Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:05 
Nou Venit

Membru din: 21 Apr 2008, 11:53
Mesaje: 5
va multumesc mult fetelor!aveam nevoie de o incurajare.sunt f stresata pt ca mai am o luna si 3 saptamani pana la nunta si ma leg de orice amanunt.:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:37 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
si mie imi place , este interesanta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:38 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
va multumesc mult fetelor!aveam nevoie de o incurajare.sunt f stresata pt ca mai am o luna si 3 saptamani pana la nunta si ma leg de orice amanunt.:napplause:


stai linistita ca nici eu nu am dat invitatiile


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 22 Apr 2008, 18:29 
Nou Venit

Membru din: 21 Apr 2008, 11:53
Mesaje: 5
m-am linistit.multumesc mult.sper ca in doua saptamani sa reusesc sa dau invitatiile.:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Apr 2008, 23:36 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Kameli SUPER SUPER!!!!!!!! m-ai lasat fara cuvinte!

oare te superi daca cineva se inspira?:~*

Dariuci stiu cum ziceai cu trei parinti incepand cu tata in chenar, za exact asa ziceam si eu...daaaaar cum arata la mine 3 la el numa mama? nu e ok:(asa ca probabil nu vom trece parintii...

fetelor question(?)cand ati comandat invitatiile nu stiati ora cununiei civile si a celei religioase? doar cununia civila nu se poate stabili asa devreme sau?O:)

ar trebui s aincepem sa cautam si noi modele si sa stabilim textul...oricum comanda as vrea cu vreo 3 luni inainte:.si atunci mai vedem odata daca avem nasi si daca nu tre sa ne gandim atunci rapid(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Apr 2008, 23:40 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
m-am linistit.multumesc mult.sper ca in doua saptamani sa reusesc sa dau invitatiile.:ndance:

Kameli de unde v-ati inspirat la text?:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 02 Mai 2008, 13:54 
Nou Venit

Membru din: 21 Apr 2008, 11:53
Mesaje: 5
Citat:
Kameli de unde v-ati inspirat la text?:~*



multumesc mult.ma bucur ca v-a placut:lol:
am cautat pe googletexte pt invitatii, le-am descarcat in calculator si am inceput sa iau o idee de la una, un cuvant de la alta,am mi adaugat si eu unul...si gata invitatia!
o sa reusesti!!!trebuie sa iti amintesti: "Cand iti doresti un lucru, tot Universul conspira la realizarea dorintei tale".
important e sa va placa voua si apoi celorlalti!iti doresc succes si casa de piatra!!! :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 06 Mai 2008, 20:48 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
eu stiam ca ora cununiei civile nu se trece pe invitatie oricum ea se poate stabili doar cu 10 zile inainte.si daca incepi cu numele tau pe invitatie atunci trebuie sa pui intai numele mamei si apoi al tatalui si respectiv intai al nasei si dupaia al nasului.si bineinteles daca scrii intai numele mirelui in continuare incepi cu tatal si nasul.asa am auzit ca arata mai bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 08 Mai 2008, 13:06 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
eu stiam ca ora cununiei civile nu se trece pe invitatie oricum ea se poate stabili doar cu 10 zile inainte.si daca incepi cu numele tau pe invitatie atunci trebuie sa pui intai numele mamei si apoi al tatalui si respectiv intai al nasei si dupaia al nasului.si bineinteles daca scrii intai numele mirelui in continuare incepi cu tatal si nasul.asa am auzit ca arata mai bine.


Oricum cei de la firma de la care cumperi invitaţiile stiu cum se scrie si noi mai scapam de un stres.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 12 Mai 2008, 22:19 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
a comandat cineva invitatii de pe net?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 17 Mai 2008, 00:32 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:
a comandat cineva invitatii de pe net?
Eu si Cristina. Si au fost foarte frumoase.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 18 Mai 2008, 15:40 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
Eu si Cristina. Si au fost foarte frumoase.

nu v-a fost teama,mai ales ca nu ati vazut ce fel de hartie este?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 14 Iul 2008, 14:15 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
v-am postat la galerie o poza cu modelul si una cu textul. sunt curioasa cum va plac. astept aprobarea:ok: -scuze de calitatea pozei dar sunt facute cu mobilul:((
hai sa va postez si aici textul-poate nu se vede pe poza:ok:

