Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 12:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 17:09 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
in cazul meu sa astepte mult si bine pana o sa cheltui eu atatia bani


eu is destul de ingijoarata de costuri - nu vreau sa ajungem sa aducem bani de acasa ca sa ne platim nunta. nu fac nunta ca sa adun bani, dar nici nu imi permit sa depasim cu cheltuielile ce primim de la invitati.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 17:18 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
pe mine deja ma costa nunta foarte mult meniul 400 pereche, mai vor si tort.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 17:22 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
pe mine deja ma costa nunta foarte mult meniul 400 pereche, mai vor si tort.



ar fi bien daca te-ar costa 400 lei / pereche. acum intrebare: cu tot cu aranjamente sau numai mancarea, bautura si restul ?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 17:31 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
cu tot de la formatie pana la tort


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 17:48 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
cu tot de la formatie pana la tort


eu zic ca este ff bine

daca ar iesi si la mine atat as fi foarte multumita:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 20:55 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

pai tortuletul 14 lei (400 grame) si cutia daca luam simpla 0.8 lei daca luam aurie 3.5 lei. adica la cati invitati avem noi undeva aproape de 2700 lei/ 27 milioane lei vechi.


Noi am ales o ciocolata, pe care am cumparat-o din Germania si o sa dam o bere la cutie (Heineken). Cu plasutza pt cadou, am ajuns undeva la 5 Ron. Poate nu este ce se asteapta lumea, dar e totusi ceva. Am vrut sa impacam si capra si varza, adik sa fie si ceva dulce si o bautura. Mie personal, vinurile pe care le gasesti in supermarket la oferta mi se par execrabile. Am gustat tot felul de Perle si alte minuni, care au gust de otet. De aceaa am mers pe idee bere si o bere zic eu buna. Lumea zice k este mai eleganta o butelie de vin, asa este, dar decat un vin otet, mai bine o bere, dak vrei sa te limitezi si la o anumita suma. Eu personal nu mananc torturile sau ruladele primite la nunti, le tin in frigider si dupa o saptamana le arunc. De asta am preferat ciocolata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 22:25 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:

Noi am ales o ciocolata, pe care am cumparat-o din Germania si o sa dam o bere la cutie (Heineken). Cu plasutza pt cadou, am ajuns undeva la 5 Ron. Poate nu este ce se asteapta lumea, dar e totusi ceva. Am vrut sa impacam si capra si varza, adik sa fie si ceva dulce si o bautura. Mie personal, vinurile pe care le gasesti in supermarket la oferta mi se par execrabile. Am gustat tot felul de Perle si alte minuni, care au gust de otet. De aceaa am mers pe idee bere si o bere zic eu buna. Lumea zice k este mai eleganta o butelie de vin, asa este, dar decat un vin otet, mai bine o bere, dak vrei sa te limitezi si la o anumita suma. Eu personal nu mananc torturile sau ruladele primite la nunti, le tin in frigider si dupa o saptamana le arunc. De asta am preferat ciocolata.


Sa inteleg ca pui si flori in piept?
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 23:00 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Citat:

eu is destul de ingijoarata de costuri - nu vreau sa ajungem sa aducem bani de acasa ca sa ne platim nunta. nu fac nunta ca sa adun bani, dar nici nu imi permit sa depasim cu cheltuielile ce primim de la invitati.

