Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:24


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 09 Apr 2007, 10:01 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
Citat:


eu am oricum multi invitati si inca cativa pe care vrea mamica mea sa-i cheme ca asa vrea ea nu prea ma incurca cu nimik....asa ca am lasat-o sa invite pe cine vrea ea...

nici pe mine nu ma deranjeaza ca mama si tata isi invita prieteni la nunta mea, si ei trebuie sa se simta bine (doar o fata au, alta nunta nu o sa mai faca) si in plus ii cunosc pe toti prietenii lor chear daca nu foarte bine, am interanctionat cu fiecare de cateva ori, nu imi este greu sa le fac pe plac, doar si ei au facut atatea pt mine.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 23 Mai 2007, 18:01 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Eu i-am pus pe toti pe hartie si i-am luat prin eliminare. Asa am ajuns la nr de 150 pers, salonul avand capacitate de 400 de pers, dar asta a fost un moft de-al meu , mi-am dorit tare mult acel salon si daca nu faceam acolo amanam nunta pana in 2007:mellow:



si restaurantul unde fac e nunta peste cateva luni are o capacitate de 400 pers, dar la mine vor fi in jur de 150 pers...ne-a placut prea mult localul respectiv casa renuntam la el:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Iun 2007, 20:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:


si restaurantul unde fac e nunta peste cateva luni are o capacitate de 400 pers, dar la mine vor fi in jur de 150 pers...ne-a placut prea mult localul respectiv casa renuntam la el:nwink:


ce dragut .. un restaurant ptr 400 de persoane... de ce nu am gasit si eu asa ceva ca am avut 235 invitati(X) si a fost destul de greu pana am gasit unul mai marisor!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Iun 2007, 22:04 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
..a trecut nunta...si am avut si verdictul invitatilor sositi....capacitatea restaurantului era de 350, si noi am fost 330...exact cat stiam cu o saptamana inainte...nu prea te suna nimeni sa iti confirme, dar daca insisti cu un telefon, poti aproxima numarul invitatilor fara sa ai surpize...

parintii nostri erai stresati ca daca nu le vin invitatii, eu speram doar sa incapa in restaurant...:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 19 Iun 2007, 16:15 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
Citat:
..a trecut nunta...si am avut si verdictul invitatilor sositi....capacitatea restaurantului era de 350, si noi am fost 330...exact cat stiam cu o saptamana inainte...nu prea te suna nimeni sa iti confirme, dar daca insisti cu un telefon, poti aproxima numarul invitatilor fara sa ai surpize...

parintii nostri erai stresati ca daca nu le vin invitatii, eu speram doar sa incapa in restaurant...:lol:


la noi capacitatea e de vreo 290 incap leje, dar daca se chinuie au zis ca ne incap si 350, noi avem in jur de 280. e fain ca e impartita sala in 3, da fara pereti intre numai cu niste stalpi. e una care da pe terasa, una principala si una langa ca un fel de terasa acoperita da tine tot de restaurant, si acolo o sa stea tineretul... sper sa fie bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 17 Iul 2007, 17:38 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
hmm...eu cred ca o sa am prea multi si nu o sa gasesc sala :) cred ca mai trebuie sa reduc din ei :) dar am sa invit in jur de 400 - 450 si sper sa nu vina toti :)))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 17 Iul 2007, 20:06 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
hmm...eu cred ca o sa am prea multi si nu o sa gasesc sala :) cred ca mai trebuie sa reduc din ei :) dar am sa invit in jur de 400 - 450 si sper sa nu vina toti :)))



ooooo...multi eu sa vreau sa invit atatia nu am de unde:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 05 Aug 2007, 02:19 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
buna!

fetelor am o mare problema!!!!!
noi credeam la inceput...anul trecut prin septembrie cand cautam restaurant ca avem undeva la max 120-130 de persoane....am luat un restaurant cu capacitate maxima la locuri si servire de 170 de persoane....
am comandat invitatiile si parca ne-a luat cineva mintile...am inceput sa dam si cand am facut lista ne-am dat seama ca sunt 290 de invitati!!!!!:wacko:
ce ma fac????
am mai renuntat sa dam din invitatii dar deja parintii mei si parintii lui au dat invitatii...la vreo 180 de persoane si ar mai fi de dat ...la persoane foarte apropiata....
dupa nopti nedormite....lista finala de persoane invitate ar fi de 250 pe 170 locuri!!!unde ne-o fi fost capul???:~*
habar n-am ce sa fac....toata lumea isi doreste sa vina lumea si eu acum astept confirmarile cu teama!!!(X)
ati patit asa ceva?
ce ati face in locul meu?
ce ma sfatuiti?
suntem cu nervii la pamant!!!
in loc sa ma bucur de asa o minune ma chinui de nu mai pot de rusinea ca nu as avea unde sa-i pun la masa...:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 05 Aug 2007, 21:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
buna!

