Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Mar 2006, 15:11 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
pe cuvant ca am mai fost la nunti, dar la una singura am primit o asa-zisa marturie, si anume, aranjamentul floral de pe masa (X):unsure:
voi ce alegeti? "clasicele" bombonele in tul cu fundite? trabucuri si evantaie (?) cam scumpicele, as spune ... minicd-uri cu poze de la nunta? nu, ca marturiile se dau atunci, la petrecere. nu mai am idei. voi ?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Mar 2006, 15:39 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
pe cuvant ca am mai fost la nunti, dar la una singura am primit o asa-zisa marturie, si anume, aranjamentul floral de pe masa (X):unsure:
voi ce alegeti? "clasicele" bombonele in tul cu fundite? trabucuri si evantaie (?) cam scumpicele, as spune ... minicd-uri cu poze de la nunta? nu, ca marturiile se dau atunci, la petrecere. nu mai am idei. voi ?


eu raman la clasicele bombonele impachetate in tul sau organza (tul, cred...). mi-ar fi placut sa dau ceva mai deosebit, dar... nu-mi permit :~*
dar imi imaginez ca aranjamentul floral de pe masa... l-ai luat tu, nu s-au dat la toata lumea... :)
insa am mai vazut ca se pot da la primire, in loc de cocarde, flori... la doamne, normal. la domni... nimic :P


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Mar 2006, 15:58 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:


dar imi imaginez ca aranjamentul floral de pe masa... l-ai luat tu, nu s-au dat la toata lumea... :)

am primit arnjamentul floral de la mama mirelui ... si nu a primit toata lumea, ca nu erau destule ... nu stiu ce au oferit altora ... mie mi s-a parut cam (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Mar 2006, 20:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Te asigur ca daca mergi pe bombonele, nu dai gres. Eu sunt multumita ca pana la mine nu am mai vazut la nimeni pe la Buzau, deci;););)
Eu sigur nu dau gres(X)



Esti o deschizatoare de drumuri!!;);););):~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Mar 2006, 14:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:



Pentru toti invitatii:ok:


chiar ...ai inceput lucrul la ele?? ca stiu ca ai o gramada de facut!!(})


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Mar 2006, 14:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Nici nu mi-am luat materialele:D
Da oricum o sa le faca mama si domnisoarele de onoare, cea mai mare parte dintre ele:wok:
:wok::ok::lol::ok::wok: este timp.....se strica bomboanele pana la vara!!;);):p:p:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Mar 2006, 14:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Pai cred ca o sa le facem mai devreme si bomboanele le bagam atunci in ei:ok:


dar asta inseamna sa-i iei de 2 ori la mana!! --> munca dubla!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Mar 2006, 14:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Da, ai si tu dreptate da maica-mi-i nu cred ca o sa-i pese.
Cred ca pana in septembrie o sa ma satur de nunta. Numai despre asta vorbeste. M-a innebunit.
Si de cand am luat rochia...........:wacko: Vai de capul meu. Din 5 in 5 minute isi aduce aminte ce frumoasa e si incepe sa intrebe pe toata lumea: da nu-i asa ca-i frumoasa?
M-a exasperat pe mine, da p-aia care n-au treaba cu rochia mea, va dati seama?
;):p;):p:D;):p se bucura si ea ca doar o data i se marita fata!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Mar 2006, 15:14 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:



Fata ma lasi!!!??? Se bucura, se bucura, da se si supara daca nu ne bucuram toti ca ea:D

