Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 28 Iul 2008, 10:35 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
gata mi-au sosit si mie invitatiile si cardurile de confirmare.
am mai rezolvat o problema legata de nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 29 Iul 2008, 01:15 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
gata mi-au sosit si mie invitatiile si cardurile de confirmare.
am mai rezolvat o problema legata de nunta.

Si ale noastre-s gata! Am si dat cateva. Le-a placut textul; toata lumea zice ca ne caracterizeaza. E mai haios, cam asa suntem si noi, pusi pe glume... Ne apucam de treaba cu impartitul de saptamana viitoare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 29 Iul 2008, 10:04 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar nu este cam devreme.
eu m-am gandit sa incep sa impart dupa data de 15 august


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 29 Iul 2008, 15:26 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
dar nu este cam devreme.
eu m-am gandit sa incep sa impart dupa data de 15 august

eu nu cred ca e devreme dar depinde cat de repede merge...la noi a mers relativ ok dar era ok de incepeam o sapt. inainte:-`:p eventual trimite postal daca ai ceva, ca alea dureaza...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 29 Iul 2008, 16:27 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu nu trimit nici o invitatie prin posta, la cei la care ar fi trebuit sa le trimit le dau telefon, si ulterior le dau invitatiile si multi dintre ei stiu deja de nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Iul 2008, 17:29 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
pai atunci cred ca mai poti astepta o saptamana sa zicem poate chiar doua...sa te gandesti cand iti trebuie confirmat nr de persoane, scade din data respectiva o saptamana chiar doua pt a avea o marja de siguranta sa suni tu daca nu suna ei sa iti confirme...si in functie de data respectiva pune termenul de confirmare...daca ai si termenul acesta poti sa te gandesti sa imparti invitatiile cu vreo 2 sapt. inainte de termen, pt a avea lumea timp sa se uite pe ea, la unii dureaza pana o citesc:nlol::nlol:O:):ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 31 Iul 2008, 16:09 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Fetelor am si eu o scurta intrebare: pe plic cum se scrie mai intai numele si apoi prenumele sau intai prenumele si apoi numele.Vreau sa scriu plicurile si nu stiu cum.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 31 Iul 2008, 16:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Fetelor am si eu o scurta intrebare: pe plic cum se scrie mai intai numele si apoi prenumele sau intai prenumele si apoi numele.Vreau sa scriu plicurile si nu stiu cum.


Eu stiu ca intotdeauna (exceptand la catalog si la alte ordonari alfabetice) se scrie prenumele intai si dup-aia numele.

Noi am scris trei variante:
fam. Xulescu - pentru familii
Prenume Nume - pentru persoane pe care le invitam fara tot familionul (cu varianta doar Prenume, pentru prietenii f apropiati)
Prenume & Prenume - pentru cupluri de prieteni tineri necasatoriti

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 31 Iul 2008, 16:31 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Multumesc frumos


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 01 Aug 2008, 13:21 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
super Andi!!! bravo!!! ne arati si noua text si invitatie????? ne-ai facut curioase:D

da,promit ca le postez sapt viitoare!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 04 Aug 2008, 16:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
mihapet:
Citat:
Buna. Va citesc de multa vreme, dar abia acum am reusit sa va scriu. Eu am nunta anul viitor. Am o mica problema cu invitatiile.
Mama mea a decedat anul trecut. Pot sa trec si numele ei pe invitatie marcat cu cruce sau nu este bine acest lucru?
Va multumesc mult si imi cer scuze daca s-a mai discutat depre acest subiect.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 04 Aug 2008, 16:58 
Nou Venit

Membru din: 08 Ian 2008, 13:30
Mesaje: 3
Citat:
mihapet:


Merci mult Coradyne.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 04 Aug 2008, 16:59 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:21
Mesaje: 9
Citat:
mihapet:


Buna Miha.
Eu am avut aceeasi problema cu tatal sotului meu. Dumnezeu sa-l odihneasca!
Cand am facut invitatiile si eu m-am gandit sa il trecem, punandu-i numele in chenar, dar am decis pana la urma sa nu mai scriu decat "FAM..... si FAM....... va invita."


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 04 Aug 2008, 17:01 
Nou Venit

Membru din: 08 Ian 2008, 13:30
Mesaje: 3
Citat:

Buna Miha.
Eu am avut aceeasi problema cu tatal sotului meu. Dumnezeu sa-l odihneasca!
Cand am facut invitatiile si eu m-am gandit sa il trecem, punandu-i numele in chenar, dar am decis pana la urma sa nu mai scriu decat "FAM..... si FAM....... va invita."


