Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:04


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 350 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 10 Iun 2008, 17:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Gata, am pus si noi la punct textul pentru invitatii. Am adaptat unul haios pe care l-am gasit pe aici. Iata ce a iesit:
Stimat

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 11 Iun 2008, 23:57 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Mi se pare ca e o repetitie acolo, in primele doua fraze (teama/temeri) care nu suna prea bine... O:)

Da, da, asa e. Acum am observat si eu. Multam ca mi-ai atras atentia. Trebuie sa vad cum schimb putin unul din cuvinte. Multam! :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 12 Iun 2008, 13:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Da, da, asa e. Acum am observat si eu. Multam ca mi-ai atras atentia. Trebuie sa vad cum schimb putin unul din cuvinte. Multam! :-*

Ai putea sa pui in loc de "v

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 13 Iun 2008, 14:13 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
Gata, am pus si noi la punct textul pentru invitatii. Am adaptat unul haios pe care l-am gasit pe aici. Iata ce a iesit:
Stimat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 16 Iun 2008, 03:02 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:



E departe retaurantul de biserica? Intreb pentru ca si noi avem biserica la 15.30 si am pus sala la 17.00. Sper sa avem timp. Slujba dureaza 40 minute.


Nu e departe, dar la noi asa se pune la restaurant...:( Cel mai devreme la 18. Asta e. La biserica la care voiam, n-am mai gasit decat la 15.30 liber. As fi vrut mai tarziu, dar asta e. O sa ajungem mai devreme putin la restaurant... Sau poate trecem la 18... sa vedem


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 16 Iul 2008, 12:13 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Alinutza imi place textul vostru, tare dragut!!!

Va postez si eu si aici textul -care din greseala l-am pus si la celalalt topic despre invitatiiO:)mi scuzi:~*-

Citat:
v-am postat la galerie o poza cu modelul si una cu textul. sunt curioasa cum va plac. astept aprobarea:ok: -scuze de calitatea pozei dar sunt facute cu mobilul:((
hai sa va postez si aici textul-poate nu se vede pe poza:ok:

Unde basmele abia incep, noi,
(Mirii)
ne scriem prima fila de poveste.
Ne-au format calea si ne-au vestit iubirea:
(parintii)
Imparati si imparatese, printi si printese, cavaleri si domnite, va invitam
intr-a 16-a zi de August al 2008-lui, la cea de-a 19-a raza de soare,
sa ne conduceti alaturea nunilor
(nasii)
la loc sfant de juraminte, Biserica, unde,
in fata corului de ingeri vom primi binecuvantarea lui Dumnezeu devenind o singura inima.
Vazduhul sa rasune de cantece de bucurie, iar bucatele alese ale Restaurantului
sa va priasca incepand cu ceasul de seara 21.
Fie-va inima la cat de mare e fericirea noastra!
Va rugam pecetluiti venirea domniilor voastre pana la 25-ul lui Iulie, cu unul din solii:
(nr.tel miri)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 23 Sep 2008, 14:43 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2008, 04:19
Mesaje: 6
Citat:
Alinutza imi place textul vostru, tare dragut!!!

Va postez si eu si aici textul -care din greseala l-am pus si la celalalt topic despre invitatiiO:)mi scuzi:~*-



imi place textul asta

(X)(X) sweet rau!!!;):npiano:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 06 Feb 2009, 17:46 
Nou Venit

Membru din: 06 Feb 2009, 16:57
Mesaje: 2
ok..hai sa va spun ce am ales noi, pentru persoanele mai apropiate..hare fin la gluma :hap_d::hap_d::hap_d:

"Venind in intimpinarea temerilor dumneavoastra conform carora va gandeati ca o sa fiti invitati la nunta noastra, eliminam orice urma de dubiu si v-o punem pe hratie.

Se mai bucura ca ati luat teapa nasii nostri,
Iriana si Cornel Iliescu

Picioarele si spatele o sa va doara in timpul cununiei religioase, la Manastirea Cernica, la ora 17.00, pe data de 20 Iunie 2009.

