Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Invitatii nunta sub forma de CD
MesajScris: 16 Noi 2005, 12:55 
Nou Venit

Membru din: 24 Oct 2005, 15:29
Mesaje: 20
Fetelor , am nevoie de ajutorul vostru; am vazut mai de mult la cineva invitatii de nunta sub forma de CD; stiu ca trebuie sa cumpar CD -uri printabile (costa cam 7000 lei) si ma gandeam la inceputul CD-ului sa inregistrez o povestioara a noastra dupa care restul sa fie continuat cu selectii de muzica .
Ati mai auzit de asa ceva? imi puteti da niste idei ?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 16 Noi 2005, 14:15 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Mirela, esti sigura ca de invitatii este vorba?
Sa nu confunzi cu "marturiile"
Eu stiam ca acele selectii de muzica pe CD....se fac pentru a le da invitatiilor drept amintire, drept cadou..drept recunostiinta ca au fost la nunta voastra...deci, ca o marturie...
Invitatia este clasica, tiparita pe hartie..etc, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 16 Noi 2005, 19:21 
Nou Venit

Membru din: 24 Oct 2005, 15:29
Mesaje: 20
Krelia, stiu ca de obicei se dau sub forma de marturii dar ma gandeam sa readaptez ideea si sa incerc sa o dau inainte ca o invitatie ; ma gandeam sa incepem cu o povestioara a noastra , eventual un mixaj intre melodii (de ex CASSA LOCOO-CE BINE IMI PARE CA AI LUAT TEAPA) ...SI ideea asta e valabila doar pentru prietenii nostri care nu sunt zdraveni la cap..( nu ca noi am fi:mellow:)pentru rude mai inainte in varsta vom printa invitatii normale pe carton....
dar daca nu ai mai auzit de ideea asta, le voi da marturii fara povestioare si chestii dintr-astea indraznete ..CD-uri doar cu
muzica...
Mersi pr raspuns


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 16 Noi 2005, 20:08 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 13:30
Mesaje: 21
Ba mie mie se pare o idee extraordinara! Asa cum sunt invitatiile tiparite sub forma de CD, poti face si tu cu CD-urile! PE ELE sa fie tiparite informatiile valabile pentru toti invitatii, asa incat sa le citeasca si cei care nu stiu sa foloseasca un CD. Iar ca informatie copiata pe ele sa fie un filmulet sau poze cu voi doi pe un fond muzical bine ales!

Mie imi place mult de tot ideea!

Vezi ca exista (daca esti din Bucuresti iti zic eu unde am vazut) un centru care are etichete pentru CD-uri, de JURI ca de fapt e CD-ul tiparit. In realitate e o eticheta rotunda, care se lipeste peste CD si acopera inclusiv marca CD-ului "samsung" sau "verbatim" ce o fi. Ies extrem de bine, eu am vazut tiparite cu mirii pentru nunta. F frumos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 17 Noi 2005, 12:08 
Nou Venit

Membru din: 24 Oct 2005, 15:29
Mesaje: 20
Lilisor, din pacate eu sunt din Brasov si singura idee care o am deocamdata este sa cumpar CD-uri si apoi sa le printez la imprimanta ;sunt un fel de CD-uri printabile ...probabil ca exista si in Brasov astfel de etichete dar trebuie sa ma interesez ....
oricum m-ai facut sa nu renunt definitiv la idee mea...
Inca o intrebare : pe CD nu pot muzica ?sau trebuie sa cer ceva vreo aprobare? caci astfel se numeste piraterie :mellow: si asta nu e prea bine :rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 17 Noi 2005, 17:51 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 13:30
Mesaje: 21
Citat:
Lilisor, din pacate eu sunt din Brasov


Vezi ca etichetele acelea poti sa le iei tu acasa si sa le imprimi, dar ar fi bine sa gasesti un centru specializat pe printuri profesionale, macar pentru nunta merita! Am vazut ca vin pe o coala normala A4, pe care o imprimi (ai grija sa potrivesti bine printul peste decupajul rotund) si apoi le dezlipesti de pe foaie si le pui pe CD. Asta ca in cazul in care nu-ti place sa le dezlipesti, nu sa strici CD-urile cu totul! In plus CD-urile complet albe pentru imprimat sunt mai scumpe, din cate stiu eu!


Citat:
Inca o intrebare : pe CD nu pot muzica ?sau trebuie sa cer ceva vreo aprobare? caci astfel se numeste piraterie :mellow: si asta nu e prea bine :rolleyes:


Haide mai :D cum sa fie piraterie?? Pai ce, le vinzi!???? Doar daca vinzi e piraterie! Parca vad ca vine cineva cu invitatia de la nunta ta la tine sa-ti dea amenda :lol:

Stai linistita, nu-ti mai face griji! Ai putea sa faci probe pe hartie normala, cu desene de dimensiunea unui CD. Oricum, mie in continuare mi se pare o idee SUPER. Eu as lua plicuri patrate decupate, sau chiar carcase....as lipi cu scotch dublu-adeziv o floricica sau o fundita....m-am juca un pic cu mai multe variante de prezentare! Sau chiar in printul de prezentare din carcasa as pune textul de invitatie, si in interior CD-ul cu muzica si poze! Pune si poze pe fundal sonor, ca ar fi super! :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 18 Noi 2005, 13:13 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Mirela, piraterie?? No way!!

