Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 17:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 23 Mar 2007, 17:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Nu sunt rea... doar ca nu inteleg de ce trebuie sa chem toate rudele de gradul 14 sau prietenii a caror adevarata fata (de neprieteni) am descoperit-o de mult. Adica de ce ar fi trebuit, pentru ca nu am chemat decat pe cei intr-adevar apropiati si dragi.
Riscurile sa ai surprize neplacute la o nunta mare sunt mult mai mari decat la o nunta mica. Macar la cea mica stii sigur ca esti alaturi de cei care intr-adevar tin la tine.


subscriu si eu la ce a zis DJ...si noi am avut numai rude apropiate si vreo cativa prieteni...atat si nimic mai mult...nu am vrut nici o "obligatie"...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 25 Mar 2007, 00:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

...da rea mai esti..adica ce vrei sa spui, calitatea e doar la grup restrans, sau doar cu VIP-urile care au meritat sa fie invitate la nunta...:unsure:


avand in vedere ca tu ai 300 de invitati (dupa cum ai sustinut pe-aici) printre care sunt sigur si oameni mai putin apropiati si nu vrei sa mai inviti inca o pereche pe motiv ca nu prea ai chef de ei iar dj a impartit invitatii numai persoanelor apropiate pt ca a vrut o nunta intre prieteni...poate vrei sa-ti revizuiesti afirmatia...

sa nu te superi...mi se pare doar ca te-ai ambalat aiurea:nlol::-*

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 27 Mar 2007, 16:43 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

avand in vedere ca tu ai 300 de invitati (dupa cum ai sustinut pe-aici) printre care sunt sigur si oameni mai putin apropiati si nu vrei sa mai inviti inca o pereche pe motiv ca nu prea ai chef de ei iar dj a impartit invitatii numai persoanelor apropiate pt ca a vrut o nunta intre prieteni...poate vrei sa-ti revizuiesti afirmatia...

sa nu te superi...mi se pare doar ca te-ai ambalat aiurea:nlol::-*

nu as avea de ce sa ma supar...dar se practica pe forum asta f multe "certuri" sau opinii contra...nu cred ca asta e scopul...eu nu prea le iau in seama...
ca asa va fi probabil si la nunta mea, pareri pro sau contra...vor fi nunti frumoase si urate, indiferent de cat de mult te straduiesti...
iar eu voi avea 300 de invitati, din care doar 100 sunt prietenii nostri, ceilalti sunt rude si prieteni de ai parintilor...se va simti toata lumea bine, pt ca fiecare va avea invitatii pe care si i-a dorit...
si nu cred ca o nunta mare poate fi urata...
o nunta urata dupa opinia mea este o nunta la care mirii nu sunt fericiti ....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 27 Mar 2007, 19:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
nu as avea de ce sa ma supar...dar se practica pe forum asta f multe "certuri" sau opinii contra...


nu cred ca "se practica" - pt ca eu cred ca cearta nu e o moda a forumului. Pur si simplu sunt persoane care nu stiu sa citeasca si sa inteleaga toate valentele unei afirmatii. Inainte de a sari la gatul cuiva ...cred ca ar trebui sa se citeasca reply-ul de 1000 de ori si de a incerca sa-l intelegi pe omul care l-a postat. Abia dupa aia sa dai cu parul!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 28 Mar 2007, 15:33 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
nu as avea de ce sa ma supar...dar se practica pe forum asta f multe "certuri" sau opinii contra...nu cred ca asta e scopul...eu nu prea le iau in seama...
ca asa va fi probabil si la nunta mea, pareri pro sau contra...vor fi nunti frumoase si urate, indiferent de cat de mult te straduiesti...
iar eu voi avea 300 de invitati, din care doar 100 sunt prietenii nostri, ceilalti sunt rude si prieteni de ai parintilor...se va simti toata lumea bine, pt ca fiecare va avea invitatii pe care si i-a dorit...
si nu cred ca o nunta mare poate fi urata...
o nunta urata dupa opinia mea este o nunta la care mirii nu sunt fericiti ....




nici eu nu cred ca o nunta simpla e de mai bun gust sau ca o nunta mare e de mai mult bun gust....fiecare face asa cum isi doreste...eu visez de mica la o nunta mare ca-n basme...si asa o sa si am...


si bineinteles ca opiniile pe forum trebuie sa fie si pro si contra...noi cerem pareri daca raspunsurile nu sunt cele pe care le asteptam nu avem de ce sa ne suparam...nu avem aceeasi personalitate si mentalitate, unele fete ne impartasesc parerile si altele nu...este cat se poate de normal