Banii o sa-i dati la restaurantul Cernica si speram ca o sa va para rau.

Andreea si Emil"



speram sa ramanem hotarati pentru cernica..mai trebuie sa stabilim intalnirea pentru a merge acolo, dar inca nu suntem siguri...nu cunosc pareri despre restaurant, poate stiti ceva.

mai avem un model de invitatie, dar este pe modelul clasic, pentru "batranii" nostrii

:tongue:


sper sa va placa :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 06 Feb 2009, 21:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
ok..hai sa va spun ce am ales noi, pentru persoanele mai apropiate..hare fin la gluma :hap_d::hap_d::hap_d:

"Venind in intimpinarea temerilor dumneavoastra conform carora va gandeati ca o sa fiti invitati la nunta noastra, eliminam orice urma de dubiu si v-o punem pe hratie.

Se mai bucura ca ati luat teapa nasii nostri,
Iriana si Cornel Iliescu

Picioarele si spatele o sa va doara in timpul cununiei religioase, la Manastirea Cernica, la ora 17.00, pe data de 20 Iunie 2009.

Banii o sa-i dati la restaurantul Cernica si speram ca o sa va para rau.

Andreea si Emil"
interesant..dar doar pt cei apropiati!
ai nunta pe 20 iunie?e in postul Sf.Petru si Pavel...ai dezlegare de la preot?



speram sa ramanem hotarati pentru cernica..mai trebuie sa stabilim intalnirea pentru a merge acolo, dar inca nu suntem siguri...nu cunosc pareri despre restaurant, poate stiti ceva.

mai avem un model de invitatie, dar este pe modelul clasic, pentru "batranii" nostrii

:tongue:


sper sa va placa :love:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 06 Feb 2009, 22:35 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
ok..hai sa va spun ce am ales noi, pentru persoanele mai apropiate..hare fin la gluma :hap_d::hap_d::hap_d:

"Venind in intimpinarea temerilor dumneavoastra conform carora va gandeati ca o sa fiti invitati la nunta noastra, eliminam orice urma de dubiu si v-o punem pe hratie.

Se mai bucura ca ati luat teapa nasii nostri,
Iriana si Cornel Iliescu

Picioarele si spatele o sa va doara in timpul cununiei religioase, la Manastirea Cernica, la ora 17.00, pe data de 20 Iunie 2009.

Banii o sa-i dati la restaurantul Cernica si speram ca o sa va para rau.

Andreea si Emil"



speram sa ramanem hotarati pentru cernica..mai trebuie sa stabilim intalnirea pentru a merge acolo, dar inca nu suntem siguri...nu cunosc pareri despre restaurant, poate stiti ceva.

mai avem un model de invitatie, dar este pe modelul clasic, pentru "batranii" nostrii

:tongue:


sper sa va placa :love:

Noi am adaptat textul asta, astfel incat sa ramana haios si sa mearga sa fie dat la toata lumea, nu doar la cei apropiati, ca sa nu ne mai complicam cu 2 texte:
Stimat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 07 Feb 2009, 01:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Noi am adaptat textul asta, astfel incat sa ramana haios si sa mearga sa fie dat la toata lumea, nu doar la cei apropiati, ca sa nu ne mai complicam cu 2 texte:
Stimat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 07 Feb 2009, 12:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
interesant...dar doar pt cei apropiati!:)
ai nunta pe 20 iunie,brunetica?e in postul sf.apostoli Petru si Pavel..ai dezlegare de la preot,nu?
am vrut sa fac si eu pe 20 iunie..dar am renuntat!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 07 Feb 2009, 12:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

foarte haios. genul asta de text am vrut si noi dar nu ne-am complicat cu 2 texte. nu cred ca toata lumea ar fi gustat gluma.

mie mi-a placut textul a fost intrt-adevar haios dar de efect...bv voua


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 07 Feb 2009, 13:05 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Buna, fetelor
Textul ales de noi suna cam asa :
Noi,
...&...,

Marturisim ca ne facem vinovati de furt de senitmente, de calomnie impotriva tuturor obstacolelor si de mituire a vietii.

