Ultima vizită a fost: Acum este 03 Mai 2024, 08:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 13 Aug 2007, 17:20 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
eu nu stiu ce sa fac. Nu as vrea cocarde dar decat sa stau sa conving pe unu si pe altul mai bine fac (eu le pastrez ca amintire de la nuntile la care am fost). as vrea si marturii pentru ca eu ma bucur cand le primesc la nunti. Totusi nu stiu daca vor fi apreciate. Acum cred ca este o perioada de tranziţie de la cocarde la marturii si avand in vedere ca unii vor din alea unii din alea daca trebuie sa alegi e mai greu. Nu neaparat ca nu ne permitem dar nu as vrea sa cheltui bani cu care as putea face altceva si sa vad ca mi le lasa lumea pe mese.



depinde ce se obisnuieste sa se dea la voi sau ce av doriti voi sa dati...la noi nu se dau marturii, cel putin eu am fost la 4 nunti anul trecut si la 4 anul asta si nu am primit decat cocarde...mie imi plac mai mult cocardele decat marturiile si voi face doar cocarde, adik le voi cumpara:nwink:
spor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Aug 2007, 13:37 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:


depinde ce se obisnuieste sa se dea la voi sau ce av doriti voi sa dati...la noi nu se dau marturii, cel putin eu am fost la 4 nunti anul trecut si la 4 anul asta si nu am primit decat cocarde...mie imi plac mai mult cocardele decat marturiile si voi face doar cocarde, adik le voi cumpara:nwink:
spor!


la noi se dau ambele la foarte multe nunti eu cocardele le consider amintiri, cred ca asta e rolul lor la nunta, dar acum au aparut si marturiile (amintiri de import) si nu stiu ce sa fac. Eu nu as face dar dupa aia nu vreau sa aud de la unul si altul ca a primit marturii la toate nuntile şi noi nu am dat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Aug 2007, 17:16 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

la noi se dau ambele la foarte multe nunti eu cocardele le consider amintiri, cred ca asta e rolul lor la nunta, dar acum au aparut si marturiile (amintiri de import) si nu stiu ce sa fac. Eu nu as face dar dupa aia nu vreau sa aud de la unul si altul ca a primit marturii la toate nuntile şi noi nu am dat


eu o sa dau si una si alta, pt ca asa am vazut la toate nuntile la care am fost in ultimul timp, cu toate ca nu sunt de acord cu importul obiceiului marturiile.
dar ... asa s-a obisnuit lumea.
si, ca sa nu cheltui prea mult, o sa fac eu marturiile.
..de fapt s-a oferit mama sa le faca :D
asa ca am scapat usor:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Aug 2007, 21:33 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

eu o sa dau si una si alta, pt ca asa am vazut la toate nuntile la care am fost in ultimul timp, cu toate ca nu sunt de acord cu importul obiceiului marturiile.
dar ... asa s-a obisnuit lumea.
si, ca sa nu cheltui prea mult, o sa fac eu marturiile.
..de fapt s-a oferit mama sa le faca :D
asa ca am scapat usor:ok:



eu am scapat de acest "obicei", nu l-am intalnit la nici o nunta de pana acum si nici nu ma incanta, nu ca ar fi vb de bani...mi se par ok cocardele si eu le pastrez pe toate de la toate nuntile...imi plac mai ales cele din ultima vreme, ca sunt mai moderne si mai frumoase...astea vor fi si amintirile de la nunta noastra (cocardele si invitatiile) cine vrea sa le pastreze:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Aug 2007, 20:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Gata am rezolvat si cu marturiile ,am pos poze la galerie, mai trebuie doar ambalate:ndance:;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:34 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
eu am o problema: nu-l pot convinge pe iubitul meu sa avem marturii la nunta. ai vostri ce pareri au?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
eu am o problema: nu-l pot convinge pe iubitul meu sa avem marturii la nunta. ai vostri ce pareri au?


nici eu nici el nici ai nostri nu vrem marturii:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:40 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Gata am rezolvat si cu marturiile ,am pos poze la galerie, mai trebuie doar ambalate:ndance:;)
frumoase!:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
frumoase!:napplause:


Mersi frumos!:flowers:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
eu am o problema: nu-l pot convinge pe iubitul meu sa avem marturii la nunta. ai vostri ce pareri au?


Eu l-am luat cu frumosu,l-am dragalit putzin dupa care i-am spus cu frumosu:devil: Vrei-bine, nu vrei-le cumpar eu!
Si pana la urma le-am cumparat amandoi:kiss:

Asa ca fi convingatoare!!!%%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:49 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:

Eu l-am luat cu frumosu,l-am dragalit putzin dupa care i-am spus cu frumosu:devil: Vrei-bine, nu vrei-le cumpar eu!
Si pana la urma le-am cumparat amandoi:kiss:

Asa ca fi convingatoare!!!%%-


o sa incerc si asa (eu l-am luat doar asa cu frumosul). deocamdata zice ca sunt risipa de bani(?) dar lasa ca il linistesc eu:devil:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Aug 2007, 22:49 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
:heart::heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 17 Aug 2007, 20:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

o sa incerc si asa (eu l-am luat doar asa cu frumosul). deocamdata zice ca sunt risipa de bani(?) dar lasa ca il linistesc eu:devil:
Dana


Asa te vreau..:rocker: Ca dupa aceea o sa iti para rau ca nu ai facut si daca i se par prea scumpe cumpara bomboane separat si material si pune-l la lucru sa stie ca se insoara..:ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 17 Aug 2007, 20:56 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

inca nu m+am interesat.Dar imi doresc de prea mult timp sa renunt la ele din cauya pretului.Nu cred ca pot fii prea scumpe..