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 29 Mar 2007, 22:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
nu as avea de ce sa ma supar...dar se practica pe forum asta f multe "certuri" sau opinii contra...nu cred ca asta e scopul...eu nu prea le iau in seama...
ca asa va fi probabil si la nunta mea, pareri pro sau contra...vor fi nunti frumoase si urate, indiferent de cat de mult te straduiesti...
iar eu voi avea 300 de invitati, din care doar 100 sunt prietenii nostri, ceilalti sunt rude si prieteni de ai parintilor...se va simti toata lumea bine, pt ca fiecare va avea invitatii pe care si i-a dorit...
si nu cred ca o nunta mare poate fi urata...
o nunta urata dupa opinia mea este o nunta la care mirii nu sunt fericiti ....


cred ca n-am fost prea clara...dar pentru ca tocmai vin de la un curs de comunicare unde se considera ca e mai bine sa fii direct o reformulez: eu consider ca tu esti 'rea' (pt ca nu vrei sa inviti o pereche in plus pe motiv ca n-ai chef in conditiile in care oricum o sa ai si invitati mai putin apropiati) si nu dj care a invitat doar persoanele apropiate.
certurile despre care vorbesti exista pt ca multi nu reusesc sau nu vor sa asculte si sa inteleaga parerea altora si, mai mult, incearca sa convinga ca decizia lor e cea mai buna...
nu cred ca o nunta mare e urata...cred ca nicio nunta nu e urata pt ca e un motiv de bucurie si de petrecere. dar cred ca unii se simt mai bine la o nunta la care participa doar cei apropiati, pt ca e un cadru mai putin formal, esti liber sa te desfasori, sa vorbesti si sa-ti strigi iubitul cu numele de alint fara sa sochezi pe nimeni...eu una ma simt mai confortabil intre prieteni decat intre cunoscuti:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 30 Mar 2007, 03:06 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

cred ca n-am fost prea clara...dar pentru ca tocmai vin de la un curs de comunicare unde se considera ca e mai bine sa fii direct o reformulez: eu consider ca tu esti 'rea' (pt ca nu vrei sa inviti o pereche in plus pe motiv ca n-ai chef in conditiile in care oricum o sa ai si invitati mai putin apropiati) si nu dj care a invitat doar persoanele apropiate.
certurile despre care vorbesti exista pt ca multi nu reusesc sau nu vor sa asculte si sa inteleaga parerea altora si, mai mult, incearca sa convinga ca decizia lor e cea mai buna...
nu cred ca o nunta mare e urata...cred ca nicio nunta nu e urata pt ca e un motiv de bucurie si de petrecere. dar cred ca unii se simt mai bine la o nunta la care participa doar cei apropiati, pt ca e un cadru mai putin formal, esti liber sa te desfasori, sa vorbesti si sa-ti strigi iubitul cu numele de alint fara sa sochezi pe nimeni...eu una ma simt mai confortabil intre prieteni decat intre cunoscuti:lol:


ok...am inteles...accept parerile vostre...multumesc de sfaturi..
sunt si rea...si nu incerc sa conving pe nimeni de deciziile mele..
ce mai lipseste? nu inteleg rostul acestor discutii..
ma scuzati ..daca voi ati interpretat prea dur , cuvantul rea...
e problema voastra ce vreti sa credeti...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 30 Mar 2007, 16:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

cred ca n-am fost prea clara...dar pentru ca tocmai vin de la un curs de comunicare unde se considera ca e mai bine sa fii direct o reformulez: eu consider ca tu esti 'rea' (pt ca nu vrei sa inviti o pereche in plus pe motiv ca n-ai chef in conditiile in care oricum o sa ai si invitati mai putin apropiati) si nu dj care a invitat doar persoanele apropiate.
certurile despre care vorbesti exista pt ca multi nu reusesc sau nu vor sa asculte si sa inteleaga parerea altora si, mai mult, incearca sa convinga ca decizia lor e cea mai buna...
nu cred ca o nunta mare e urata...cred ca nicio nunta nu e urata pt ca e un motiv de bucurie si de petrecere. dar cred ca unii se simt mai bine la o nunta la care participa doar cei apropiati, pt ca e un cadru mai putin formal, esti liber sa te desfasori, sa vorbesti si sa-ti strigi iubitul cu numele de alint fara sa sochezi pe nimeni...eu una ma simt mai confortabil intre prieteni decat intre cunoscuti:lol:


perfect de acord!! eu am avut invitati numai prieteni si familie

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 30 Mar 2007, 19:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

perfect de acord!! eu am avut invitati numai prieteni si familie


numarul magic e undeva intre 70 si 100. :p;):p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 30 Mar 2007, 19:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