fetelor am o mare problema!!!!!
noi credeam la inceput...anul trecut prin septembrie cand cautam restaurant ca avem undeva la max 120-130 de persoane....am luat un restaurant cu capacitate maxima la locuri si servire de 170 de persoane....
am comandat invitatiile si parca ne-a luat cineva mintile...am inceput sa dam si cand am facut lista ne-am dat seama ca sunt 290 de invitati!!!!!:wacko:
ce ma fac????
am mai renuntat sa dam din invitatii dar deja parintii mei si parintii lui au dat invitatii...la vreo 180 de persoane si ar mai fi de dat ...la persoane foarte apropiata....
dupa nopti nedormite....lista finala de persoane invitate ar fi de 250 pe 170 locuri!!!unde ne-o fi fost capul???:~*
habar n-am ce sa fac....toata lumea isi doreste sa vina lumea si eu acum astept confirmarile cu teama!!!(X)
ati patit asa ceva?
ce ati face in locul meu?
ce ma sfatuiti?
suntem cu nervii la pamant!!!
in loc sa ma bucur de asa o minune ma chinui de nu mai pot de rusinea ca nu as avea unde sa-i pun la masa...:(



oricum nu o sa-ti vina toti...nu te stresa.
dar...chiar asa?ce-a fost in capul vostru?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Aug 2007, 00:14 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
buna!

fetelor am o mare problema!!!!!
noi credeam la inceput...anul trecut prin septembrie cand cautam restaurant ca avem undeva la max 120-130 de persoane....am luat un restaurant cu capacitate maxima la locuri si servire de 170 de persoane....
am comandat invitatiile si parca ne-a luat cineva mintile...am inceput sa dam si cand am facut lista ne-am dat seama ca sunt 290 de invitati!!!!!:wacko:
ce ma fac????
am mai renuntat sa dam din invitatii dar deja parintii mei si parintii lui au dat invitatii...la vreo 180 de persoane si ar mai fi de dat ...la persoane foarte apropiata....
dupa nopti nedormite....lista finala de persoane invitate ar fi de 250 pe 170 locuri!!!unde ne-o fi fost capul???:~*
habar n-am ce sa fac....toata lumea isi doreste sa vina lumea si eu acum astept confirmarile cu teama!!!(X)
ati patit asa ceva?
ce ati face in locul meu?
ce ma sfatuiti?
suntem cu nervii la pamant!!!
in loc sa ma bucur de asa o minune ma chinui de nu mai pot de rusinea ca nu as avea unde sa-i pun la masa...:(



noi ne-am facut listra inainte..asa provizorie, oricum pe parcusr s-au mai strans ceva oameni...inca vreo 20-30...oricum la rest nu sunt prbl deloc de spatiu, acum e vb de cateva invitatii in plus care ar trebui facute, dar si astea cam 10 la numar, ca oricum am dat comanda cu 20 in plus fata de ce a iesit...
sa aperam ca va fi bine! sa sa nu vina toti invitatii...dar rest care l-ati ales nu are terasa? ca ii poti lasa si acolo pe unii:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Aug 2007, 18:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
buna!

ati patit asa ceva?
ce ati face in locul meu?
ce ma sfatuiti?
suntem cu nervii la pamant!!!
in loc sa ma bucur de asa o minune ma chinui de nu mai pot de rusinea ca nu as avea unde sa-i pun la masa...:(


Nu am patit ca am avut o lista facuta de la inceput, am comandat nr de invitatii bazat pe lista aia si le-am si impartit corespunzator..nu au avut de unde sa mai apara in plus...
Esti intr-o situatie pe care nu o invidiez deloc...vb la restaurant vezi ce zic si ei daca mai pot suplimenta nr de locuri cumva...daca nu apuca-te si cere confirmari ca sa stii exact pe cati te bazezi....si eu nu as mai da invitatii la altii...290 fata de 170 ii mult!!!!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Aug 2007, 20:43 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Foarte urata treaba asta...dar asa cum zicea cineva mai sus, restaurantul nu are o terasa unde se mai pot pune mese?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 08 Aug 2007, 15:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
buna!

fetelor am o mare problema!!!!!
noi credeam la inceput...anul trecut prin septembrie cand cautam restaurant ca avem undeva la max 120-130 de persoane....am luat un restaurant cu capacitate maxima la locuri si servire de 170 de persoane....
am comandat invitatiile si parca ne-a luat cineva mintile...am inceput sa dam si cand am facut lista ne-am dat seama ca sunt 290 de invitati!!!!!:wacko:
ce ma fac????
am mai renuntat sa dam din invitatii dar deja parintii mei si parintii lui au dat invitatii...la vreo 180 de persoane si ar mai fi de dat ...la persoane foarte apropiata....
dupa nopti nedormite....lista finala de persoane invitate ar fi de 250 pe 170 locuri!!!unde ne-o fi fost capul???:~*
habar n-am ce sa fac....toata lumea isi doreste sa vina lumea si eu acum astept confirmarile cu teama!!!(X)
ati patit asa ceva?
ce ati face in locul meu?
ce ma sfatuiti?
suntem cu nervii la pamant!!!
in loc sa ma bucur de asa o minune ma chinui de nu mai pot de rusinea ca nu as avea unde sa-i pun la masa...:(