Laura, ramele alea sunt chiar ieftine si dragute...am vazut de la 3 lei la 5 lei...bine sunt si la 8/9 lei dar alea deja sunt prea mari :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 17 Aug 2007, 21:00 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Am fost si eu la multe nunti, in Sibiu si in Cluj si nicaieri nu am primit nimic :) probabil ca nu este obicei sau cine sti...

Dar marturiile se afla in sala cand invitatii ajung acolo? Unde sunt puse? Am vazut ca cineva a scris ca sunt puse pe farfurie...dar eu din cate stiu pe farfurie cand ajungi acolo e aperitivul ...deci?
Sau e pusa marturia langa farfurie? Sau se da cand pleci acasa pe langa pachetelul de prajiturele si + ce se mai da...ca la unele nunti am primit o sticla de jumatate de l de tuica, la alte nunti ...aici ma refer in special la cele din sibiu unde se da cozonac pe langa prajituri desi in Cluj nu e obiceiul cu cozonac.


Spuneti-mi si mie unde se pun si cand se dau sau stiu eu :P si eu as vrea sa fac asa niste marturii chiar daca nu am mai vazut la nici o nunta. :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 18 Aug 2007, 02:09 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
Am fost si eu la multe nunti, in Sibiu si in Cluj si nicaieri nu am primit nimic :) probabil ca nu este obicei sau cine sti...

Dar marturiile se afla in sala cand invitatii ajung acolo? Unde sunt puse? Am vazut ca cineva a scris ca sunt puse pe farfurie...dar eu din cate stiu pe farfurie cand ajungi acolo e aperitivul ...deci?
Sau e pusa marturia langa farfurie? Sau se da cand pleci acasa pe langa pachetelul de prajiturele si + ce se mai da...ca la unele nunti am primit o sticla de jumatate de l de tuica, la alte nunti ...aici ma refer in special la cele din sibiu unde se da cozonac pe langa prajituri desi in Cluj nu e obiceiul cu cozonac.


Spuneti-mi si mie unde se pun si cand se dau sau stiu eu :P si eu as vrea sa fac asa niste marturii chiar daca nu am mai vazut la nici o nunta. :D


nici la noi nu se pun, dar imi place ideea. din cate am inteles eu, poti sa faci cum vrei, fie le pui pe farfurie, asta in cazul in care astepti sa vina invitatii si apoi se aduce ordeful, sau, asa m-am gandit sa fac eu, sa le asezi pe masa, langa tacamuri. daca se asorteaza cu nunta, cred ca ar da foarte bine asa. succes.
al meu inca nu e convins (inca nu am fost chiar categorica, mai incerc cu frumosul) dar mai am un an si ceva pana la nunta, asa ca...am timp berechet sa-l conving.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 18 Aug 2007, 02:26 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2007, 01:52
Mesaje: 6
eu am gasit niste saculeti mici, transparenti si cu un model auriu.in magazin de specialitate un saculet ca acela cu 3 bomboane ajunge la 2,5 lei.eu o sa dau doar 0,8 lei pe saculet iar pe bomboane inca nu am idee, dar oricum o sa ma ajunga mult mai ieftin.

in constanta se poarta marturiile la nunta, de la cutiute cu una sau 3 bomboane, pana la poze cu mirii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 18 Aug 2007, 02:29 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
eu am gasit niste saculeti mici, transparenti si cu un model auriu.in magazin de specialitate un saculet ca acela cu 3 bomboane ajunge la 2,5 lei.eu o sa dau doar 0,8 lei pe saculet iar pe bomboane inca nu am idee, dar oricum o sa ma ajunga mult mai ieftin.

in constanta se poarta marturiile la nunta, de la cutiute cu una sau 3 bomboane, pana la poze cu mirii.


stiu despre ce fel de saculeti vorbesti. daca te straduiesti, gasesti si mai ieftin. in galati am vazut cu 0.5 lei, dar daca vrei mai multe e posibil sa obtii reducere:nwink:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Aug 2007, 21:31 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

stiu despre ce fel de saculeti vorbesti. daca te straduiesti, gasesti si mai ieftin. in galati am vazut cu 0.5 lei, dar daca vrei mai multe e posibil sa obtii reducere:nwink:
Dana


Eu am vazut la o emisiune pe un canal strain cred... nu mai stiu bine pe unde, ca mirii ofereau la plecare tuturor pungulite cu bomboane. Aveau la iesire vreo 3 boluri mari frumoase transparente cu sortimente diferite de bomboane si aveau pungi de hartie inscriptionate cu numele lor. Si cand plecau invitatii le puneau un pungulita bomboane. Ar fi unmoment bun, nu? Adica in momentul in care ei iti dau plicul cu bani, sa le dai si tu ceva... macar ceva simbolic acolo...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 28 Aug 2007, 12:43 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:

Eu am vazut la o emisiune pe un canal strain cred... nu mai stiu bine pe unde, ca mirii ofereau la plecare tuturor pungulite cu bomboane. Aveau la iesire vreo 3 boluri mari frumoase transparente cu sortimente diferite de bomboane si aveau pungi de hartie inscriptionate cu numele lor. Si cand plecau invitatii le puneau un pungulita bomboane. Ar fi unmoment bun, nu? Adica in momentul in care ei iti dau plicul cu bani, sa le dai si tu ceva... macar ceva simbolic acolo...


si varianta asta suna bine. iti da totusi mai mult de munca.
apropo, am reusit sa-l conving sa avem marturii :ndance::ndance: mi-a zis ca putem sa facem ce vrem fiecare din noi atata timp cat ne incadram in buget si ne place noua.(X)(X)
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România