Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 12:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 16:54 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
raluca Viviana, go ahead!daca tu iti doresti asa, fa-o! Nu lua seama gura lumii. In plus oamenii-invitatii vin pt voi, nu pt husele sau baloanele de prin sala.
eu sunt mai noncomformista de fel, iar la nunta mea(care a fost in iulie) nu am tinut ci=ont de traditii si obiceiuri. Acu' ma repet: fara voal, rochie argintie, popa nu a comentat, seara m-am schimbat in alta rochie, papionul mirelui asortat la rochia mea, fara baloane, nu am pus flori de plastic in piept(le urasc) ci stelute din sticla de murano, nu am dansat valsul mult prea traditional si identic la toate nuntile ci am angajat 4 dansatori costumati special, cat despre casuta de bani:wokno:.--e mult prea evident gestul (de parca nu se stie de ce esti invitata la nunta). Etc AAAAAAAAA si nu am avut decat parintii invitati ca pe celelalte rude le vad o data pe an si nu am vrut sa le oblig sa vina. Asa ca fa cum vrei, asta in funtie de invitati. La mine s-a pretat ca am avut numai prieteni buni.

Nonconformista nonconformista dar stii cum sunt romanii ca daca nu-i inviti incep sa comenteze ca de ce.La noi inca n-au inceput pregatirile de nunta, desi cand ma uit pe site si vad cate sunt de facut ma iau cu mainile de cap, dar avem neam mare atat eu cat si el, si nu ne permitem sa nu-i invitam ca...........de.....se insoara/marita nepotul/nepoata s-asa mai departe.Si acum sincer va spun mi-e o frik de mor si inca nu ne-am apucat de nimik.Dar vorba voastra fiecare face cum vrea.Nu prea mai sunt vremurile in care sa tii la traditie desi e frumos!
:~*O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 17:42 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

S-o crezi tu ca NASII sunt chestie de umplutura dar la cum gandesti no comment!:wokno:

Buna din nou! nu comentez nici una din variante! am parte de o nasa mai coapta - femeie desteapta si care chiar ma ajuta cu sfaturi si nu numai! si mai am parte si de o nasa tanara, care imi este prietena de cativa ani buni! consider ca din punct de vedere religios e bine sa ai nasi! daca ai norocul sa iti fie si prieteni - depinde dpdv ai ales nasii! eu sunt norocoasa! nu tin neaparat la traditie, imi plac lucrurile mai moderne - dar pe puiul meu tot il calc pe picior prima! (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 17:51 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Nicio problema, nu aveai cum sa stii. Stiu ca asta este marea problema a aproape tuturor fetelor, eu insa am avut noroc trei ani cat am cunoscut-o de o femeie exceptionala, de o discretie si un bun-simt rar intalnit...Asa ca in aceste zile nu ma pot gandi la ea decat ca s-ar fi bucurat mai mult ca mine de toate inovatiile astea pentru ca era ii placeau papusile si jocurile ca unui copil...Si regret mult ca nu mai e si, repet, ca le tine Dumnezeu pe toate hapsanele sa manance sufletul fetelor...

Si eu am parte de o soacra buna! ne cunoastem de 12 ani! ma iubeste mult si imi poarta de grija! dar am doua reguli: 1. nu uit ca e mama lui Adi si nu a mea 2. locuim separat! asa ca toate bune si frumoase!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 17:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

S-o crezi tu ca NASII sunt chestie de umplutura dar la cum gandesti no comment!:wokno:

Nu cred ca Alexandra a vrut sa spuna ca nasii nu sunt importanti, ci ca nu e important daca sunt tineri sau batrani... Eu cel putin, asta am inteles. :flowers:O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 17:54 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Eu am vrut sa zic ca nasii nu sunt niste carpe de Wc, una la mana si 2 faptul ca nu se poate sa fii mireasa, sa intri in biserica pentru a te casatori, dupa catastiful sfant al bisericii, fara nasi. Eu cred ca sunt foarte importanti din acest motiv!
Ca acu unii sunt mosi sau tineri nu are importanta, oricum nu sunt de umplutura. Urat ca a gandit asa. Eu credeam ca este o tipa mai altfel.
N-are nici o legatura non-conformismul in situatia "biserica". Da este asa de non-conformista la ce bun atunci sa intre in biserica si de ce nu a ramas la fatza de "civila".
La ce bun si "religios"?!:o


Ai dreptate! nu am inteles foarte bine de ce e asa inversunata! chiar e dragut sa ai nasi! eu la anul deja sunt programata de 2 ori nasa! si abia astept!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 17:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Eu am vrut sa zic ca nasii nu sunt niste carpe de Wc, una la mana si 2 faptul ca nu se poate sa fii mireasa, sa intri in biserica pentru a te casatori, dupa catastiful sfant al bisericii, fara nasi. Eu cred ca sunt foarte importanti din acest motiv!
Ca acu unii sunt mosi sau tineri nu are importanta, oricum nu sunt de umplutura. Urat ca a gandit asa. Eu credeam ca este o tipa mai altfel.
N-are nici o legatura non-conformismul in situatia "biserica". Da este asa de non-conformista la ce bun atunci sa intre in biserica si de ce nu a ramas la fatza de "civila".
La ce bun si "religios"?!:o


Hai, nu te supara asa tare, sunt sigura ca e o neintelegere...:lips:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 17:58 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Nu cred ca Alexandra a vrut sa spuna ca nasii nu sunt importanti, ci ca nu e important daca sunt tineri sau batrani... Eu cel putin, asta am inteles. :flowers:O:)


:ermm: Nu judec pe nimeni! nici eu nu sunt topita dupa o nunta traditionala! nu o sa am gaina sau cum s-o fi numind si alte cateva chestii care la mine nu se potrivesc! dar nasii sunt ok:ok: si pe ici pe colo, modernismul amestecat cu un pic de traditional chiar da bine!
Probabil Alexandra a vrut sa spuna ca e important sa iti faci nunta cum crezi de cuviinta, cum iti doresti! pacat ca a folosit cuvantul "baba"!:wokno:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 18:01 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Mady! sper sa spun si eu dupa nunta, asa cum spui tu: nunta mea - nunta cea mai frumoasa la care am fost! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
restul : cu voal -fara voal, buchet mic/mare/rotund/patrat/piramidal etc, nasa baba sau nasa tanara, pupat in:back: sau nu invitatii etc sunt chestii de umplutra.


Stiu eu alta romana decat voi? Mi se pare evident ca "de umplutura" nu e decat sa te gandesti ca nasii batrani/tineri sunt mai buni decat ailalti...
Haide fetelor... love, peace and harmony... flower power si toate alea. :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 18:10 
Nou Venit

Membru din: 18 Iul 2006, 03:33
Mesaje: 19
Citat:
Da, cred ca este o neintelegere, dar m-a socat felul ei de a gandi vis-a-vis de niste persoane, mai exact despre nasi. Si eu tocmai ce am cununat si finuta este si ea mai non-conformista ca sa zic asa. Mi-ar parea rau ca intr-o zi sa am o astfel de surpriza din partea ei, sa aud nu stiu cum ca noi am fost de umplutura, doar asa ca sa tinem lumanarile, ca daca la noi a fost o nunta fara pretentii nu vreau sa se creada sau sa se inteleaga ca noi chiar am fost de rahat si vezi doamne, cum ar veni... Nu ti-ajunge ca ai tinut lumanarile?!


Nici mie nu mi-ar placea asta!!:((


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România