Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 04 Mai 2006, 14:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Eu am zis initial vreo 70 ....dar tare mi-e frica sa nu apara mai multi .....deja au inceput diversele "obligatii" de genul : daca voi 2 veniti la nunta lui x si y...si ei vor veni la nunta voastra!! Intre nunti sunt doar 3 luni distanta!!(X)(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 04 Mai 2006, 14:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Noi am zis maxim 50 si am iesit numai eu cu 28 de invitati care vin sigur. Iar familia lui e mai mare. Noroc ca in restaurant incap 70 de persoane...


planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ!!:D:D:D asta e!! Mai bine mai multi decat lipsa!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 04 Mai 2006, 15:10 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Sincer, ai dreptate!
Dar ar mai fi fost oameni pe care mi-ar fi fost drag sa ii am alaturi si acum nu ii pot invita pentru ca depasesc capacitatea restaurantului...


Si eu am numai 70 de invitati mai multi nici n-am de unde sa vina.Asa ca la mine nu vor veni in plus(cred...lol)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 05 Mai 2006, 14:10 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
La noi or sa vina cam 250...sa zicem..desi eu dau 150 de invitatii...
Mai putini nu putem sa invitam...ca se supara...asa ca am zis sa le dam la toti invitatii..si care nu vin sa le batem noi obrazul...nu ei ,ca nu le-am dat invitatii...
Oricum...avem invitati "de seama":lol::blink:,noroc cu tata ca-i cunoscut in oras...si vine toata lumea buna...:lol::p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 05 Mai 2006, 18:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
La noi or sa vina cam 250...sa zicem..desi eu dau 150 de invitatii...
Mai putini nu putem sa invitam...ca se supara...asa ca am zis sa le dam la toti invitatii..si care nu vin sa le batem noi obrazul...nu ei ,ca nu le-am dat invitatii...
Oricum...avem invitati "de seama":lol::blink:,noroc cu tata ca-i cunoscut in oras...si vine toata lumea buna...:lol::p


de unde i-ai scos ??? 250????? eu sa ma caut o luna prin agende si tot nu am de unde aduce atata lume!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Pai daca la noi ar fi fost loc, soacra-mea si socru-meu ar fi invitat tot orasul...
Daca au loc, probabil ca parintii si-au facut de cap:D
;);):p:p:p sa stii!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:19 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:

de unde i-ai scos ??? 250????? eu sa ma caut o luna prin agende si tot nu am de unde aduce atata lume!!

mai sa stii ca si eu ma mir...
dar 150 de familii nu sunt multe...si oricum nu vin toate...deci cam 120 familii=240 persoane..
Sunt multi din partea parintilor mei...si din partea parintilor lui...pt ca eu sunt fata mare...si iti dai seama ca vine lumea..si el la fel..
Oricum...am sa va spun dupa nunta cati au fost mai precis,,dar cu siguranta sub 240 pers nu sunt.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
...pt ca eu sunt fata mare...si iti dai seama ca vine lumea..si el la fel..
Oricum...am sa va spun dupa nunta cati au fost mai precis,,dar cu siguranta sub 240 pers nu sunt.

adik fata mare = virgina sau fata cea mai mare ???:o:o:D:D:devil::devil::devil: glumeam!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Mai 2006, 15:54 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:
adik fata mare = virgina sau fata cea mai mare ???:o:o:D:D:devil::devil::devil: glumeam!!

:devil::devil:(X):lol::lol::lol:
hai ca ai zis-o fata mare!!!!!!!!
sunt prima nascuta dintre mine si sormea...hi hi hi...
poate in urechi virgina...
:lol:
Mai nu si-au facut parintii de cap....ci pur si simplu fiecare au inviatii lor....noi pe ai nostri ei pe ai lor...si tot asa..ca doar nu o sa le impun un anumit nr de pers...nici nu as vrea dupa aceea sa aud vb ca nu au venit ca nu le-am dat invitatii..nici gand!!!!!Mai bine le bat eu obrazul dc nu vin...
Si chiar vrem o nunta mare...ca locuri sunt destule..e un local f mare..asa ca nu ma deranjeaza...chiar sunt f incantata...
Si bineinteles si dupa posibilitati...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 16 Mai 2006, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
noi ne dorim sa facem o nunta cu aproximativ 100 de invitati ,dar...pana la anul cine stie ca daor suntem tinei si avem o gramada de cunostinte,si mai sunt si rudele si va fi rima nunta in ambele famili si etc....asa ca nu stim pana la urma cate persoane vor fii


mai ai pana la anul...ai putea sa vii pe la noi la nunti sa vezi ce si cum :D:D:D:lips::lips::cool:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România