Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 04 Feb 2007, 17:23 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Cu cat timp inainte dati invitatiile?
Le dati personal sau si parintii le mai impart?

Buna Lavinia!
In mod obisnuit invitatiile se impart cu o luna inainte!
Noi le-am impartit cu doua luni inainte, invitatilor nostrii(ai nostrii, ca pereche!) le-am dat personal, iar familiile noastre au impartit invitatii doar la cei care veneau ca invitati ai lor! invitatia pe cale verbala am facut-o chiar cu vreo 8 luni inainte! nu stiu daca am procedat bine! dar asa am facut noi!
La cei carora invitatiile le-am dus acasa, am dus dupa caz, o sticla de vin, o cutie de ciocolata, fructe, o cutie de inghetata, cum am crezut de cuviinta- colegilor la office le-am impartit in aceeasi zi!
Cu doua saptamani inainte de nunta am cerut confirmari - e bine stiut faptul, chiar daca e trecuta in invitatie rugamintea de a confirma prezenta, lumea nu se inghesuie sa sune! asa, cu agenda alaturi, cu doua saptamani inainte de nunta, am sunat pe fiecare in parte pentru confirmare! :~*
Asa cum spun tuturor viitoarelor miresici, si tie - mult noroc cu pregatirile dar nu te agita foarte mult! sa fii fericita si sa ai o nunta de vis!
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 04 Feb 2007, 20:11 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
Cu cat timp inainte dati invitatiile?
Le dati personal sau si parintii le mai impart?

noi le vom da cu o luna jumate- doua inainte.stiu ca frumos ar fi ca mirii sa fie cei care impart toate invitatiile,dar nu vom proceda asa.noi o sa le dam doar prietenilor,celor care vin din partea noastra iar parintii se vor ocupa de cei pe care ii invita ei.:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 05 Feb 2007, 03:15 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
noi invitatiile le dam personal prietenilo, invitatilor din partea noastra si mai dau parintii si nasii.. le dam cu 1 luna jum inainte(asa am auzit ca se face) va pup si multa bafta la pregatiri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 05 Feb 2007, 10:41 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
noi invitatiile le dam personal prietenilo, invitatilor din partea noastra si mai dau parintii si nasii.. le dam cu 1 luna jum inainte(asa am auzit ca se face) va pup si multa bafta la pregatiri
noi le vom imparti cam cu 2 luni inainte si vom incerca pe cat posibil sa le impartim noi:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 06 Feb 2007, 01:29 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
si eu ma gandeam sa le impartim tot cu vreo 2 luni inainte...si sa le dam personal...asa ar fi dragut...


ar fi dragut sa impartiti invitatiile personal,noi nu o sa reusim pt ca avem multi invitati, nici nu sunt toti din bucuresti si avem invitati din partea parintilor si nasilor pe care nici nu-i cunoastem prea bine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 06 Feb 2007, 23:41 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Citat:
si eu ma gandeam sa le impartim tot cu vreo 2 luni inainte...si sa le dam personal...asa ar fi dragut...


ar fi dragut sa impartiti invitatiile personal,noi nu o sa reusim pt ca avem multi invitati, nici nu sunt toti din bucuresti si avem invitati din partea parintilor si nasilor pe care nici nu-i cunoastem prea bine...


personal e cel mai bine dar nu poti sa le dai la toti din cauza distantei...(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 07 Feb 2007, 15:50 
Nou Venit

Membru din: 30 Sep 2006, 14:30
Mesaje: 18
Citat:

personal e cel mai bine dar nu poti sa le dai la toti din cauza distantei...(?)

si eu as vrea sa impartim invitatiile personal dar nu stiu daca o sa avem timp pentru toti dar totusi o sa incercam ca asa este frumos:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 14 Feb 2007, 12:34 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
mi-am dat si eu comanda de invitatii, si abia astept sa vina, desi cand ma gandesc ca trebuie sa le scriu, biserica nu am stabilit-o , dar ma duc azi, nasii inca nu ne-au anuntat ca si-au cumparat bilete de avion..
dar sper sa fie totul ok, ca sa le pot da si eu macar cu o luna si un pic inainte


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 26 Feb 2007, 20:44 
Nou Venit

Membru din: 29 Ian 2007, 15:53
Mesaje: 4
Citat:
Cu cat timp inainte dati invitatiile?
Le dati personal sau si parintii le mai impart?

Si noi suntem la faza de invitatii, le vom inmana personal daca ne vom decide pe care sa o luam:blink: deci este mai greu sa te decizi decat cum le dai se gaseste o solutie..........poate aveti ceva idei. eu am vazut pe un site la oradea cateva invitatii facute cu pozele miriilor ca si coperta f dragutze si deosebite


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 27 Feb 2007, 12:35 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
Si noi suntem la faza de invitatii, le vom inmana personal daca ne vom decide pe care sa o luam:blink: deci este mai greu sa te decizi decat cum le dai se gaseste o solutie..........poate aveti ceva idei. eu am vazut pe un site la oradea cateva invitatii facute cu pozele miriilor ca si coperta f dragutze si deosebite

eu am ales invitatiile si dupa text, care e unul mai haios si care l-am luat de pe forum de la voi, si vreau sa va multumesc..pt ca au impact extraordinar, nu ma asteptam sa fie atat de apreciat...sunt si eu f incantata si bucuroasa de efectul lor...abia astept nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 01 Mar 2007, 21:11 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
dragi viitoare miresici,
cine imi recomanda si mie o firma (in Bucuresti) care se ocupa de invitatii si de care,daca i-as folosi serviciile as fi foarte multumita?!:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 03 Mar 2007, 01:08 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

dragi viitoare miresici,
cine imi recomanda si mie o firma (in Bucuresti) care se ocupa de invitatii si de care,daca i-as folosi serviciile as fi foarte multumita?!:npray:

cea mai buna recomandare ar fi fost sa mergi la targul de nunti, pt ca au fost cateva firme, si aveau preturi f bune, tu fiind din Bucuresti..
dar poate mergi la urmatorul targ;)
eu am mers pe ##cenzurat de admini##, sunt mai scumpi, dar au si invitatii f faine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 04 Mar 2007, 04:43 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
dragi viitoare miresici,
cine imi recomanda si mie o firma (in Bucuresti) care se ocupa de invitatii si de care,daca i-as folosi serviciile as fi foarte multumita?!:npray:





eu am ales sa fac cu o firma care se gaseste pe lista de furnizori...sunt firme serioase si marea majoritate sunt recomandate de foste miresici...bafta!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 16 Mar 2007, 17:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

dragi viitoare miresici,
cine imi recomanda si mie o firma (in Bucuresti) care se ocupa de invitatii si de care,daca i-as folosi serviciile as fi foarte multumita?!:npray:


#####cenzurat de admini#####
Nota de la admini: gasiti invitatii si producatori aici pe site la FURNIZORI, rubrica INVITATII !! Sunt foarte multi, unii au distributie online sau in toata tara.

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 16 Mar 2007, 17:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Si eu cred ca cel mai bine ar fi sa dai invitatiile cu aproximativ 2 luni inainte. Eu as vrea sa dam personal pt ca este mai frumos si nu ar fi atat de greu din moment ce noi am facut lista cu invitati;)(X)


Si noi ne-am chinuit tare mult sa le dam personal si am reusit . Le-am dat cu 2 luni inainte de nunta

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 16 Mar 2007, 23:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

Si noi ne-am chinuit tare mult sa le dam personal si am reusit . Le-am dat cu 2 luni inainte de nunta

Nu e prea devreme sa la dai cu 2 luni inainte?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România