Merci de raspuns. La asta ma gandeam si eu. Dar nu arata putin ciudat? Sa vorbesc si cu el. Daca parintii lor vor sa le trecem numele...:-s


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 04 Aug 2008, 17:24 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:21
Mesaje: 9
Citat:

Merci de raspuns. La asta ma gandeam si eu. Dar nu arata putin ciudat? Sa vorbesc si cu el. Daca parintii lor vor sa le trecem numele...:-s


Daca parintii lor vor sa le treceti numele ar mai fi varianta sa treci din partea ta doar numele tatalui. Sau, varianta despre care am vorbit, .....sa treci numele mamei in chenar. Eu am preferat sa scriu fara numele parintilor, ci doar FAM....., pentru ca atunci cand el se uita pe invitatii sa se bucure, fara ca fericirea sa fie umbrita de suferinta pierderii tatalui. M-am gandit sa ii protejez sentimentele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 14 Aug 2008, 13:49 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2008, 21:28
Mesaje: 41
Citat:

Daca parintii lor vor sa le treceti numele ar mai fi varianta sa treci din partea ta doar numele tatalui. Sau, varianta despre care am vorbit, .....sa treci numele mamei in chenar. Eu am preferat sa scriu fara numele parintilor, ci doar FAM....., pentru ca atunci cand el se uita pe invitatii sa se bucure, fara ca fericirea sa fie umbrita de suferinta pierderii tatalui. M-am gandit sa ii protejez sentimentele.

Noi am facut prea putine invitatii!!! Si acum tre sa facem altele in plus. Credeti ca are ceva daca sunt diferite?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 14 Aug 2008, 14:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Noi am facut prea putine invitatii!!! Si acum tre sa facem altele in plus. Credeti ca are ceva daca sunt diferite?

Nu cred ca are nimic... Ca doar invitatii tai nu o sa stie ca au altfel de invitatie decat ceilalti, nu? :p
Uneori mirii chiar fac doua modele de invitatii: unul mai haios pentru prietenii apropiati, si unul mai elegat pentru restul.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 14 Aug 2008, 14:10 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2008, 21:28
Mesaje: 41
Citat:
Nu cred ca are nimic... Ca doar invitatii tai nu o sa stie ca au altfel de invitatie decat ceilalti, nu? :p
Uneori mirii chiar fac doua modele de invitatii: unul mai haios pentru prietenii apropiati, si unul mai elegat pentru restul.

pai da nu are cum!alea haiose noua nu ne plac:D, iar cum santem stransi de timp am sa-milas cumnatelul sa le aleaga, stiu ca are bun gust si ne potrivim cat de cat ( la gusturi)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 18 Aug 2008, 15:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
noi ne-am dat comanda de invitatii cu 3 luni inainte pt a mai scapa de grija lor. pt text si noi am ales unul haios pt ca cele romantice chiar nu ne placea la nici unul. in privinta pretului noi am scapat ieftin pt ca am primit o oferta buna:am platit doar invitatile si am avut gratuite cardurile de confirmare si cele de bani. inca nu le-am dat, dar urmeaza sa le dam in curand

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile de nunta
MesajScris: 27 Aug 2008, 02:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Daca parintii lor vor sa le treceti numele ar mai fi varianta sa treci din partea ta doar numele tatalui. Sau, varianta despre care am vorbit, .....sa treci numele mamei in chenar. Eu am preferat sa scriu fara numele parintilor, ci doar FAM....., pentru ca atunci cand el se uita pe invitatii sa se bucure, fara ca fericirea sa fie umbrita de suferinta pierderii tatalui. M-am gandit sa ii protejez sentimentele.


miha, cu intarziere raspund si eu...nu cred ca e vreun motiv pentru care sa le fie umbrita bucuria daca pomenesti si numele mamei sotului tau. ea de sus de acolo sunt convinsa ca se bucura sa o pomeniti.
noi l-am scris pe tatal meu, in chenar pentru ca a murit, Dumnezeu sa il ierte. apoi am trecut-o pe mama si pe sotul ei actual. pentru ca ei ne sunt parinti in egala masura. nu am avut un text cu familia cutare se bucura sa anunte..ca atunci era penibil..insa cred ca macar atat puteam sa fac pentru tata, sa ii fie cinstita amintirea. si pentru el ar fi fost o mandrie sa se vada pe invitatia unicei fiice. dar depinde de ce va dicteaza inima si de ce va spun si persoanele dragi din jur. noi am avut sprijinul lor in decizia noastra. si toata lumea, dar absolut toata lumea ne-a felicitat ca l-am pomenit si pe tata.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România