Unde basmele abia incep, noi,
(Mirii)
ne scriem prima fila de poveste.
Ne-au format calea si ne-au vestit iubirea:
(parintii)
Imparati si imparatese, printi si printese, cavaleri si domnite, va invitam
intr-a 16-a zi de August al 2008-lui, la cea de-a 19-a raza de soare,
sa ne conduceti alaturea nunilor
(nasii)
la loc sfant de juraminte, Biserica, unde,
in fata corului de ingeri vom primi binecuvantarea lui Dumnezeu devenind o singura inima.
Vazduhul sa rasune de cantece de bucurie, iar bucatele alese ale Restaurantului
sa va priasca incepand cu ceasul de seara 21.
Fie-va inima la cat de mare e fericirea noastra!
Va rugam pecetluiti venirea domniilor voastre pana la 25-ul lui Iulie, cu unul din solii:
(nr.tel miri)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 14 Iul 2008, 14:17 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
invitatiile au costa 1,4 ron/buc. in plus s-a adaugat taxa de tiparire despre care nu stiam, asa ca atentie tuturora! taxa a mai fost de 70 de bani de invitatie. oricum tanti vanzatoarea a fost tare dragutza si ne-a sfatuit asupra formatului de scriere -in sensul in care daca mai scriam si un motto sau numele noastre pe prima pagina crestea scorul:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 14 Iul 2008, 15:28 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
este super textul, iar invitatiile nu au costat mult.
pe mine invitatia cu tot cu cardul de confirmare m-a ajuns 3.4 lei , iar place cardul ma costa 1.5-2 lei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 15 Iul 2008, 12:43 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
este super textul, iar invitatiile nu au costat mult.
pe mine invitatia cu tot cu cardul de confirmare m-a ajuns 3.4 lei , iar place cardul ma costa 1.5-2 lei.

noi confirmarea am scris-o pe invitatie in josul ei:ok:
apropos de place-card-uri, la ultima nunta au fost puse plicuri impaturite pe din trei pt place-card-uri, noua ne-a placut ideea, numai bine nu mai trebuie sa le punem separat pe masa -mesele mici- in plus ca arata dragut, ne-a placut!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 16 Iul 2008, 12:06 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
apropos, sa va zic ce am patit...vorba vine...adica ce am facut:~*cand am scris invitatiile am fost atenta la ordinea numelor in sensul in care mai intai numele lui dupa aceea al meu, parintii lui, dupa ai mei... si peste tot barbatul primul, asa ne-am hotarat...ideea e ca....O:)am trecut intai nasii din partea mea dupa aia pe cei din aprtea lui. teoretic ca amandoua perechile ni le dorim amandoi dar...O:):-`asa o venit. mai ales ca intai cu cei din partea mea vorbisem si pe ei i-am avut primii. in fine, nu ne-am gandit prea mult si uite ca:-`dar cand le-am zis nu s-au suparat "nasii mari", din contra n-au avut nicio treaba:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 16 Iul 2008, 12:08 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
si in plus, am uitat sa scriem al restaurant ca este in hunedoara:nlol::nlol::nlol:numai bucluce:p tati ne-a atras atentia cand au fost deja gata:p oricum am zis ca anuntam pe toata lumea verbal si in mare stiu oricum, doar ac biserica fiind in apropiere si acolo scrie orasul:-`

asta doar asa ca impartasirea experientei, poate altii nu patesc:pO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 25 Iul 2008, 11:55 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
si in plus, am uitat sa scriem al restaurant ca este in hunedoara:nlol::nlol::nlol:numai bucluce:p tati ne-a atras atentia cand au fost deja gata:p oricum am zis ca anuntam pe toata lumea verbal si in mare stiu oricum, doar ac biserica fiind in apropiere si acolo scrie orasul:-`

asta doar asa ca impartasirea experientei, poate altii nu patesc:pO:):napplause:


:napplause:
sunt ff Happy!aseara am facut primul rand de invitatii,pe care tb sa le ducem la moldova.
fetelor,au iesit super!Suntm tare bucurosi ca le-am facut asa cum am dorit,sunt in stil medieval,cu sfoara si pecete si monograma :nwink:
aseara am facut pecetile si le-am scris!au iesit ff frumos,nu e greu,in cazul in care cineva doreste sa le faca in acest stil.Am fost super incantati,si de text,la care am avut si noi o contributie considerabila,am facut rime,ce mai...suntem tare mandri! :rofl::rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 25 Iul 2008, 14:40 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
super Andi!!! bravo!!! ne arati si noua text si invitatie????? ne-ai facut curioase:D

invitatiile noastre au ajuns strainatatile:ok: si primesc intr-una si confirmari si infirmari. imi plac etare mult ca, chiar suna lumea:ok: oricum ne-am lasat o saptamana intre data confirmarii pe invitatii si data confirmarii al restaurant ca sa avem timp s amai sunam unde e necesar:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România