Si pentru ca nu mai credeati ca vom fi prinsi vreodata, va invitam in data de 6 IUNIE 2009, la orele..., la Biserica ..., sa fiti martori la procesul in care dragostea ne va incatusa.
Iar de sentinta pe viata convingeti-va incepand cu orele..., la restaurant...

Se vor mai afla in boxa acuzatilor complicii nostri, parintii
...&... si ...&...
Vor incerca sa ne faca sa parem si mai vinovati decat suntem avocatii nostri, nasii
...&...

VA asteptam pe toti, e pentru ultima oara cand ne veti mai vedea liberi!


(X):love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 10 Feb 2009, 00:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
deci e super tare...mi se par mai potrivite textele astea mai nonconformiste.felicitari


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 10 Feb 2009, 13:56 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
http://www.invitatiipentrununta.ro/prod ... cts_id=628
Asta e modelul invitatiilor noatre. A vrut niste invitatii simple,iar textul la fel. Nu ne caracterizeaza pe nici unul din noi un text ca de poveste...Chiar am si ras de modul in care am ales textul. Dupa ce prin fata ochilor s-au perindat mult prea multe cataloage cu modele de invitatii, am crezut ca cedam cand am ajuns la alegerea textului. Sotiorul meu a fost mai inspirat: "Uite asa se face!" Si a luat catalogul si l-a deschis la textul simplu pe care de altfel ni-l doream.
Acum suntem multumiti, le avem acasa invitatiile. Tot ce trebuie sa facem este sa le impartim.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 11 Feb 2009, 12:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
http://www.invitatiipentrununta.ro/product_info.php?cPath=23_52&products_id=628
Asta e modelul invitatiilor noatre. A vrut niste invitatii simple,iar textul la fel. Nu ne caracterizeaza pe nici unul din noi un text ca de poveste...Chiar am si ras de modul in care am ales textul. Dupa ce prin fata ochilor s-au perindat mult prea multe cataloage cu modele de invitatii, am crezut ca cedam cand am ajuns la alegerea textului. Sotiorul meu a fost mai inspirat: "Uite asa se face!" Si a luat catalogul si l-a deschis la textul simplu pe care de altfel ni-l doream.
Acum suntem multumiti, le avem acasa invitatiile. Tot ce trebuie sa facem este sa le impartim.


si noi am avut un text super simplu, fara fraze de genul "parintii ne-au dat viata", dar pe fata invitatiei am pus un citat din Coelho care credem noi ca ne reprezinta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 11 Feb 2009, 12:50 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Citat:
deci e super tare...mi se par mai potrivite textele astea mai nonconformiste.felicitari


Multumesc, Madutz. Asa este, astfel de texte dau o nota mai "colorata". Cele de povesti...nu reprezinta pe toata lumea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 12 Feb 2009, 15:08 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:

Multumesc, Madutz. Asa este, astfel de texte dau o nota mai "colorata". Cele de povesti...nu reprezinta pe toata lumea

Oricum sa recunoastem....invitatiile sunt pastrate pana la nunta, dupa care omul le arunca. Sau si mai frumos te suna sa te intrebe unde era biserica si restaurantul, si la ce ora, ca nu stie ce a facut cu invitatia.
Noi punem suflet in pregatiri, dar unele persoane fie nu au trecut prin asa ceva, fie au trecut si GATA, fuse si se duse.
Simplitatea denota de cele mai multe ori frumusete, rafinament!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Texte pentru invitatii
MesajScris: 12 Feb 2009, 17:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Oricum sa recunoastem....invitatiile sunt pastrate pana la nunta, dupa care omul le arunca. Sau si mai frumos te suna sa te intrebe unde era biserica si restaurantul, si la ce ora, ca nu stie ce a facut cu invitatia.
Noi punem suflet in pregatiri, dar unele persoane fie nu au trecut prin asa ceva, fie au trecut si GATA, fuse si se duse.
Simplitatea denota de cele mai multe ori frumusete, rafinament!

eu nu le arunc.le pastrez intr-o cutiuta ca amintire.imi plac!:hap_w:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 350 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România