Hai ca am inteles si io ce vrei tu sa faci, de fapt..nu e o idee rea ;)...prersevereaza :)
pup:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 18 Noi 2005, 16:47 
Nou Venit

Membru din: 24 Oct 2005, 15:29
Mesaje: 20
Multumesc mult pentru incurajari ...sigur o sa postez niste poze dupa ce le voi face..ideea e ca fratele meu e expert in chestiile astea de calculatoare iar eu lucrez la o agentie de publicitate unde am acces la masinariile astea moderne de printat ..una peste alta sper sa nu dau foarte multi bani ci chiar sa ies mai ieftin:)))
Weekend placut , fetelor!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 03 Ian 2006, 23:02 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Mirela,
ai rezolvat problema cu invitatiile pe CD? Daca nu te superi as dori mai multe informatii despre aceasta modalitate de ati invita lumea la nunta. Este o idee mai futurista care m-a atras tare mult.

Multumesc,
Gabriela


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 14 Ian 2006, 13:19 
Nou Venit

Membru din: 24 Oct 2005, 15:29
Mesaje: 20
Servus Gabi ,
in mare am rezolvat aproape problema ...dupa cum zicea Lilisor mi-am cumparat etichetele de lipit pe cd , sunt exact etichetele dintr-acelea rotunde,marimea CD-ULUI , LE-AM GASIT SI IN BRASOV, la o firma de papetarie si pe 200 buc am dat vreo 400.000 lei ;nu voi lua plicuri ;am gasit niste coperti din plastic foarte dragute dar cam scumpe ce-i drept ;vreo 10000 bucata ; ma mai gandesc la varianta asta ....si ramane sa mai alegem muzica ;poate imi dati voi o idee ;sa fie muzica de un singur gen?sau combinata ?
Sper ca te-am ajutat ...apropo de CD-URI imi face rost fratele meu la 5000 bucata; idea e ca mai mult de 50 invitatii nu fac , ca voi avea pentru rudelel mai invechinate invitatii normale ...n-as vrea sa creada ca nu-a zdravana :)) si oricum ei sunt cu regulile lor din anii '70 :)))
v-AM PUPAT
mIRELA


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 15 Ian 2006, 00:05 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
MIRELA ,
Ma bucur pentru ca ai reusit sa-ti duci pana la capat ideea cu invitatiile pe CD. Chiar este ceva deosebit avand in vedere ca toti ne facem invitatiile pe hartie.
Felicitari!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 16 Ian 2006, 21:39 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
si noi am vrut sa facem astfel de invitatii, dar ne-am hotarat ca o sa le dam dupa vreo sapt de la nunta, cand o sa avem si poze cu noi...o sa punem poza noastra si o sa scriem "multumim pt ca prezenta dvs" sau ceva de genul asta, pe cd sa fie cateva melodii si poze cu noi (cele mai bune)
pt Cd-uri am ales cele in format patrat.
gaby

Dar pentru cei care nu au calculator (si implicit nu au posibilitatea vizionarii acelui CD) v-ati gandit cum le veti multumiti?
Stiu ca exista si carduri de multumire. A folosit cineva?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 18 Ian 2006, 00:44 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
Lilisor, din pacate eu sunt din Brasov si singura idee care o am deocamdata este sa cumpar CD-uri si apoi sa le printez la imprimanta ;sunt un fel de CD-uri printabile ...probabil ca exista si in Brasov astfel de etichete dar trebuie sa ma interesez ....
oricum m-ai facut sa nu renunt definitiv la idee mea...
Inca o intrebare : pe CD nu pot muzica ?sau trebuie sa cer ceva vreo aprobare? caci astfel se numeste piraterie :mellow: si asta nu e prea bine :rolleyes:

Ei hai ca esti culme!Normal ca poti muzica!!!!Si apropo,ideea e super!Sa oferi un filmulet....SUPER!!!:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: INVITATII NUNTA SUB FORMA DE CD
MesajScris: 19 Ian 2006, 03:45 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
am vorbit cu fotograful si vom da la sfarsitul nuntii poze cu noi si cu textul respectiv (pozele le facem dupa starea civila, dar pana in 10 seara o le avem gata facute pt dat la cei care pleaca)

Presupun ca asta costa ceva in plus, nu? Sau intra in costul serviciului de la nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România