Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 13:56


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 17 Aug 2008, 23:00 
Nou Venit

Membru din: 17 Aug 2008, 22:40
Mesaje: 1
Buna,

am gasit cateva modele si la adresa aceasta de picasa. Mie una mi se par foarte interesante


***RECLAMA


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 19 Aug 2008, 12:42 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
fetelor eu vreu sa pun in piept cocarde care sa fie trandafirul crem iar frunza grena.oare nu sunt stranii.voi ce pare aveti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 19 Aug 2008, 12:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
fetelor eu vreu sa pun in piept cocarde care sa fie trandafirul crem iar frunza grena.oare nu sunt stranii.voi ce pare aveti
culorile nuntii mele au fost crem si grena...iar cocardele:am cumparat trandafirasi grena si le-am pus fundita crem.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 19 Aug 2008, 15:11 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
si la mine tot la fel o sa fie culorile nunti.
este o idee buna nu m-am gandit la varianta aceasta, o sa o iau in calcul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 24 Aug 2008, 03:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
si eu am avut doar marturii. nu findca am avut marturii nu am mai ales flori..ci fiindca nu ne placea ideea de flori din plastic in piept. desi cand eram mica aveam o intreaga colectie de la nuntile pe unde mergeam..si ca d-sra de onoare am fost tare incantata sa port cosuletul si sa prind floricele. dar am gasit o intrebuintare si mai faina cosuletului purtat de d-sra de onoare: petale de flori. de la flori mai putin proaspete..de la florareasa din colt, se impacheteaza floarea chiar si usor ofilita in ziar, foarte strans si se baga intr-un lighean cu apa rece. si se lasa cateva minute. spoi se scoate ziarul si sunt desprinse usor petalele; si se lasa la zvantat putin pe un alt ziar sau foaie de hartie. si uite asa de la trandafiri, gladiole, crizanteme, dalii si alte flori cu petale mari, choar si nitel ofilite..poti obtine petale foarte frumoase pentru biserica :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 24 Aug 2008, 03:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
a..si marturiile noastre au fost ingerasi din sticla in niste cutii speciale in interiorul carora scria ca ingerasul este pazitor si te ajuta atunci cand ti-e greu sau esti trist.O:)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 24 Aug 2008, 16:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
si noi o sa avem in cosulete tot petale de flori si boabe de orez pt aruncat la biserica. ti-am vazut pozele de la nunta ta si ai avut o nunta de vis iar tu ai fost o rintesa care ai cucerit pe toti cu zambetul tau divin. ma bucur pt tine si iti urez casa de piatra

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 26 Aug 2008, 17:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
si noi o sa avem in cosulete tot petale de flori si boabe de orez pt aruncat la biserica. ti-am vazut pozele de la nunta ta si ai avut o nunta de vis iar tu ai fost o rintesa care ai cucerit pe toti cu zambetul tau divin. ma bucur pt tine si iti urez casa de piatra


multumesc mult Lili, esti tare draguta ca spui asta. nu stiu cat de de vis a fost..dar a fost o nunta curata, sincera si cu multa iubire. si doresc tuturor mireselor sa fie vesele si fericite in ziua nunti ca asta e ceea ce va persista in amintirile lor. si le va urma toata viata.
iar tie iubita, iti doresc ca bunatatea si dragalasenia ta sa te veseleasca si fericeasca mereu. si sa fi mereu candida ca acum. Si sa ai o nunta ca in povesti, asa cum o doriti si o meritati. :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 26 Aug 2008, 20:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
a..si marturiile noastre au fost ingerasi din sticla in niste cutii speciale in interiorul carora scria ca ingerasul este pazitor si te ajuta atunci cand ti-e greu sau esti trist.O:)


foarte frumos.mi-ar fii placut sa primesc si eu un ingeras la nuntile la care am fost....eu am dat o sticluta de vin cu poza noastra.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Aug 2008, 01:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
iti multumesc din suflet pt urari si sper sa am o nunta ca in povesti, noi ne straduim sa facem ca totul sa fie bine la nunta dar sper sa si reusim.:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Aug 2008, 02:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

foarte frumos.mi-ar fii placut sa primesc si eu un ingeras la nuntile la care am fost....eu am dat o sticluta de vin cu poza noastra.