Sa va povestesc: Sambata am imbracat rochia si au venit nasa si soacra-mea sa o vada. Ea....se agita vai, vai, ce frumoasa e fata noastra, alea, alea. Soacra-mea e mai simpla, asa, nu se manifesta prea mult. A zis ca-i frumoasa rochia, eu sunt frumoasa si gata, ea e mai scumpa la vorbe.
Am teminat cu proba, o cafea, un suc, o prajitura si pe urma soacra-mea a plecat.
Dupa un timp vine Iubi. Si a inceput mama: da ce-a zis cuscra de rochie? Da i-a placut? Cum i s-a parut? Cred ca Iubi nici n-a ascultat-o pe maica-sa cat a zis femeia ce-o fi zis acolo cand a ajuns acasa. Iubi i-a zis lu mama ca da, i-a zis ca-i frumoasa si ca i-a placut.
Mama a pus bot. Nu stiu ce se astepta sa-i zica Iubi care oricum e varza la toale. Ea credea ca incepe sa-i povesteasca asa, ca Botezatu.
Ieri am fost la masa la socrii. Si cand m-am intors de acolo iar a inceput mama: da ce-a mai zis soacra-ta de rochie? Si mi-a sarit mustaru........Si m-am luat de ea si s-a suparat:( Da ziceti si voi? N-am avut dreptate? Da-o naibii de rochie ca e o rochie pana la urma nu un copil. Chiar nu mai putem sa vorbim despre altceva?

Mi-am varsat naduful:D


bine ca ti l-ai varsat :D
si soacra-mea e mai scumpa la vorbe... ne intelegem bine, nu mi-a comentat niciodata nimic. dar cu rochia m-a bagat in ceata. adica... mie imi place tare rochia mea (am sa-mi fac o poza imbracata cu ea, ca pe umeras a iesit naspa, nu-mi place :((). si, avand in vedere ca socrii nu s-au bagat deloc la organizarea nuntii pana acum, cand am mers la proba am sunat la ei, poate vor sa vina si ei sa o vada, sa vada costumul... ma rog... dar soacra-mea mi-a zis ca nu vine, ca important e sa ne placa noua hainele, nu sa-si dea ei cu parerea :(( m-a lasat putin masca, ca eu as fi vrut sa o implic si pe ea in faza asta, ca doar acum face parte dintre fetele din familie, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Mar 2006, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:



Fata ma lasi!!!??? Se bucura, se bucura, da se si supara daca nu ne bucuram toti ca ea:D

Sa va povestesc: Sambata am imbracat rochia si au venit nasa si soacra-mea sa o vada. Ea....se agita vai, vai, ce frumoasa e fata noastra, alea, alea. Soacra-mea e mai simpla, asa, nu se manifesta prea mult. A zis ca-i frumoasa rochia, eu sunt frumoasa si gata, ea e mai scumpa la vorbe.
Am teminat cu proba, o cafea, un suc, o prajitura si pe urma soacra-mea a plecat.
Dupa un timp vine Iubi. Si a inceput mama: da ce-a zis cuscra de rochie? Da i-a placut? Cum i s-a parut? Cred ca Iubi nici n-a ascultat-o pe maica-sa cat a zis femeia ce-o fi zis acolo cand a ajuns acasa. Iubi i-a zis lu mama ca da, i-a zis ca-i frumoasa si ca i-a placut.
Mama a pus bot. Nu stiu ce se astepta sa-i zica Iubi care oricum e varza la toale. Ea credea ca incepe sa-i povesteasca asa, ca Botezatu.
Ieri am fost la masa la socrii. Si cand m-am intors de acolo iar a inceput mama: da ce-a mai zis soacra-ta de rochie? Si mi-a sarit mustaru........Si m-am luat de ea si s-a suparat:( Da ziceti si voi? N-am avut dreptate? Da-o naibii de rochie ca e o rochie pana la urma nu un copil. Chiar nu mai putem sa vorbim despre altceva?

Mi-am varsat naduful:D



Hihih:p:p:p este entuziasmata rau...si probabil..vrea ca toata lumea sa laude rochia..mai ales ca a fost si ea cu tine cand ai cumparat-o....deci.,.in oarecare masura ..ea crede ca e si meritul ei (contributia ei la frumusetea rochiei) :p:D;):love:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România