la care au fost salvate este fff mica, daca vrei sa maresti poza astfel incat sa poti distinge persoanele, se pierde total calitatea, totul se vede in ceata. Cred ca daca le prelucram eu, care nu am statutul de "fotograf", ieseau mult mai bine. Ce sa mai zic, sper ca v-am dat suficiente argumente pentru care sa evitati aceste persoane, mai ales ca sansele sa repari ceva ce ei nu au fost capabili sa faca pentru acest moment unic sunt minime spre 0. :(
Succes!



Am auzit de la colegele mele de munca de astfel de amatori, care cer bani si fac o treaba de toata jena. Una dintre colege a primit fotografii foarte proaste la dimensiune slaba, mica...urat. :wokno:

Noi am avut niste recomandari si l-am ales pe Cosmin Chivu de la www.4fotovideo.ro, au fost foarte ok.
Oricum, e bine sa vezi portofoliu inainte sa alegi.
Pupici tuturor si sa aveti bafta de profesionisti! :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 24 Noi 2014, 23:16 
Nou Venit

Membru din: 25 Noi 2014, 01:05
Mesaje: 2
simona_gemini scrie:
Buna,
Pentru cei interesati de foto & video in Prahova: NU va recomand sa apelati la echipa foto & video din Baicoi...

Imi pare rau sa vad ca sunt asa oameni neseriosi care iti strica efectiv nunta.
Si eu am cautat mai multe echipe pana sa gasim ce ne place. La filmare am colaborat cu un baiat extraordinar care ne-a facut un filmulet de nunta foarte interesant. L-am ales chiar in ultima luna inaintea nuntii deoarece ne-a fost greu sa ne incadram in buget.
Acesta este clipul: https://vimeo.com/112619695

La fotografie, de asemenea am fost multumiti si am avut noroc de un fotograf atent: http://www.acfoto.ro.

Mult succes cu cautarile si aveti grija ca oameni neseriosi gasesti la tot pasul!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 26 Ian 2015, 16:35 
Nou Venit

Membru din: 26 Ian 2015, 18:21
Mesaje: 1
Va recomand Adore Photography.. http://www.adore.ro .. sunt prieteni cu mine si ii stiu ca lucreaza excelent.. raport pret calitate extraordinar.

Sa aveti o nunta perfecta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 09 Feb 2015, 18:17 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2015, 20:05
Mesaje: 8
Multumesc Adriana pentru ca mi-ai recomandat un fotograf foarte bun.Fetelor vi-l recomand si voua.Siteul lui este http://www.mihairomanfotograf.com/
Deci vreau sa va spun ca m-a ajutat pana si cu planificarea nuntii.La ce ora sa pun cununia, machiajul, coafatul,biserica etc. Inainte de nunta am facut si o sedinta gratuita ''save the date''.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 10 Feb 2015, 11:41 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2015, 20:05
Mesaje: 8
Hello, si noi am avut noroc de un fotograf foarte bun, la pret accesibil: www.mihairomanfotograf.com
Ne-a dat foarte multe indicatii legate de nunta, care ne-au prins bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cameraman si fotograf
MesajScris: 09 Mar 2015, 14:37 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2015, 20:05
Mesaje: 8
Hello.
Incearca pe www.mihairomanfotograf.com!
Succes.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România