buna, vai cat de bine te inteleg, aceeasi problema am avut si eu initial ne asteptam la un nr de 170-180 si am ajuns la 235
in conditiile in care in sala la noi incapeau max 200 persoane eu mai aveam o alternativa restaurantul avea un fel de hol, receptie sa ii spun si mai aveam posibilitatea sa pun mese acolo am cerut pareri in stanga si in reapta dar nimeni nu era incantat de ideea separarii invitatilor si invitatii cui sa ii pui acolo? din partea scrilor mici, a celor mari din invitatii nostrii? cum sa pui acolo doar 30 persoane si dc nu veneau din cei 30 decat 10 ce faceai?i lasai pe cei 10 singuri? a fost groaznic dar singura solutie pe care am gasit-o a fost sa vb cu cei de la restaurant si sa suplimentam locurile pe cat se poate mai bine putin mai inghesuiti decat despartiti asa ca am folosit si noi fiecare saptiu si am reusit sa ii aranjam pe toti si si asa am zis si noi ca oricum nu vor veni toti, dar SURPRIZA nu a lipsit nimeni!!!! asa ca i-ati toate masurile de precautie te poti astepta la orice, ideea este ca tu ai depasit cam cu mult nr de locuri! Multa bafta! Sa ne spi si noua cum ai rezolvat problema!mult %%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 09 Aug 2007, 03:41 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
restaurantul are o terasa....goala..care chiar ar putea fi folosita...dar de la restaurant ne-au spus ca nu au scaune si mese si nici capacitate mai mare de servire (ma refer la ospatari si bucatarie)....
in fine...din cei 290...dupa multe discutii in familie s-a ajuns la 250....
am sistat impartirea invitatiilor si incercam sa presam putin cu confirmarile...iar la prieteni sau rude care ne inteleg le-am spus situatia....cativa au fost incantati de ideea de a veni doar la primarie sau biserica....
dar sa vedem...
Doamne ajuta sa se rezolve intr-un mod favorabil, fara probleme si fara sa se supere nimeni...
multumesc tuturor pentru sfaturi si idei!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 09 Aug 2007, 03:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
restaurantul are o terasa....goala..care chiar ar putea fi folosita...dar de la restaurant ne-au spus ca nu au scaune si mese si nici capacitate mai mare de servire (ma refer la ospatari si bucatarie)....
in fine...din cei 290...dupa multe discutii in familie s-a ajuns la 250....
am sistat impartirea invitatiilor si incercam sa presam putin cu confirmarile...iar la prieteni sau rude care ne inteleg le-am spus situatia....cativa au fost incantati de ideea de a veni doar la primarie sau biserica....
dar sa vedem...
Doamne ajuta sa se rezolve intr-un mod favorabil, fara probleme si fara sa se supere nimeni...
multumesc tuturor pentru sfaturi si idei!


adica renuntati la rieteni si rude sa vina cine stie la nunta?dar voi pt ce faceti nuta?serios acum.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 09 Aug 2007, 23:25 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
restaurantul are o terasa....goala..care chiar ar putea fi folosita...dar de la restaurant ne-au spus ca nu au scaune si mese si nici capacitate mai mare de servire (ma refer la ospatari si bucatarie)....
in fine...din cei 290...dupa multe discutii in familie s-a ajuns la 250....
am sistat impartirea invitatiilor si incercam sa presam putin cu confirmarile...iar la prieteni sau rude care ne inteleg le-am spus situatia....cativa au fost incantati de ideea de a veni doar la primarie sau biserica....
dar sa vedem...
Doamne ajuta sa se rezolve intr-un mod favorabil, fara probleme si fara sa se supere nimeni...
multumesc tuturor pentru sfaturi si idei!

Pai nu este mai simplu sa faci o lista cu cei care intr-adevar vor venii la nunta?! adica cu cei care ti-au confirmat?!?! pui mana pe telefon si intrebi pur si simplu: veniti sau nu??! nu pot sa inteleg cum unii ar putea fi incantati sa vina doar la Primarie si/sau biserica, sa va de-a darul si sa rateze o petrecere! :nwink: Eu una nu as fi de acord! nu te supara! si cum spunea si prietenuca noastra de aici: cum sa renunti la prieteni??! :nbump: oricum e o situatie imposibila cea in care va aflati! eventual faceti ca la tara, in prima faza sa vina invitatii maturi (rude in varsta , etc, etc, care oricum nu rezista prea mult!) si apoi sa vina cei tineri! habar nu am! sau faceti o petrecere ulterioara pentru cei care nu au avut loc! Doamne! ce situatie incurcata! in orice caz, mult noroc!:ok::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România