Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 01:04


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 02 Ian 2007, 19:09 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Eu ma astept cam la 120-130 pers sper sa nu am surpriza sa vina mai multi.Deja incep sa se autoinvite si nu stiu ce sa fac cu astia care se autoiinvita.


Buna! surpriza sper sa fie sa iti vina in plus invitati! ar fi neplacut sa ai "surpriza" absentei dintre nuntasii ce-si dau acceptul de a va fi oaspeti la nunta! oricum, in mod obisnuit se pregateste o masa de rezerva, cei care sunt nuntasi surpriza pentru voi mirii se vor aseza aici! si daca ai norocul sa vina asa multi incat sa nu ai loc, ii poftesti la masa principala! si asa mirii in general nu prea apuca sa stea la cea mai frumoasa masa a receptiei! o nunta ca in povesti!:flowers::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 03 Ian 2007, 19:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Eu ma astept cam la 120-130 pers sper sa nu am surpriza sa vina mai multi.Deja incep sa se autoinvite si nu stiu ce sa fac cu astia care se autoiinvita.


De ce nu vrei sa ai mai multi nuntasi decat ti-ai propus? Nu-ti incap in sala, e prea mica?
E o bucurie pentru miri sa le vina multi invitati. Asa iti dai seama cat de apreciati sunteti. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 24 Ian 2007, 02:20 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
intrebarea mea este: la nunta mai apar si persoane neinvitate?
am fost la cineva la nunta si s-a trezit cu diferite cupluri neinvitate.a fost ptr ea o surpriza placuta ptr ca in harmalaia dinaintea nuntii acei neinvitati au fost uitati sau pur si simplu se gandea ca nu-i cheama ca nu vin.a fost singura nunta de la care am auzit ca apar neinvitati...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 24 Ian 2007, 22:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
intrebarea mea este: la nunta mai apar si persoane neinvitate?
am fost la cineva la nunta si s-a trezit cu diferite cupluri neinvitate.a fost ptr ea o surpriza placuta ptr ca in harmalaia dinaintea nuntii acei neinvitati au fost uitati sau pur si simplu se gandea ca nu-i cheama ca nu vin.a fost singura nunta de la care am auzit ca apar neinvitati...


Sincer, eu n-am mai auzit asa ceva.
Dar, cine stie? :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 31 Ian 2007, 04:07 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:

Sincer, eu n-am mai auzit asa ceva.
Dar, cine stie? :unsure:


eu am fost la o asa nunta : au invitat 700 se bazau pe vreo 400 dar au venit 800. era la tg jiu nunta. a fost ok pt ei ca au castigat mult la nunta nu s-au asteptat. noroc ca au avut spatiu...numai ca. chiar neinvitati nu stiu ce sa zic ca noi am fost la nunta cu inca un cuplu ca sa nu ne plictisim(era un fel de obligatie, ginerele este verisor cu logodnicul meu)si asa ca noi au mai fost multi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 31 Ian 2007, 04:11 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
si eu am 300 care vin sigur, si nasii au fff multi invitati...dar pt noi e ok ca invitatii din partea nasilor sunt super...noi facem in aer liber si cu optiunea sa ne mutam in restaurant in cazul in care ploua...mi-am dorit sa fac nunta in natura mai ales ca este vara, asa ca fac in mijlocul padurii pe malul lacului


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 08 Mar 2007, 18:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Noi zicem ca ne limitam la 200 persoane dar e mai greu cu lista aia ca u potzi sa nu chemi toate neamurile si prietenii si nu stim pe care sa ii lasam pe dinafara

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 11 Mar 2007, 07:04 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Noi zicem ca ne limitam la 200 persoane dar e mai greu cu lista aia ca u potzi sa nu chemi toate neamurile si prietenii si nu stim pe care sa ii lasam pe dinafara



oricum s-ar putea sa nu vina chiar toti pe care ii chemati....sa fiti precauti si sa-i sunati sa confirme


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 16 Mar 2007, 15:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:


oricum s-ar putea sa nu vina chiar toti pe care ii chemati....sa fiti precauti si sa-i sunati sa confirme

Ne-am gandit si noi la faza cu confirmarea dar nici asa nu potzi fi prea sigur..Sau da?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 16 Mar 2007, 19:54 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Ne-am gandit si noi la faza cu confirmarea dar nici asa nu potzi fi prea sigur..Sau da?



pe persoanele care stiti ca sunt serioase te poti baza daca fac confirmarea...dar mai este si o alta categorie de oameni...asa ca in proportie de 100% nu poti fi niciodata sigura...dar marea majoritate a celor care confirma ca vor fi prezenti la fericitul eveniment vor veni...asa ca...BAFTA!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 16 Mar 2007, 23:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:


pe persoanele care stiti ca sunt serioase te poti baza daca fac confirmarea...dar mai este si o alta categorie de oameni...asa ca in proportie de 100% nu poti fi niciodata sigura...dar marea majoritate a celor care confirma ca vor fi prezenti la fericitul eveniment vor veni...asa ca...BAFTA!!!

Mersi la fel:flowers:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 22 Mar 2007, 20:46 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Noi avem o lista cu vreo 125 invitati, dar o parte din ei nu cred ca vor veni...oricum pana in septembrie mai este si mai vedem pe cine sa ma invitam
noi am zis ca in jur de 150-160 pers vor fi dar nu stim nimic sigur...eu as vrea totusi sa fie mai putin de 160, cel mai bine cam 120 asa cred eu...sa nu fie prea multi ca apoi nu mai poti sa ii bagi in seama pe toti si se simt neglijati...ce o fi o fi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 23 Mar 2007, 01:15 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Noi avem o lista cu vreo 125 invitati, dar o parte din ei nu cred ca vor veni...oricum pana in septembrie mai este si mai vedem pe cine sa ma invitam
noi am zis ca in jur de 150-160 pers vor fi dar nu stim nimic sigur...eu as vrea totusi sa fie mai putin de 160, cel mai bine cam 120 asa cred eu...sa nu fie prea multi ca apoi nu mai poti sa ii bagi in seama pe toti si se simt neglijati...ce o fi o fi...


spor la pregatiri!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 23 Mar 2007, 13:31 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
ce faci cand cineva iti spune astept invitatie la nunta!!!:unsure:iar tu nu prea ai chef de compania acelei persoane...:((cum sa o dreg faza asta??????/(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 23 Mar 2007, 13:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
ce faci cand cineva iti spune astept invitatie la nunta!!!:unsure:iar tu nu prea ai chef de compania acelei persoane...:((cum sa o dreg faza asta??????/(?)


la cati invitati o sa ai la nunta ce mai conteaza inca o familie? poti sa-i ignori frumusel la petrecere si sa dai vina pe nr mare de oaspeti..(asta dc ai un nr mare de invitati:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 23 Mar 2007, 14:48 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
Ii spui ca faci o nunta foarte restransa, numai cu cei apropiati. Eu asa am facut, e drept ca nunta chiar a fost restransa, numai cu rude si prieteni foarte buni. Am preferat calitatea... :p


...da rea mai esti..adica ce vrei sa spui, calitatea e doar la grup restrans, sau doar cu VIP-urile care au meritat sa fie invitate la nunta...:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România