Cristina, stai linistita. Nu vei aduce bani de acasa. Sunt anumite nunti cele la care e nevoie de alti bani pe langa dar....cele exagerate):(. Iti spun din experienta, asa gandeam si eu... si sa iti zic cum a fost la mine: dimineata, dupa ce s-a terminat nunta, trebuia sa platim la resturant 300 de milioane(nunta de 210 pers) si am scos din plicuri lei ...si tot scoteam si tot mai trebuia si tot erau din ce in ce mai putine plicuri. ma strangea in spate ca nu o sa ajunga. Ma rog, am platit, am plecat si acasa numaram restul de bani care , ziceam eu, or mai fi 1000 euro, cel mult (la cat eram de obosita mi se parea ca mai sunt bani doar in 2 plicuri... si cand colo, erau peste 15.000 euro .... Asa ca, nu iti faci griji, e bine sa ai de rezerva 40-50 de milioane dar nu iti vor trebui:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Mar 2008, 23:31 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
Cristina, stai linistita. Nu vei aduce bani de acasa. Sunt anumite nunti cele la care e nevoie de alti bani pe langa dar....cele exagerate):(. Iti spun din experienta, asa gandeam si eu... si sa iti zic cum a fost la mine: dimineata, dupa ce s-a terminat nunta, trebuia sa platim la resturant 300 de milioane(nunta de 210 pers) si am scos din plicuri lei ...si tot scoteam si tot mai trebuia si tot erau din ce in ce mai putine plicuri. ma strangea in spate ca nu o sa ajunga. Ma rog, am platit, am plecat si acasa numaram restul de bani care , ziceam eu, or mai fi 1000 euro, cel mult (la cat eram de obosita mi se parea ca mai sunt bani doar in 2 plicuri... si cand colo, erau peste 15.000 euro .... Asa ca, nu iti faci griji, e bine sa ai de rezerva 40-50 de milioane dar nu iti vor trebui:-*


asta e grja fiecarei mirese cred. sa-si faca toate mofturile si sa nu ramna cu datorii.:lips:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 28 Mar 2008, 14:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

asta e grja fiecarei mirese cred. sa-si faca toate mofturile si sa nu ramna cu datorii.:lips:
Dana


aoleu..niciodata nu m-am gandit..si refuz si acum sa ma gandesc la acele plicuri..nu stiu de ce..nu-mi place ideea.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 28 Mar 2008, 14:12 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
dar stai linistita, la cat ne stresam cu nunta, cu siguranta o sa fie bine. pupici
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 28 Mar 2008, 14:18 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
atunci ii spui omului sa iti dea bani in mana, daca nu iti plac plicurile, sau sa se duca sa ii depuna pe card


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 28 Mar 2008, 14:37 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
am vazut un model de cocarde pe un sit de accesorii care i-au placut iubitului meu, iar pe mine m-au incantat. i-am zis ca le vreau numai pe ele, si nu mai pun marturii, dar pana la nunta mia e mult. iau floricelele si mai tarziu imi iau si marturii.
:mellow::ndance:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 28 Mar 2008, 14:41 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
tu de pe acuma vrei sa te apuci sa iti faci cumparturile?mai ai o groza de timp.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 28 Mar 2008, 15:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
am vazut un model de cocarde pe un sit de accesorii care i-au placut iubitului meu, iar pe mine m-au incantat. i-am zis ca le vreau numai pe ele, si nu mai pun marturii, dar pana la nunta mia e mult. iau floricelele si mai tarziu imi iau si marturii.
:mellow::ndance:
Dana


da chiar.....mai ai muuult timp

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 29 Mar 2008, 01:05 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
tu de pe acuma vrei sa te apuci sa iti faci cumparturile?mai ai o groza de timp.


ei stitivoi cum e cu banii...si pentru ca nu putem sa le facem pe toate odata, ne-am apucat din timp.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 29 Mar 2008, 14:28 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:

Sa inteleg ca pui si flori in piept?
Dana


Da, dar doar persoanelor apropiate, adik: mire, nas, parinti, socrii, frati, surori, cumnati. Si vor fi flori naturale.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 30 Mar 2008, 00:10 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
cineva m-a pus pe ganduri. spunea ca trebuie sa aleg intre ele, dar eu le vreau pe amandoua. voi cum faceti?


Categoric ambele! Asta e un link cu exemplu de marturii de afara( deci nu e reclama)
http://www.theweddingsite.com/nouvelleidee/


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 30 Mar 2008, 00:12 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
cu tot de la formatie pana la tort



Be happy!! E rezonabil!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 30 Mar 2008, 00:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Categoric ambele! Asta e un link cu exemplu de marturii de afara( deci nu e reclama)
http://www.theweddingsite.com/nouvelleidee/


ai dreptate, sunt super dragute modelele de suveniruri. dar, se pare ca din pacate numai in malta se gasesc :(:mellow:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România