numarul magic e undeva intre 70 si 100. :p;):p:p


Eu i-am pus pe toti pe hartie si i-am luat prin eliminare. Asa am ajuns la nr de 150 pers, salonul avand capacitate de 400 de pers, dar asta a fost un moft de-al meu , mi-am dorit tare mult acel salon si daca nu faceam acolo amanam nunta pana in 2007:mellow:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 04 Apr 2007, 00:58 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
eu am 350 de invitati :ndance: dintre care mai mult ca sigur 300 vor veni :D si pt mine nu conteaza chear ata de mult daca sunt prieteni mei apropiati sau ai parintilor mei sau ai lui. fericirea mea nu atarna de nr de invitati ci de partenerul care este langa mine care ma iubeste ma pretuieste si care in ziua respectiva imi va jura ca va sta langa mine toata viata la bine si la rau . va pup pe toate si sa fiti fericite ca asta conteaza:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 04 Apr 2007, 01:03 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
eu am 350 de invitati :ndance: dintre care mai mult ca sigur 300 vor veni :D si pt mine nu conteaza chear ata de mult daca sunt prieteni mei apropiati sau ai parintilor mei sau ai lui. fericirea mea nu atarna de nr de invitati ci de partenerul care este langa mine care ma iubeste ma pretuieste si care in ziua respectiva imi va jura ca va sta langa mine toata viata la bine si la rau . va pup pe toate si sa fiti fericite ca asta conteaza:-*




:napplause::napplause::napplause::nmarried::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 04 Apr 2007, 01:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

ok...am inteles...accept parerile vostre...multumesc de sfaturi..
sunt si rea...si nu incerc sa conving pe nimeni de deciziile mele..
ce mai lipseste? nu inteleg rostul acestor discutii..
ma scuzati ..daca voi ati interpretat prea dur , cuvantul rea...
e problema voastra ce vreti sa credeti...


of...nu te supara! da, e parerea mea ca tu ai fost 'rea' (am pus cuvantul intre ghilimele tocmai pt ca mi se parea cam nepotrivit pt situatia de fata...) chestia cu dorinta de a convinge pe unii si pe altii nu se referea la tine. am zis-o ca o explicatie pt discutiile in contradictoriu care se isca pe aici...
si ca tot e vorba de interpretare...scuzele alea de la sf suna putin peiorativ
:p

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 06 Apr 2007, 15:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
eu pe lista de invitatii am 177...cu siguranta ca nu vor veni toi asa ca probabil vor fii undeva in jur de 150 su poate si mai putini...am pus pe lista doar neamurile cele mai apropiate,prietenii si la insistentele parintilor am pus chiar si pers cu care eu nu am nimic in comun,dar dupa spusele lor avem obligatia morala sa ii chemam la nunta,nu prea mi-a convenit mie asa ceva dar am zis sa tac din gura ca nu cumva sa inceapa tot felul de discutii,desi sigur vor aparea...imi venea sa le zic tuturor ca ne nunta mea si sa nu se bage nimeni,dar 2-3 cupluti in plus nu ma afecteza cu prea mult...dar din pacate am si neamuri pe care nu le cunosc si cica trebuie sa ii chem si pe aia ca ne sunt neamuri apropiate...voi ati avut pers la nunta pe care nu v-ati dorit sa le invitati,dar le-ati invitat "pt ca asa trebuie"?


Da cunosc situatia, am avut si eu aceleasi discutii cu mama, dar am facut-o sa inteleaga ca nunta este a mea si ca nu doresc sa vina tot felul de rude care nu le-am vazut in viata mea, asa ca a ramas ca mine, prietenii nostrii si familiile noastre

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Apr 2007, 04:39 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
eu pe lista de invitatii am 177...cu siguranta ca nu vor veni toi asa ca probabil vor fii undeva in jur de 150 su poate si mai putini...am pus pe lista doar neamurile cele mai apropiate,prietenii si la insistentele parintilor am pus chiar si pers cu care eu nu am nimic in comun,dar dupa spusele lor avem obligatia morala sa ii chemam la nunta,nu prea mi-a convenit mie asa ceva dar am zis sa tac din gura ca nu cumva sa inceapa tot felul de discutii,desi sigur vor aparea...imi venea sa le zic tuturor ca ne nunta mea si sa nu se bage nimeni,dar 2-3 cupluti in plus nu ma afecteza cu prea mult...dar din pacate am si neamuri pe care nu le cunosc si cica trebuie sa ii chem si pe aia ca ne sunt neamuri apropiate...voi ati avut pers la nunta pe care nu v-ati dorit sa le invitati,dar le-ati invitat "pt ca asa trebuie"?



eu am oricum multi invitati si inca cativa pe care vrea mamica mea sa-i cheme ca asa vrea ea nu prea ma incurca cu nimik....asa ca am lasat-o sa invite pe cine vrea ea...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România