e foarte frumos si o sticla de vin..a fost una dintre optiuni. si ciocolatele ambalate cu poza noastra mai era o optiune.
hai sa facem schimb de marturii :ndance: vrei?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Aug 2008, 02:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
lili, cu siguranta va iesi o nunta frumoasa. pentru ca in ea va fi o mare parte din voi...si va va reprezenta pe voi. si sa stii ca mici compromisuri facem toate miresele. important e sa stim cand si cum le facem si sa nu ne afecteze. sa ne simtim bine cu noi si cu deciziile noastre.
cred ca abia astepti acum sa mai treaca si saptamana asta sa bifezi in ceva pe lista, nu? iti tin pumnii sa va iasa nunta pe care v-o doriti voi. si va fi bine, vei vedea.:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Sep 2008, 18:36 
Nou Venit

Membru din: 13 Sep 2007, 00:53
Mesaje: 2
Citat:
cineva m-a pus pe ganduri. spunea ca trebuie sa aleg intre ele, dar eu le vreau pe amandoua. voi cum faceti?



Buna fetelor eu sunt din Basarabia, si mam mai informat ce mai aveti voi nou pe aici.
la noi cocardele se numesc buchete, el se prinde in piept si nummai mire, nasi, cavalerul, domnisoara de onoare si la invitatii care nu sunt casatoriti si la copii neapara.
mia placut mult ideea cu marturiile si am sa o fa si eu la nunta mea cind va fi, numai ca eu nu stiu cind e mai bine sa le dai marturiile sau daca ma poate cineva lamuri cum se face ca eu nu stiu, cine se casatoreste casa de piatsa si o viatsa lunga si plina de iubire si copii. La multi ani fericiti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 29 Sep 2008, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
mia placut mult ideea cu marturiile si am sa o fa si eu la nunta mea cind va fi, numai ca eu nu stiu cind e mai bine sa le dai marturiile sau daca ma poate cineva lamuri cum se face ca eu nu stiu


In general, marturiile se pun pe masa, in dreptul fiecarei persoane, sau intre doua persoane, daca e o marturie care o dai per cuplu.
In America, se mai obisnuieste sa se aseze aceste mici obiecte pe o masa sau undeva, iar invitatii sa isi ia singuri la plecare cu cate unul.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 08 Dec 2008, 10:17 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Eu am pus in loc de bombonelele de la marturii cate un evantai pt fiecare pereche in parte si au fost foarte incantati; dar daca faci nunta intr-un sezon mai rece nu prea e indicat. Am dat bombonele tip marturii la biserica.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 10 Dec 2008, 12:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
noi am avut si marturii si cocarde din trandafiri naturali. inclusiv eu am avut un trandafir natural in par. toate au rezistat foarte bine pt ca le-am dat cu putin fixativ.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 10 Dec 2008, 14:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
noi am avut si marturii si cocarde din trandafiri naturali. inclusiv eu am avut un trandafir natural in par. toate au rezistat foarte bine pt ca le-am dat cu putin fixativ.

Super fain .... dar la amrturii ai dat tot trandafiri?ca nu rpea se pot pastra florile naturale asa de bine decat uscate ...asta cui ii place:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 10 Dec 2008, 15:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Super fain .... dar la amrturii ai dat tot trandafiri?ca nu rpea se pot pastra florile naturale asa de bine decat uscate ...asta cui ii place:)

nu am avut tot tarndafiri. uite marturia noastrahttp://ghidulmiresei.ro/gallery. ... -1&open=-1


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 10 Dec 2008, 16:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
nu am avut tot tarndafiri. uite marturia noastrahttp://ghidulmiresei.ro/gallery. ... -1&open=-1

super faine cat te-a ajuns?si eu vreau tot lumanare numai ca mai lata si infasurata in tull:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 11 Dec 2008, 00:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
super faine cat te-a ajuns?si eu vreau tot lumanare numai ca mai lata si infasurata in tull:)

am scris in comentariul poze. oricum mult mai ieftin decat ce e aici


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România